Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma kaptam egy telefonhívást... fórum

Ma kaptam egy telefonhívást... (beszélgetős fórum)


1 2
48. grizus
2013. jún. 1. 02:52
Régen a vezetékes telefont állandóan hivogatták. De a mobilon is néha megkeresnek. Egyszer elmentem egy céghez, ahol a termékbemutató után munkát is ajánlották, de szerintem ez nem munka.
2013. máj. 30. 15:22

Nem kell megijedned. Nagyon sok cég működik az országban, akik előadásokat szerveznek, ahova el akarnak hívni. Vagy valamit el akarnak adni. Lehet ez biztosítás, hitelkártya, edényes, matracos, üdülési jogos bármi. Ezeknek a cégeknek van egy adatbázisuk, amikben szerepelnek nevek, címek, telefonszámok. Az ott dolgozó telefonosoknak a munkája abból áll, hogy napi 8 órában ülnek a monitor előtt, fülükön a füles, szájuk előtt mikrofon, és a számítógépes rendszer tárcsázza az aktuális számot. Nekik egész nap emberekkel kell beszélni, nyilván nem mindig hallják, hogy felnőttel vagy gyerekkel beszélnek. Ennek oka valószínűleg a vonal minősége. Az illető nálad is rákérdezett, talán nem hitte el, hogy nem gyerek vagy, ezért úgy gondolta, egyszerűbb, ha nem veszekszik, leteszi. Nem mondom, hogy ez az illendő megoldás, de egész nap emberekkel kell dumálnia, egész nap visszautasításban és leordításban van része, ezért nyilván szarabb napja volt, nem akart energiát pazarolni tovább egy emberre, akit gyereknek gondolt, és akivel így amúgy sem fog tudni érdemlegesen beszélni.

Ez sokkal valószínűbb, mint hogy valaki szórakozott.


A titkos telefonszámokról meg annyit, hogy ha bár a telefonkönyvben ott van a paragrafus jel, az még nem jelent semmit. Mert az ilyen call centeresek nem tel.könyvet néznek, hanem egy táblázatot kapnak a monitorra, és ott nincs ilyen jelölés.

Hogy hogyan kerül be a számotok az adatbázisukba, ha egyszer titkos? Nagyon egyszerűen. Valahol, valaki eladta nekik. Ez lehet polg.mesteri hivatal, önkormányzat, bank, vagy bármi, akinek megadtad a számod valahol. Például párom jogsit újíttatni ment be a hivatalba, és a kitöltendő lap alján volt egy kisbetűs rész, hogy nem járul hozzá a száma felhasználásához. Mellette egy rublika. Na, ha erre az aktuális ügyintéző nem hívja fel a figyelmet, akkor nem tudjuk meg, hogy azt mindenképp ikszeljük be, mert ha nem, akkor bármikor eladják jópénzért!!! Vagy akármilyen nyeremjáték, sparos akció stb, ha kitöltöd a kis kártyát, egyből megvan a számod nekik. Tehát én óvva intek mindenkit attól, hogy bárhol is megadjátok a számotokat, címeteket, mert ha egyszer bekerültök egy adatbázisba, amit aztán eladnak, akkor azéletben nem szabadultok ezektől a hülye ajánlatos telefonoktól!!

46. töprengő (válaszként erre: 45. - Bnedora)
2013. febr. 1. 22:00

Épp ma hívtak, 3 kérdésre kellett válaszolni..

Egyszer volt benne részem / részünk. De nem ilyen bemutatón voltam / voltunk...

Van egy másik trükk is sajna. valamit csinálnak a kutyával. Gondos gazdi, autóba be, állatdoki. Míg visszaér, akkor rámolják ki.

45. bnedora (válaszként erre: 31. - Töprengő)
2013. febr. 1. 15:33
Nem mindig, mert amíg te vacsorázol, addig kipakolják a lakásodat:-(
2011. máj. 7. 09:02

Én is telcsiztem valakit,véletlenül.:(Még jó,hogy nem vette fel.Így csak le kellett tennem!!!

Különben kérhettem volna elnézést,tök ciki....:(

43. töprengő (válaszként erre: 40. - C130f7eb3b)
2011. máj. 6. 20:10

Habarni? Akkor má tefől és pici liszt, de az, nem pörkölt.

Na az a tu... műanyag se kell.

Konyharuhával letakart edénybe is meg kel a tészta. Gondolom ilyen kelesztőtál is van a szetbe..

2011. máj. 6. 19:06
Elküldtem volna az anyjába. Ismeretlenül ne kérdezősködjön felőlem senki!
41. mikicu (válaszként erre: 1. - C130f7eb3b)
2011. máj. 6. 18:59
Nos nekünk többek között ezért nincs vezetékes telefonunk.
40. c130f7eb3b (válaszként erre: 39. - Töprengő)
2011. máj. 6. 15:24

Én frászt kapok az ilyenektől. Egyszer anyósnál voltak, muszáj volt mennem. Tup... tésztafőző meg zöld edény... tésztafőzőben mintatészta kemény, kicsit tovább áztatva szétesik - na, jó nekem a régi fazekam...

zöld edény: 20 perc alatt megfő a pörkölt... mondom, hogy lesz sűrű szaftja... azt mondják: be kell habarni... de az nem pörkölt - mondom... aszongyák: de az... nektek! gondoltam, nekem jó a hagyományos! :)))

A sok süketelésről meg ne is beszéljek - mindenről szó van, az ár a végén... mint egy arculcsapás :(

39. töprengő (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2011. máj. 6. 15:16

Nem rég is küldtek 1 meghívót, de előtte újból felhívtak, és megköszöntem, nem mentem el..

Nem is tudom miért, biztosan akadt fontosabb dolog.

Az ott tanácsoltak alapján vettem párolót, kilós edény boltba, nekem tökéletesen megfelel. Ugyan azt a célt szolgálja mint az övéké zep...

Kuktám nagyon régóta van. Mindent ( szinte ) abba főzök. Spórolok az energiával ( gázpalack )

Kocsonyát is, és mindig elalszik, :) nem kell sok órát főzni, tiszta gőz lenne a lakás..

Néhány dologban igazuk van... Az ott hallottakat próbálom a bukszámmal összecsiszolni..

38. a14deb9047 (válaszként erre: 31. - Töprengő)
2011. máj. 6. 12:24
Ilyen vacsorán már én is voltam. Közel 400 ezer forintért ezüsszálas matrac... Lyukat akart beszélni a hasunkba... Nem sikerült...
2011. máj. 6. 12:20
Hívást én is szoktam kapni,csak éppen nem szól bele senki sem.Mivel nem írja ki a mobilra a számot,nem lehet tudni ki az...
36. syria (válaszként erre: 12. - NanoMano)
2011. máj. 5. 12:42

Gondolom a kiíró úgy meglepődött, hogy ez a megoldás eszébe sem jutott.


Az ilyen eseteket úgy védtem ki, hogy a vezetékes számom kezdetektől fogva titkos, és semmilyen nyilvános telefonkönyvben nem szerepelek.


Téves hívások mindig adódnak, de azokat rögtön tisztázom, szinte kivétel nélkül mellétárcsázás, vagy mellékapcsolás következménye.


A mobillal már sokkal rosszabb a helyzet, mert sokszor kénytelen vagyok az ügyeim intézése során megadni, aztán innen fogva már csak az adathalászok ügyességén múlik, milyen listákat állítanak össze.

35. Studio64 (válaszként erre: 10. - Csiszas)
2011. máj. 5. 09:01
Kivéve, ha vki hátúlról jön és direkt szarba akar hozni vkit. Sok szépet láttam már sajnos...
2011. máj. 4. 16:16
Az M1 csatorna is ezzel foglalkozott és sokszor becsapják a résztvevőket az egynapos kirándulással összekötött termékbemutatóval kapcsolatban, főleg a nyugdíjasokra építenek akár, mert részletre is hajlandók megvásárolni méregdrága termékeket. Én mélységesen neheztelek a kisebbik lányomra, immár két éve a TOPSHOP-nál dolgozik és bevallotta nekem sokszor bóvlit is árulnak. Kár, hogy mást nem választott pont ennél kötött ki. Mit tehetek ellene semmit. Üdv.Ágnes
33. c130f7eb3b (válaszként erre: 32. - F303be5590)
2011. máj. 4. 16:14
Nem ezen van a hangsúly. A fórumot azért indítottam, hogy a gyerekes szülők lássák, mire kell még felkészíteni az otthon egyedül hagyott csemetéiket. Én már kinőttem ebből a problémából. :)
2011. máj. 4. 16:11
minek állsz szóba olyannal aki be sem mutatkozik
31. töprengő (válaszként erre: 30. - C130f7eb3b)
2011. máj. 4. 15:59

Árubemutatóra hívtak. Voltam páron. Vacsi - krém, amit szinte nem is használok. Egyiket a nászasszonyomnak vittem el.. Q10 vagy mi a frász.

Tudtam hogy nem vásárolok.

Lámpa, edény, matrac, masszírozó stb. Ingyen vacsit megért. :)

30. c130f7eb3b (válaszként erre: 29. - Töprengő)
2011. máj. 4. 15:53

Ha valamit ránk akarnak sózni, általában a férjem keresik, de nálunk senki nem foglalkozik a vezetékes bejövő hívásaival rajtam kívül. :( Én ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy kellene-e őt ismernem, és ha nemmel válaszol, udvariasan elköszönök tőle. :) Nekem nincs idegzetem végighallgatni, hogy mit nyertem meg, ha..., meg mitől leszek sokkal boldogabb, ha...

De nem bántom őket, mert tényleg csak a munkájukat végzik.

29. töprengő (válaszként erre: 28. - Arrival)
2011. máj. 4. 15:45

Ezekkel meg a bajom azért van, mert ott a nevünk mellett § jel. Legalábbis ilyesmi, azt jelenti : Kereskedelmi stb cél miatt ne keressenek.

Nemm szoktam bunkó lenni végighallgatom. Mert aki kiadja nekik a feladatot : telefonálj ezekre a helyekre, nekik kellene ezt figyelembe venni.

De aki ilyen telefonokat bonyolít, felkészítik arra is ( talán ) lesznek beszólósok, benne van a pakliba...

28. arrival (válaszként erre: 1. - C130f7eb3b)
2011. máj. 4. 15:37

Mik vannak!

Én lehet a helyedben lekérném a szolgáltatótól a számot.

A gyereknek meg megmondanám, hogy nem veheti fel a telefont.


Nekünk meg mindig hirdetők telefonálnak, le is fogjuk mondani. Felháborító.

27. c130f7eb3b (válaszként erre: 26. - Cilumiluci)
2011. máj. 4. 15:35
De a probléma az, hogy miután megtudta, hogy felnőtt vagyok, lerakta a telefont. :(((
2011. máj. 4. 15:34
Semmi különös,a hangod alapján gyereknek vélt,én is jártam már így.
25. c130f7eb3b (válaszként erre: 24. - Töprengő)
2011. máj. 4. 15:21
Ezért javasoltam az "alszik"-ot vagy a kertet. Meg azt, hogy "most nem örülne, ha zavarnám". És oda nem kell háttérzaj. :)
24. töprengő (válaszként erre: 14. - C130f7eb3b)
2011. máj. 4. 15:19

Jól írod - gondolod..

Fel kell készíteni a gyerekeket. Mondjon bármit, főz, teregeti a ruhát. Pórszívót azt csak akkor mondja ha tényleg azt csinálja, rohadtul behallatszik a háttérzaj..

23. c130f7eb3b (válaszként erre: 18. - Titánia83)
2011. máj. 4. 15:17
Ezt már én is bánom, biztos, hogy most okosabb lennék. :)
2011. máj. 4. 15:14

Napokba a vezetékesre jött érdekes hívás. Kijelző nincs, nem tudom honnan jött.. De Püspökladányi valamire hivatkozott. Ja gépi hang volt.

Meghalt valaki, és szavazok - e X Y ra. nyomjam a akárhányas gombot. Gyorsan történt minden.

Hirtelen nem tudtam mit csináljak, azt hittem a " mi körzetünkbe " tartozó helységről van szó.

Felkeresnek az ajánló szelvényért.

Megnéztem a térképen, kishazám másik végében van az a végülis város...

Ebbe az az undorító : Hogy ha körbetelefonálják a körzetet, autómatás, kiszűrhetnék, hogy csak abba a megyébe " zaklassák " az embereket.

Nem pedofil lehetett, szonda volt, ki van otthon..

21. c130f7eb3b (válaszként erre: 17. - 9e32886f4a)
2011. máj. 4. 15:13
Én nem félek, a gyerekeim meg felnőttek, azért írtam, hogy a gyerekes szülők tudjanak arról, hogy ilyen is van.
20. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - C130f7eb3b)
2011. máj. 4. 15:11

Ird fel az időpontot, de az még jobb ha hivatalosan lekéred a bejövő listádat a szolgáltatótól, vagy bejelentést teszel.


Ezt nem hagynám...

19. c130f7eb3b (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2011. máj. 4. 15:11
A hangom alapján mindenki gyereknek saccol, de ő akkor lépett le, amikor megmondtam, hogy felnőtt vagyok. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook