Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok külhonban.... fórum

Magyarok külhonban.... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magyarok külhonban...

1 2 3 4 5 6 7
182. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 172. - Andilaci)
2021. nov. 13. 11:59

Ismertem olyan embereket, akik Ausztriaban dolgoztak. Sokat, mert az osztrak hatar mellett eltem. Azt mondtak, hogy ertekelik a pontossagot es a teljesitmenyt.

Ha a masik oldalrol nezzuk, ok is profitalnak a magyarokbol. Atjonnek vasarolni a hatar menti faluba, ahol a boltban elfogadjak az eurot.

181. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 180. - Andilaci)
2021. nov. 13. 11:54

Szia. Jo az errol szolo cikked. En sem Magyarorszagon elek. Nekem kicsit masabb, mert en nem a munka miatt vagyok kinn, hanem ott szulettem. De felig magyar vagyok.

Meg kell probalnotok alkalmazkodni az ottani korulmenyekhez minel jobban. Akkor nem lesz gond, mert mindenhol masok a szokasok. Olvastam, hogy voltak akik nem tudtak elfogadni: rasszistak velemenye nem fontos, keruld oket.

180. andilaci (válaszként erre: 179. - Df1e1c376c)
2021. máj. 25. 09:29
A sufnizás az nem az én műfajom.Azt a "Balfék KFT" végzi.Ha egyáltalán autókkal foglalkoznék,ugyanúgy naprakésznek kellene lennem,mint a háztartási gépek,vagy a villamosipar tekintetében.A híradástechnikáról már ne is beszéljünk...Egy bikakábel párhuzamos kapcsolási elmélete mindennaposnak tekintehő.Az viszont tény,hogy tényleg sokan nem tudják.
179. df1e1c376c (válaszként erre: 178. - Df1e1c376c)
2021. máj. 24. 23:22

És hozzáteszem, apám bőven túlkõltott a régi autónkra, mert szerette szerelgetni. Neki az olyan volt, mint nekem új receptet ùjraprobalni a konyhában. Meg hobbiból megcsinálta a diagnosztikat, amit ilyen régi modelleknél nem szoktak.

De a napokban kiderült, hogy a két autós helyett csak én tudtam, hogy kell egy bikát bekötni :D

178. df1e1c376c (válaszként erre: 177. - Andilaci)
2021. máj. 24. 23:15

Ja, a sufnizas! Persze... És sajnos erre mondják sokan, hogy magyar megoldás. De az autóknál ott is kemenoben van.

Valahai kedves barátom rengeteg autót lopott és volt is sitten. Hallottam a motorszam szűrési techikaktol kezdve a GPZ zavarokig sok mindent.

De ha valaki vesz egy új autót, ritkán fog kockáztatni több éves garanciát, mert a helyi szerelő 20ezertől megoldja. Nem éri meg.

177. andilaci (válaszként erre: 175. - Df1e1c376c)
2021. máj. 24. 13:46
Azzal is lehet mit kezdeni.Nekem is majdhogynem mindennapos,hogy új dologgal találkozom.Rá kell szánni az időt és megismerni az új megoldásokat.Ha erre van az embernek huzalma és türelme,akkor a határ a csillagos ég....
176. lolita2112 (válaszként erre: 175. - Df1e1c376c)
2021. máj. 24. 02:25
ez igy van!
175. df1e1c376c (válaszként erre: 174. - Lolita2112)
2021. máj. 24. 02:22
Azert tegyuk hozza, az uj autokon nelhet ulyan burkolat a belsokon, hogy "szaki!", barki nem nyulnat bele.
174. lolita2112 (válaszként erre: 172. - Andilaci)
2021. máj. 24. 01:56

nem lepdok meg amiket leirtal!az ember azt hinne,hogy europaban/bocsanat,hogy en mindent csak kis betuvel irok/alaposan kitanitjak a lurkokat az iskolaban,de ezek szerint ez nem igy van!csak 1 pelda-autoszerelo,otthon,magyarban egy autoszerelo mindent megtudott csinalni az auton,mig itt millio szakma ez,egyik csak festi az autot,masik csak a kerekcserevel foglalkozik,3,az elektromossaggal es igy tovabb.


szerencsere itt jo szakemberek vannak,de magas is a kriterium hisz jol keresnek/sokkal jobban,mint egy atlag polgar,de amit kell csinalni azt tudjak is!

173. aranyeso3 (válaszként erre: 172. - Andilaci)
2021. máj. 23. 22:39
Nekem nemeteknel volt hasonlo tapasztalatom.Hat igen,nem hiaba a magyaroknak ilyen teren parjuk nincs mint szakemberek kenterbe vernek barki mast. Szerintem.Igenis jol kepzettek vagyunk,a nemetekhez kepest pl ahol a technologia csucs nem vitas de agyuk nincs hozza.Bocsanat,tisztelet a kivetelnek.
172. andilaci (válaszként erre: 171. - Lolita2112)
2021. máj. 23. 20:38
Akkor én ott lehet,hogy jobban élnék.Itt azért nem nagyon ugrálnak a jó szakikért.Ha jól tudsz beszélni,akkor nem számít az sem,ha szakmailag analfabéta vagy.Mint itt a legtöbb Osztrák.Itt nem úgy van a szakmai oktatás,mint annak idején nálunk volt.Itt egy szakit körbeállnak vagy 50-en és azt nézik,mit is csinál.De nem tanítanak velük olyan dolgokat,amitől esetleg inspiratívabbá válna a leendő szakember.Emiatt van az,hogy a legtöbb géphibánál inkább eldobatják a gépeket ahelyett,hogy javítanák.2-3 hete estem ilyenbe,pont itt a házunkban.21.30 körül bekopog egy frissen ideköltözött fazon azért,hogy nyissam ki a folyosón az óraszekrényt,mert be van zárva és nincs a lépcsőházban világítás.És hát Ő villanyszerelő.Na jó,lássuk....Kiszedegeti a biztosítékokat de még tőlem kérdezi,mekkora teljesítményűek.Nem,mint ha nem volna színjelölés....Hoz egy biztosítékot,beteszi,majd megállapítja,hogy kell szólni valami villanyász cégnek.Mondtam neki,majd holnap megcsinálom.Valamikor 19.00 körül értem haza,már várt a házmester a problémával.A gyerek már megint próbálkozott,mert ott volt egy adag bizti hagyva a dobozban.Mondja hogy Ő Osztrák villanyyszerelő.Hát a látottak alapján még el is hinném....De akkor miért nincs a postaládákon,csak két új török név......Érdekes....Ha valaminek nekiállok,akkor megcsinálom.Nem kezdek este zavarni senkit.Mire kellett,megvolt....
171. lolita2112 (válaszként erre: 170. - Andilaci)
2021. máj. 22. 01:17
persze megertlek!szerencsere ,mint irtam ez itt nalunk ingyenes.tobbnyire itt akkor veszik igyenben ha vki orvoshoz megy,mert azokat a szavakat termeszetesen nem mindenki ismeri.korabban nem kellett tudni angolul akit elfogadtak,hogy itt elhet,de ez megvaltozott kb 5-6 eve ami jo hisz most csak azokat fogadjak be/el/aki jol beszeli az angolt es olyan szakmaja van amit ebben az orszagban keresnek.
170. andilaci (válaszként erre: 168. - Lolita2112)
2021. máj. 21. 10:21
Többnyire megkér az ember valakit,hogy fordítson.Ezt természetesen nem várhatja az ember el senkitől sem ingyen.Akit én fogadtam,az szinkron tolmács.Szükség is volt rá.Mert ha Ő nincs,akkor a rendőrök szépen hazaküldtek volna a feljelentés helyett.De a jó szöveg és a profi tolmács megtette a hatását....
169. lolita2112 (válaszként erre: 156. - Andilaci)
2021. máj. 21. 10:04
nekunk is volt ilyen jotekonysagu emberrel tapasztalunk szinten olaszban!
168. lolita2112 (válaszként erre: 151. - Andilaci)
2021. máj. 21. 10:02
nalatok ezek szerint fizetni kell a tolmacsert?nalunk ingyenes es barki barmikor igenybe veheti ha szukseges a szamara.
167. lolita2112 (válaszként erre: 148. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 10:00
angolul irj,mert a nemetet mar elfelejtettem!
166. andilaci (válaszként erre: 164. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 10:00
Nekem például eszembe sem jutna bántani a párom,soha nem emelk kezet nőre!Ha olyan a helyzet,inkább ráhagyom.De ezt nem lehet mindenkivel kapcsolatban tartani.Nem vagyok olyan ember,akinek a fejére,vagy akár a szájába lehet sz@.ni.....
165. andilaci (válaszként erre: 162. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:56
Ők pontosan olyan beállítottságú emberek,akik szenvedéllyel rángatják a pofonfát....
164. 45a9b376ee (válaszként erre: 163. - Andilaci)
2021. máj. 21. 09:51

"megoldottam volna egy-két pofonnal"

"ha egyszerűen nem hajlandó tudomásul venni az észérveket?"


gondolj csak bele a mondataidba...

mennyi férfi védekezhetett ezekkel a szavakkal a bíróságon, mikor a te elméleteddel nevelték az asszonyt?


az erőszak csak erőszakot szül...

de, tényleg ne vitázzunk ezen, más szemszögből láthatjuk a világot.

a pofon semmire sem megoldás!

163. andilaci (válaszként erre: 162. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:44
Ebben is igazad van.De mi van akkor,ha egyszerűen nem hajlandó tudomásul venni az észérveket?
162. 45a9b376ee (válaszként erre: 158. - Andilaci)
2021. máj. 21. 09:29

megértettem a leírtakat...

de nekem ilyen történeteim nem voltak az életemben mint amiket Te itt leírsz.


"Magyarországon megoldottam volna egy-két pofonnal,mert nem lehetett velük beszélni sehogyan sem értelmesen."


Nem tudom.

az erőszak rossz tanácsadó.

a pofon nem érv.

hanem erőszak!


Én az észérvek pártján állok.

161. NomNom (válaszként erre: 155. - Trapiti)
2021. máj. 21. 09:27
Pláne, hogy a dialektus nem azt jelenti, hogy "vidéki". Szerintem Mo-n ehhez nem nagyon vannak hozzászokva. Azért ott nincs olyan, hogy szinte az ország egyik végében elő is nehezen érti meg a másik végében élőt. A finnek felé annyian vannak mint a magyarok, de akkora az ország területe, hogy számos dialektus van és van amit a fővárosiak is alig értenek. :D érdekes dolgok ezek, engem is kimondottan érdekel.
160. trapiti (válaszként erre: 157. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:25

Persze, egyertelmu. De megdobbentoen sokan jonnek ide is ugy hogy se norvegul se angolul semmit nem ertenek, aztan meg sirnak hogy nem segit senki.


Nalunk a ferjem jott elore, fix allasajanlatra, azt mondjuk tenyleg egy nap alatt dontottuk el miutan evek ota Finnorszagra keszultunk (es finnul jol megtanultunk). Viszont angolul tudott. Ket evig volt itt mire mi a gyerekkel utana tudtunk koltozni, azalatt en otthon dolgoztam, neveltem a gyereket es tanultam norvegul. Amig nem ment eleg jol a norveg, boldogultunk az angollal.


Itt egyebkent egy ideig pl. a suliban fogadoorakhoz biztositottak tolmacsot, de gyakran inkabb nehezites volt, sot olyan is volt amikor mar en forditottam a tolmacsnak mert nem ertette... aztan ra ket honapra talalkoztam vele a B2/C1 nyelvvizsgan :) Ugyhogy a tolmacsok sincsenek mindig a toppon, kulonosen nem a ritka nyelvekbol mint a magyar-norveg parositas...


A munkam soran egyebkent dolgozom tolmacsokkal, amikor norvegul es angolul sem beszelo betegeim vannak, nekik jar a tolmacs, de sokszor nehezkes. Pl. a lemgyel tolmacsok nagyn jok mert beloluk nagyon sok van itt, de a ritka nyelveknel sok a nehezseg. Foleg mostanaban hogy telefon-tomacsot hasznalunk a jarvany miatt (ez azt jelenti hogy telefonon hivjuk fel a tolmacsot a megbeszelt idopontban es kihangositon keresztul tolmacsol).

159. 45a9b376ee (válaszként erre: 156. - Andilaci)
2021. máj. 21. 09:22

"Aztán vett nekünk vonatjegyet és adott 400(!) eurót.Nem győztünk hálálkodni.Ő pedig "csak egy idegen ember" volt......"



hááát.... történnek még csodák...))

velem ilyenek nem történtek.

158. andilaci (válaszként erre: 153. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:21
Akkor kellett fizetnem egy szinkron tolmácsot,amikor két szomszédom merő irígységből elkezdett zaklatni bennünket.A végén már szórólapokat dobáltak a szomszédoknak,hogy lopjuk az áramot,közös vizet,stb.Ezzel én beballagtam a rendőrségre,így ez megoldódott.Nem tűröm,hogy zaklasson valaki csak úgy passzióból sem.Sokba fájt az nekik.A nyugalmamra különösen allergiás vagyok.Különösen azóta,amióta a párom agyvérzést kapott...Magyarországon megoldottam volna egy-két pofonnal,mert nem lehetett velük beszélni sehogyan sem értelmesen.Itt meg azrt ez nem szokás.Itt ilyenért perelünk.....
157. 45a9b376ee (válaszként erre: 154. - Trapiti)
2021. máj. 21. 09:16

írtam, hogy én már öreg vagyok...


de nulla nyelvtudással én maradtam volna akkor a hátsómon otthon....

senki sem tíz perc alatt dönti el, hogy új országban kezdi el az életét.

tanulni pedig a jó öreg Magyarországon is lehetett...


de, amúgy egyetértünk.

156. andilaci (válaszként erre: 36. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:13
Ilyen élményem nekem is volt Olaszországban,nem is egy.A legdurvább az volt,amikor egy Román kolléga lelépett a melóból.Hazament és az egész cuccunkat feltúrta.Elvitt kb 4.300€-t.Mi meg maradtunk pár euróval a zsebünkben.Gyalog indultunk el a másik munkahyelyre,500Km-re.Menet közben stoppoltunk és felvett bennünket egy Olasz úriember.Szó szót követve elmondtuk neki,hogyan jártunk.Kb 50Km-t vitt bennünket és a legközelebbi bankautomatánál megállt.Aztán vett nekünk vonatjegyet és adott 400(!) eurót.Nem győztünk hálálkodni.Ő pedig "csak egy idegen ember" volt......
155. trapiti (válaszként erre: 152. - Andilaci)
2021. máj. 21. 09:12
Szimpi... mi az hogy nem szereti a videki kifejezeseket, honnet szalajtottak? En budapesti vagyok, de soha eszembe nem jutott hogy barmi gond lenne azzal ha az orszag mas reszeben maskeppen beszelnek, mas kifejezeseket hasznalnak vagy mas tajszolast, dialektust. Sot szerintem ez csak gazdagitja a nyelvet es kifejezetten tetszett amikor az orszag kulonbozo reszein eltem hogy uj kifejezeseket tanultam. Ugyanigy itt Norvegiaban is nagyon szeretem a kulonbozo dialektusokat figyelni. Es nagyon jonak tartom hogy itt mindenki buszke a sajat nyelvjarasara es igyekszik azt megorizni. Eleg "vicces" lenne amugy nekik kulfoldikent azt mondani hogy "nem tetszik ahogy beszeltek"... ugyanez igaz Magyarorszagon is, ha azt mondod egy palocnak hogy nem tetszik ahogy beszel... szerintem nekik meg az nem tetszik ahogy Pesten beszelnek...
154. trapiti (válaszként erre: 153. - 45a9b376ee)
2021. máj. 21. 09:06
Epp arrol van szo gondolom, hogy nem tudja, vagy nem tudta akkor. Szerintem ha valaki elkoltozott egy orszagba ahol nem beszeli a nyelvet, es ott ugyeket kell inteznie akkor alap hogy a tolmacsot maga fizeti addig amig nem tanulta meg a nyelvet. Nem lehet allandoan szivesseget kerni. En se jarok ingyen tolmacsolni senkinek aki idekoltozik anelkul hogy meg tudna mukkanni akar norvegul akar angolul... ha ilyen bator es/vagy kalandvagyo volt akkor oldja meg. Ha dolgozni jott nulla nyelvtudassal akkor meg van neki munkaltatoja meg fizetese, ugyhogy nem gond szerintem.
153. 45a9b376ee (válaszként erre: 151. - Andilaci)
2021. máj. 21. 08:59

"Volt,amikor kemény pénzeket fizettem tolmácsnak de olyan is,hogy megoldottam magamtól."


Hansi már túl öreg, hogy bármiben is tanácsot adjon...

Hansi idejében más volt a rendszer, akkor volt BRD és DDR, és volt Kádár is.

nem tudom a mai lehetőségeit a fiataloknak.

Rengeteg dolog megváltozhatott, rendszerek buktak el, és leomlott a fal is.


Egy viszont tény: én tolmácsot soha nem használtam, se pénzért, se ingyen.

Mert a Te érdekeidet szerintem a legjobban Te tudod képviselni.


de mondom, nem vagyunk egyformák, ha az ember tudja a nyelvet ahol ügyet intéz, akkor nincs szüksége más pénzen vett segítségére..


de lehet, hogy nincs igazam.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook