Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar találmány segít a meddő nőkön! fórum

Magyar találmány segít a meddő nőkön! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
56. mimo (válaszként erre: 55. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 22:25
Hány éves vagy??,Én sem akarok kihagyni semmit, hisz már ugy volt hogy januárban megszületik a kisbabám..de sajnosmáshogy alakult(((((...és vágyom nagyon egy kisbabára.Szurkoljunk egymásnak ok???Most is jártok kezelésre??Rendszeres amugy a mensid??és cisztád nem volt oha a petesejtérlelőktől,?????
55. nituskaa (válaszként erre: 54. - Mimo)
2006. nov. 11. 22:05

bizz benne biztos lesz :)

nekem az injekcióra egy alkalommal volt hogy nem volt pete érésem, de a többi alkalommal mindig volt. Én már nem ngyon tudok kihagyni éveket mert sajnos benne vagyok a korba és a biologiai óra is ketyeg rendesen :(

54. mimo (válaszként erre: 53. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 22:00
nekem is ez volt a gondom, anno 3 éve még hormoninjekciora sem volt mindig érett petesejtem, volt hogy több is ért, de soha nem setem teherbe((((, majd elkezdtem egy sulit,abbahagytuk a kezeléseket, és 2 év mulva spontán teherbe estem, tehát kellett lennem érett petsejtnek.csak sajnos 20 hetesen megszakitoták a terhességet, most ha elmulik avérzésem kezdhetjük a babprojectet..csak nemtudom lesz e peteérésem(((((
2006. nov. 11. 21:50

Nem hagyja kárba veszni akkor itthon kell megoldani a dolgot.

Hát annyi bajom van hogy nincs spontán pete érésem csak injekcióra, de amugy csodálkoznak hogy miért nem jön össze egy baba, más minden rendben van :)

52. mimo (válaszként erre: 51. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 21:27

Nekem az ultrahangos barátnőm is most 21 hetes terhes inseminációval sikrült nekik ELSŐRE!!!!!!


Az orvos mit mond ha hétvégére esik a peteérésed akkor hagyja kárbeveszni az egész addigi kezelést???Miért javasolták neked az insemet???van valami gond??Vagy csak biztosabb megoldás????

2006. nov. 11. 21:14
Sziasztok, mi eddig sajna sosem jutottunk el az imszeminációig mert mindig ugy jött ki a dolog hogy hétvégére esett a peteérés, de már nagyon sok hormon injekciót kaptam. Mi puregonnal kezdjük mindig, és choragont kell kapni amig meg nem jön. Látom hogy nem vagyok egyedül a problámámmal és amióta olvasom hogy van közöttetek akinek sikerült, azóta ujra reménykedem :)
50. mimo (válaszként erre: 47. - Gyöngyvirág11)
2006. nov. 11. 20:49
Leirnád hogy most hogy készitenek fel egy inseminációra???Nálunk Clostybegyt volt 5 napig, majd a 10 naptól Puregon, 12 nap mentünk uh-ra, ott a párom adta az "anyagot"....felfecskendezték..majd 14 napon át urogestan kupot kellett lkalmazni.ha megjött előlről minden.Nálatok hogy müködik?????
49. mimo (válaszként erre: 47. - Gyöngyvirág11)
2006. nov. 11. 20:23
nekem is volt 3 inseminációm, de egyszer sem sikerült.Sokkal sokkal később spontán estem teherbe!!!!!
48. time (válaszként erre: 47. - Gyöngyvirág11)
2006. nov. 11. 18:51
Két barátnőmnek is inszemmel lett elsőre babája, tehát sikerülhet. Nyugalom és bizalom!
2006. nov. 11. 15:28

Sziasztok,

Kata, köszönöm az infókat.erőt veszek magamon és megkeresem a doktornőt.sajna nem sikerült a 2. inszem, megyünk a 3.körre:) újra jöhet a duphaston meg az ultogestan, ha jól látom, többen ezt kaptátok.van egyáltalán vki, akinek sikerült már inszemmel a baba?

2006. nov. 10. 22:04
Ekka nagyon köszönöm a felvilágosítást. És bocsánat de nevet kellett váltanom, mert nem engedett be a nitussal.
45. Ekka (válaszként erre: 44. - 9941721667)
2006. nov. 9. 18:03

Szia.

A itteni gyógyszertáros nő megígérte, hogy amint lehet rendel. (nov. közepe) Addig nem lehet kapni sehol.

2006. nov. 9. 18:00
Sziasztok! Én is most hallottam erről az injekcióról. És sajnálattal tapasztalom hogy nem lehet hozzá jutni. Mi is már évek óta szeretnénk babét, egy csomo pénzünk van a sok hormon injekcióban, és most ami olcsó lenne nem kapható tudna valaki segíteni nekem? :)
43. kata79
2006. nov. 7. 07:58

Mindenkit, akit érdekel a Gynevac.hu-ról ide másoltam az alap infókat:

Gynevac alkalmazási területek:

Baktériumok és Trichomonas által okozott akut -szubakut -krónikus

nőgyógyászati gyulladások tartós kezelésére (bakteriális vaginózis).

Mivel az alábbiak eseteiben gyakran található a háttérben genitális gyulladás, javasoljuk adását:

# Primer-szekunder női sterilitásban, infertilitásban.

# Habituális vetélőknek terhesség előtt.

# Optimális családtervezésre jelentkező nőknek.


A készítmény csak vényre rendelhető.

A készítmény ára 4904,- Ft / doboz

Jelenleg társadalombiztosítási támogatása nincs.


INFORMÁCIÓ: VAKCINA Kft.

Dr. Lázár Erika

Tel.: 0630 / 3375-076

E-mail: info@gynevac.hu


Összetétel: A vakcina vulvovaginitisekből, colpitisekből és egyéb chronicus urogenitalis gyulladásokból kitenyésztett és külön-külön hatásosnak talált Lactobacillus törzsek formalinnal elölt szuszpenzió keveréke, fiziológiás NaCl oldatban.

A baktérium fehérjetartalma 0,08-0,32 mg/ml.

Tartósítószer: 0,01 Thiomersal.


Javallatok: Baktériumok és Trichomonas által okozott acut, subacut és chronicus nőgyógyászati gyulladások tartós kezelésére alkalmas.


Mellékhatások: Az első oltások után ritkán előfordulhat helyi izomlázszerű húzó fájdalom, amely 24-48 órán belül elmúlik. Az oltások ismétlésekor ezek a mellékhatások csökkennek, illetőleg elmaradnak.


Ellenjavallatok: Formalin és Thiomersal túlérzékenységen kívül abszolút ellenjavallat nem ismeretes, azonban nem tanácsos immunizálást folytatni a következő esetekben: lázas állapot, acut fertőző betegség, immundeficiens állapot, acut polyarthritis és súlyosabb szív-, máj-, vese-, érrendszeri betegségek.


Adagolás: A vakcinából hetenként vagy kéthetenként 1,0 ml-t adunk mélyen intramuscularisan, összesen 5 alkalommal. Szükség esetén kb. 2 havonta 1-1 emlékeztető oltás adható, illetőleg a kúra félévenként megismételhető.


Megjegyzés:

1. A vakcinációval egyidejűleg a kórképtől függően indokolt más gyógyszeres és antibiotikus terápia zavartalanul folytatható.

2. A vakcina orvosi rendelvényre gyógyszertárban kapható.


Csomagolás: 5x1,0 ml ampullákban

Tárolás: +2 - +8 C-on

Törzskönyvi szám: 60140

Jóváhagyás: OKI Oe. 9282-65/1997.


Forgalomba hozza:

HUNGAROPHARMA GYÓGYSZERNAGYKERESKEDELMI RT

42. Borka (válaszként erre: 13. - Ekka)
2006. nov. 6. 17:37

Sziasztok!

Nagyon szeretnénk kipróbálni a vakcinát,csak ezt nem egyszerű megtenni mostanság.A patikában van raktáron,de októberben lejárt a szavatossága.Azt hallottam,hogy lehet így is használni.Ez igaz?

41. mimo
2006. okt. 30. 13:52
babanet .hun.is találsz infókat erről a gyógyszerről!!!!Sok sikert hozzá!!!
40. mimo (válaszként erre: 39. - Gyöngyvirág11)
2006. okt. 30. 13:50
Nálam müködik a lap...vagy irdd be a keresőbe is..ott kidob jó pár cikket...és biztos sikerül rólam infokat gyüjteni.nekem is volt 6 inseminációm(((sikertelenül.
2006. okt. 30. 11:05
Sziasztok,csatlakoznék hozzátok ebben a témában.nemrég hívta fel e figyelmemet egy kedves ismerősöm a gynevac-ra.most jutottam el oda,hogy azt hiszem sok mindent kipróbálnék annak érdekében,hogy összejöjjön a baba.túlvagyok 2 inszemináción és időnként kétségbe esek.szívesen felvenném a kapcsolatot a doktornővel,de pár napja nem működik a honlap. tudnátok ebben segíteni?előre is köszi
38. Berni55 (válaszként erre: 14. - Ekka)
2006. okt. 30. 08:51
Kedves Doktornő. Tanácsot szeretnék kérni Öntől Kecskeméti vagyok és úgy érzem jó orvoshoz járok de mégis úgy érzem hogy áll az idő és nem történik semmi. Cukorbetg vagyok, pajzsmirigy alulműködésem van és PCO szindrómám. Mindegyik dolog kezelve van és minden rendben 5 hónapja próbálkozunk a férjemmel de semmi. Mit kellene tenni merre kellene menni hogy úgy érezzem én mindent megteszek ezért a gyerekért A bal petefészkembe van tüszőérésem. De konkrétan a tüszőérés időpontját egy kis mikroszkóppal figyelem. Mit kell tennem hogy minden ideális legyen? Hormonális vizsgálaton és középideji ultrahangon vagyok és túl és a férjemet is megvizsgálták már és minden rendben van. Várom válaszát. Dunainé Seres Bernadett
37. 779642f981 (válaszként erre: 33. - Mimo)
2006. okt. 30. 08:47

Pfú !Nem tudom!

Nálam a doki azt mondta akkor , hogy ne akarjuk annyira , de hogy lehet egy pocilakót nem akarni?

Jó mikor már van valakinek egy az könnyen dumál ,de nekem is minden gondolatom a körül forgott , pláne mikor jártama a nőgyógyászomhoz és ott is csak a pocakosok mindenhol!

Nehéz dolog valamit nem akarni amire nagyon vágyunk!

2006. okt. 30. 08:42
Ja régen én is szedttem Clostylbegytet de híztam tőle 13 kilót és cukorjaimat borította szóval inkább hagytam az egészet, végre azóta már leadttam a plusz kilókat. De azóta is van tüszőérésem legalábbis a bal petefészkembe mert mindig megérzem és az ultrahang is bizonyította
2006. okt. 30. 08:40
Sziasztok. Már írtama babat szeretnk fórumba is, de látom itt is vannak olyan nők akik ugyanolyan cipőben járnak. Cukorbeteg vagyok pco szindrómám van és pajzsmirigy alulműködésem ez mint összetett probléma.5 hónapja vagyunk rajta a dolgon. Ki lettem vizsgálva hormonálisan ami rendben van és hál Istennek nem kellett megműteni a pco-t sem ,ert nem volt rá szükség. A férjemet is kivizsgálták és ott is minden rendben, ez a várakozási idő már megőrít mert az idő halad és mindenki gyerekével foglalkozok csak az enyémmel nem.Szerintetek merre kellene indulnom mert olyan mintha állna az idő és senki sem csinálna semmit.
34. kata79 (válaszként erre: 31. - Mimo)
2006. okt. 30. 06:42
Köszi az infót!Már nekem is van egy manócskám(3 évet vártam rá, aztán amikor letettem a teherbe esésről akkor jött hirtelen - most 4 éves), de most a hormonjaimmal nincs rendben elég sok minden, bár az orvos szerint nem vészes..de már annyira szeretnénk újra babát!!Így aztán most offenzív "támadást" tervezek a meddőségem ellen, ami remélem, csak átmeneti..
33. mimo (válaszként erre: 32. - 779642f981)
2006. okt. 29. 23:01

Nekem egy évig kellett szednem...de nem estem teherbe.érdekes..hiszen később teljesen spontán sikerült a babócám.

Most megint nem tudom mit tegyek...ezért vagyok tanácstalan.Lehet hogy spontán várnom kell a babára egy évet, ha stimulálom akkor meg lehet hamarabb összejönne!!!

Brigibaby te mit tennél a helyembe????

2006. okt. 29. 22:48
nekem 2 év után a clostylbegitet írták fel , három hónapig szedtem , és utánna nem sokára terhes lettem!
31. mimo (válaszként erre: 30. - Kata79)
2006. okt. 29. 20:48

Hallod minden nőgyógyász tiltakozik a Gynevac ellen, nemszivesen irják fel...tapasztalatból beszélek!!!Hisz akkor nem lenne ennyi "meddő nő"...és az ő zsebükbe nem lenne ennyi pénz!!!


Alkalmazható, hisz a Clostylbegyt peteérlelő, ez meg egy általános gyulladáscsökkentő!!!Én si szedtem a Clostylt...de azt mondták inkább próbáljam sima uton a babát összehozni, sajnos nagyon hajlamosit a cisztákra(((((((((.

30. kata79
2006. okt. 29. 08:38
köszönöm a segítséget! Megpróbálom beszerezni, nagyon fontos lenne! Azt esetleg nem tudja valaki, hogy a Clostylbegyt-tel alkalmazható-e? Az én dokim eleve ellene van a Gynevacnak, de én hiszek a hatásában!!!
29. Ekka (válaszként erre: 27. - Kata79)
2006. okt. 28. 20:09

Szia Kata79.

-Mo. nem tudod beszerezni egészen júliusig..:((

-Külföldről behozatható, de a 4500 ft-os ár helyett 15000-18000 ft-ért. (míg Mo-on 5 ampulla van a dobozban, addig külf. csak 3:P )

-Igen, csak receptre kapható.

28. mimo (válaszként erre: 27. - Kata79)
2006. okt. 28. 20:08
Szia!!esetleg irdd be a keresőbe hogy gynevac..ott kidob rengeteg cikket.ott is vannak róla infók.
27. kata79
2006. okt. 28. 18:37
Légyszíves, aki tud, segítsen! A kérdésem a következő lenne: csak receptre lehet kapni a vakcinát? Nagyon szeretném beszerezni, csak nem tudom, hogyan! A honlap nem működik(legalábbis nekem azt írta ki a www.gynevac.hu-ra, hogy "error", így sem a doktornő elérhetőségét, sem a vakcina beszerzési lehetőségét nem tudtam felkutatni! Köszönöm!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook