Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
4897. farefelice (válaszként erre: 4895. - Vikiii0808)
2013. febr. 21. 10:05
Pl én is :)
4896. k_nm (válaszként erre: 4895. - Vikiii0808)
2013. febr. 20. 18:52
Aha, pl en ;-)
2013. febr. 19. 22:55
Sziasztok ! Van valaki Frankfurt környékéről ?
4894. k_nm
2013. febr. 19. 20:37
Nem hallottam meg errol, de nem tunik rossznak. Meg is nezem :-) Koszi
4893. Annie1130 (válaszként erre: 4892. - Annie1130)
2013. febr. 19. 15:40
Bocs a hibákért, most is telefonròl pötyögök!:)
4892. Annie1130
2013. febr. 19. 15:39
Nekem az a "taktikám", hogy két telefonom van.Az egyikben van a Lebara kártya, az ugye feltöltős és ha külföldre,pl. Magyarorszàgra szeretnék telefonálni, vagy sms- t ìrni, csak azt használom, a belföldi, német számokra meg van egy előfizetém korlàtlan beszéddel, korlàtlan nettel,korlàtlan dms-el, ìgy a skype is állandòan kéznél van.Rengeteget spòrolunk ìgy, a páromnak is két telefonja van...
4891. Annie1130 (válaszként erre: 4889. - Kriszaaa)
2013. febr. 19. 15:33
Márpedig 1 cent a vezetékes!Az igaz, hogy van egy 15 centes kapcsolási dìj, de ìgy is csak 75 centre jön ki egy òra!Nyilván a hosszabb beszélgetés jobban megéri,mint a sok rövidebb,de szerintem nagyon jò árai vannak a Lebarának.
4890. Kriszaaa (válaszként erre: 4889. - Kriszaaa)
2013. febr. 19. 13:26
Na az interneten meg most néztem, ott elvileg 1 centet ír....
4889. Kriszaaa
2013. febr. 19. 13:17
Hát a LEbarában nem lennék ennyire biztos. Férjemnek én is ezt mondtam, ajánlás alapján, csakhogy azon volt egy tarifa, és én azon azt láttam, hogy a magyar vezetékes 9 cent, a mobil még több. Nem 1 cent, csak bizonyos országokba annyi, de nem magyarba az biztos.
4888. mgagi
2013. febr. 17. 13:28
Nekünk is Lebaránk van. Egymás közt ingyen beszélünk, ha vezetékest hívok 1cent/ perc, ha mobil 9cent/perc. Nekünk nincs is vezetékes telefon csak internet.
4887. Annie1130 (válaszként erre: 4886. - K_nm)
2013. febr. 17. 11:18
A Lebaráról hallottál már? 1 cent a vezetékes és 9 cent a mobil Magyarországra. Évek óta ezt használom, nagyon megéri szerintem.
4886. k_nm (válaszként erre: 4883. - 04ff23dd29)
2013. febr. 17. 11:16
Nekem blau feltoltokartyasom van, azzal 9 cent a vezetekes es talan 24 cent a mobil hivasa Magyarorszagra (Europaba).
4885. Krilion (válaszként erre: 4883. - 04ff23dd29)
2013. febr. 12. 21:52
Az otthoni témában pedig szintén a saját szolgáltatódat lehet megkérdezni, mert nem tudnak egységes árakat mondani, csomagtól függ, de elég húzós lesz azt előre megjósolom, ha mondjuk minden nap beszéltek. Tavaly a férjemmel végigjátszottuk ezt...az ingyenes ügyfélszolgálaton egyébként elég segítőkészek.
4884. Krilion (válaszként erre: 4883. - 04ff23dd29)
2013. febr. 12. 21:49
Hasonló problémánk volt nekünk is mikor kijöttünk, mivel ahhoz, hogy itt rendes "vezetékes" neted legyen, ahhoz előfizetést kell venni, amihez pedig általában jár 2 év hűségnyilatkozat, mint otthon. Lehet feltöltős internet sticket venni, mi az O2 nevű szolgáltatónál találtunk akkor olcsót, de valószínűleg van másnál is hasonló áron és mi skypolni sem tudunk vele, mivel 1 GB/hónap/15 euro, és az 1 GB két nap alatt lemegy, aztán pedig nagyon lassú a net, de mondjuk chat-elni lehet vele. Ettől léteznek nagyobb letöltést tartalmazó csomagok persze drágábban, de ennek a helyszínen kellene utánanézni, mert addig még sokat változhatnak az éppen aktuális árak, kedvezmények.
4883. 04ff23dd29 (válaszként erre: 4882. - Napra_forgó)
2013. febr. 12. 08:48

Nem internetes alkalmazás èrdekel, hanem a telefon ill. Internet elôfizetés!

Hogy milyen csomagot érdemes leginkább megvenni, ha külföldre akarok telefonálni.

Vagy milyen internet elôfizetést érdemes vásárolni.

4882. Napra_forgó (válaszként erre: 4881. - 04ff23dd29)
2013. febr. 12. 06:34

Mármint mit melyiket?

A Skype sem jó?

Nonstop kommunikálni akartok?

4881. 04ff23dd29 (válaszként erre: 4880. - K_nm)
2013. febr. 11. 21:35
A vibert már próbáltuk, nem az igazi. De ahhoz is előfizetés kell. Én konkrétan arra volnék kíváncsi, hogy kinn melyiket éri meg megvenni és az mennyibe kerül...
4880. k_nm
2013. febr. 11. 21:00
Ha mar nete lesz, skype a legolcsobb, illetve ha Smartfonja Van A Lanyodnak, Akkor A Viber Nevu Alkalmazas Is Jonak Tunik
4879. Napra_forgó (válaszként erre: 4878. - 04ff23dd29)
2013. febr. 11. 18:30
Skypeon ingyen van.
2013. febr. 11. 13:19

A lányom nyáron 3 hónapot Németországban fog tartózkodni. Érdeklôdnék, hogy hogyan tudnánk legolcsóbban megoldani a kapcsolattartást?

Vásároljon kinnt mobil elôfizetést + netet, vagy a feltöltôs megoldás is jó lehet? Köszi a választ!

4877. Krilion
2013. jan. 29. 14:40
Erről már viszont hallottam, itt megállapítják és ott kapod, csak nem tudom mi értelme van. A pénz nem több, csak még itt rohangálnod is kell majd ahova küld az Arbeitsamt. Otthon is most már 3 havonta hívnak vissza, ha jól tudom, szóval, ha pont a kiköltözés előtt bemégy jelentkezni, akkor 3 hónapig kapod a munkanélkülit. Aztán meg nem jelentkezel és nem küldik, szóval értelme nem sok van kint megigényelni, csak egy csomó utánajárás.
4876. Kriszaaa
2013. jan. 29. 13:54

Bemásolom, ki hogy értelmezi?



II. Munkanélküli ellátás exportálása



Az említett koordinációs rendeletek szabályai szerint a munkanélküli ellátásokat főszabály szerint abban a tagállamban lehet igénybe venni, ahol a munkanélkülivé vált személy utolsó munkaviszonya fennállt. A pénzbeli munkanélküli ellátást alapesetben nem, illetve korlátozott időtartamig folyósítják akkor, ha a munkanélkülivé vált személy egy másik tagállamba költözik vagy életvitelszerűen egy másik országban tartózkodik.


Lehetőség van azonban arra, hogy a munkanélkülivé vált személy, amennyiben az adott országban nem talál munkát, három hónapig (ill. tagállami döntéstől függően legfeljebb 6 hónapig) egy másik tagállamban keressen állást. Erre az alapesetben három hónapos időszakra folyósítják részére a munkanélküli ellátást.


Fontos azonban, hogy ezen jogosultság igénybevételéhez bizonyos feltételeket mindenképpen teljesíteni kell.


Ezek a feltételek a következők:


A munkanélkülivé válást követően legalább négy hétig rendelkezésre kell állnia annál a munkaügyi központnál, amelyik az ellátást folyósítja.

Az ellátás exportálásához szükséges nyomtatvány kézhezvételét követően hét napon belül kell jelentkeznie és regisztráltatnia magát a céltagállam - ahol munkát kíván keresni - munkanélküli hivatalánál.

Eleget kell tenni a céltagállam munkaügyi hivatala által működtetett ellenőrzési eljárásnak.

A céltagállamban a munkanélküli ellátást maximum három hónapon keresztül lehet folyósítani, attól a naptól számítva, amikor az illető már nem állt az elhagyott tagállam foglalkoztatási szolgálatainak rendelkezésére. Az illetékes intézmény ezt maximum hat hónapra meghosszabbíthatja.

Abban az esetben, ha a céltagállamban sem talál munkát, az eredeti munkanélküli ellátást csak akkor lehet tovább folyósítani, ha a három hónap lejártát megelőzően visszatér abba a tagállamba, ahonnan a munkanélküli-ellátást folyósították. Ha ennek nem tesz eleget, és az ellátásokat folyósító foglalkoztatási szolgálatok kifejezett engedélye nélkül tovább marad, mindenfajta fennmaradó jogosultságát elveszti az ellátásokra.


Az ellátás exportálásához, azaz a külföldi munkakereséshez az illetékes hivataltól az úgynevezett U2-es (korábbi E 303 nyomtatvány) kiállítását kell kérni.


Az U2-es nyomtatvány alapján az álláskeresőt regisztrációba veszik. A regisztrációt követően három hónapon keresztül az álláskereső jogosult lesz a részére korábban megállapított munkanélküli ellátásra, amelyet a munkakeresés helyén fognak folyósítani az adott ország pénznemében (pl.: Magyarországon megállapított és onnan exportált ellátás esetében az álláskereső ugyanazt az összeget fogja megkapni az adott ország pénznemében, amelyet Magyarországon kapna forintban).


Ezen időszak alatt az álláskeresőnek a folyósító állam foglalkoztatási szolgálatával együtt kell működnie. A másik tagállamban történő munkahely-keresés lehetőségével két munkaviszonyban töltött időszak között csak egyszer lehet élni.


Magyarországon a kérdésben illetékes hivatal a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat.


További információ a munkanélküli ellátások uniós és tagállami szabályozásáról, illetve az egyes EU-tagállamok illetékes hivatalainak elérhetősége NFSZ ezen az oldalán található.

4875. Kriszaaa
2013. jan. 29. 13:51
Szokott valamelyikőtök vonattal hazajárni? Elég kedvezőnek találtam az árakat.
4874. Kriszaaa (válaszként erre: 4873. - 5239d91094)
2013. jan. 29. 13:50

Az euvonal pont hu oldalon olvastam, miután ismerős mondta, hogy miért nem hallott erről előbb, mert ők is kérték volna, mikor kimentek.

Konkrétan én is azért szeretném, mert én még gyeden vagyok Magyaro.-on, de ha lejár, kimennék férjem után a gyerekekkel, és akkor ugye itt meg kell szüntetem a munkaviszonyomat, és jó lesz az a pár száz euró, míg találok munkát.

4873. 5239d91094 (válaszként erre: 4868. - Kriszaaa)
2013. jan. 28. 23:33

Vannak magyar ismerőseim, akik minden èvben 6 hònapot dolgoznak itt, aztán utàna Mo-on kapják a munkanèlkülit. Van valami "E" nemzetközi nyomtatvàny, amit a munkanèlküliben kell kèrni.

Szòval tuti, hogy itt is kaphatsz. Arra viszont szerintem ne szàmìts, hogy No-ban többet kapsz, asszem 65%-a a nettó fizetésnek.

4872. szaszi2
2013. jan. 28. 17:31

En munkanelkülikent jöttem ki 2 eve,es eleg sok falba ütköztem emiatt:-)

Es nekem meg a nyelviskolät sem tämögattäk,azt mondtäk tämogassa a Magyar Munkaügyi központ.

Es valahol igazuk van:-)

2013. jan. 28. 16:40
Ja, a linket szerintem nyugodtan kiírhatod, nem hinném, hogy reklámnak minősülne...
2013. jan. 28. 16:39

Én sem hallottam még ilyet, hogy az otthoni munkád (illetve nem munkád) alapján itt bármilyen juttatást kapnál.

Mi mikor anno érdeklődtünk szintén azt a választ kaptuk, hogy itt kell x időt dolgozni hozzá.

4869. Krilion (válaszként erre: 4868. - Kriszaaa)
2013. jan. 28. 15:57
Szia! eléggé meglep, amit írsz, mert olyanról már hallottam, hogy valaki kipostáztatja magának a segélyt, de hogy kint igényelhetné meg a magyar munkaviszonyra hivatkozva, olyanról még nem. Nekünk mikor bent voltunk az Arbeitsamtnál, akkor azt mondták, hogy csak akkor jár a munkanélküli, ha legalább 3 hónapot itt kint dolgoztál. Szóval én is kíváncsian várom, hogy valaki megerősíti, hogy tényleg létezik ilyen.
4868. Kriszaaa
2013. jan. 28. 14:20

Sziasztok.

Van itt valaki köztetek, aki Magyaro.-on munkanélküli lett, és kint németbe kérte a munkanélküli segélyt? Azt hallottam, hogy van ilyen, 3-6 hónapig max. Igaz ez? Egy internetes oldal is van erről, csak nem tudom ki lehet e írni ide, anélkül, hogy letiltanának

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook