Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
4747. 5239d91094 (válaszként erre: 4744. - Annie1130)
2012. dec. 11. 09:51

Nálunk nincs orosz bolt, csak török, arab.

Annyit nem akarok hozatni, hogy dpd-vel megérje. De sebaj, hozok most, meg majd a szüleim is hoznak márciusban, ha jönnek.

4746. mollcsi77 (válaszként erre: 4740. - Annie1130)
2012. dec. 11. 09:49
Köszönöm! Sokat segítettél!! Így már egyszerűbb lesz számolgatni!! És azt esetleg tudjátok hogy a családi pótlékot milyen feltételekkel lehet igényelni?? Párom, kint dolgozik már több mint egy éve, Eurot kap és adózik is oda, de magyar cégtől van kint...német cégnél kell bejelentett munka hozzá?
4745. 5239d91094 (válaszként erre: 4743. - Annie1130)
2012. dec. 11. 09:48

Te merre is laksz? Annyira keverem már itt a tagokat.. )

2008-ban voltam otthon utoljára karácsonykor, úgyhgy most nagyon örülök, hogy újra a szüleimmel lehetek, és ami a legfontosabb, a kisfiamnak is igazi karácsonya lesz.

Egy hete sütök már rendületlenül, már olyan sok van, hogy nem gyözzük enni.

Konstanz szép :)

4744. Annie1130 (válaszként erre: 4742. - 5239d91094)
2012. dec. 11. 09:46

Nem! Én is égre-földre kerestem. Esetleg orosz, lengyel boltokban nézz utána, hátha van, vagy küldess ki dpd-vel (szerintem ők a legjobbak és legbarátibbak), most úgy is fagy van, nem lesz semmi baja!


Ilyenkor a Túró Rudit is lehet transzportálni!:)

4743. Annie1130 (válaszként erre: 4741. - 5239d91094)
2012. dec. 11. 09:43

Szia!:)


Támogatom az ötletet!Nálunk még képlékeny a dolog. Több dolog is tervben van, de még a munka miatt nem látjuk, hogy mi lesz.


Mi nem feltétlenül szoktuk Magyarországon tölteni a karácsonyt, de most ez is felmerült.


A másik lehetőség az, hogy meglátogatjuk a barátnőméket Konstanzba és onnan meg elmegyünk 2-3 napra síelni az Alpokba.


A harmadik az, hogy maradunk, ahol vagyunk, karácsonyfát állítunk,én sütök-főzök és meghitten, kettesben ünneplünk.:)

2012. dec. 11. 09:39
Még valami: ti láttatok már itt valahol gesztenye masszát?
2012. dec. 11. 09:39

Jó reggelt! :)

Térjünk végre át valami kellemesebb témára! :)

Ti hol, hogyan karácsonyoztok? Utazik valaki haza?

Mi haza megyünk egy hétre, remélem jók lesznek a közlekedési viszonyok.

4740. Annie1130 (válaszként erre: 4737. - Mollcsi77)
2012. dec. 11. 09:12

Szia!Lakást/kisebb házat havi 6-700 Euróból találtok falun. Vegyétek figyelembe a kauciót, ami általában 2 hónap szokott lenni. Van a "kalt" és a "warm" bérlési lehetőség. A kalt a rezsi és egyéb költségek nélküli bérleti díj, a warm, az pedig a rezsivel együtt értendő. A korábbi rossz tapasztalatink alapján, az elszámolási viták elkerülése miatt, mi "all inklusive" bérelünk, így nem érhetik meglepetések az embert.


Ami az élelmiszerárakat illeti, úgy vettem észre, hogy sokminden jóval olcsóbb, mint Magyarországon.Az alapélelmiszerek is kedvezőbb áron kaphatók, mint magyar honban. Mi pl. nagyon szeretjük a tengeri herkenytűket, halakat, vadhúsokat a hétköznapibb húsok mellett, és ezek havi kb. 3-400 Euróból simán beleférnek.


A ruházkodás szerintem lényegesen olcsóbb a magyar árakhoz képest.


A benzin majdnem ugyanannyi, mint otthon.


Ha 1 jól kereső, vagy pl.legalább 2 "alapkereső" van a családban, szerintem teljesen jól ki lehet jönni, és még egyéb progamokra, fodrászra, kozmetikusra, étteremre is futja.

4739. k_nm
2012. dec. 11. 07:49

" Sziasztok! Parommal elek Frankfurtban , a segitsegeteket szeretnem kerni! En dolgozom takaritassal de neki meg sajnos nem kerult munkahely!Nagyon gyorsan repul az ido es jo lenne jovo ev elejeig talalni neki is valamit! Az lenne a keresem ,hogy ha tud vagy dolgozik valaki a csoportbol Frankfurtban itteni vallalatnak aru kihordassal esetleg helyi kamion soforkent es van uresedes ures allas szoljon nekem es nem leszunk halatlanok! Nagyon szepen koszonjuk es szep estet mindenkinek!"

Akkor nemi szovegertelmezes. Ezt kedves rekola te irtad. Elso mondatodban kifejted, h a parodnak jovo ev elejeeig kellene talalni munkahelyet. Ezt mi, akik csak cseszegetunk, ugy ertelmeztuk, h nincs munkahelye es te is csak takaritasz, ami szinten nem egy jovedelmezo allas. Namost. Frankfurtbol azt hiszem, en vagyok az egyetlen, aki rendszeresen ir, eleve Hessenbol talan harman vagyunk rajtad kivul. Es en azert irtam le, h nezd meg az allashirdeteseket, mert miutan 200 allast talaltam, gondoltam, ezt nem tettetek meg. Nehezen hiszem, hogy mind a ketszaz visszautasitott volna. Ha meg igen, nos, ha a parodnak is ilyen bakancsorrba maszo stilusa van, meg is erdemlitek....


Amugy a magyar osszefogasrol annyit, hogy multkor talalkoztunk magyarokkal, de amint meghallottak, h mi is magyarul beszelunk, atvaltottak ROMANra. Ilyet se pipaltam meg, de a velemenyem meg van...ezzel a stilussal akar ti is lehetettek azok

4738. 5239d91094 (válaszként erre: 4731. - Rekola)
2012. dec. 10. 22:39

Személyeskedés helyett foglalkozz inkább a helyesírással, ill. azzal, hogy modort tanulj, mert ilyen mentalitással és bunkó stílusban nem csodálom, hogy nem hemzsegtek a munkában!

Másfelöl nem hiszem ott van lakásotok, ahol én élek.

De ha neked takarítóként azok akik a munkák nem felelnek meg, amiket én segítö szándékkal írtam, csak sajnálni tudlak. Szánalmas vagy, nagyon.

Nem jósolok nagy jövöt nektek Németországban, húzhattok vissza Romániába, ott valószínüleg jobban elboldogulsz ezzel a primitív stílussal!

4737. mollcsi77 (válaszként erre: 4736. - Napra_forgó)
2012. dec. 10. 21:28
Párom most Brémában él, elég messze tőlem...köszönöm a segítséget mindenesetre! :) Már kezd alakulni a kép! Mondjuk most egy ismerős azt írta hogy havi 1000-1200-1500 Eurobol kijön egy 4 tagú család....ez így jól hangzik! :)
4736. Napra_forgó (válaszként erre: 4735. - Mollcsi77)
2012. dec. 10. 21:01

Ő hol dolgozik?

Mi falun laktunk egy évig, ahol kb. 2700 lakos volt, fizettünk egy tetőtéri háromszobás kb 90 négyzetméteres lakásért 760 eurót.

Beköltöztünk a városba és találtunk egy szintén háromszobás 86 nm-es lakást 758 euróért...

De ez itt a városban nagyon olcsónak számít. :o)

Erre jön még biztosan az áram ami nálunk itt kb 40 euró havonta, de a lakók számától és szolgáltatótól függ.

Ezen kívül ami kellhet net, tv, telefon, bérlet. Ezen kívül biztosítás(ok), GEZ (adó a TV, rádió után)... Most hirtelen nem jut más eszembe.

Az, hogy étkezésre mennyit költötök, elég változó. Kérdés, hol vásárolsz, mit vásárolsz. Pl a csirkemell a legtöbb helyen 9,99 kilója, az Aldiban 6 valamennyi... De sokan Aldiban nem hajlandók megvenni. Ha meg piacon vagy hentesnél akarsz vásárolni általában még drágább...

4735. mollcsi77 (válaszként erre: 4734. - Napra_forgó)
2012. dec. 10. 20:50
Köszönöm válaszodat, igazából kis falun keresnénk valami albérletet Németország közepén valahol...tavaszi történet lesz, most tájékozódom, jó lenne egy költségvetést, hogy mennyiből kell elindulni...illetve mennyiből lehet kint egy hónapban megéllni, ami az igényeket illeti, beérném azzal hogy a rezsit rendezni tudjam és legyen mit ennem :) Férjem kint él, dolgozik már több mint egy éve, mennék utána ha lehet!
4734. Napra_forgó (válaszként erre: 4732. - Mollcsi77)
2012. dec. 10. 20:36

Szia!

Meglehetősen változóak az árak. Erősen függ pl attól, hogy Németország melyik részén van.

Mi pl most ugyanannyit fizetünk a városban, mint korábban falun. De ehhez nagy mázli kellett.

Lakásárakat legjobban az immobilienscout.de-n tudsz nézni.

Az, hogy amúgy mennyiből jöttök ki, leginkább az igényeiteken múlik... :o)

4733. rekola (válaszként erre: 4730. - 5239d91094)
2012. dec. 10. 20:24
Ja es kepzeld van lakasunk olyan el sem kepzelned :)abban mar nem kell a segitseggel faradoznod:))) te kis okos:))
4732. mollcsi77
2012. dec. 10. 20:24
Sziasztok! Tud valaki segíteni abban hogy Németországban egy havi költségvetés körülbelül mennyire jön ki 2-3 fő részére?? Gondolok itt arra hogy kis falun albérlet, rezsivel... akinek van ebben tapasztalata kérem írjon!! :) Köszönöm előre is!
4731. rekola (válaszként erre: 4730. - 5239d91094)
2012. dec. 10. 20:23
Nem angyalbogar:) elobb menj el egy szemorvoshoz,hogy lass ,majd kerd meg ha mar olvasni nem tudsz egyik ismerosodet,hogy olvassa el neked az en kerdesemet amiben munka felol erdeklodtem a csoporttol:))!!! majd utanna legyel szajhos aranyom!!! senki nem keresett ilyen fajta munkat kepzeld ezeket en is olvastam meg a parom is !! En olyas fajta kerdest tettem fol anno,hogy ha valaki dolgozik MINT ARU KISZALLITO!!!! nem arrol volt szo hogy mi nem talalunk ilyes fajta hirdeteseket!!! Azert koszi de jo ha megtanulsz utanna olvasni dolgoknak mielott okoskodsz Csakis joszandekkal valakinek!!!
4730. 5239d91094 (válaszként erre: 4727. - Rekola)
2012. dec. 10. 17:25

A városban járva, egyböl két álláshirdetés jött velem szembe:

H& M Sales advisor

Mc Donaldsba munkatársak voll- und teilzeit.

ill. az újság is tele van három oldallal.

Írjam a a bewerbungot és keressek nektek lakást? :D

4729. rekola (válaszként erre: 4726. - Mgagi)
2012. dec. 10. 16:23
Itten teves riasztas lett !!!El kell olvasni az en majd az utannam levo holgy allasal kapcsolatos bejegyzesunktot majd az ezt koveto 2 kommentet!!! Hat nem egy segitokesz joimdulatu valasz egyik sem!!! Nem melso kulfoldi munkam de elso Frankfurti allas erdeklodesem volt!!!Mi mar vegig jartuk torvenyesen az utat es munkaugyes allas interjun is volt a parom de itt sem minden ok a munkaugyon keresztul eppen ezert probal az ember kozelebbi segitseget kerni !!! Itt teves az a kijelentese egyik illetonek,hogy en vagy akar masok is arra varnak hogy a fenekunk ala nyomjak a munkat en kerestem es talaltam de van aki nem ilyen szerencses es itt probalkozik !!!!
4728. rekola
2012. dec. 10. 16:05
Persze csamcsogas... Tisztelet a kiveteleknek!!! Igazabol nem arra figyeltem fel mio szolt nekem arra amit az utannam levo holgy irt es neki aki egy fizetesbol tartja el a csladjat neki irtatok amit irtatok!!! En dolgozom e jol elunk csak proba volt az en keresem de neki lehet tenyleg egy kis segitseg jol jott volna!!!! A modorodat mar ismerem egy ideje olvastam par bejegyzeseidet!!!:)kedves!!!!
4727. rekola (válaszként erre: 4716. - K_nm)
2012. dec. 10. 15:54

Kedves akarki is legyel!!! En dolgozom es mellesleg mind a 2en a parommal beszeljuk az angolt es a nemetet.Nem elso eve eluynk itt ott kulfoldon , amerikatol kezdve de ilyen csoportra ritkan bukkan az ember!!! Valoszinu ,hogy nem veletlenul volt neked a valasz es a tarsadnak aki ismetcsak kikelve onmogabol probalt segiteni az utannam levo holgy kerdesere is!!! Atok nem volt a dologban ahogy azt fennebb mar nem is tudom melyik magyar honfitarsunk irta csak kivansag!!!

En nem arra kertelek titeket,hogy nekem munkat keressetek vagy a paromnak hanem ,hogy ha barki olyan helyen dolgozik es tud a munkahelyen uress allast szoljon!!! Teves az a gondolat,hogy nem voltunk a munkaugyon ,az is hogy teged kertelek volna meg,hogy SEGITS!!!:))) meg az is ,hogy mas is erre varna!!!! Mindenki csak segitseget ker de soha nem kotelezo segiteni!!! Ahogy ti is teszitek ,csak csamcsogtok masok kifejezesein es ezzel telik el az eletetek csamcsogassal:))))de elvezem ahogy van most tematok:P

4726. mgagi
2012. dec. 10. 12:42

Sziasztok!

Hát végig olvastam mit írtatok Rekola hsz-ához.

Rekolánsk csak annyit mondanék, hogy tény és való, hogy nem egyszerű itt kint akik kevés nyelvtudással jöttek ki, de idővel mindent megtapasztal az ember. Ez a fórum pedig azért van, hogyha bárkinek vmi kérdése van megírhatja és azt a választ kapjuk meg benne ami segít az elintézében, nem pedig a kezedbe nyomják a már kész dolgot. Szerintem amit itt kapsz segítség pl: hogy menj be az arbeitsamthoz és jelentkezz le ez egyáltalán nem sértő hisz ott már ők többet tudnak segíteni mint itt az interneten. De ha már internet...annyi meg annyi állás ajánlat van fenn. Elég ha csak beírod a google-ba hogy mit keresel és hol és kiad egy pár lehetőséget ahol utána tudsz nézni. (én is így keresgéltem egyes dolgok után)

Konkrét segítséget itt biztos nem találsz aki pontosan megmondja neked itt és itt van egy tuti jól fizető álláslehetőség.

4725. Annie1130 (válaszként erre: 4715. - Rekola)
2012. dec. 10. 08:14
De mi volt abban a rosszindulat, hogy mindenki leírta, azt amit gondol az itteni helyzetről?!Senki nem volt veled tapló a fórumon, és ezt visszafelé is alap szerintem...Megértem, hogy nehéz időszakon mentek keresztül, de azért nem kell egyből robbanni, mert nem ez a megoldás!Csak arra szerettünk volna rávilágtani, hogy itt sincs kolbászból a kerítés!
4724. eva20 (válaszként erre: 4716. - K_nm)
2012. dec. 10. 07:55

Le az osszes kalapokkal elotted!!!

Big like:)

4723. k_nm (válaszként erre: 4721. - Napra_forgó)
2012. dec. 10. 06:53

Koszi...utalom az ilyet...tipikus kisujj/felkar esete...

Ilyenkor mindig eszembe jut a "nem tudok nemetul, de ki akarok menni dolgozni" csajszi esete es mondva lett neki, h menjen el krvanak, Frankfurtban nincs is annal jobb lehetoseg. Ez a tipikus peldaja annak, ha valaki nem akar segiteni...csak ugye a jo magyar mentalitas, h ha az en befottem megrohadt, rohadjon meg mindenkie...

4722. k_nm (válaszként erre: 4715. - Rekola)
2012. dec. 10. 06:48

Amugy meg visszaolvastam, ahogy elneztem, pont a rossz parasztot kopted le, mivel en voltam nagyjabol az egyetlen, aki reagalt barmely hozzaszolasodra es segito szandekkal raadasul....

Az atkaidat tartsd meg magadnak...folosleges dobalozni veluk, visszaszallnak, aztan meg csak pislogsz.

4721. Napra_forgó (válaszként erre: 4720. - K_nm)
2012. dec. 10. 06:35
Mert jól megírtad, én meg teljesen egyetértek vele. ;o)
4720. k_nm (válaszként erre: 4719. - Napra_forgó)
2012. dec. 10. 06:30
Miert? :-o
4719. Napra_forgó (válaszként erre: 4716. - K_nm)
2012. dec. 10. 06:22
Látom, jól tettem, hogy megvártam, míg Te válaszolsz. ;o)
4718. Aga1 (válaszként erre: 4716. - K_nm)
2012. dec. 10. 01:38
én is like :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook