Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
4987. Kata2013 (válaszként erre: 4985. - Lalelu)
2013. máj. 9. 13:29

Van. Igen.

Mi Bochumban élünk. Szoktunk a Ruhr mellett Essen felé túrázni.

Ti mióta vagytok itt és mit csináltok kint?

4986. szaszi2 (válaszként erre: 4984. - Zsizsi47)
2013. máj. 4. 19:27

Hát eddig Offenbach-ba jártam dolgozni:-)

De most már itthon vagyok:-)

4985. lalelu
2013. máj. 4. 11:22

Sziasztok,


van valaki Essen/Ruhr környékéröl?En 38 éves házas nö vagyok.Ha van kedvetek csevegni egy kicsit írjatok.

Jó hétvégét!Üdv

4984. Zsizsi47 (válaszként erre: 4983. - Szaszi2)
2013. máj. 3. 22:27

Szia!

Obertshausenben lakunk.:)

4983. szaszi2 (válaszként erre: 4982. - Zsizsi47)
2013. máj. 3. 09:40

Szia:-)

Pontosabban merre vagytok?

4982. Zsizsi47
2013. máj. 3. 00:56

Sziasztok!

Férjemmel 2 éve Frankfurt mellett élünk egy kisvárosban. Szívesen ismerkednék a környéken élő korombéli /40-50 között/ hölgyekkel. Hiányzik a magyar társaság, jóízű beszélgetések egy kávé mellett...ha valaki itt él a közelemben és szeret beszélgetni, barátkozni írjon bátran, várom szeretettel!

Mindenkinek vidám napokat kívánok!

4981. 6fef80bd7d (válaszként erre: 4979. - Nyulacska88)
2013. ápr. 22. 22:15

Szia.

Hát a leírásod elég sokat számít sok hasznos dolog van benne :D

Ezek szerint te már kint dolgozol németben?

A kérdésedre a válasz hogy ki is vesz fel valójában:

a német anyacég alkalmaz minket, ami Nördlich Ortsteile -ben található,itthon Dombóváron volt a próbamunka és állásinterjú a leányvállalatnál, ahol szintén német főnökség van és ők is értékeltek minket.

Szállás megoldott lesz panzióban amit a cég intéz, szóval fogok tudni nézegelődni.

Lesz ami lesz teszem a dolgom, és majd elválik mi történik utána, más nem legalább megismerem a német kultúrát és környezetet :D

Én csak azt nem értem, hogy két ismerősöm is kiment Franciaországba egyik-napról a másikra és csak azért hogy nyelvet tanulnak kapnak egy bizonyos összeget, akik pedig dolgozni akarnak kimenni azok pedig valami akadályba ütköznek.

Abban még tudnál segíteni, hogy aki kicsit tud csak németül,annak mennyi az esélye kinnt?

Köszi előre is.

4980. m.mes
2013. ápr. 22. 17:51
sziasztok ! az előzőekben olvastam hogy a magyar gyerekápolós okj-t nem fogadják el. Meg tudnátok nekem mondani hogy az itteni logisztikus szakmát elfogadják-e ? vagy esetleg hol tudnám megnézni ? előre is köszönöm !
4979. Nyulacska88 (válaszként erre: 4972. - 6fef80bd7d)
2013. ápr. 22. 16:51

Szia,


javaslom, hogy ha a szállásod megoldott ott, akkor a két hónap alatt, keress munkát. Számos oldalon hírdetnek, sőt magát a német munkanélküli hivatalt is tudnám ajánlani, minden kérdésedre válaszolnak.


Fontos, hogy legyen már előre elkészített anyagod, un.: Bewerbung-od ( mely áll : Deckblatt ( fedőlap a fényképeddel) + Anschreiben ( motivációs levél) + Lebenslauf (önéletrajz) + Zeugniss (bizonyítvány)).


Fontos, Németországban fordítva van az osztályozás, azaz a legjobb jegy az 1-es, a legrosszabb az 5-ös ( néha 6-os ). Nekem magyaráznom kellett a "bizonyítványomat" :), és a neten ellenőrizték, valóban így van-e nálunk.:)


Németországban sok hegesztőt keresnek, és elsősorban ezek számítanak : milyen minőségben dolgozol, mennyire vagy megbízható és van-e a képesítésedről papírod.


Ha elégedettek veled, kérhetsz Tőlük a két hónap letelte után írásbeli referenciát, melyet a későbbi pályázatok mellé fénymásolatban el tudsz küldeni. Hidd el, sokat számít, rettenetesen sokat.


Visszatérve arra, amit írtál, soha sem fogják azt mondani, hogy felvesznek, mint ahogy azt sem, hogy nem. A német egy furcsa szerzet, indoklás nélkül, pusztán gazdasági okokból dönt, ergó logikát soha ne keress abban, ha felmondást kapsz majd. Ez nem Neked, mint munkavállalónak szól, hanem pusztán gazdasági szempontból küldenek el, legkésőbb érkezőként kaptál felmondást. Vegyél egy nagy levegőt, és lépj tovább.


Nem írtad, hogy a magyar cég vesz fel és küldd ki, vagy a német vesz fel két hónapra, mert ez nem mindegy.


Tudod kell, vannak cégek, ahol a próbaidő 6 hónap, ezen belül bármikor felmondhatnak, tehát érdemes jól körülnézned a neten, olvasd sokat a már kint lévők munkával kapcsolatos írásait, valahol középúton megtalálod az igazságot.


Kívánom, hogy sikeresen pályázz, és megtaláld a számításod. Ha elfogadsz egy tanácsot, egyet ne feledj: itt ez nem Magyarország, itt egész nap és folyamatosan dolgoznod kell majd. Nincs cigiszünet, nincs beszélgetés, nincs telefonálgatás. Nem szabad sietned, mert az mindig a munka rovására megy.

4978. Asinel 75 (válaszként erre: 4977. - Krilion)
2013. ápr. 21. 19:38
Köszönöm a bíztatást, bízom benne, hogy sikerülni fog :-), mert sajna Itthon lassan már csak éhenhalni lehet.
4977. Krilion (válaszként erre: 4976. - Asinel 75)
2013. ápr. 21. 19:33
Igen, ez eléggé a 22-es csapdája szerű eset, de mégis így van, amíg nincs itteni lakcímed, addig a munkaviszonyhoz sem tudsz itt még bankkártyát sem igényelni, meg a többi papírokat sem. Hát a kautiót, ha van azt mindenképp ki kell fizetned, és többnyire van, de azt a tulajnak el is kell tennie, mert az arra szolgál, hogy amikor kiköltözöl és kárt teszel esetleg a lakásban, vagy számlaelmaradásod van abból fizesse ki, a többit pedig vissza kell, hogy adja neked. Azonkívül, ha közvetítő által bérelsz lakást akkor még közvetítői díjat is kell fizetni, ami a bérleti díj, pontosabban a Kaltmiete 2-3 szorosa. Szóval ez az út nagy tőke nélkül járhatatlan. Én azt javaslom, hogy próbáljatok olyan lakásokat felkutatni, helyi újságokban (már ha tudjátok pontosan, hogy hova is mentek) ahol magánszemély ad ki lakást, és őt meggyőzni arról, hogy ti rendes emberek vagytok, és már van munkaszerződésetek (már ha tényleg van) csak még lakás kellene. Esetleg fel lehet ajánlani, hogy 1-2 hónapnyi lakbért fel tudtok mutatni pluszban. Igazából minden csak akkor dől el, amikor megpróbáltad, lehet, hogy szerencsétek lesz, és egyből találtok egy olyan lakást, amit kiadnak nektek, áldozni kell rá egy kis időt, pénzt, és megpróbálni. :)
4976. Asinel 75 (válaszként erre: 4975. - Krilion)
2013. ápr. 21. 19:13
Ha a kauciót ki tudnám valahogy fizetni akkor is kell a több hónapnyi munkaviszony? Egyébként érdekes ez a dolog, mert munkahelyre meg csak ottani lakcímmel vesznek fel.
4975. Krilion (válaszként erre: 4974. - Asinel 75)
2013. ápr. 21. 19:08
A németországi albérlet keresésnél az a gond, hogy munkaviszony kell hozzá többnyire ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak veled. Sőt nemhogy munkaviszony kell, hanem több hónapnyi munkaviszony. Addig pedig lakni kell valahol, de ha pár hónapot kibírtok, akkor utána simább az ügy. Itt Németországban is sok embernek van kiskutyája, úgyhogy szerintem ettől találhattok lakást, addig pedig rá kell bízni valakire.
4974. Asinel 75
2013. ápr. 21. 17:32
Tényleg olyan nehéz albérletet találni németországban? Én a páromal szeretnék kimenni, de a munkásszálló nem igazán szimpi, főleg hogy van egy kiskutyánk is.
4973. Krilion (válaszként erre: 4972. - 6fef80bd7d)
2013. ápr. 20. 14:42
Erre munkajogilag azt tudom mondani, hogy létezik törvényesen olyan, hogy valakit határozott időre, vesznek fel, aztán eltelik a határozott idő, és nem kirúgják, hanem véget ér a jogviszonya. Nálad teljesen világos az indok, hogy miért csak erre a két hónapra vesznek fel, és ha nekik megvan a stabil gárdájuk egyébként, akkor nem valószínű, hogy ott maradhatsz. Maximum, ha elégedettek veled, jó viszonyban váltok el, akkor legközelebb is téged hívnak, vagy ha kell nekik ember, akkor esetleg szólnak neked. Azonkívül, ha beszélsz németül, akkor már most, vagy legkésőbb akkor, ha kint leszel, elkezdenék munkahelyet keresni, és esetleg még jól is jön, hogy közvetlenül rá tudnak majd kérdezni ennél a mostani cégnél, hogy mi a véleményük rólad, ergo, ha jól dolgozol jó referenciát kaphatsz németül, németektől, mert például ez elég hasznos a német munkáltatónak.
2013. ápr. 20. 13:19

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni, értelmes embertől,-emberektől.

Hosszas keresgélés után találtam egy németországi munkahelyet, júniusi kezdéssel, mínősített hegesztő szakmába.

Német nyelv nem feltétel, 100%-ig biztos munkahely, próbamunkán is voltam már itt M.országon a leányvállalatnál.

Teljesen korrektek voltak, elmondtak mindent amíre kiváncsiak voltunk. Az anyavállalat Berlin mellett található.

A baj csak ott van hogy ez egy 2 hónapos bejelentett munka lenne, amíg a kintieknek leállásuk lesz.

Arra sajnos nem tudtak biztos választ adni hogy: Ha valaki becsületesen és rendesen dolgozik megtartanák-e állandó

dolgozónak.

Azért alapfokon tudok németül, de tegyük fel ha mégis elküldenek /eddig sehonnan se rugtak még ki/, de én továbbra is kinnt szeretnék maradni milyen lehetőségeim lennének, ha lesznek?

Milyenek a tapasztalatok a német munkáltatókkal kapcsolatban?

Köszi előre mindenkinek!

4971. 5239d91094 (válaszként erre: 4970. - Kvmánia)
2013. ápr. 19. 14:39

Szia! Majdnem biztos vagyok benne, hogy a végzettségedet itt el sem fogadják.

Ilyen eü-s végzettség volt màr téma a fórumon, azért mondom.

4970. kvmánia
2013. ápr. 19. 10:12

Üdv Mindenkinek!


Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Gyermekápoló OKJ-s végzettséggel szeretnék kimenni dolgozni. A kérdésem az lenne, diploma nélküli ápolónak mennyivel kisebb a kompetenciája, mint egy diplomával rendelkezőnek?

Köszönöm!

4969. Kriszaaa
2013. ápr. 17. 13:45

Sziasztok.

Burgkirchen / Burghausen környékéről van valaki?

4968. szaszi2 (válaszként erre: 4967. - 5239d91094)
2013. ápr. 13. 10:03
Igen,ezt mondta tegnap az Auslanderamt is:-)
4967. 5239d91094 (válaszként erre: 4966. - Szaszi2)
2013. ápr. 12. 22:38
Az a lényeg, hogy az egyik szülő legalább nyolc éve éljen Németországban. Mivel a te férjed német, megkapja a német állampolgárságot. Nálunk is ez a helyzet, a fiam megkapta.
4966. szaszi2
2013. ápr. 12. 17:30
De nálunk az apuka német,ezért más a dolog
4965. anyegin (válaszként erre: 4963. - Natara)
2013. ápr. 12. 12:30
ez az amit a 4961-es hozzászólásban írtam :-/
4964. Natara (válaszként erre: 4963. - Natara)
2013. ápr. 12. 09:03
Azt elfelejtettem ide irni hogy mi mindketten magyarok vagyunk.
4963. Natara
2013. ápr. 12. 09:02
Sziasztok az en kislanyom itt született nemetorszagban nemet anyakönyvi kivonata van mert azt mindenki meg kapja aki itt szüketik... nekünk azt mondtak ha 8eves lesz es itt fogunk elni akkor a kislany meg kapja a nemet allampolgarsagot ha akarja.
4962. 5239d91094 (válaszként erre: 4960. - Szaszi2)
2013. ápr. 11. 11:12
Úgy van, ahogy anyegin írja, de hogy megnyugtasd magad, menj be a bürgerburoba, kérdezd meg ott. Ne a magyaroktól kérdezd:)
4961. anyegin
2013. ápr. 11. 10:41
Ein im Inland nach dem 1. Januar 2000 geborenes Kind, dessen Eltern beide Ausländer sind, ist Deutscher, wenn ein Elternteil im Zeitpunkt der Geburt seit acht Jahren seinen gewöhnlichen rechtmäßigen Aufenthalt in Deutschland hat und ein unbefristetes Aufenthaltsrecht besitzt (§ 4 Abs. 3 StAG).
4960. szaszi2
2013. ápr. 11. 10:28

Németországban fog születni:-)

A konzulátusról azt a választ kaptam,hogy magyar ,utánam.

Otthonról azt,hogy német.

Ezért gondoltam,hogy itt talán több a tapasztalat:-)

Köszönöm a válaszokat

4959. 5239d91094 (válaszként erre: 4957. - Szaszi2)
2013. ápr. 10. 23:36
Ha itt születik, német lesz, ill. kettősállampolgár is lehet.
4958. Annie1130 (válaszként erre: 4957. - Szaszi2)
2013. ápr. 10. 21:16
Szerintem ez attól függ, hogy melyik országban születik és hogy a szülők melyik államolgárságot kérik.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook