Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska és baba egy lakásban fórum

Macska és baba egy lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
96. pzm3 (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2013. márc. 13. 13:00
Személyeskedtem? Többször irtad már,hogy nem szereted a gyerekeket. Nincs ebben semmi titok,gondolom.
2013. márc. 13. 12:58
Mondjuk, az elég furcsa, mit össze nem olvastam eddig a Hoxán a mintaanyák okoskodásaiból, hogy ötéves koráig szopjon a gyerek, ami erősíti az immunrendszerét, hogy naponta át kell fertőtleníteni a játékait, hogy milyen steril ételeket ehet, mit nem ihat... Fő, hogy a cumija naponta fertőtlenítve van, az sem baj, ha közben a macska szájában köt ki. Attól, hogy szeretitek az állatokat, és azok jó hatással vannak a gyerekre, még nem biztos, hogy olyan nagyon jó dolog az, ha a gyerek az állattal együtt él, nyalja-falja...ja, az más. Fő, hogy a cumija ki van fertőtlenítve, amit aztán rátesztek az ágyra, amin a macsek aludt. És hiába mondjátok, hogy nem így van, nagyon sokaknál így van, sokak azt is megengedik, hogy a kutya smároljon a gyerekkel, mert milyen cukiiii!
94. Muraja (válaszként erre: 5. - Bázis22)
2013. márc. 13. 12:51

Nem csak hogy alergia ellen is erösebbek de nalunk a fö volt hogy sokal de sokal emaptikusabbak lettek az alatok iranyt . Nem csak a mesekönyvböl vagy alatkerböl tavolrol talalkosztak veluk.

Kutyus melletuk aludutt szinte egesz pici kortol.

93. spinneli (válaszként erre: 86. - Evamaria0803)
2013. márc. 13. 12:21
Egyébként az is sokat számít, ha ketten vannak-nekünk ezért lett második cicánk, így napközben is jól elvannak egymással, nincsenek egyedül.
92. spinneli (válaszként erre: 86. - Evamaria0803)
2013. márc. 13. 12:20

Nálunk esténként a lépcsőházba vannak kieresztve-nem, nem szarnak össze semmit, és nem zavarják a szomszédokat.


Sokáig kell szokniuk a hámot, eleinte a lakásban érdemes sétáltatni őket, fokozatosan egyre több ideig.

klasszikusan azért nem lehet őket úgy sétáltatni, mint a kutyákat, de az alapokat meg tudják tanulni.

Mi az udvarba szoktuk kivinni őket-néha megijednek, de barátkoznak a kinti léttel.

:)

91. Zebra25 (válaszként erre: 89. - XXXT)
2013. márc. 13. 12:19

Aztán meg szegény állatot dobják ki, vagy ütik agyon ha a gyereket megkarmolja vagy megharapja.

Nekem is van 1 14 hónapos kisfiam és arra nevelem, hogy szeresse az állatokat. Sokan ött követik el a hibát, hogy játékszernek veszik a gyereknek az állatot.

90. csgybzs (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2013. márc. 13. 12:19
Egy gyönyörű fekete cica nemrégiben bele is halt a bánatba és az átélt stresszbe.. :(
89. XXXT (válaszként erre: 87. - Zebra25)
2013. márc. 13. 12:17
Persze, arra céloztam, hogy általában amelyik szülő felelősséggel tart állatokat gyerek mellett, az ezt is megtanítja neki. Kivételek mindenhol vannak sajnos.
88. sutoczkine (válaszként erre: 85. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 13. 12:16
Szerintem csak utána volt nekik, de akkor már egész felnőtt koráig szinte folyamatosan volt nekik. És egész addig nem is volt semmi baja amíg össze nem költöztünk tömblakásba és be nem hoztuk a cicámat anyutól. Pedig igyekeztem nagyon tisztán tartani a lakást is és a cicát is. Naponta annyiszor fésültem ahányszor tehettem, gyönyörű vörös perzsa cica volt. Még szőnyeg se volt, hogy minél könnyebb és gyorsabb legyen a szőr takarítása.
87. Zebra25 (válaszként erre: 83. - XXXT)
2013. márc. 13. 12:09

Na, ettől sikítófrászt kapok Én is. Viszont azzal a részével nem értek egyet, hogy ezt csak azok a gyerekek csinálják akik még sosem láttak macskát. A szomszédomban lakik egy kislány, most 8 éves és már születésétől kezdve volt 2 kutyusuk és több cicájuk is. De az a gyerek amit művel az állatokkal, az vérlázító már. Szerintem picit ez is nevelés kérdése. A szülők ültek a teraszon és nevettek ahogy a cicát a farkánál fogja rángatja.

Átjött hozzánk, volt próbálkozás de én bizony nem hagytam, anyuka meg vérben forgó szemekkel nézett.

86. evamaria0803 (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2013. márc. 13. 12:08
nem ide illő téma, de a mi cicánk sajnos szintén nem bírja a bezártságot. Ma veszek neki hámot és utána megyünk sétálni. Mennyi idő alatt szokta meg a sétáltatást? - naponta viszitek, vagy esetleg többször is?
85. 731e5b9ffb (válaszként erre: 79. - Sutoczkine)
2013. márc. 13. 12:07
Férjedék 3 éves kora előtt tartottak szőrös állatot?
84. spinneli (válaszként erre: 81. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 12:05

A mieinket rendszeresn sétáltatjuk.

:)

Sok függ az állat habitusától is...

83. XXXT
2013. márc. 13. 12:00
Az utcánkban van egy kisfiú, nagy franc ám, mint a veszedelem, olyan. Csecsemőkorától van mellette kutya, macska, sőt egyszer egy liba volt a legjobb barátja. Akármilyen rossz gyerek, azt meg lehet nézni, hogy milyen szeretettel fordul az állatokhoz, legyen az pók vagy kutya. Bevallom, sokszor rosszul vagyok, mikor egy oylan ismerős hozza ide a gyerekét, aki sose látott macskát, és kergeti, húzza vonja, és fél nap, mire sikerül a lelkére beszélni, h miért nem jó, ha ennyire szeretgeti azt az állatot. Na, ettől a kisfiútól nem kell félteni, mikor a kezébe adtam az egyik picit, azt a hozzáértő és óvó fogást, amit művelt, nem sok gyereknél láttam az utóbbi időben.
2013. márc. 13. 11:59
A fórumindító kérdésére a válasz az, hogy ha már megvan a kisbab és meg van a cica is akkor már csak vinném magammal a cicust is. De nagyon nagy felelősséggel jár ez. Jobban oda kell figyelned majd, hogy a cica almába ne másszon bele a baba, ne feküdjön a cica a baba ágyába bele. Nekünk van kutyánk is és cicánk is. Kint élnek és féregtelenítve, bolhaírtózva vannak, de még így is tele van a ruhánk macska és kutyaszőrrel. Ölelgetjük Őket, játszás közben ránk kerül a szőr. Szóval biztos, hogyha együtt fogtok élni akkor a tisztaságra mégjobban oda kell figyelni.
81. belladonna3 (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:59

Én a bezárva tartott és hozzá nem értő szeretettel"tartott állatokat sajnálom inkább.

Szeretem az állatokat,mindet a helyén,a természet lágy ölén.Másképp nem is lehetne,mert allergiás vagyok szőrre,tollra,atkára és egy sor más egyébre.

80. spinneli (válaszként erre: 78. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:52

Értelek, ahogy írtam, mindenkinek más a prioritása a töménytelen "nemszabadnemlehet" dologban...


Az állatokat picit azért sajnálom, jobb lenne, ha valaki ennyire tart ettől, az baba előtt sem fogad be cicát, kutyát...fájdalmas azért az állatoknak ha a régi gazdi megszabadul tőlük.

2013. márc. 13. 11:51
Szerintem nagyon jó dolog, ha a gyerek mellett van 1 háziállat. Így legalább van esélye a gyereknek már egész kicsi korába megtanul gondozni egy másik élőlényt. Nekünk teknősünk van, mert a férjem nem bírja a macskákat. De a nagyobbik fiam nagyon ügyesen eteti, más teknőssel kapcsolatos teendőt még nem bízok rá, mert még csak 4,5 éves, de hamarosan megtanítom neki hogyan kell megmosni a páncélját. A gyerekeim nagyon szeretik. Szóval szerintem nem kötelező, de ajánlott az állattartás. A mi kertből behozott macskánk sajnos nem írta a bezártságot, ezért vissza kellett vinni anyuhoz, de nagyon sajnáltam. Akkor derült ki az is, hogy a férjem nem bírja a macskaszőrt.
78. belladonna3 (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:47
:D én azt mondom,hogy jobb félni mint megijedni,és ehhez tartom magam.
77. XXXT (válaszként erre: 73. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:46

Sajnos nincs mindenre garancia. Én olyat is olvastam, hogy csak a 16. héttől fertőződik a magzat, mert hogy a méhlepény csak akkor képes átadni a fertőzést vagy ilyesmi...meg aki átesett ezen, annak többet nem kell tartania tőle, kivéve persze ha terhes. A homokozóban én is találtam kicsiként cicakakát , és lapáttal kihajítottam. Nem lett bajom. Viszont a hírekben pár éve emlékszem, volt egy kislány, aki valószínűleg egy játszótéri homokozóban fertőződött meg, egyik szemére megvakult. Szóval semmi sem 100%. Nagyon oda kell figyelni. A kutya is ugyanúgy hullatja a szőrét.


Amúgy meg szagoljatok meg egy macskát, meg egy kutyát, akit nem fürdetnek. Ég és föld a különbség. SZagban legalábbis biztos :)))

76. spinneli (válaszként erre: 75. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:46

Erről beszélek én is.

:)

75. belladonna3 (válaszként erre: 72. - XXXT)
2013. márc. 13. 11:44

Nem kell az állatot okolni!Csak meg kell tenni

a szükséges óvintézkedéseket.

74. spinneli (válaszként erre: 68. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:44

Elég alaposan utánanéztem, terhesen két macskával.


Ugyanazt írtam, hogyha a macska fertőzött húst eszik,akkor el lehet kapni.

A belélegzett nyálas szőrszálnak igen van esélye valahol 0,00001 körül lehet gondolom.


Kutyánál, vagy bármilyen fertőzött hús esetében ugyanennyi, ha nem több esély van.

Nem jól hőkezelt húsnál, mosatlan gyümölcs, zöldségnél ugyanúgy elkaphatod.


A következtetés ezek szerint tehát, ha valaki terhes:


-ne érintkezzen semmilyen állattal, vagy ürülékével, vagy szőrszálával soha, sehol

-ne egyen húst

-ne egyen gyümölcsöt

-ne egyen zöldséget.


Kb. így lehetne 100%-osan kizárnia fertőzésveszélyt.


Igen, minimális esélye van, hogy toxót kapsz, akkor ha bármilyen tevékenységet is csinálsz a fentiek közül.


Mindenkinek a maga tisztje, hogy melyiknek lesz priorítása.

A terhesség esetében annyi veszélyforrás van, és mellé még annyit generálnak, hogy ha mindenben ezer százalékra akarsz menni, egy oxigén sátorban kéne kihúzni a 9 hónapot.

73. belladonna3 (válaszként erre: 69. - Porcica)
2013. márc. 13. 11:42

"Aki mindig macskákkal élt együtt, már fertőzőtt, és nem kell tartania a betegségtől."

A szomszédéknál emberemlékezet" óta volt macska,mégis megfertőződött valahogy. :(

72. XXXT
2013. márc. 13. 11:40
Lehet, h egy állat fertőz, de ezért őt okolni, hihetetlen ősfelfogás. Bármi mást is belélegezhetsz, ami szintén fertőz. Ha ezen múlna egész életünket egy buborékban kellene eltölteni.
71. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:36
Ez így van.Terhesen tilos almot takarítani!
2013. márc. 13. 11:35
Megesküdnék rá,hogy a napokban nyílt már egy ilyen fórum,ahová írtam is,2x.is megnéztem,de ez ma nyílt.
69. Porcica (válaszként erre: 68. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:35

Aki mindig macskákkal élt együtt, már fertőzőtt, és nem kell tartania a betegségtől. Azokra a terhes nőkre veszélyes a macska, akik korábban nem igazán érintkeztek macskával. Azokra, akik tartorttakmacskát, nem.

Az pedig bazinagy tévedés, hogy egy macska koszos! Az egyik legtisztább állat, amit csak tarthat az ember!

68. belladonna3 (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:33

Olvasgassál többet a toxoplasmosis terjedéséről és akkor nem fogsz ilyeneket írni.

Elég ha a macsek megeszik egy egeret amitől visszaferőződik,te pedig belélegzel egy nyállal fertőzött szőrszálat várandósan!Ha első trimeszterben fertőződsz,meg is halhat a babád!

A terhesség alatti primer (friss) fertőződés előfordulása 1000 terhességből 1-7.

Elrettentő adat, hogy az első trimeszterben fertőződött magzatok mintegy 50%-a meghal.

2013. márc. 13. 11:33
Az én szüleim is úgy voltak vele, hogy baba mellé, lakásba nem való macska. 3 éves koromban viszont kertes házba költöztünk és mivel én imádom az állatokat, (meg az egerek távoltartása miatt is) kaptam egy kiscicát. Nagyon szerettem, viszont pár hónap telt el és kialakult az allergia..Azóta bármilyen állatot tartok, pár hónap múval allergiás leszek, igy volt a kutyával és a tengerimalaccal is. Az egész életemre sajnos negatív hatással van ez a dolog, mert én valóban imádom a kis szőrmókokat és egy ilyen érdekemben hozott döntés miatt más sohasem lehet semmilyen szőrös állatom..Felnőttként utána olvastam, és kiderült, hogy az immunrendszer 3 éves korig alakul ki, ezalatt az idő alatt a széltő is óvott, steril környezetben nevelkedett gyerekek mindenre allergiásak lesznek, illetve könnyebben is betegednek meg, míg azok a gyerekek, akiknek hagyják, hogy mindent a szájukba vegyenek, hagyják, hogy nyúzzák a jószágokat, nem lesz semmi bajuk. Én nem akarom ezt a hibát elkövetni a saját gyerekeimmel, úgyhogy az allergiám ellenére muszáj leszek legalább egy hörcsögöt tartani, hogy az immunitás kialakuljon a gyerekeimben 3 éves koruk előtt. Amúgy az unokatesóim szülei tisztaságmániások voltak, és mindkét gyerek kb mindenre allergiás. Én nem nevelkedtem steril környezetben, csak állatmentesben, nem is vagyok másra allergiás, csak az állatszőrre.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook