Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma tejfölt sem vettem és húst sem, nagyon drágaság... fórum

Ma tejfölt sem vettem és húst sem, nagyon drágaság... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. júl. 1. 12:16

Nagy mázlija van annak, akinek van egy kis kertje.

A zöldségféle minimális pénzen megvan. 1 tasak vetőmag 2-300ft, amiből én kicsi kertben 2-3 évben is tudok vetni. Mindenre persze nincs helyem, de azért ami nagyon fontos, abból van valamennyi. Ez is pótol, és főleg vegyszermentes, frissen szedem mikor kell. Rendkívül sokat kell locsolni a keveset is, viszont a vízzel együtt is töredék áron megterem ez-az. A gyümölccsel vagyok nagyon szerencsés, arra május közepétől kb. köv. év februárjáig nem kell költeni. Olyan gyümölcsöket termesztek amiket a kis nyugdíjból esélyem se lenne megvenni, így viszont határt nem ismerve falhatom kedvemre a bio termesztésű saját gyümölcsöket. Persze ősztől tavaszig veszek néha kevés almát, banánt mert azt is szeretem, és az nincs itthon.

10. Franc22 (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. júl. 1. 12:02

dettó.

3gyerkőcöm van. A gyümölcs és zöldség mindennapos és egy vásárlás alkalmából csak ezek 5ezer alatt nincsenek. A hús az egyszerűen hajmeresztő. Most én is ha darálthúst akarok, akkor nagyobb mennyiségben megveszem a combot vagy lapockát és magam darálom. És már előttem írták én is vissza térek ahhoz, hogy egész csirkét veszek nagyobb mennyiség, ha olcsó és szét darabolom és úgy esszük.

Én a Cashmap oldallal szoktam az akciókat összehasonlítani és a bevásárlásokat ennek segítségével írom össze.

2022. máj. 4. 08:28

Nem azt mondom hogy a szénhidrát a krumpli, a liszt, a tészta olcsó. De olcsóbb mint a fehérje, a zöldség, gyümölcs. Éppen elég lenne hogy a kor előrehaladtával lassul az anyagcserénk és hízunk ha ugyanúgy eszünk mint régebben, de még egyre több hizlaló élelmiszert is kell vennünk ha nem akarunk éhezni.


Egyre hangoztatják hogy a magyarok egyre kövérebbek. Ha egészségtudatosságra nevelnék a népet és ezt anyagilag is finanszíroznák, nem lenne ennyi elhízott, és nem lenne dugig a kórház az elhízás miatt kialakuló betegségektől szenvedőkkel. Sajnálom hogy ez csak nekem, kisnyugdíjasnak jut az eszembe. De ugye, a gyógyszeripar támogatása a legfontosabb a világon.


De hogy ne csak rinyálásról szóljon a téma, még mindig lehet elfogadható áron, viszonylag egészségesen étkezni.

2022. máj. 4. 08:17
És a zöldség-gyümölcs is nagyon drága. Korábban még a krumplin kívül a káposzta elérhető áron volt, az idén már azt sem mondhatjuk. Lassan a tojás ára is az egeket veri.
2022. máj. 4. 07:36

Na ez, az én nyugdíjas sem vagyok, de a felét nem hozom el annak amit szerettem volna, mert olyan drágaság van. Nézem az akciókat és ha valami jó áron van betankolok. Múlt héten a sparban a sertés lapocka volt 1500 Ft, vettem 3 kg és lefagyasztottam. A fene se veszi meg 3000 Ft/kg-t....

Nálunk az a kaja, ami éppen akciós......

2022. máj. 4. 07:31

Holnaptól a Pennyben 800ft/kg lesz az egész csirke.

Régebben vásároltam úgy, hogy itthon bontottam, tetszőlegesen csomagoltam, fagyasztottam.

Kipróbálom ismét, talán gazdaságos lesz.

2022. máj. 3. 19:41
Egyre több pénzt kell ott hagyni a boltokban.Valóban, a minőségi áru még drágább, csak sokan nem tudják megfizetni.
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 3. - LBO)
2022. máj. 3. 19:30

A tejföl már elég régóta nem olcsó.

Ha pedig igazán jó csirkét akarok enni, akkor az bizony drága.

Mi nagyon szeretjük a csirkeszárnyat sütve. A Lidl-ben vettem szép sárga csirkeszárnyat. Gazda csirkéje, vagy valami hasonló volt ráírva a csomagolásra. 750 grammos kiszerelésben van, az ára: 1500 forint. De legalább finom.

Ugyanebből a fajtából egy egész pipe jóval 3000 forint felett van. Legközelebb ilyenből lesz paprikás csirke.

A minőséget meg kell fizetni, de legalább jóízűen meg lehet enni.

Pár száz Ft-tal olcsóbb a sápadt, lila csontú, silány minőségű csirke. Az nem éri meg. Legalábbis nekem.

3. LBO
2022. máj. 3. 19:09
Holnapra tejfölöscsirkét főzök. A Sp@rban 1.000 forint felett volt a csirkecomb kilója. De a tejföl sem volt occsó 😕😕
2022. máj. 3. 18:16

Lesz ez még rosszabb is, ez még csak a kezdet!


Sajnos nem csak a kisnyugdíjasok, de kiskeresetű családok is egyre rosszabbul élnek!

Ha az árstoppnak vége, akkor lesz durva!!😮

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook