Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Macskatartás tapasztalatok fórum

Macskatartás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


7. 184481d874 (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2020. máj. 17. 15:08
Több "panelos" cicagazdit ismerek,én is az vagyok.Jövő hónapban lesz a cicám 14 éves.Egyik ismerősöm cicája 18 évet élt.A cicák többnyire szundikálnak nagyon ritkán alszanak mélyen.Először kislány cicánk volt,de nagyon mozgékony rontom-bontom volt és kiadtuk falura.A mostani szelid,nem "kúpászkodik",igaz ne mis "bratyizik "akárkivel.De a családjához ragaszkodik nagyon.Az etetése vegyes ,de többnyire Kiketatot kap ,a mártásosat szereti.Naponta kap szárazat egy keveset.De van aki csak szárazat ad neki és szereti.Az alomját naponta többször rendbe tesszük.Használat után megtörlöm a cicát,alom megtisztitom .Úgy kell bánni vele ,mint egy gyerekkel.Általában félős cica,cicajátékokat nem szerette soha,viszont sok minden tárgyat előnyben részesitett,igaz most már öregebb.Szeret az ablakban nézlődni,de leginkább szunyókál ha pedig nem akkor végig járja a családom tagjait ,ragaszkodik hozzánk.Nincs kijelölt alvós helye,próbáltuk ,de nem szerette.Igy belakja a lakást.Leírtam máshol is,aki nem tudja elviselni azt ,hogy a cica szőrös,az ne is tartson.Tökéletesen nem lehet szőrteleniteni.Fürdetni nem szoktam naponta,hisz ők érzékeny bőrüek és benti macska egyébként is.Ő szinte egész nap tisztogatja magát,pedáns cicus.Imádjuk "Őkelmét".
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2020. máj. 17. 14:14

Pedig jobban érzi magát a macska a panelban, mint egy kocsi kereke alatt kilapítva.

Nincs nap, hogy ne látnėk elütés miatt magából szó szerint kifordult macskát az út mentén.


És egy rendesen lemozgatott kutyának is jobb helye van a lakásban, mint annak az ebnek, amelyiket más inger nem ér, minthogy őrült módon ugassa meg rohangálva a járdán elhaladó embereket.

2020. máj. 17. 13:01

Jól gondold meg!

Bútorszövet, tapéta, ajtók bánhatják, még kaparófa esetében is.

Volt kb tíz évig macskám, elejében sokat kell foglalkozni vele,a napi takarítás....

Nagyon szerettem, nem bántam meg, volt egy ilyen korszakom.

Úgy vagyok a témával, szép,jó,de más lakásában.

4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Marcipán)
2020. máj. 17. 12:44

A fiù cicàknak erősebb szagù a pisijük.

Vedd azt is fontolòra,hogy ha fedett is az alom tàrolòja,akkor is àrad ki szag...

Szerintem akkor èrdemes hàziàllatot tartani,ha van hova kijàrjon.Cuki meg minden,de jòt tesz egy bezàrtsàg egy macskànak?

Sokszor a kutyatartòkon is elkèpedem,hogy panelba tartanak labradort stbt.Mozgàsigènyük van az àllatoknak,amit biztosìtani kell,màskèpp boldogtalanok lesznek ès csintalanok.


A macskàk sokat alszanak a nap 24òràjàban,de azt se kell elfelejteni,hogy nagy kalandorok.

Panelbe az èletbe nem tartanèk hàziàllatot..

3. bnedora (válaszként erre: 1. - Marcipán)
2020. máj. 17. 12:34

Nem bak, hanem kandúr a fiú cica (bocsi: jó, hogy javítottad).

Különbség nem csak lány és fiú cica között van, hanem minden cica között.

2020. máj. 17. 12:31

Az olvasást kezdheted itt is:

[link]

2020. máj. 17. 12:21

Sziasztok.


Szeretnénk egy cicát, beszerzése előtt mindenről informálódni akarunk és megvenni mindent amire szüksége lesz, igényes élete legyen stb.

Elsősorban az érdekel, hogy lakásban a bak/kandúr vagy a nőstény lenne jobb választás? Van-e olyan, hogy az egyik pl. büdibb stb?

Ivartalanítva lesz ígyis-úgyis, de ettől függetlenül van-e különbség?


Nyilván más forrásokból is fogok olvasni, de szeretnék saját tapasztalatokat is kapni, nem csak a fent említett kérdésről, hanem bármi más cicatartási témáról. Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook