Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2013. jan. 18. 10:14

Szia, k_nm


a 4831 sorszámú hozzászólásodból emeltem ki ezt a részt.


"Persze, mint minden munkaadonak, ezeknek is megvan a maguk stiklije, de ha latjak, h nincs kivel szorakozni, abba is hagyjak..."


Megtennéd, hogy konkretizálnád, pontosan mire gondoltál? Milyen stiklikre?

4836. bödi (válaszként erre: 4834. - K_nm)
2013. jan. 18. 07:24
Köszönöm. :) Remélem úgy lesz, már igazán megérdemelném. :) :) :)
4835. Krilion (válaszként erre: 4832. - F08844d0fd)
2013. jan. 17. 21:07
Ez egy olyan fura kérdés...igen más az életszínvonal, a saját példámat tudom említeni, otthon mindketten dolgoztunk 3 gyerekünk van, és két hitelünk volt, egy lakás és egy kocsi. szóval mikor mindketten dolgoztunk, akkor éppen ki tudtunk fizetni mindent, de félretenni egyáltalán nem tudtunk, nyaralásra, extrákra, pl. mozi, színház, étterem nem telt. Amikor én nem dolgoztam, akkor pedig már választhattunk, hogy mit nem fizetünk be, hogy együnk is a hónapban. Németországban, ha valaki "szegény" akkor mondjuk régebbi kocsival jár, és esetleg nem megy nyaralni, de ehhez jóformán az kell, hogy egyáltalán ne dolgozzon, és mondjuk legyen valami káros szenvedélye is. Szóval "nyugaton" ha normálisan dolgozol, nem szórod a pénzt, akkor néha megengedhetsz magadnak egy-egy kellemes programot, és akkor nem annyira nagy luxus, ha 82 eurót kiad fodrászra valaki, mert neki lehet, hogy épp ez az, ami örömöt okoz. Döntsd el te, hogy jobb-e.
4834. k_nm
2013. jan. 17. 20:03

Nem kerdojelezeztem meg, bocs, ha annak tunt. Csak egyszeruen nekem mas tapasztalataim vannak, mondjuk mashol is elek, ezis nagyban kozrejatszik abban, h mashogy eltuk meg az integraciot. Ez egy remek pelda arra, mekkora kulonbseg van 2 tartomany kozott :-)

Szoval bocsi meg egyszer es kivanom, h tenyleg szerencsevel jarj! ;-)

4833. bödi (válaszként erre: 4831. - K_nm)
2013. jan. 17. 09:16

Szia K_nm!

Én elhiszem, hogy neked jó tapasztalatod van, nem is vitatom. De én a saját tapasztalatomat írtam le. Mi értelme lenne névtelenül hazudni. A papírjaim megvannak. Ha érdekel elküldöm. Nem mindenki jár olyan szerenycsével mint te. A megkérdezettek közül kb. a fele menekül ettől a munkahelytől. Főleg külföldiek. A németeknek mindig normálisan adtak munkát. Nekem fél évet kellett várnom míg adtak vollzeit szerződést, és nem volt más zeitarbeit, 3 műszakban dolgoztam. A nyelvről annyit, hogy elég sok külföldi főleg orosz jött nulla nyelvtudással. Még alap dolgokat sem tudtak pl.hol voltál? stb.Egyszerűen nem lehetett velük beszélgetni. Annyiban volt szerencséje, hogy rengeteg orosz dolgozott az éppen akkori gyárban, ahol kb fél évet voltunk, és ők fordították nekik mit kell csinálni. Szóval én tiszteletben tartom a tapasztalatodat. Légyszives ne kérdőjelezd meg az enyémet.

De amúgy miután Soestban letelepedtünk és megkaptuk a tartózkodási engedélyt, csakis utánna kezdték el törőlni a túlórámat amit ledolgoztam.

Remélem ebben az évben én is ilyen szerencsével járok mint te. Üdv. Bödi

2013. jan. 16. 18:23
Üdvözletem! Érdeklődnék csak. Barátnőm, pasija meg két ismerősük kint vannak Németországban. 4-ből csak 3-an dolgoznak. Tényleg olyan sokkal különbözik ott az életszínvonal, mint itt M.o-n vagy csak ők hiszik azt. Körülbelül 1 éve lehetnek kint. 1800 euro-t keresnek havonta (fejenként). Nem tudom ott mi van, de azt tudom, hogy ha nehezen is, de itthon is meg lehet élni. Igaz aki képes 82 euro-t csak fodrászra költeni annak kevés az itthoni színvonal. Ki mit tud? Kíváncsi vagyok.
4831. k_nm
2013. jan. 16. 17:28

Az elozohoz annyit tennek hozza, h a barmely szakmaban el lehet helyezkedni,csak jo legyen az ember, ebben a formaban nem teljesen igaz. Ami teny, hogy ha egyszer az ember mar betort a munkaeropiacra, akkor konnyebb dolga van, mint nulla tapasztalattal. Merthogy a nemet nem feltetlenul ismeri el a tapasztalatot, ha azt kulfoldon szerezte az ember. Vannak bizonyos szakmak, amiket el sem fogadnak itt...

A nyelvtudasrol meg csak annyit, hogy anelkul a Zeitarbeitsfirmak sem allnak veled szoba...

Kulonben en is Zeitarbeitsfirmanal dolgozok, nekem semmi bajom vele. Ok, azt alairom, h nem egy nyugdijas allas, de fizetnek rendesen, sot, most kaptunk fizetesemelest, es cserebe egy olyan cegnel dolgozhatok, akike a fel vilag...Persze, mint minden munkaadonak, ezeknek is megvan a maguk stiklije, de ha latjak, h nincs kivel szorakozni, abba is hagyjak...Es kellett nyelvtudas, addig szoba se alltak velem...Ok, ezt is lehet ugy nezni, hogy mondjuk egy csomagoloi, vagy polcfeltolto allashoz nem kell akkora nyelvismeret, en egy kutatolaborban vagyok, oda azert nem art...

4830. bödi (válaszként erre: 4811. - Kriszaaa)
2013. jan. 16. 16:05

Szia Kriszaaa!

Bármilyen szakma amiben jó vagy. Itt segítenek. De nyelv nélkül csak zeitarbeit... az a legrosszabb. Én nagyon megjártam.. több mint 1300 eurót nem akartak kifizetni nekem. Amit véletlenül kaptam meg, mert bementünk a munkanélkülibe és megmutattam a papírt, hogy nem akarják kifizetni. Végül nagy nehezen kis darabokban kaptam meg több mint fél éven kereszttül. Szóval undorító, hogy kihasználják az embert. Mert bármilyen szakmád legyen tuti elfogsz helyezkedni vele, de ha csak jó vagy benne.

4829. Anname (válaszként erre: 4810. - Nyulacska88)
2013. jan. 16. 09:01
Köszi a választ!Nekem is lesz aki átveszi majd a leveleimet,és havonta egyben postázza utánnam.Akkor alapvetően nem szükséges itt bejelentenem.
4828. eva20 (válaszként erre: 4827. - Napra_forgó)
2013. jan. 16. 06:03

nekem tole semmi nem volt csak hozzá ahogy irtad az egy éves szerzodés ami nem offiziel...


a megértéssel bajaim vannak de a munkámmal nincs,ahogy mondta,jol beszelek,munkasra szuksege lenne de senki nem dolgozik ingyen....én sem


én ugy vagyok amit látok azt hiszek el,s ami papiron van...


jo lenne tanulni,beszelni,tapasztalatot szerezni,de nem ennyiért...


akkor megyek takaritani s minden nap tudom hogy kapok 10 eurot a végével,akkor is jobb!nem?

4827. Napra_forgó (válaszként erre: 4826. - Eva20)
2013. jan. 16. 05:40

Elvileg lehet fer, hogy kér még egy hónapot, de a fizetés tuti nem.

Németországban én még ilyet otthonban nem is hallottam...


Praktikumot kérhet, ha pl a némettudásod nem elég vagy nem biztos benne, hogy alkalmas vagy a munkára.

Vagy igazából akkor is, ha épp nincs rendes álláshelye, mert így be tud rakni pluszba...

De a körülményeknek akkor is papíron kéne lenniük...

4826. eva20 (válaszként erre: 4825. - Napra_forgó)
2013. jan. 16. 05:21
nekem büzlik itt az egész,a fonokno a kezembe nyomta és mondta tegyem el gyorsan hogy ne lássák...de hogy még kér egy honap praktikumot az nm fer....
2013. jan. 16. 05:15

A Praktikum sajna tényleg nagyon kevés pénzt jelent, de általában azért a 100 eurónál kicsit többet.

Nálunk egy lányról tudom, aki csinálta, ő havonta kb 200 eurót kapott kézhez.

4824. Napra_forgó (válaszként erre: 4823. - Eva20)
2013. jan. 16. 05:15

A 100 eurót nem hivatalosan kaptad, nem?

Amíg nincs hivatalos munkaszerződésed, amiben le van írva, hogy mennyi a kereseted, addig sajna nem nagyon tudsz mit tenni...


Ha szakképzett vagy (amit el is ismernek itt), akkor elvileg egy otthonban 100%-os munkaidővel meg kéne kapnod az 1000 eurót még akkor is, ha az 5ös Steuerklasse-ban vagy.

4823. eva20
2013. jan. 16. 05:12

németországrol beszélünk...nem hiszem el hogy csak 100 eurot kaptam még most sem,s mennyit dolgoztam...akkor mennyit kell dolgozzak és hol hogy 1000 keressek????valaki mondja meg mert oda megyek dolgozni akkor....



hannover kornyékén vagyunk a férjemmel...

4822. Napra_forgó (válaszként erre: 4821. - Eva20)
2013. jan. 16. 04:47

Tőle biztos nincs, mivel egy intézmény nem állít ki engedélyt.

Max hozzá van, azaz úgy kiállítva, hogy nem korlátlan, hanem csak nála dolgozhatsz.


Idősápolóknál is függ attól, hogy az ország melyik részében és attól is, hogy hol dolgoznak.

De egy frissen végzett szakképzett nálunk pl bruttó 1700 eurót keres kb...

4821. eva20 (válaszként erre: 4820. - Napra_forgó)
2013. jan. 15. 22:18
igen,tole van a munkavállalási engedélyem!!!idosápolo akkor,ugy kb ra mennyit keres???
2013. jan. 15. 21:33

Mármint hogy-hogy tőle van a munkavállalásid?


Az még egy óra szünettel is túl sok munkaidő. Ha jól tudom, 10 órát dolgozhatsz max.


Az, hogy egy ápolónő mennyit keres erősen függ attól, hogy hol dolgozik.

Meg az ápolónő és az idősápoló sem ugyanannyit keres...

4819. eva20 (válaszként erre: 4817. - Napra_forgó)
2013. jan. 15. 19:36
ja reggel 7tol este 9ig nekem tényleg volt 1 ora szunettel bocsánat ezt nem irtam oda...!!!mennyit kap egy ápolono németországba????
4818. eva20 (válaszként erre: 4817. - Napra_forgó)
2013. jan. 15. 19:34
tudod itt pedig munkásra van szüksége tudom,munkavállalásim van tole!!!simán visszaadhatom????ha pl másfele megyek...
2013. jan. 15. 19:28

Sajna simán meg lehet csinálni, hogy ingyen dolgozol próbamunka címén.

Én egy hónapig csináltam anno.

Viszont olyan nincs, hogy reggel 7től este 9ig dolgozol egyhuzamban.

Szerintem keress más helyet.

Tény, munkavállalási nélkül nem könnyű, de nem lehetetlen. Ráadásul az idősotthonok pl elég gázban vannak, így jobb esélyed van helyet találni.

4816. eva20 (válaszként erre: 4814. - Krilion)
2013. jan. 15. 19:08
na ja,a fonokno azt mondta akar még egy honap praktika idot....nem ezért jottem tényleg ide,és ingyen semmiképp sem dolgozik senki,én sem!pénzre van szükségem!!!
4815. eva20
2013. jan. 15. 19:06
nem vagyok magyar állampolgár!nincs meg az esküm!mit csináljak???mit tegyek????olyanis volt hogy reggel 7tol este 9ig dolgoztam!de minden nap mentem,kétszer voltam szabad az egy honap alatt....
4814. Krilion (válaszként erre: 4812. - Eva20)
2013. jan. 15. 19:01
De ezt neked kell elintézned, rá kell kérdezned, hogy alkalmaznak-e, vagy sem, illetve, hogy mikor dől el. De ez azzal is jár, hogy azt mondják, hogy nem vesznek fel, de még mindig jobb, mint istentudja meddig ingyen dolgozni, vagy igazából te tudod mi neked a jobb.
4813. Krilion (válaszként erre: 4812. - Eva20)
2013. jan. 15. 18:59
Szia elolvastam a másik hozzászólásod, egyik megjegyzésem, hogy Németországba nem kell munkavállalási engedély, ha magyar állampolgár vagy. Akármeddig dolgozhatsz már. Próbamunka létezik Németországban, de arra is külön szerződést kötnek, törvényesen nem lehet így csinálni, max, ha egy minijobról lenne szó, akkor 1-2 nap próbamunkát nem fizet, de akkor is behatárolják a végét. Ezt így szerintem nem lehet csinálni.
4812. eva20
2013. jan. 15. 18:45
sziasztok!!irtam az ***idosek ápolása öregotthonba forumra***,de semmi válasz!!!egy honapot praktikáztam egy oregotthonba-magán,németországba,mint ápolono!!tegnap elott kifizetett a fonokno!!!adott 100 eurot!!mit szoltok????????szép nem......
4811. Kriszaaa (válaszként erre: 4808. - Bödi)
2013. jan. 15. 13:12

Szia

Én még Mo.-n vagyok egyenlőre, vagyis még odébb van. Csak tájékozódni szeretnék, hogy mi vár rám. A kisebbik még csak most lesz fél éves, így nálam ez a nyelvtanfolyam még nem lesz megoldható, talán kicsit később.

Szakmára gondoltam amúgy, hogy mit érdemes elvégezni, mi az, amivel "tuti" el fogok majd helyezkedni, már amennyiben van ilyen.

4810. Nyulacska88 (válaszként erre: 4809. - Anname)
2013. jan. 15. 10:34

Szia,

kelleni nem kell, de ha nem jelented be, akkor a hivatalos leveleid, melyeket nem veszel át, kézbesítettnek számít.


Én nem jelentettem be, viszont van egy személy, aki mind a magán, mind a céges leveleimet átveheti a postán.


Az Önkormányzatnál tudod bejelenteni, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodsz, ott, ahol a lakcímkártyát vetted át anno.

4809. Anname
2013. jan. 14. 23:08
sziasztok,ti bejelentettétek valamilyen hivatalban Mo-on,hogy tartósan külföldön éltek?Kell egyáltalán,vagy opcionális? Köszi a választ!
4808. bödi
2013. jan. 14. 19:06

Sziasztok!

Soestban élek a párommal. Ha esetleg valaki ezen a környéken lakik és szeretne néha valakivel kimozdulni. Csak írjon!

Kriszaaa megy be a munkanélkülibe mond el a kérésed és már lehet a héten mehetsz. Én is csináltam egy tesztet, februárban kezdek, mert nem vagyok kezdő. 3 hónapos a tanfolyam utána mész nyelvvizsgára. Középfok

Nekem napi 5 óra lesz a tanfolyam, reggel 8-tól 1-ig de ez gondolom mindenhol más.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook