Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megmagyarázhatatlan telefonhívások ellen mit tudok tenni? fórum

Megmagyarázhatatlan telefonhívások ellen mit tudok tenni? (tudásbázis kérdés)

18. Cholo
2010. máj. 25. 13:50

Szasztok!


Ma én is kaptam egy hívást a mobilomra az ominózus 3613283700-ás számról...felvettem,semmi hang,letettem. A google-ban azonmód rákerestem a számra,és ráakadtam erre a fórumra.

Mivel többen írtátok,hogy valszeg ez a T-Kom hibabejelentés-ellenőrző száma, én sem hiszem hogy kamu,( ráadásul a napokban én is bejelentettem a mobilomról egy vezetékes-szám meghibásodást.)de azért jobb a békesség,ezért kérdezem, hogy mi van akkor,ill mennyi az esély rá,hogy mégis lehúzós számról jött a hívás,és miből lehet ezt legalább sejteni?


Köszi előre is a segítséget!

2010. ápr. 14. 09:57

A nagy T.központban azt mondták várjak türelemmel mikor legközelebb felhív ez a telefonszám.(+3613283700) Nos be is jött. Fogadtam a hívást és (nálam) kb. 20 másodpercnyi csend után végre megszólalt egy automata, hogy Ő bizony a Telekom hibabejelentő szolgálat és hogy jelezzem nekik a hibajavítás sikeres volt e vagy sem. (1. vagy 2. gomb lenyomásával.)


Szóval csak meg kell várni míg az a nyamvadt gépszöveg végre elindul, és miután megválaszoltuk az automata kérdését többet nem zaklatnak.


Ami azt illeti pár napja tényleg bejelentettem a vezetékes telefonunk elromlását, és a mobilomat adtam meg elérésnek.


De...


1. Az hogy kb 20 másodpercet kell várni míg elindul a gép egyszerűen nevetséges.

Az emberek zöme mint én is 5-10 másodperc után megunja a nagy csendet a vonal másik végén és leteszi! Az automatának (képletesen értve) ennyi idő kell míg kitalálja mit akar mondani?

Nevetséges....


2. Ami még bosszantóbb, hogy a nagy T szolgáltató TELEFONOS információ vonalán nem ismerik a saját szolgáltatásaikhoz tartozó számaikat. Csak annyit kellet volna kinyögnie hogy az a mi hibabejelentéssel kapcsolatos telefonszámunk és miután felvette várjon türelemmel.


Ehelyett az egyik osztályról a másikra, onnan a harmadikra továbbítottak, ahol végül csak annyit mondtak, hogy igen hallottak már erről, de ez a szám titkosított. Tehát megint csak a nagy semmit mondták meg, de azt nagyon.

16. Molyka (válaszként erre: 14. - Panni58)
2010. márc. 31. 23:30
Egyébként csak gép az ami sípol, nem is ember...
15. Molyka (válaszként erre: 14. - Panni58)
2010. márc. 31. 23:30
Áááááááááááááááá.
14. Panni58 (válaszként erre: 12. - Molyka)
2010. márc. 29. 13:44

ING Pénzügyi Tanácsadó Kft.

(30) 3445060

1068 Budapest

:)

2010. márc. 26. 23:24
Nekem régebben volt +30+X-es számról nem fogadott hívásom. Annyira nem is néztem meg az előhívót, mert vannak külföldön rokonaim, üzleteltünk is más országból, ahonnan harmincvalahányas előhívószám volt, egy barátomat is időnként visszahívták más országból az én telefonomon. Nem szúrt szemet az idegen ország. Kicsengett, fel is vette egy hölgy. Kedvesen köszöntött, mondta a mondhatnékját. Szavába vágtam, mert azt hittem téves. Aztán mondta, hogy nem hall rendesen, és megint valami beszélgetés kezdeménybe folyt, visszakérdezett mit mondtam, mondta a magáét. És mivel a kishölgy nem a kérdéseimre válaszolt, ill. a beszéd-szünet ritmus nem illeszkedett az én mondandómmal, rájöttem, hogy egy automata, aki próbál vonalban tartani. Rákerestem a neten a számra. Ez egy beugratós trükk, emeltdíjas hívás, és a világ minden tájára futnak be hívások...
12. Molyka (válaszként erre: 11. - Pumukli9)
2010. márc. 26. 22:56

Naponta 10x hív a +36303445060-as szám, illetve egyik nap hívott +34-es...


Elutasítom, ennyi.

2010. márc. 25. 19:44

3613283700

Segítség! Segítség!

Szeretném kérdezni napi 10-15 hívásom, van +3613283700. Az elsőt felvettem de nem szóltak bele csak rögtön csörgött. Én gyorsan kinyomtam. Voltam a T.-kom üzletben

Tiltó listára rakták de, bizony csak hívogatnak engem. Ti hogy oldottátok meg.

Mikor hagy békén? Mit csináljak?

10. Molyka (válaszként erre: 9. - Hágota)
2010. márc. 17. 11:42

Szia, üdv a fórumon! :)


Nem semmi amit leírtál. Én tegnap véletlen felvettem, azóta újra hívogat a szám. Az első mondat: köszönjük, hogy fogadta hívásunkat, majd megszakadt...

2010. márc. 16. 22:34

Sziasztok!

Én most írok először fórumra. Csak a telefonszám miatt regisztráltam. 06-1-328-3700 Ez a szám hívogat engem is napok óta. rákerestem a neten, akkor találtam ezt a fórumot. A fooró nyomon elindulva rögtön hívtam a T-..-ot. Majd egy kedves hölgy felajánlotta, hogy utánanéz a számnak. Kb. egy óra múlva felhívott és közölte, hogy a cég teljes mértékben elzárkózik attól, hogy hozzájuk kapcsolódó lenne a telefonszám, és ezzel együtt megkért, hogy fáradjak be a legközelebbi rendőrörsre és tegyek feljelentést a hívások miatt! Ők hivatalból ki tudják deríteni, hogy honnan jönnek a hívások. Mellesleg a telefonszám a Europen Travel Services nem létező budapesti irodájának nem létező telefonkészülékéhez tartozik!! üdv

2010. febr. 17. 15:01

Ma bementem más ügyben a .T...-be és ott rákérdeztem a számra(0613283700)!

Azt mondták igen, semmi gond, ez az Ő központjuk száma, nem kell vele foglalkozni.

Nem rég (ahogy írtam is) hibát jelentettem be, és az miatt hívtak volna, vagy nem tudom mit akartak.


A lényeg, hogy T-hom-os dolog, nem lopnak el pénzt, nem betyárok, semmi extra.


Remélem segítettem :)

2010. febr. 15. 18:32

Én is így járok folyamatosan a napokban :(

Ezt találtam máshol a neten.


"Vigyázzatok mert újra beindult az Angol telefonbetyárok akciója !

Felhívnak a mobilodon és amikor a lenyomod a Zöld gombot, már hívja is a következő számot, 3613283700 mielőtt bárki beleszólna. Azonnal szakítsd meg a hívást amikor hallod a kimenő csengetést,mert ellenkező esetben az összes adatodat pénzedet elviszik."


És itt egy sztori, amit csak megerősíteni tudok, ugyanis mobilról hívtam hiba bejelenteni a 3az1-ben csomag miatt a .T... testvért!


"Tegnap véletlenül szembe jött velem 1 T-Pont üzlet. Bementem és kértem,hogy nézzék meg a fenti tel. számot,mert nem boldogulok vele. Az ügyintéző készségesen megnézte és a következőket mondta: valós Bp-i szám ,de nem mondhatja meg,hogy kihez tartozik,de bátran hadjam kicsengeni mert egy központ hívott és az én csengetésemre kapcsolják az illetékest.Az én hívásomat Ők fizetik tehát nyugodtan várjam a fejleményeket.

Nos kb. 1 órán belül jelentkezett a szám ismét:T-Kom ügyfélszolgálat.

Azért kerestek,hogy megkérdezzék rendbe jött-e a hibás vezetékes telefonom. Azért mert mobilom jelentettem be,hát itt érdeklődnek,de a számon kívül nem jeleztek semmit.Hát erre azt mondtam,hogy tele van a T-Kommal a T-kom.

Tehát a fenti szám a hibabejelentő ellenőre"


Számomra ez hihető :)

2010. febr. 12. 21:17
Valaki közben azt mondta, hogy választási dolgok....
2010. febr. 12. 21:04
Ez jó!Ez valami kamu,a napokban olvastam róla,de már nem emlékszem rá,hogy mi a lényege,de utánanézek,mindjárt! :S
2010. febr. 12. 20:45
Nekünk is volt ilyen. Mi is visszahívtuk és a számon előfizető nem kapcsolható volt. Az elmúlt egy hétben többször volt
2010. febr. 12. 20:37
0613283700 305564218 0613283700
2010. febr. 12. 20:32

Néhány napja mobilról is, városiról is érkeznek a telefonomra hívásokat. Először azt hittem, valami ismerős és fontos, visszahívtam. Az egyik szám túloldalán egy fax sípolt... megjegyeztem a számot, többet nem hívtam, nem vettem fel. Másnap ismételten jött hívás, de más számról, én hülye visszahívtam, "a hívott számon előfizető nem kapcsolható"...

Jött mobilról is hívás, naponta 4-5 változó, ill. ugyan olyan számokról, már kinyomom a telefont, de mégis, mit tehetnék és vajon mi lehet ez?

2010. febr. 12. 20:30
Megmagyarázhatatlan telefonhívások ellen mit tudok tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook