Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar találmány segít a meddő nőkön! fórum

Magyar találmány segít a meddő nőkön! (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
86. poszek
2007. febr. 21. 18:52

Sziasztok !

Nem olvastam még végig az összes hozzászólást , így nem tudom , hogy van- e itt még valaki ,aki csalódott volna a Gynevacban . Csodaszerként írnak róla, de ha valóban az lenne , akkor kevesebben lennénk az IVF centrumokban. Én nyáron végigcsináltam egy 5 injekcós kúrát , majd 2 emlékeztető szurit is kaptam . A következő lombikprogram előtt az orvosom hüvelyváladék kenetet , tenyésztést készített , fertőzés nem volt -nekem soha sem volt még- , de a ph-mat savanyítani kellet hüvelytablettákkal , mert lúgos volt és kevés lactobacillus volt benne . Annyit azért elvártam volna ennyi gynevac után , hogy legalább a hüvelyflórám lett volna normális, ha teherbe nem is estem tőle . Én nem hiszek benne , nem hiszem , hogy az izomba adott lactobacillusok eljutnak a hüvelyig , azt meg pláne nem , hogy majd ettől teherbe esünk.

Tudom sok elkeseredett , a gyermekáldás érdekében mindent bevállaló nő próbál ki mindent , ahogy azt én is tettem . De rá kellett jönnöm , hogy előbb jobb racionálisan mérlegelni a dolgokat és nem hiú ábrándokat kergetni .Az injekció esetben nemcsak a pénzkidobásról van szó , hanem nekem kimindottan fájtak az injekciók , minden héten utaztam egy órát egy ismerős nővérhez , hogy adja be és ezek után csak azt nem értem el vele , amit minimum elvártam és még további kezelésre is szorultam . Ez történt velem, gondoltam megosztom veletek .Valamit mindig tanul az ember .

85. Mandy2
2007. febr. 20. 20:51

Szia Mindenkinek!

Sokan járunk "egy cipőben" Gynevac ügyben. Már én is írtam, hogy nagyon sokat vártam rá, de végre megvan. Két receptem volt, így most van egy létszámon felüli dobozzal, ha valakit érdekel.

84. Mandy2
2007. febr. 20. 19:06

Szia Mindenkinek!

Most írok először, és a Gynevac témához szeretnék hozzászólni. Októberben adtam le a receptet a gyógyszertárban, és egy héttel ezelőtt telefonáltak csak, hogy mehetek érte.A gyógyszerész azt mondta, hogy keveset kaptak, de azért most be lehet szerezni. Most a hűtőszekrényben "ücsörög". Tudjátok, annyira vártam, hogy hátha ez majd segít nekünk is, és most, hogy megvan, elbizonytalanodtam. Ne nevessetek ki, de eddig volt miben bízni, és mi van, ha ez sem segít? Túl vagyok egy vetélésen, egy méhen kívüli terhességen, azóta pedig semmi, pedig mindent megpróbáltunk. A Gynevac után már nincs más, amit próbálhatnánk. Viki

83. kata79 (válaszként erre: 82. - Sorika)
2007. febr. 7. 07:33

Igen, felháborító, ami itt megy a Gynevac körül..egy aláírást várni egy olyan gyógyszer forgalmazására, amit több ezren várnak...

Az utolsó mondatoddal is tökéletesen egyet értek:népírtás...már a lombikot sem akarják támogatni, csak két próbálkozást. Tiszta röhej!

82. sorika
2007. febr. 6. 20:07

Kedves Asszonyom!

Adminisztrációs okból nem lehet kapni, sehol az országban. Egy aláírás kell

hozzá, amit törvény előír minden immunbiológiai készítmény ninden új

sarzsánál. Hogy ezt 1 hónap vagy fél év mulva kaqpjuk meg, csak az illető

osztályvezető tudja, akinek alá kell írnia. Addig kénytelen lesz várni. A

honlapra ki lesz írva, ha újra kapható, addig ne keresse a gyógyszertárban.

Sajnos, nekem sincs.

Üdvözlettel

Dr Lázár Erika

Na erre mondják, hogy a gyógyszeripar nagyobb biznisz mint a fegyver. Nem tudom, ha esetleg annak az osztályvezetőnek a feleségének vagy a férjének lenne krónikus gyulladása vag ymondjuk gyermeket szeretne, vagy az unokája élete múlna rajta aláírná-e azt a nyavajás papírt!!!!! népírtás megy most MAgyarországon, ha eddig vki nem vette volna észre

81. sorika (válaszként erre: 80. - Anto)
2007. febr. 6. 20:01

Sziasztok !

Üzenem azoknak akik gynevac szurit keresnek, hogy nekem is olyan szerencsém volt, hogy Magyarországon már nem kaptam novemberben sehol!!! A gyógyszertárban még a gyógyszerésznek állt feljebb hogy itt volt a szer egész novemberben és nem kellett senkinek!!!! Kedves...közben azt elfelejtette közölni hogy lejárt a szavija, és azért vitték vissza a gyárba az összeset. Na de nem kertelek tovább: mi kinyomoztuk, MEGRENDELTÜK TELEFONON ÉS MEG IS VETTÜK KÉT ÜNNEP KÖZT AUSZTRIÁBAN, RÖGTÖN A HEGYESHALMI HATÁR UTÁN ZÜRNDORFBAN A PATIKÁBAN. aMIT TUDNI KELL: OTT GYNATREN NÉVEN ÁRULJÁK. EZ A GYNEVAC IKERTESÓJA. CSAK AZ A BIBI HOGY OTT NEM 5X1ML-ES AMPULLA VAN EGY DOBOZBAN, HANEM 3X 0,5 ML-ES..ÉS KICSIT HÚZÓS AZ ÁRA IS . 1 DOBOZ 75 EURÓ. TEHÁT 2 DOBOZ / AMI 3 INJEKCIÓ/ 40.000.-FT.ÍRTAM lÁZÁR DOKTORNŐNEK ÉS AZT MONDTA, HOGY A GYNATRENBŐL MEHET NYUGODTAN AZ 1 ML, MERT EBBŐL NINCS TÚLADAGOLÁS CSAK ALULDOZIROZÁS. RÖVIDEN ENNYIT. aKI A PATIKA SZÁMÁRA KIVÁNCSI ÍRJON. JA ÉS VITTÜK A RECEPTET, DE AZ ÚGYSEM KELL AZ OSZTRÁK PATIKÁNAK, MERT NEM TUDJÁK BEFOGADNI. SOK SIKERT

80. anto (válaszként erre: 73. - Nituskaa)
2007. febr. 1. 14:48

Szia!

Én azóta sem látom sehol a gynevacot, nem lehet sehol sem kapni! Nem tud valaki valamit??? Nagyon kellene nekem, akár külföldön is megvenném, vagy ha tud valaki helyette valamit azt megköszönném.

79. meliz (válaszként erre: 78. - Meliz)
2007. jan. 15. 22:54
Bocs elküldtem úgy,hogy be sem fejeztem.Szóval ha gondolod szólok ha lehet kapni.A dokimnál fel vagyok írva várakozó listára és azonnal szól ha neki is szólnak.Bocsi ha érthetetlen lennék.
78. meliz
2007. jan. 15. 22:52
Szia lelcsusz.Láttom nem válaszolnak a csajok.és gondoltam megírom.Tavaj mi csináltunk egy kurát 5db injekcióból áll egy ilyen dolog.1DB-BAN BENNE VAN AZ 5 SZÚRI 5000ft körül volt az ára.Csak sajna nem lehet most kapni.Idönként kérdezd meg a patikába.De ha szeretnéd akkor mi is szeretnénk egy emlékeztetö kúrát csinálni a párommal hát ha összejön az a babuci.
2007. jan. 15. 15:13

Sziasztok!mégis mibe kerül ez az injekció????????

Egy éve már,hogy várjuk a másodikgyermeket,de sajnos nem jön!

76. kata79
2006. dec. 27. 16:37
Küldtem neked privit , mimo!
75. mimo (válaszként erre: 74. - Kata79)
2006. dec. 26. 14:09
Szia Kata!!óriási gratula neked!!most tudtad meg??????mesélj!!!!!!!!!
74. kata79
2006. dec. 26. 13:46

SZiasztok!

Képzeljétek: sikerült!!!Babát várok!!!Hála a Gynevacnak!

2006. dec. 1. 12:46

Sziasztok mi ez a csend mostanában az oldalon senki nem ir :( pedig olyan jó volt irogatni veletek :)

Én már le is adtam a receptet a gyógyszertárba és remélem jövő héten meg is lesz az injekció. Bizom benne hogy sikerrel járunk és ti is akik hasonló gondban közködtök mint mi :)

2006. nov. 29. 12:04

Sziasztok

Van egy nagyon jó hirem, most beszéltem telefonon Dr. Varga Róberttel ő is benne van a gynevac kutató csoportban, és mondta hogy most csomagolják az injekciókat jővő héten hét közepe fele már lehet kapni a Magyar gyógyszertárakban is. Remélem ennek a hírnek mindenki örül, sok sikert!

2006. nov. 22. 23:38

Sziasztok

Nem tudja valaki hogy külföldön milyen névvel van nyilvántartva a gynevac? például ausztriában?

köszönöm a segítséget :)

70. Gyöngyvirág11 (válaszként erre: 69. - Mimo)
2006. nov. 16. 10:00
Mimó, írtam neked privátot.
69. mimo (válaszként erre: 68. - Gyöngyvirág11)
2006. nov. 15. 22:12

Szió!!

Mi Debrecenbe jártunk a Debreceni orvostudományi egészégügyi centrumba..és nöi klinikára.Gondolták ogy kb. akkor kell peteérésnek lenni, habár kb 40 naposak a ciklusaim..és szerintem csak a 20 nap körül lehet peteérésem!!!!Akkor most neked megtörtént a 3. insem?????Szoritok neked.Miota vátrok a terhességre??????

68. Gyöngyvirág11 (válaszként erre: 67. - Mimo)
2006. nov. 15. 13:48

Mimo,

az árdekes hogy se uh se lh teszt nem volt előtte, hol csinálták? akkor honnan tudják, hogy az a legalkalmasabb időpont. egyáltalán nem biztos, hogy ez mindig a 12. napra esik. nekem volt már 13. 15. napon is inszem.

változó, kinek mennyi a gyógyszer, nekünk kb 10.000-ből kijőtt az lh tesztekkel együtt, de én csak 2 injekciót kaptam egy ciklusban.

67. mimo (válaszként erre: 66. - Gyöngyvirág11)
2006. nov. 14. 19:54

Köszi hogy válaszoltál!!!Nálunk nem is volt uh előtte, a 12 napon felvitték a spermiumokat a méhüregbe, csak ugy találomra..de sose talát be(((((((.nem is mondták hogy pihenjek, stb, csak már azota okosodtam ki egy kicsit.neked mondták hogy szedjél folsavat a fejlődési rendellenességed ellen?????mert én ezt sem kaptam meg tanácsként soha.

habár már volt egy terhességem spontán sikerült, de a 20 héten megszakitották, fejlődési rendellenesség miatt.Mot letaetl a pihenőidő..és ujra aktivan probálkozhatunk.Jó lenne ha sikerülne megint spontán. mennyibe kerül kb. az insem manapság???a gyógyszerekre gondolok!!!!!!!Puszi!!!

66. Gyöngyvirág11 (válaszként erre: 65. - Mimo)
2006. nov. 14. 18:10

Szia Mimo, próbálok minden kérdésedre válaszolni

-Gonal F-t kaptam szuri hasba :), az elsőnél paráztam

-LH tesztet gyógyszertárból, kb 700 ft

hát ez már nem csak gyorsító eljárárs, már régen próbálkozunk.

szokott lenni 2, de ebben a ciklusban most 1 volt. erre azt mondta a doki, nem az acél, hogy sok legyen , 1 is elég, csak az jó legyen.:)

most a 3. után már pihenek, komolyabban veszem,most szabin vagyok, aztán megpróbálom magam kiíratni, nem hajolgatni, pihenni stb

-igen, inszem után pont ezt a kettőt kapom, 2x1 Duphaston és 2x2 Utro

65. mimo
2006. nov. 14. 12:42

És petesejtérlelőt mit szedsz?????tablettát nem is kapsz, egyből szurit??????Lh tesztet a dm-be veszed???Bonyolult a müködése?????Milyen árban van??

Szurkolok neked hogy sikerüljön a 3.Mi a gond nálatok hogy insemet. javasoltak???csak gyorsitó eljárásként müködik???????Hány érett tüsződ szokott lenni???

utána pihenned kell???meg hormontablettát kell utána használni a terhessgé megtartására??Gondolok itt Duphaston, Urogestan..stb.

64. Gyöngyvirág11 (válaszként erre: 52. - Mimo)
2006. nov. 14. 12:22

mimo, azt hiszem T ekérdezted, hogan készítenek az inszemre.

ciklus 5. napján kell elősőr uh-ra menni

2 naponta uh, ahol nézik a tüszők és endometrium méretét. ha szükséges, gonal f injekció, tüszőérés serkentő. ha már kb 17-18 mm a tüsző, LH tesztet kell csinálni,ha az pozitív, aznap jöhet a tüszőrepesztő, én Pregnyl-t kaptam. majd tüszőrepi utáni nap uh, ha megrepedt akkor inszem.

nekem tegnap volt a 3. , de nem repedt meg a tüsző, ezért ma megismételte a doki. elég alapos :)

remélem segíthettem

ja és, ha hétvégére esik, akkor is megcsinálják az inszemet, csak akkot fizetni kell érte.

2006. nov. 13. 09:42

Sziasztok van egy rossz hirem. irtam a doktornőnek levelet az injekcióval kapcsolatban és ezt a választ kaptam. nagyon elkeseredtem tőle.

Kedves Asszonyom!

Adminisztrációs okból nem lehet kapni, sehol az országban. Egy aláírás kell

hozzá, amit törvény előír minden immunbiológiai készítmény ninden új

sarzsánál. Hogy ezt 1 hónap vagy fél év mulva kaqpjuk meg, csak az illető

osztályvezető tudja, akinek alá kell írnia. Addig kénytelen lesz várni. A

honlapra ki lesz írva, ha újra kapható, addig ne keresse a gyógyszertárban.

Sajnos, nekem sincs.

Üdvözlettel

Dr Lázár Erika

62. nituskaa (válaszként erre: 61. - Mimo)
2006. nov. 11. 23:02
Irok ez természetes és a lelki segítség is nagyon sokat számit :) puszi neked is és sok sikert :)
61. mimo (válaszként erre: 60. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 22:57
Okés majd irok még, patikában 1800 ft...majd irj te is, egy a gondunk...hátha tudunk segiteni lelkiekben a másiknak!!!!puszi!!!!
60. nituskaa (válaszként erre: 59. - Mimo)
2006. nov. 11. 22:55
nekem nincs de veszek egyet neked is jó éjt és fel a fejjel köszönöm a beszélgetést és a vigaszt :)
59. mimo (válaszként erre: 58. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 22:53
Igen sajnos tudom.Mondjuk most nem tudom milyen árban vannak, de lehet szükségem lesz rá sajnos(((((.Van a Pg/53 teszted??Azzal ki lehet mutatni van e peteérésed..és mikor???keress rá a keresőben, és tájékozodj róla!!!Nekem van, most vettem, remélem jó lesz.Jó éjt!!!
58. nituskaa (válaszként erre: 57. - Nituskaa)
2006. nov. 11. 22:33

sajnos most ebbe a hónapba nem tudtunk kezelésre menni mert elfogyott a pénzünk :(

de a párom januárban megy ki külföldre dolgozni hogy tudjuk folytatni :( nagyon rossz lesz de muszály, de hiszem te is tudod hogy milyen nagyon drágák ezek az injekciók :(

57. nituskaa (válaszként erre: 56. - Mimo)
2006. nov. 11. 22:31
33 éves vagyok. szurkolok neked hogy sikrüjön és magamnak is nem voltak ciszráim de eleve policisztás mind a két petefészkem, igen a mensim rendszeres, legalább az jól működik :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook