Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik több, mint 25 kg-tól megszabadultak... fórum

Akik több, mint 25 kg-tól megszabadultak... (beszélgetős fórum)


28. c0275abe94 (válaszként erre: 4. - Miss Jane)
2011. máj. 9. 08:18
Én napi 8 órát dolgozom, egy közel 2 éves gyermekem van, aki bölcsis, mellette háztartást vezetek (egy 4 szobás, 109 m2-es lakást tartok rendbe minden nap), mellette főzök minden másnap, van, hogy minden nap a Férjemnek (viszi magával otthonról az ebédet). Ugyan még nem fogytam 25 kg-ot, de azon vagyok, már lement 9 kg. Minden nap megtervezem a saját étrendemet, és el is készítem előző nap este. Amikor a pici lányom lefekszik (este 8-kor), akkor tornázom, utána zuhany, utána "szépségápolás" (manikűr, pedikűr, arcpakolás és a töbi). Kapok egy finom lábmasszit és hátmasszit a Férjemtől, majd 22 órakor ágyban vagyok, reggel 6-kor kelek és készítem a családot az indulásra. :D
2011. febr. 9. 09:12
Én a paleolittal 21 nap alatt már 7 kg-tól szabadultam meg. Eltűnt a kaja utáni sóvárgás, a szénhidrátfüggőség! Agyban dől el minden!
26. krisz38 (válaszként erre: 25. - Cukornádkisasszony)
2011. febr. 4. 18:58
Egyetértek! Elhatározás nélkül nincs siker! Én 1990-ben 52 kg-ot, 1994-ben 48kg-ot, fogytam nagy elhatározással:-) Sajnos mindig el is "határoztam", hogy visszahízom:-))) így is lett.Nem figyeltem eléggé, csak 4kg, csak 5kg, csak x kiló, s szép lassan visszakúszott a háj. Borzasztó könnyen hízok nagy bánatomra.:-( Most elhatároztam, hogy nemcsak lefogyok, hanem tartom is a súlyom. Főleg, mert huszonévesen sokkal könnyebben fogytam , mint most.
2011. febr. 4. 17:44

Ahogy itt jó páran úgy én is nagy nagy súlyfelesleggel estem teherbe(100kg).Addig úgy voltam vele hogy majd lefogyom majd lefogyom......aztán sosem jött össze,sőt évről évre csak több lettem!

Szerintem ha ésszel és mértékkel eszünk,akkor le lehet fogyni úgy is hogy dolgozunk napi 8-10-12 órát!Valaki azt mondja úgy nehezebb fogyni ha közben dolgozol,de valaki meg azt mondja úgy nehezebb hogy ha otthon vagy ,mert akkor folyamatos kísértésnek vagy kitéve!!!Szerintem bármelyik szituban van az ember így is úgy is van nehézsége,mégpedig az elhatározás!!!!!!Mert ha az nincs jó mélyen elűltetve az agyunkban akkor teljesen mindegy hol vagyunk mit csinálunk......nem lesz eredményes a fogyás!

Most -42kg után,mondhatom hogy az volt a sikerem záloga hogy elhatároztam magam és ettől nem tántoríthatott el senki!!!

Akkor sem adtam fel mikor este Párom leűlt elém és jóízűen belapátolt egy tányér brassóit....meg akkor sem adtam fel mikor stagnáltam....akkor sem mikor az eslő 10-15kg leadása után senki sem jegyezte meg hogy fogytam is akár egy dekát......stb.

Ha valakiben meg van az elhatározás akkor 100% a siker!:)

24. 954fd2f620 (válaszként erre: 1. - Miss Jane)
2011. febr. 3. 13:50
én 30kg fogytam és itthon vagyok akik ezt munka mellet csinálják ugyan ezt emelem kalapom:)))
2011. febr. 3. 13:35

Sziasztok!!


Én 2010 jan.-ban 94 kg voltam ,mára 63 kg lettem.

nincs gyermekem,dolgozom.

A titok pedig ,hogy diétáztam.

pár éve már hogy hormonokkal tömtek,stb ,magasabb lett az inzulinom is és a II.fokú diabetes felé közeledtem,így orvos gyógyszer az inzulinomra és kemény diéta.

Napi 5-6x evés,cukor nélkül és fehérliszt ,pékáru nélkül.

Tartom a súlyom,és amikor tehetem egy rövid ideje taposó gépezem itthon.

22. Mosolyka2 (válaszként erre: 20. - Krisz38)
2011. febr. 3. 13:28
Hát igen, a tilos kaják azok nekem is mennek. Illetve mióta fogyózok csak menne :)))) Én azzal nyugtatom magam hogy hamarosan lejön az az idő is amikor ehetek ilyeneket :))
2011. febr. 2. 19:25
Ja? 180 cm magas vagyok amúgy, és soha nem voltam nádszálkisasszony, sőt! Nekem a 85kg, már beteges, de jobb ha kevesebb, mert hát ugye pár kg folyton ingadozik.
2011. febr. 2. 19:23
136kg voltam, most vagyok 100kg, bár voltam 97 is, csak karácsonykor kissé elengedtem magam:-( Tulajdonképpen a szokásos módszer, no liszt, cukor, zsír, olaj minimális, és az is oliva. 17 ora után semmi kaja. Nem mozogtam semmit. Most épp egy 10 napos léböjtön vagyok túl, és továbbra is maradok a módszeremnél. "009 januárban kezdtem, március végére lement 20kg. Utána év végéig csak szintentartás, ettem mindent. 2010 januártól március végéig ismét keményebben diétáztam, lement 16 kg, utána decemberig minden evés, csak odafigyelve. Tulajdonképpen ez csak 6 hónap spártai élet:-) Most januárban ismét bekeményítés, március végére 85kg a cél. Után a minden a szokásos módon. Nekem bevált, hisz nem lehet , hogy egész életemben soha nem ehetek egy jóízűt!!! Én imádom a tilos kajákat, (pl. csülök, szalonna, kolbik, stb..süti, rengeteget sütök:-)Évközben barna kenyér, kevés olaj, de minden mehet, csak nem egy vájlinggal:-)
19. Mosolyka2 (válaszként erre: 18. - Krisz38)
2011. febr. 2. 08:58
Gratulálok a 36 kg-hoz, ez rengeteg! Mennyiről indultál? Hogyan fogyókúráztál? Nekem még kicsi a lányom, nincs 2 éves, de a férjem szintén nagy evő :)
2011. febr. 1. 18:08

Sziasztok!

Én 10 éve háztartásbeli vagyok, sajnos:-( Főzök, sütök mindennap. 36kg-ot fogytam le 2 év alatt, és további 10-15kg a terv. Marha nehéz ha az ember lányának van egy jó étvágyú férje, és egy 17 éves kamasz fia. De meguntam, hogy "bálna" vagyok, és nem bántam meg a szenvedést.

2011. febr. 1. 10:42

Sziasztok!


Őszintén gratulálok mindenkinek, aki ilyen szép eredményt ért el. A kismamáknak külön gratula, én már sajnos nem abban a korban vagyok. :( Szeretném kérdezni, hogy volt-e valami receptetek a szokásos, hogy nem eszem cukrot, stb. és hogy hol nézitek meg a képeket. Nagyon hüle vagyok a nethez. Előre is köszönöm: ringo

2011. jan. 31. 06:33
Jó reggelt! Köszi a hozzászólásokat! Akkor nekem kell erőt vennem magamon, valahogyan!
15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Miss Jane)
2011. jan. 30. 21:46
Én 42 kilót fogytam, rendes munka mellett szerintem így sokkal könyebb fogyni mintha otthon van az ember.
2011. jan. 29. 18:00

Sziasztok! Gyeden vagyok a kislányommal, és bizony most vagyok 106 kg, ez a 4. hete hogy fogyókúrázom, 3 kg ment már le, tehát 109 kg-ról indultam. SZülés előtt is kövér voltam, én 97 kg-mal estem teherbe, igaz annyival is mentem szülni / amit csináljon más utánam :))) / akkor persze ezen nem nevettem ilyen jót. Aztán nem tudtam megtartani még a 90 kg-ot sem, csak híztam, így jutottam el idáig.

Én nem érzem hogy más lett volna fogyókúrázni míg dolgoztam, mint most. Akkor a munka miatt nem volt egyszerű, most meg a gyerek mellett. Viszont én most valamiért sokkal határozottabbnak érzem magam, igaz ez az is lehet mert még sosem voltam ennyire kövér :( pedig munka mellett fel ennyit sem ugrál az ember / legalábbis ha olyan / mint gyerek mellett.

13. Miss Jane (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. jan. 29. 10:34
Kösz a tippet.
12. Nirvi (válaszként erre: 11. - Miss Jane)
2011. jan. 29. 10:31

Egész életemben fogyókúráztam....de soha nem voltam olyan kitartó, mint szülés után. Előtte mindig úgy voltam, hogy jól érzem magam...elvagyok, igazából nem is érdekelt nagyon hogy nézek ki(vagyis nagyon zavart de inkább nem foglalkoztam vele). Kipróbáltam az összes fogyókúrás módszert ami létezik. Mégis egy nagyon "egyszerű" vált be....amiben semmi különlegesség nincs...

Kevés ch, mértékletes étkezés, kevés cukor, és sok mozgás(itt heti 4-5 -re gondolok).

11. Miss Jane (válaszként erre: 10. - Nirvi)
2011. jan. 29. 10:27
Szia, gratulálok Neked is, nem tudom összehasonlítani sajnos, hogy milyen szülés után fogyózni, de annyit azért megkérdeznék, előtte, amikor 95 kg-val lettél terhes nem fogyókúráztál?
10. Nirvi
2011. jan. 29. 10:21

Sziasztok!

Gratulálok a fogyásotokhoz!

Bár én gyeden vagyok itthon, de én sem terhesség miatt híztam meg, hanem jóval előtte. 95 kilósan lettem terhes, majd 105-tel mentem szülni....terhesség alatt viszont eldöntöttem, hogy ahogy abbahagytam a szoptatást, elkezdek fogyózni, mert nem szeretnék kövér anyuka lenni és persze az egészségem is nagyon fontos. 3 hónapos volt a kisfiam amikor elkezdtem konditerembe járni, bár diétázni még nem diétáztam, de szerencsére így is ment le pár kiló. Ja, amúgy akkor voltam 98kg. De igazából 96kilósan kezdtem el fogyizni. Aztán sikerült leadnom 20kg-ot, egészen 75.5-ig lementem....aztán most visszaszedtem pár kilót, de igyekszek újra formába jönni:D:D


Az igaz, hogy nekem is teljesen más az életvitelem mint egy dolgozó nőnek, de pl. én is sokszor este jártam edzeni, vagy itthon este edzettem, mert egész nap nem volt rá időm/erő. Hisz a gyerek tulajdonképpen 24 órás munka. Sokszor hulla voltam, de nekiálltam mert akartam. Saját menüm sosem volt:) Max nem ettem abból amit főztem, ha nagyon zsíros volt, inkább ettem pl. virslit vagy nem tudom, valami könnyűt, de kifejezetten magamnak nem csináltam kaját. Talán egyszer kétszer.

A lényeg, hogy szerintem lehet ugyanolyan nehéz egy gyeden/gyesen lévő anyukának lefogyni, mint annak aki mondjuk 8-10 órákat dolgozik. Persze más nehézségek merülnek fel, de szerintem a lényeg, hogy a fogyás sikeres legyen:)

Ha már valaki nekiáll és eredményt ér el, szerintem már az becsülendő:):)

9. Miss Jane (válaszként erre: 8. - 1d1983f461)
2011. jan. 29. 10:18
Köszönöm a tippeket!:)
2011. jan. 29. 10:08
Jah és kihagytam Night Angel-t , őt is nézd meg. Fantasztikus!
7. 1d1983f461 (válaszként erre: 5. - Miss Jane)
2011. jan. 29. 10:05
Köszönöm és látod én se babáztam, csak szép lassan 20 év alatt mangalicává ettem magam:D Amúgy szeretem én azoknak a lányoknak is olvasni a naplóit akik a szülés miatt lettek ducik, hidd el nekik se könnyű 24 órában anyának lenni és fogyni, de tény, hogy a módszereiket nem biztos, hogy tudom alkalmazni, de nem is a fogyi trükkök miatt olvasom őket:) Szerintem nekik is adhatsz egy esélyt:)
6. 1d1983f461 (válaszként erre: 4. - Miss Jane)
2011. jan. 29. 10:02
Vannak azért ilyenek! Shirley2 jut így első körben eszembe:) De én is olvasok pár olyan naplót, ahol nem a baba miatt meghízott lányok/nők próbálnak fogyni. Csak még nem érték el a 30 kg-ot, de elfogják mert ügyesek:)
5. Miss Jane (válaszként erre: 2. - 1d1983f461)
2011. jan. 29. 10:00
Gratulálok Neked!:) Látványos nagyon a változás.
2011. jan. 29. 09:56
Én viszont megmondom őszintén olyan példaképet szerettem volna keresni magamnak itt a HOXÁN (olyan naplót olvasgatni), ahol több mint 25 kg-tól megszabadult valaki, és úgy tarja a súlyát, és hasonló az életvitele mint nekem: napi 8-10 óra munka, mellette háztartásvezetés, stb. Mert aki otthon van gyerekkel/gyerekekkel, annak teljesen más az életvitele és egy napja, mint nekem. Én sajnos nem tudnám naponta összeállítani magamnak a napi menüt, mert egyszerűen hétköznap nincs időm rá.
2011. jan. 29. 09:52
Talán ők azok akik rövid idő alatt felszedett tetemes túlsúly többlet zavar és jobban igyekeznek megszabadulni tőle. Én hosszú évek alatt szedtem fel a tetemes túlsúlyom, talán volt időm "hozzá szokni" De aki egy terhesség plusz szoptatás alatt mondjuk másfél év alatt szed fel ennyit tuti nem tudja úgy elfogadni, mert még emlékszik milyen volt csinin:)
2011. jan. 29. 09:49
Szia! Én 40 kg fogytam és nem vagyok/voltam Gyesen:) De a kérdésedre, hogy miért vannak ők többen nem tudom a választ:)
2011. jan. 29. 09:45
Miért van az, hogy itt a Hoxán, a legtöbbet (30-40kg) és a legrégebb óta fogyókúrázók, (az általam tapasztaltak szerint) nagy arányban az otthon GYES/GYEDEN lévő gyerekes anyukák köréből kerülnek ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook