Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Automata telefonhívások... fórum

Automata telefonhívások... (beszélgetős fórum)


12. bared (válaszként erre: 11. - 40163fd81d)
2009. jún. 5. 17:52
értem...
11. 40163fd81d (válaszként erre: 10. - Bared)
2009. jún. 5. 17:46
Én úgy fogom fel a dolgot,mint a reklám újságok esetében.
10. bared (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2009. jún. 5. 17:35
írtam alább, hogy megpróbáltam, de visszacsörög újra... viszont azt sem tehetem meg egyéb okból, hogy nem veszem fel a magánszámos hívást...
2009. jún. 5. 17:34

Én mindet lecsapom.

A beteg kislányhangtól elkezdve,a politikai szarságokig mindent.

nem érdekelnek,de nem is idegesítenek,kivétel ha megzavarnak valamiben.

8. bared (válaszként erre: 7. - Linksys)
2009. jún. 5. 17:24
teljesen egyetértek...
7. linksys (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. jún. 5. 13:10

Az, hogy valaki rejtett számmal hív, az csak a telef. készülék nem jelzi ki.Maga a közpotban ennek elvileg látszania kell.Gondolom a személyiségi jogok védelme miatt nem foglalkoznak vele, hogy kiadják a számot.De fordítottja is van ennek, akit hívogatnak annak is vannak jogai, mégpedig, hogy illetéktelenek ne hivogassák...


Szerintem hamarosan erre is hoznak(kellene) valamilyen törvényt, hogy ez visszakereshető legyen.Nem lehet csak úgy valakit zaklatni, függtelen, hogy az telf. keresztül történik.


Nem tudom egyébbként mit képzelnek ezek az emberek, akik így akarják reklámozni magukat, hogy így majd, ha kéretlenül hívogatnak, akkor igénybe fogom venni a szolgáltatásukat???

6. linksys (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2009. jún. 5. 13:03

Nem tudom van-e olyan lehetőség , hogy letiltod a telef.-ban, hogy egyáltalán ne fogadjon olyan hívást, aminek nincs számja.Láttam már olyant, hogy bizonyos számokat le lehet tiltani, hogy azt ne fogadja.


Persze ez akkor nem jó, ha fontos emberek keresnek számkijelzés nélkül.

5. bared (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2009. jún. 4. 23:18

ugyanez a helyzet nálam...sajnos sok olyan hivatallal van kapcsolatom, ami titkosított számot használ, ez a teló direkt erre volt eddig...így is kiakadtam mikor nyelviskola és társai jelentkeztek, de mikor elkezdtem kekeckedni a honnan van a számom című műsorral, mindig vagy azt mondta nem tudja ő call center, vagy inkább letette...utóbbi a gyakoribb egyébként...én betiltanám az ilyen kereskedéseket, az tuti...

szóval én is sokszor csináltam már, hogy nem vetetm fel titkos számot, de tuti pont akkor csesztem rá, mert hivatalos hívás lett volna/// bezezg mikor felveszem...(((

4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Bared)
2009. jún. 4. 22:53

Az elmúlt 2 napban engem is hívogat számletiltással valaki folyamatosan! Már nekem is a t..öm ki van, mert ugye kórházban, nem túl kellemes dolog, ha 1/2, vagy max. 1 óránként csörög a mobil... Ma már lenémítottam, de így meg azt se veszem észre, ha anyuék, vagy a párom, vagy bárki olyan keres, aki fontos.

Tegnap 1x felvettem, mert azt hittem, vmi fontos, annyira erőszakosan hívogatott, de csak az automata tácsahangját lehetett hallani, így 4mp után letettem.

Én se igazán értem, hogy honnan veszik a számomat, és azt se, hoyg milyen jogon hívogatnak...

Mindenesetre, számkijelzés nélküli hívást, és vadidegen számokat eddig se vettem fel, ezután meg mégannyira se fogok! Csak így meg lemerítik a telefonomat + idegesítenek!

3. bared (válaszként erre: 2. - Linksys)
2009. jún. 4. 22:28
erre én is gondoltam már....legközelebb remélem kapok hozzá egy nevet is, kit kell fejbe verni érte:////
2. linksys (válaszként erre: 1. - Bared)
2009. jún. 4. 22:23

Szia! Ez hasonló mint a kéretlen levelek(spam).Véletlenszerűen kiválasztanak egy számot és,ha valaki felveszi, akkor nyomják a dumát.A neten a kéretlen leveleket-többnyire reklámok- küldik véletlenszerűen.


Vannak email cím kreáló programok, és ha sikeres a küldés(tehát valós a cím), akkor bekerül a cím egy listába és állandóan zaklatnak hülyeségekkel.


Hasonlóan van ez gondolom a hívásokkal, sms-el is.:)

2009. jún. 4. 22:09

Komolyan érdekelne, hogy csak én akadok ki ilyesmin, vagy mások is?

a következő helyzet áll fenn: van egy mobilszám, ami titkos....érdekes módon, boldog boldogtalan call center megtalál minden vacakkal, ami eladó nekik....beszéltem a szolgáltatómmal, ők nem adták ki... hozzá teszem: ezt a számost sehol nem adom meg.... ezeket még csak konstatáltam is, lenyeltem a békát...ám ami az utóbbi napokban történik, mindenen túl tesz...pártok hívogatnak, illetve azoknak automata üzenetei, amik nem gyengén, és durván lejáratú tartalmúak

1: honnan veszi a számomat?

2. milyen alapon hív fel?

3.ha nem hallgatom végig, és leteszem, nyilvánvalóan oka van...valószínűleg ne vagyok rá kíváncsi...ám a számítógépek okosak, nyilván érzékelik ezt, és visszahívnak...

4. komolyan gondolják, hogy joguk van mocskolódva, egymást lejáratva mások kedvét elrontani, kéretlenül zaklatni?


ne értsetek félre, itt nem egy pártról, hanem többről beszélek, és oldaliságtól függetlenül...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook