Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi magyarok fórum

Külföldi magyarok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. máj. 3. 16:12

En Gammelsdorf-hoz közeli länyokat,hölgyeket,pärokat keresek!

Ha van itt ilyen,szivessen ismiznek!:)

362. Natara
2013. jan. 7. 14:14

Sziasztok!

En nemetorszagban nürnbergtöl nem messze lakok csaladommal szivessen ismerkednenk magyar csaladdal. Van 3 gyermekünk kettö 3eves kislany es egy 3honapos kislany.

2012. okt. 4. 20:33
Sziasztok
360. lunafénye (válaszként erre: 357. - Retsze92)
2012. jún. 29. 07:02
Én pedig Mendenben, Dortmundtól nem messze. :)
359. Petra :) (válaszként erre: 357. - Retsze92)
2012. jún. 18. 14:08
Szia Én Münchenben élek!
2011. okt. 28. 13:46
au-ban elek.
2011. szept. 9. 16:55

De rossz, hogy senki nincs itt. :(

Németországban élőket keresek. :)) Légyszí írjon privit, aki magára talál! :D

356. rbadta
2011. júl. 1. 11:50
sziasztok, van itt véletlenül Bécsben élő honfitárs?
355. EBMZicke (válaszként erre: 353. - Shila)
2011. jún. 30. 18:58

Hei Shila!

En majdnem 6 evig eltem Norvegiaban.Hol laksz Norvegiaban?Mi januarban költöztünk at Norvegiabol Svedorszagba....de en tovabbra is Norvegiaban dolgozom.

Üdv

Claudia

2011. márc. 12. 08:09
Sziasztok. Mostanába nem vagytok itt?
353. Shila
2011. febr. 22. 09:21
Norvegiabol valaki? :D
2011. febr. 22. 09:16

Sziasztok!

Gondoltam én is írok, noha látom, hogy csak ritkán néztek fel..de azért hátha. Van köztetek valaki aki Olaszországban, Genovában vagy a környékén él?Ha igen szívesen venném, ha megkeresne.

Köszönöm! Szép napot mindenkinek!

2011. febr. 14. 15:59
Kellemes Valentin napot kivánok a hölgyeknek..
2010. dec. 31. 14:42
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!
2010. dec. 26. 12:32
senki? :(
2010. dec. 17. 12:41
hol vagytok? :(
2010. dec. 5. 09:49
Kellemes Ünnepeket Kivánok mindenkinek!!!
2010. nov. 24. 11:35
senki :(
2010. nov. 17. 16:52

Sokan nem értek rá látom.....na mindegy.

Szép estét mindenkinek.

Asszem én nem jelentkezem mától,majd bekukkantok de priviben bárki megtalál.

További jó fórumozást

Sziasztok

344. e65500e6f8 (válaszként erre: 343. - @IviBaba@)
2010. nov. 16. 16:51
Szia.. erre is meg arra is :)
2010. nov. 16. 08:38
Hát merre vagytok?? :((
2010. nov. 15. 08:25

Sziasztok :)

Gyorsan elment a hétvge...meséljetek hogy telt.

Nekem vegyesen,szakadt az eső,begyulladt a lábam..ahol feltörte az új csizmám...kész..alig bírtam menni...de amúgy jó volt,szüleim itt voltak,vasárnap reggel mentek haza :( ennek már annyira nem örültem :(


Majd jövök később...

2010. nov. 13. 06:32
jó reggelt,, hogy vagytok?
2010. nov. 10. 18:36
Kárpátaljáról-Beregszász vagy környékéről keresek beszélgetőtársakat.Írjatok!!!
339. 85488edaf4 (válaszként erre: 333. - D10c9aeb45)
2010. nov. 10. 18:28
Szia kékszemü!Megnéztem adatlapodat, Kárpátalján merre laksz? Én Beregszászban születtem aztán 24 évig ott is éltem.Írj magadról! Üdv.
338. @IviBaba@ (válaszként erre: 336. - Korben72)
2010. nov. 10. 10:59

Szia,megnéztem a képeket. A képeken gyerekeitek? és te vagy a tegerpartoson?

Itthon is van,ami út mellett terem,én ezen nem akadok ki,ezekért a dolgokért sosem lesz bio élelmiszer :))

Szerintem azért az ételek is hozzájárulnak, a rizs meg alga biztosan egészséges,lehet nem vitamin hanem nyomelemeket tartalmaz és jótékony hatásaik vannak a szervezetre. NA mindegy, a konyhájukat nem ismerem,lehet annyira nem jönne be...így képről nem épp a legkívánatosabb étel,amit láttam eddigi életem során :P De megkóstolnám kiváncsiságból. Nekem is hiányozna nagyon a zöldség-gyümölcs,főleg hogy fiam szereti őket,levest is sokat csinálok...

Itt amúgy drágább minden szinte mint magyarban,vannak amik egy árban vannak,de az életszínvonal is magasabb. Tetszik hogy a műanyag üvegeket visszaváltják,az üveget annyira nem,sajnos azt látni is hogy eldobálják...akárcsak otthon. De mégis tisztább az utca,nincsenek hajléktalanok!!! ENNEK ÖRÜLÖK!! Nem bírom őket...sok büdös,koszos ember...és nem tesznek semmit azért hogy más legyen,csak elisszák a pénzt..váá....na mindegy.

Betartják a szabályokat az emberek,pl.biztonsági öv becsatolása -mert itt ha megbírságol a rendőr nem ad csekket...nem ám,hanem ha nincs nálad pénz akkor adsz személyit,autómagnót,ékszert stb és majd ha kifizetted a bírságot akkor visszakapod a személyes holmid. Otthon nem foglalkoznak ilyenekkel vagy inkább lenyelik a korrupt rendőrök...

Az ügyintézés itt is lassú,már hónapok óta várják férjemék az adószámukat,közben a családit is intézik,de idén nem lesz ebből semmi már.

AZt tudtam,hogy a víz ott drága. A klíma ugyanolyan majdnem mint otthon,csak esősebb. Vagy egy hete szakad vagy kettő? már nem is emlékszem mikor nem esett....állandóan esős az idő :( Ezt nem nagyon szeretem,így nem tudunk lemenni a gyerekkel....meg játszótér sincs babás,inkább nagyobb gyerekek számára...sajnos. Ezt furcsállom is,mert viszont otthon rengeteg helyen van jó kis játszótér babahintával meg épülnek ilyen támogatásból körbevett igényes játszóterek is mi jártunk Óbudára egy ilyenbe,van wc és társasjátékok,hinták és nagy homokozó és a játszótérnek saját játékai amik közösek. Szóval azt gondoltam itt kb csak ilyenek lehetnek....de nem. Sok a török,sőt...ők vannak többségben,nem feltűnő milyen maffia van itt :D aztán lengyelek is,a házunkban is van meg a mellettünk lévő szomszéd is sajna,állandóan részeges,ordibál este 10után fúrta a konyháját -ami a hálónkkal szomszédos :D nagyon élveztük...

Szóval van itt jó is,meg nem....de maradunk. Januártól jobban fizető helyre mennek a fiúk,ahogy mondta férjem láttam rajta nagyon várja,és asszem maradni is fogunk.

Gondolkoztam azon,hogy gyerekkel haza megint,de nem fogom tudni megtenni,mert Ruben nagyon apás kezd lenni. Amikor hazajön kedvesem egyből ráakaszkodik és olyankor csakapa! Örülök ennek,de ez megköti a kezem. Szóval hozzá kell szoktatnom magam az itt léthez. Szeptembertől dolgozni fogo,szóval majd januártól meglátogatunk ovikat,nem tudom hogy megy itt kell e várni sokat mert otthon 1-2évvel előbb kell jelentkezni,annyira tele vannak.

Én meg szépen megtanulok addigra alapszinten a nyelven.

Te tusz beszélni Japánul?

És férjed Japán?

Szeretem amikor így mesélnek más országról...mindig is kiváncsi voltam :)

Voltam Karib szigeteken is,arról is tudnék mesélni. Na megyek,várom Anyumékat aztán szép hetet.

Hétfőn jelentkezem :))

337. korben72 (válaszként erre: 331. - E65500e6f8)
2010. nov. 10. 01:38
:))))))
336. korben72 (válaszként erre: 335. - @IviBaba@)
2010. nov. 10. 01:37

Felraktam képet a kocsiról....de van láttam még jobbat..majd vadászok :D

A héten vettem egy ananászt, olcsón!!!!! Ez azért megemlítendő dolog, mert kevés gyümölcsöt lehet kapni, zöldséget talán, de borzasztó drágán!!! Japánban nagyon kevés termőföld van, így ami van, azt a végletekig kihasználják és védik. Azt megállapítottam, tuti nem az étkezésük miatt élnek itt ilyen sokáig az emberek. (a 100 év megszokott!!) A fő kaja a rizs meg a tésztaleves. A rizshez mutatóba és majdhogynem köretként eszik a húst, halat. A zöldség meg csak szép benne, esetleg színt ad :D Algát esznek, de szárítva . Szval ezt sem mondnám húúú de vitamindúsnak. Ráadásul a hely "szűke" miatt a rízsföldek a főutak mellett és a városokban is vannak. Gondolom tele lehetnek ólommal. Jajj!! Én azt mondanám, hogy egyesegyedüli oka a stressz mentes életük. Nincsenek megélhetési gondok, a hivatalok nem csesztetik őket, az ügyintézés gyors. Szóval, szolgáltatnak.

A magyar ügyintézés nem hiányzik, de a zöldség-gyümölcs igen. És hiányzik az éghajlatunk. Oké..itt -1 fok alá nem megy a hőmérséklet télen sem, de rengeteg a vihar, a monszun-szerű eső. Nyáron meg olyan magas a páratartalom, hogy én alig éltem tőle. Néha odaálltam a fagyasztó elé, bedugtam a fejem és vettem egy jó, mély ,hideg-száraz levegőt :D :D Légkondi van, de valami oknál fogva nálunk gázzal műkszik, és az nagyon drága.Aztán hiányzik az is, hogy otthon akkor és oda megyek kirándulni, ahová akarok. Itt azért nagyon meg kell gondolnod...kígyók, medvék brrr.... és kismillió bogár, ami vagy mérges, vagy nem. Magyarországon a legveszélyesebb állat talán a Vipera, de a mérgére meg van ellenszer.Na meg az édesvíz. Nagyon drága itt a víz is..nem kell mondanom, miért. Szóval van otthon kincsünk bőven...hm...talán el kellett jönnöm, hogy ne csak a kakát nézzem :D :D És Ti? Nektek milyen kint?

335. @IviBaba@ (válaszként erre: 329. - Korben72)
2010. nov. 9. 12:12

okés,persze :)

Na ez a plüssözés :P

Meséltem férjemnek is,na itt is van ilyen,bent hagyja a mercijében a kulcsot és beugrik a boltba stb...ezt otthon csinálná meg,gyorsan elkötnék a kocsit................

2010. nov. 9. 12:11

Sziazstok

hogy vagytok?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook