Magyarok Németországban (beszélgetés)
Elméletben igen :)
Bár nem tudom hogy nálunk a svájci határ kavar e be. Mivel a férjem Laufenburgba jár dolgozni így eléggé súrolja a svájci határt és ha nem tudjuk átállítani a telefont akkor seperc alatt leszedi a pénzt :( De mostmár ha minden igaz sikerrel jártunk és nem zavar be Svájc.
Nem internetes alkalmazás èrdekel, hanem a telefon ill. Internet elôfizetés!
Hogy milyen csomagot érdemes leginkább megvenni, ha külföldre akarok telefonálni.
Vagy milyen internet elôfizetést érdemes vásárolni.
Mármint mit melyiket?
A Skype sem jó?
Nonstop kommunikálni akartok?
A lányom nyáron 3 hónapot Németországban fog tartózkodni. Érdeklôdnék, hogy hogyan tudnánk legolcsóbban megoldani a kapcsolattartást?
Vásároljon kinnt mobil elôfizetést + netet, vagy a feltöltôs megoldás is jó lehet? Köszi a választ!
Bemásolom, ki hogy értelmezi?
II. Munkanélküli ellátás exportálása
Az említett koordinációs rendeletek szabályai szerint a munkanélküli ellátásokat főszabály szerint abban a tagállamban lehet igénybe venni, ahol a munkanélkülivé vált személy utolsó munkaviszonya fennállt. A pénzbeli munkanélküli ellátást alapesetben nem, illetve korlátozott időtartamig folyósítják akkor, ha a munkanélkülivé vált személy egy másik tagállamba költözik vagy életvitelszerűen egy másik országban tartózkodik.
Lehetőség van azonban arra, hogy a munkanélkülivé vált személy, amennyiben az adott országban nem talál munkát, három hónapig (ill. tagállami döntéstől függően legfeljebb 6 hónapig) egy másik tagállamban keressen állást. Erre az alapesetben három hónapos időszakra folyósítják részére a munkanélküli ellátást.
Fontos azonban, hogy ezen jogosultság igénybevételéhez bizonyos feltételeket mindenképpen teljesíteni kell.
Ezek a feltételek a következők:
A munkanélkülivé válást követően legalább négy hétig rendelkezésre kell állnia annál a munkaügyi központnál, amelyik az ellátást folyósítja.
Az ellátás exportálásához szükséges nyomtatvány kézhezvételét követően hét napon belül kell jelentkeznie és regisztráltatnia magát a céltagállam - ahol munkát kíván keresni - munkanélküli hivatalánál.
Eleget kell tenni a céltagállam munkaügyi hivatala által működtetett ellenőrzési eljárásnak.
A céltagállamban a munkanélküli ellátást maximum három hónapon keresztül lehet folyósítani, attól a naptól számítva, amikor az illető már nem állt az elhagyott tagállam foglalkoztatási szolgálatainak rendelkezésére. Az illetékes intézmény ezt maximum hat hónapra meghosszabbíthatja.
Abban az esetben, ha a céltagállamban sem talál munkát, az eredeti munkanélküli ellátást csak akkor lehet tovább folyósítani, ha a három hónap lejártát megelőzően visszatér abba a tagállamba, ahonnan a munkanélküli-ellátást folyósították. Ha ennek nem tesz eleget, és az ellátásokat folyósító foglalkoztatási szolgálatok kifejezett engedélye nélkül tovább marad, mindenfajta fennmaradó jogosultságát elveszti az ellátásokra.
Az ellátás exportálásához, azaz a külföldi munkakereséshez az illetékes hivataltól az úgynevezett U2-es (korábbi E 303 nyomtatvány) kiállítását kell kérni.
Az U2-es nyomtatvány alapján az álláskeresőt regisztrációba veszik. A regisztrációt követően három hónapon keresztül az álláskereső jogosult lesz a részére korábban megállapított munkanélküli ellátásra, amelyet a munkakeresés helyén fognak folyósítani az adott ország pénznemében (pl.: Magyarországon megállapított és onnan exportált ellátás esetében az álláskereső ugyanazt az összeget fogja megkapni az adott ország pénznemében, amelyet Magyarországon kapna forintban).
Ezen időszak alatt az álláskeresőnek a folyósító állam foglalkoztatási szolgálatával együtt kell működnie. A másik tagállamban történő munkahely-keresés lehetőségével két munkaviszonyban töltött időszak között csak egyszer lehet élni.
Magyarországon a kérdésben illetékes hivatal a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat.
További információ a munkanélküli ellátások uniós és tagállami szabályozásáról, illetve az egyes EU-tagállamok illetékes hivatalainak elérhetősége NFSZ ezen az oldalán található.
Az euvonal pont hu oldalon olvastam, miután ismerős mondta, hogy miért nem hallott erről előbb, mert ők is kérték volna, mikor kimentek.
Konkrétan én is azért szeretném, mert én még gyeden vagyok Magyaro.-on, de ha lejár, kimennék férjem után a gyerekekkel, és akkor ugye itt meg kell szüntetem a munkaviszonyomat, és jó lesz az a pár száz euró, míg találok munkát.
Vannak magyar ismerőseim, akik minden èvben 6 hònapot dolgoznak itt, aztán utàna Mo-on kapják a munkanèlkülit. Van valami "E" nemzetközi nyomtatvàny, amit a munkanèlküliben kell kèrni.
Szòval tuti, hogy itt is kaphatsz. Arra viszont szerintem ne szàmìts, hogy No-ban többet kapsz, asszem 65%-a a nettó fizetésnek.
En munkanelkülikent jöttem ki 2 eve,es eleg sok falba ütköztem emiatt:-)
Es nekem meg a nyelviskolät sem tämögattäk,azt mondtäk tämogassa a Magyar Munkaügyi központ.
Es valahol igazuk van:-)
Én sem hallottam még ilyet, hogy az otthoni munkád (illetve nem munkád) alapján itt bármilyen juttatást kapnál.
Mi mikor anno érdeklődtünk szintén azt a választ kaptuk, hogy itt kell x időt dolgozni hozzá.
További ajánlott fórumok:
- Kismamaként Németországban:-)
- Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot?
- Hogyan tudnék Németországban dolgozni? Mi kell hozzá?
- Magyarok társkeresője Németországban!
- Sürgős és fontos a németországi magyaroknak!
- Tudja valaki a németországi hitelfeltételeket kint élő magyaroknak?