Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskatartás felújítás alatt fórum

Macskatartás felújítás alatt (beszélgetős fórum)


2020. máj. 20. 15:10

Nálunk is úgy nézett ki a helyzet, hogy beköltöztünk az új lakásba-ahol még voltak bőven feladatok, jöttek-mentek a szakik, csörögtek-zörögtek- de közben már el kellett hoznunk a 3 hónapos kiscicát, mert erősen sürgette az eredeti gazdája a dolgot.

Mi is tartottunk tőle, hogy hogyan fogja majd viselni, de hamar hozzászokott, hogy zajok vannak a környezetében. Nem is lett belőle félős cica. Bár bizonyára szerepet játszott ebben az is, hogy még kicsi volt és könnyebben alkalmazkodott, mint mondjuk egy felnőtt macska, akinek már kialakult élete van.

11. sz.cs.anna. (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2020. máj. 20. 09:16

Köszönjük :))

Remélem, minden rendben lesz! :)

10. csgybzs (válaszként erre: 9. - Sz.cs.anna.)
2020. máj. 20. 08:49

Ja, hát az más persze.

Semmi baja nem lesz, neki is áldozatokat kell hozni a felújításért! :)

Jó egészséget nektek!

9. sz.cs.anna. (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2020. máj. 19. 21:58

Nem csak a vízhiány a gond, hanem, hogy konkrétan kiszedték a wc-t és a kádat, plusz 8 hónapos kismama vagyok :) éjszakánként van, hogy 5x is felkelek pisilni.


Most voltunk nála, evett, bújt 🙂 persze, azért feszültebb volt

8. csgybzs (válaszként erre: 7. - Sz.cs.anna.)
2020. máj. 19. 19:40

Az tökéletes megoldás. Én már hétvégéztem macskák nélkül. Szombat reggel elmentem, vasárnap este hazajöttem. Extra adag kaja, több helyre víz rakva, nagy adag tiszta alom. Álmos fejjel kóvályogtak elő, mikor megjöttem.

A macskák a helyváltoztatást viselik a legnehezebben.

Bár én másfél napnyi vízhiány miatt nem mennék el. Minek? Mielőtt zárják megfürdesz, palackozol magadnak pár üveg vizet inni, kezet mosni, wc-t leönteni és ennyi.

2020. máj. 19. 13:58

Köszönöm a válaszaitokat!


Szülőkhöz tudnánk átvinni, nekünk is át kell menni 1,5 napra, mert a vizet elzárják itthon... de sajnos nagyon rosszul tűri a helyváltoztatást, attól félek, hogy még rosszabb lenne neki, ha elvinnénk és pár nap után meg jönne vissza. Arra gondoltunk, addig itthagyjuk a zárt szobában élelemmel, alommal és vízzel.

2020. máj. 19. 13:56
DE az is lehet, hogy a mesterek beleszerelmesednek a macsekba. Nálunk a kábeltv szerelők meg akarták venni a Picikét, tisztességes összeget kináltak érte.
5. csgybzs (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. máj. 19. 13:49

Be kell zárni őket a legtávolabb eső szobába, kaja, pia, alom, és sokat bent lenni velük. Túl fogják élni. És meg is szokják 1-2 nap alatt a zajt, más emberi hangot.

De nagyon vigyázzatok, hogy ne tudjanak kiszökni.

2020. máj. 19. 13:43
Csukogatni kell az ajtót. Nagyon vigázz a macskára, nálunk felujitás alatt már engedtek ki kőművesek macskát az utcára, el is veszett.
3. Hoxa
2020. máj. 19. 13:42
Feliway spray jó stresszhelyzetekre.
2. 826302286d (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. máj. 19. 13:34

Barátaink macskái mindig nálunk landolnak ,ha mennek valahová pár hétre .


Esetleg nincs olyan családtag ,vagy barát aki elvállalná pár napra?

2020. máj. 19. 13:23

Sziasztok! A héten felújítják nálunk a fürdőszobát, és aggódom a macska miatt, hogy mennyire fogja bírni a folytonos zajt és az idegeneket a lakásban. Tudnátok mondani valami tanácsot, amivel kicsit oldhatnám a stresszt nála, amíg tart a munka? Cicapanzióba nem nagyon szeretném vinni...


Köszönöm a segítséget előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook