Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » USA-ban élő magyarok segítsetek! Tanácsra lenne szükségem. fórum

USA-ban élő magyarok segítsetek! Tanácsra lenne szükségem. (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Cucus7 (válaszként erre: 40. - 2a7bb59d10)
2008. aug. 20. 13:31
Sajnálom, mert csak megy az idő, a barátnőd meg fogva? Vagy kiengedték már? Te irtál oda, vagy csak az ügyvédnek? Sikerült egyáltalán beszélni az ügyvéddel? Irj privit ha ráérsz. Szia Évi
2008. aug. 19. 14:46
Semmi nem történt:-(. Úgy látszik, a bürokrácia nem csak Magyaországon nehézkes.
39. Cucus7
2008. aug. 10. 21:41
Nincs semmi újság?
38. Cucus7
2008. júl. 31. 20:42
Történt valami? Vagy még szabin van az ügyvéd?
37. Cucus7 (válaszként erre: 36. - 2a7bb59d10)
2008. júl. 24. 19:41

Az ügyfele meg addig sinylődik a fogdába? Ez nem szép tőle, bár ha erre figyel mindig, sose tud elmenni nyarikálni.

Okszi, akkor kivárjuk, majd jelentkezz és a mostanit is köszönöm.

2008. júl. 23. 23:38
Azóta semmi változás, még mindig az ügyvéd válaszára várunk. Az e-mail-t megkapta és most megkérdezi a barátnőmet mennyi infót adhat ki nekünk, akkor válaszol. Közben meg elment nyaralni.
35. Cucus7 (válaszként erre: 34. - 2a7bb59d10)
2008. júl. 21. 15:43

Van-e valami híred azóta? Hiszen eltelt egy hét.

Örülök, hogy ezek szerint már egy hét múlva kiengedik, biztosan nagyon megviseli szegényt.

Azért mégsem bűnöző, hogy ott legyen ki tudja milyen csajokkal, mert csak nem magánzárkában van.

Reméljük minden rendbe jön. Én csak azt nem értem, hogy miért hagyták, hogy lebukjanak? Annyi ilyen játékfilmet is lát az ember, mennek ellenőrizni, kellett volna néha egymásnál lenni, hogy a szomszédok is lássák, meg egy pár cuccot egymásnál hagyni, és megbeszélni milyen szokásaik vannak stb. Persze már késő bánat.

Várom, jelentkezz, hogy áll a helyzet.

2008. júl. 14. 22:17

Egyenlőre jól van. sikerült neki pénzt beküldeni, úgyhogy tud telelfonálni, persze csak az USA-ba. A kinti barátnőjével tartja a kapcsolatot, aki mindenről beszámol nekünk.

Állítólag két hét múlva kiengedik, de ezt sem értem igazán...

Sajnos nagyon szar a telefon is többször megszakad a vonal, így a kinti csaj is nehezen érti a dolgokat. Az ügyvédnek elment az e-mail, most várjuk a válaszát.

33. Cucus7
2008. júl. 14. 21:34

Nincs semmi hír a barátnődről? Bár most hétvége volt, de sokszor eszembe jutott.


Kellemes estét, itt esett az eső, nagyon jól lehült a levegő, Békéscsabán ma mindenki jót alszik.

32. Cucus7
2008. júl. 10. 00:58
Jó éjszakát mindenkinek, most már én is elmegyek aludni, mert kezd leragadni a sok olvasástól a szemem.
31. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - Cucus7)
2008. júl. 9. 22:39
Igen ,ebben igazad van ! Csakhogy ,hogy ha illegalissan vagy egy orszagban , engedely nelkul minden tovabbi nelkul kiteszik a szurödet, mindenfele konzulatusi beavatkozas nelkul !/a konzul ilyesmibe nemis avatkozik bele!/ Te , egesszen mas temarol beszelsz ! Es itt a topikindito azt irta hogy illegalisnak tekintik az egyen tartozkodasat! Meg a hazassagat sem ismerik el ! Mindez nagyon komoly dolog ,mert ilyeneket es hasonlo dolgokat en naponta olvasok es hallok.
2008. júl. 9. 22:27

Apóca besegít!?! na ezt kétlem...ez jó ötlet, hogy az ügyvéd vegye fel a kapcsolatot a konzulátussal...köszi


Jó éjt mindenkinek és köszönöm a tanácsokat és a bíztatást.

29. Cucus7 (válaszként erre: 28. - 2a7bb59d10)
2008. júl. 9. 22:23
Igen az óvadék miatt is keresd meg, és mivel ketten követték el, az apóca besegíthet egy kis dollárkával. Más. Az ügyvéd, mint a barátnőd jogi képviselője beszélhet a csajszi nevében a konzulátussal, kintről csak könnyebb felvenni a kapcsolatot. Addig is feleslegesen izgulsz, ill. problémázunk itt egymással, amit nem is akartam igazán, hiszen csak segítség miatt léptem be a Fórumba. Ha valakit megbántottam bocs, nem akarattal volt. Mindenkinek jó éjszakát.
2008. júl. 9. 21:59
Megvan az ügyvéd e-mail címe és tel száma. Most keresek egy tolmácsot, akinek nem csak egy középfokú nyelvvizsgája van, és tud vele beszélni. Kíváncsi vagyok ő mit mond. Azért ezt az óvadékot megkérdeztetem hátha. (nekem ez eszembe sem jutott. Látjátok több szem többet lát:-))
27. 2a7bb59d10 (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 9. 21:58

5 évet kaphat azért, mert csalt a házasságával, vagyis a zöldkártya miatt ment hozzá a pasihoz

(azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a pasi korban hozzáillő volt, ellenben egy másik ismerősömet aki egy nála 20évvel fiatalabb nőt vett el feleségül. azt bevették, hogy szerelmi házasság. Most teszi le az állampolgári esküt. Erről ennyit)

26. 2a7bb59d10 (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 9. 21:54

Igen csak "úgy". Illetve már többször voltak a "férjével" ilyen megbeszélésen és interjún, de ezk nem sikerültek túl jól. Ezért is fogadott ügyvédet, hogy valahogy el lehessen intézni a dolgot. Benne volt a pakliban, hogy hazaküldik, csak arra nem gondoltunk, hogy ez így megy hogy először "lecsukják". sajnos erre sem tudok jobb szót, mert valóban be van zárva, de ez nem olyan börtön, mint a többi, illetve az illegális bevándorlókat tartják ott. de ezeket az infókat is a kinti ismerőstől tudom, aki értesített, hogy mi történt, mert neki még azt sem engedték.

Nem tudom mennyire vagyok világos, de nehéz úgy korrekt infót mondani, hogy én is másodkézből hallom. Ezért is szeretnék magam intézkedni az ügyében, vagy legalább tisztán látni, mi is ilyenkor a teendő.

2008. júl. 9. 21:48

Eloszor azt kellene tudni, mi az, ami miatt akar 5 evet is kaphat. Igaz minden allamban mas torvenyek vannak szinte, de rengeteg az orszagban az illegalisan dolgozo ember.

A hazassagukat hogy semmisithettek meg csak ugy?

24. Cucus7 (válaszként erre: 23. - 274c9996b8)
2008. júl. 9. 21:42
Minden Magyar állampolgárt megilleti, hogy képviseljék kint, illetve megpróbálják felvenni az ottani hatóságokkal a kapcsolatot, és esetleg sürgetni az ügy elintézését. A múlkor a TV-ben volt egy srác kábitószert vitt vagy hozott be az országba, és az ottani börtönviszonyok szörnyűek voltak, közben a srác rákos is lett, elintézték, hogy onnan hazaengedjék. Már nyilatkozott itthon van, megbánta, de már mindegy. Pl. még meg is látogathatják őket a börtönbe, miről beszélsz? Igenis a törvényes keretek között érdeklődhetnek egy Magyar állampolgár felől, pontosan azért mert MAGYAR, és nem lett még annak az országnak az állampolgára. USA szintén igy jár el az ő állampolgárai érdekében. Hidd már el! Legyen hited ebben és szép estét kívánok. Bocs nem tudom ott most melyik napszak van, de ha nem annyira északon élsz, akkor gondolom nem nagy az időeltolódás.
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 16. - Cucus7)
2008. júl. 9. 21:34

1-konzul , 1-diplomata imunitast elvez abban az orszagban ahova ki van helyezve ! De , semmi szin alatt NEM avatkozhat az adott orszag belugyeibe , törvenyeibe!Mert abban az esetben elvesziti az imunitasat es könyen letartoztathajak !/erre volt mar pelda!/ Masszoval a vilagon semmit nem csinalhat 1-honfitarsaert aki illegalissan tartozkodik az adott orszagban ! Mert minden egyes orszag a sajat törvenyei szerint jar el ilyen ugyekben !

Az amiröl te beszelsz az egeszen mas , hogy kulföldön ,ervenyes papirokkal rendelkezö honfitarsain segit , hogy ha bajba jutnak ! Ezt minden orszag csinalja.Na , en 36-eve elek eszakon es az itteni hireket szoktam nezni,olvasni es ebböl tudom , hogy mi van , mi törtenik az illegalis bevandorlokkal , ha elcsipik öket.

22. Cucus7 (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 9. 21:32
Nem is arra gondoltam, de ha főleg kint élsz, akkor sok mindent intézhetsz a konzulátuson, persze ha kell valami. Nem vitatkozni szeretnék senkivel, értsétek meg. Én csak átérzem Melinda helyzetét, hangulatát, mert ha az én ismerősömmel történne ilyen, főleg ha az a baráti társaságomba tartozik, én is aggódnék, és megpróbálnék mindent. Ezért kértem, hogy erősítsük Melinda hitét, és ha nincs jó információd akkor rosszat nek,...... kérlek!!!!!!
21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 9. 21:15
Mondjuk sok szemelyes tapasztalatom nincs, mert nem voltam meg lesittelve :)
20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - Cucus7)
2008. júl. 9. 21:06

En sem elek Magyarorszagon... .

Ha valakit valahol lecsuknak, az szarba van, ezen nem valtoztat, hogy ki a baratnod es milyen meseket meselt.

19. Cucus7 (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 9. 20:52
Személyes tapasztalatról beszélsz? Nekem mesélte a volt LA magyar konzul, hogy mennyi problémát oldottak meg amig kint volt. Most a Külügyben dolgozik, államtitkár, aztán majd megint megy ki valahova vagy konzulnak, vagy vezetőnek. Ne legyetek már pesszimisták, legalább igy támogassuk Melindát. Tudod ha jót nem tudsz, rosszat ne.....
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 16. - Cucus7)
2008. júl. 9. 20:48
Szerintem kicsit tul sokat kepzelsz a magyar kovetsegrol :))
17. Cucus7 (válaszként erre: 15. - 2a7bb59d10)
2008. júl. 9. 20:47
Irtam barátnőmnek, hogy ha tud elérhető telefonszámot is írjon majd. Oké? És nyugi megoldjuk valahogy a kérdést.
16. Cucus7 (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2008. júl. 9. 20:46
Bocs de én ugy tudom a magyar konzulátus és jogi képviselet azért is van, hogy segítsenek az ott tartózkodó magyaroknak, ha bajban vannak, még pót útlevelet és készpénzt is adnak a hazautazáshoz, és egyéb dolgokban is segítenek. Nem csak a politika miatt hozták létre. Ha néznéd itthon a TV hiradót látnád, hogy ha bármi történik kint valahol nem csak Európában magyarokkal, akkor egyből lépnek, embereket keresnek meg, segítik őket, stb. most nem sorolom. Te nagyon pesszimista vagy?!!!
2008. júl. 9. 20:22

Tudtommal semmilyen bűncselekményt nem követett el.

Konzulátussal már próbálkoztunk, de nem vették fel a telefont. Azért nem adjuk fel!

14. 274c9996b8 (válaszként erre: 13. - Cucus7)
2008. júl. 9. 20:15

Szia !

Ebben az esetben a Magyar vagy egyebb konzulatus NEM tud beavatkozni !

Nem ijezgetem , ez egy teny , es mindennapos eset a nyugati orszagokban!Mert egyszeruen nem birjak a regeteg beszivargo embert !

Mint irtam jo nehany eve nyugat ill eszak-europaban elek.

De , elözöleg irtam hogy varakozo allaspontton legyen , majd meglatja , ha megtudja mi törtent valosagossan , szerintem.

13. Cucus7 (válaszként erre: 12. - 274c9996b8)
2008. júl. 9. 19:48
Bocs, de ne ijjeszdgesd a csajszit, igy is elég ideg szegény. Azért nem embert ölt, tehát biztosan van megoldás, az USA-nak sem érdeke, hogy az amúgy is túlzsúfolt börtönt egy kisebb büntettért telitsék. Én ebben bízom, meg a Magyar konzulátusban. Lehet, ha felveszi vele a kapcsolatot Melinda, akkor segítenek rajta. Sőt biztos, mert ott van jogi képviselet. Te hol élsz egyébként? Hallottál már ilyenről, vagy ismerősöddel történtek ilyenek. De ha ijesztő inkább priviben ird meg, ne borzoljuk itt az idegeket. Évi
2008. júl. 9. 19:38
Ha feketen vagy egy nyugateuropai orszagban es elkapnak , akkor semmi fele ovadek elleneben NEM engednek szabadon ! Amenyiben bunt követtel el , le kell ulnöd a buntetest es belathatatlan ideig nem lephetsz az orszag teruletere !Van amikor eletfogytig ! Az USA - ban a törvenyek meg ettöl is szigorubbak es sokkal regebben mint europaban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook