Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iszonyatos csalás a telefonhívásokkal fórum

Iszonyatos csalás a telefonhívásokkal (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. júl. 22. 22:56
Az a baj ezekkel,hogy a pénzt hamar elköltik,és nincs semmijük:(
2011. júl. 22. 21:06
Én is nagyon remélem, bár aláírattak egy papír a nénikémmel, hogy kér kártérítést. Nagyon kiváncsi leszek, hogy lesz-e valami a pénzből???
2011. júl. 20. 22:52
Remélem nem csak egy ejnye-bejnyét kapnak:P
2011. júl. 20. 16:20
Na,ez jó hír :)
85. syria (válaszként erre: 83. - 474687f420)
2011. júl. 18. 21:20

Bocsika, de nem kellett volna minden papírt benne hagyni az autóban. Kisebb lett volna a kálváriátok, s talán a kocsi is előkerült volna. Szépen megkönnyítettétek a tolvajok dolgát. :(

Az a magyar igazság, hogy a legtöbb ember felelőtlen, s utána mutogat a rendőrségre. :(

2011. júl. 12. 15:01
Sajnos ez így van, ha nem túl nagy összeggel károsítanak meg, akkor tojnak rá. Viszont holnap kell mennie ismét kihallgatásra a rendőrségre. Telefonáltak, hogy "állítólag" nyomon vannak. Mondjuk ezt lehet, hogy nem hagyják annyiban, mert most "csak" 120 000-et csaltak ki, viszont, ha ezt több emberrel is megteszik, akkor már sok lesz. Ha belegondolok, hogyha csak 10 ember ugrik be, akkor már 1 200 000-et kerestek rövid idő alatt. Nagyon kiváncsi vagyok, mi lesz a rendőrségen, mit fog mesélni, ha hazajön. Sajnálom az autótokat, ez marha jó, ha kb 3 hónapig furikázhattak büntetlenül a kocsival, de reméljük semmiféle gyorshajtást, meg lopást nem csináltak, mert akkor még nagyon baj lesz. A jog sajnos nem igazságot szolgáltat, csak a jogszabályokat tartja be. :SSS
2011. júl. 5. 16:58
Szia Sajnálom nagyon a nagynénit.A mi autónkat ellopták és mivel "csak" 3 milliós értékű volt, nem is foglalkoztak vele.Benne volt minden papír és kiderült, hogy hiába rögtön bejelentettük, a kedves rendőrnéni elfelejtette bevinni a rendszerbe így 3 hónapig simán járhattak a kocsival, ha megállították őket akkor is továbbmehettek.Ez úgy derült ki hogy még be kellett mennünk valaminek.Erre 1 hónapra jött a papír, hogy a nyomozást lezárták, mivel semmi nyom nincs.Panel melletti parkolóban állt igaz, de ki sem jöttek megnézni vagy valami.Ez a magyar igazság?
2011. júl. 5. 16:45
Szia! Köszi, igyekszik mindenki elfelejteni, már amennyire lehet.. A rendőrségen van az ügy, de nem sok jóval kecsegtetnek. De szerintem vannak sokkal nagyobb dolgok és ilyen "piti" dolgokkal nem nagyon foglalkoznak. A nagynéném emészti magát, de mondtam neki, hogy nem éri meg, ha kap egy infarktust vagy agyvérzést. Sajnos annyira nem állnak ők sem, hogy kidobáljanak ilyen sok pénzt, de megpróbálják valahogy túlélni... köszi,hogy érdeklődtél..
81. naomi1
2011. júl. 4. 23:55

Szia Fodraszeva!

Sikerult utana jarni a csaloknak? Hogy van a nagyneni?

80. Fodraszeva (válaszként erre: 62. - 937a2a883a)
2011. jún. 30. 17:44
Igazad van. Csak véletlenül volt neki otthon ennyi pénze, nincs annyira tele sajnos, mert akkor fel se venné. De ez volt, amit gyűjtögetett a kis nyugdíjából. Amúgy a feltöltőkártyás csalásnak nem dőlnénk be. De ezek basszus legalább vagy 1 órán keresztül folyton mondogatták, hogy nyert meg mindenféle nevet meg adatokat soroltak, hogy lássa mennyire kiadják magukat. Minden kérdésre azonnal válaszoltak intelligensen, udvariasan. Kapcsolgatták ide-oda, hogy beszéljen az igazgatóval. Basszus, ha tudom, hogy pénzt kérnek tőle előre, akkor tuti bezárom a lakásba nehogy hülyeséget csináljon. De pont én se értem rá. Amúgy meg az egyik szomszédunk nyert egy autót, meg is kapta és neki is kellett fizetni valamennyit. Először ő sem akarta elhinni, és lecsapta a kagylót. De visszahívták és tényleg. Gondolom ez volt a nyomós indok, hogy mégis befizette. Lehetne valamilyen segélyszám az ilyen esetekre, hogy bármilyen telefonról tudjuk hívni bármikor, ha valami gyanús.
2011. jún. 30. 17:24
Én most előfizettem egy évre 1 szám jött, a többi nem, felhívtam őket, azt modják a futárszolgálat hibája, mert reggel 5 és 7 között szállítják és ha panelban laksz, akkor ha nincs kulcsuk nem viszik be,de nem is jelezték, hogy nem tudtak bejutni, így 3 számot nem kaptam meg.Jeleznem kellett a futárszolgálatnál is, nem volt elég, hogy náluk is.Így elküldték visszamenőleg azt a három számot.Most 5-éig kellene kézbesíteniük ha addig nem jön ismét szólnom kell.Olyat várnak el, hogy adjak kulcsot a házhoz, azért a rajtam kívüli nemtudomhány lakó mit szólna ehhez, meg egyébként is majd pont egy idegennek adjak kulcsot?Ezek megőrültek.
78. 937a2a883a (válaszként erre: 77. - 474687f420)
2011. jún. 30. 16:51
Hát az...meg állandóan nyomulnak...anyukám szokott régebben rendelni tőlük,aztán már nem akart,de még mindig küldözgették a leveleket,hogy rendeljen.Most már nem,szerencsére.
77. 474687f420 (válaszként erre: 76. - 937a2a883a)
2011. jún. 30. 16:27
Nem azok voltak, utána tőlük is kaptunk és igen náluk úgy, ha rendeltünk.Ennél nem kellett semmit csinálni és nem jelképes volt a kulcs.Én most is nyereményjátékozom velük, az R betűs céggel és már őket is unom, nyersz, ha még ezt és még ezt és még ezt is megrendeled.Sztem ez is pofátlanság
76. 937a2a883a (válaszként erre: 73. - 474687f420)
2011. jún. 30. 13:53
Kocsikulcsot mi is kaptunk,de nem az állt rajta,hogy nyertünk,hanem nyerhetünk.A R*aders D..... cégtől volt és itt is sokan kaptak.Jobban mondva azok,akik már rendeltek a cégtől könyvet vagy bármit.Ha ugyanarról beszélünk,akkor az tuti nem volt csalás,mert még egy levél is volt hozzá arról,hogy mit kell venni meg tenni ahhoz,hogy bekerüljön a nevünk a sorsolásra,ahol egy kocsi a nyeremény.És abban a levélben volt egy jelképes kulcs.Erre tisztán emlékszem.Még arról is jött levél,hogy ki nyerte meg és volt egy fénykép is,ahogy átveszi.De mondom,lehet nem egyről beszélünk.
75. Tütter (válaszként erre: 67. - 9e32886f4a)
2011. jún. 30. 12:52
Én legalább már 10-szer kaptam ilyen levelet. Hiába jelölöm spamnak, mindig más cimről érkzeik, de ki sem nyitom őket..
74. Tütter (válaszként erre: 1. - Fodraszeva)
2011. jún. 30. 12:49
Tényleg nagyon sajnálom, hogy igy bedőltetek :( MÁstnem is tudok mondani..soha, senkinek nem szabad fizetni :(Olyan világban élünk, hogy nem bizhatunk meg senkiben :( Jó, hogy leirtada történetedet, talán mások elkerülik az ilyeneseteket. A rendőrség biztat valamivel?
2011. jún. 30. 12:44
Ja igen még régen anyukámék és még egy pár szomszéd kapott egy levelet, miszerint nyertünk egy kocsit, kulcs is volt benne hozzá.Mindenki örült egyedül apukám kezdett el nagyon nevetni, amikor a bizonyos kocsikulcsot simán elhajlította.Kiderült csalás volt az egész és országos
2011. jún. 30. 12:41
Nagyon szomorú történet, sajnos az idősek elég gyakran bedőlnek ilyeneknek.Nagymamám 100.000-et adott egy kb 6eft-os edénykészletért, és így kapott ajándékba egy utazást, amit felajánlott nekünk.Mi persze elolvastuk az apróbetűs részt is és kiderült, hogy a repjegyet, meg még egy pár költséget mi fizetünk, akkor kimehetünk nyaralni pár napra, magyarul a mi költségünk 10-szerese lett volna mint az ajándék.Én amikor otthagytam a munkámat volt olyan, hogy óránként hívtak mint aki tudja hogy "ráérek".2 nap mulva amikor hívtak magánszámról persze egyből benyögtem, hogy nem akarok ajándékot sem és venni sem semmit biztosítást sem és adakozni sem ezzel leraktam.A telefonálgatások megszűntek. Érdekes nem?Lehet mind egy cég volt?Ráadásul most van olyan, hogy nyertél tárgyal jön egy levél és vírus van benne, nekem ha idegen ír ki sem bontom.Ja 1 hete történt, hogy egy illető akinek eladtunk valamit visszaélt egy elég nagy kozmetikai cégnél az adatainkal a csomagot felvette, a behajtótól a papír pedig a párom állandó lakcímére jött.És ez egy vezető beosztott volt, utánajártam kérdeztem hogy kirúgják e azt mondták ezért nem.Köszi
71. 937a2a883a (válaszként erre: 70. - 9e32886f4a)
2011. jún. 30. 09:35
Hát valamilyen szinten persze.De abból a szempontból nem,hogy fizetsz,aztán beraknak egy putriba vagy nem is visznek sehova.Mert tényleg nem ingyen nyeremény,de legalább kapsz valamit a pénzedért,nem úgy mint a fórumindító nagynénje.
70. 9e32886f4a (válaszként erre: 68. - 937a2a883a)
2011. jún. 30. 09:26

Dehogy volt az , az is átvágás a maga szempontjából hisz nem nyeremény nem ingyenes ahogy elsőre olvasod, ez a beetetés része, hanem ugyan úgy fizetned kell érte mintha bemennél egy utazási irodához vagy személyesen foglalnál le egy hotelt nyaralásra.

Olyan hogy véletlenszerü sorsolás amin részt sem vettél pedig nincs. Itt kezdődik a kamu része.

69. 9cf0020815 (válaszként erre: 61. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 09:21
Igazad van,van egy fiókom,amit csak hivatalos levelezésnek tartok,sehová nem regizek be vele és állandóan tele van szeméttel:-(
68. 937a2a883a (válaszként erre: 67. - 9e32886f4a)
2011. jún. 30. 09:02
Igazából az valós,tényleg mehet nyaralni,csak hát nem ingyen,ahogy először hangzik...
67. 9e32886f4a (válaszként erre: 38. - 4e1fcae85e)
2011. jún. 30. 08:28

Amikor te teszel valamit azért hogy részt vegyél egy sorsoláson és onnan hívnak hogy nyertél az megint más mint amikor olyan sorsoláson "nyertél" amiről fingod nincs nem hogy még jelentkeztél volna is. Na ekkor azonnal ki kell nyomni a telefont meghallgatás nélkül.

Nálam is probálkoztak már olyan szöveggel hogy neten jelentkeztem a sorsolásra, meg ilyen olyan oldalon megadtam a mail címem és így kerültem kisorsolásra. Kamu. Soha semmilyen netes nyereményjátékon nem veszek részt , nem adom ki a mail címem a telefonszámom meg főleg, és soha semmilyen ügyintézésben nem járultam hozzá hogy az adataimat felhasználhassák, tovább adják.

Édesanyámnak is kikőtőttem soha sehova nem adunk meg olyan személyes adatokat amivel bármikor bárhol visszaélhetnek vele.

Kb 2 hónapja kapott egy mailt hogy nyert 3 nap ingyen wellnest véletlenszerü sorsoláson amit közel 500 vagy 5000 már nem emlékszem pontosan helyen használhat fel. Volt egy szép kis apróbetüs szöveg miszerint az Eu így akarja támogatni a wellnes hoteleket és kisebb moteleket. Anyámnak egyből felcsillant a szeme, aztán azonnal mondtam neki hogy ez becsapás, büzlik. Ahogy tovább kattintott szépen levolt adva mennyi az annyi jelképes összeg aminek fejébe megkapja a kis utazási papírt amit beválthat külön ára volt a postai utánvételnek a telefonos megrendelésnek stb. Aztán tovább kattintva már 7 nap volt felajálva...

És hányan vannak akik megeszik.

66. 937a2a883a (válaszként erre: 53. - Gagababi)
2011. jún. 30. 08:02
Én is voltam ott előadáson.Az tény,hogy a nő a telefonba azt mondta,hogy kisorsoltak és kapok egy háztartási ajándékot( nem mondott árat,semmit).Csak ott közölték,hogy meg kell hallgatnom egy rövid előadást.Meglepődtem.Mivan,ha dolgom van?Nem tudom ezt miért tehetik meg...már a telefonba közölniük kellett volna,bár tény,hogy akkor nem megyek el és ezzel biztos sokan így vannak.Aztán a rövid előadás 2 órás volt és utána 1 órán keresztül próbáltak meggyőzni,hogy vásároljak tőlük meg legyek a munkatársuk.Már tökre ki voltam akadva,hogy mennyire nyomulnak.Szerintem észrevették,aztán megkaptam az ajándékot(mini uborkaszeletelő) és eljöttem.
65. 9e32886f4a (válaszként erre: 61. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 07:57

Igen ez nálam is így van és egyszerüen idegrohamot kapok mikor 2-3 hetente kapok különböző akciókról smst amikor életemben nem jártam még a boltban sőt mifelénk még csak nincs is olyan bolt..

Másrészt ha egyszer beengedsz a lakásba egy ilyen házaló ügynököt aki mindenféle szarságot árul nem tudsz tőlük megszabadulni havonta hívogatnak más neveken vagy más brigád hogy tarts bemutatót hívj meg x párt és tiéd egy párna akármi.. piócák és az is egy jó nagy átverés a maga nemében mert szar gagyi cuccokat akarnak rád sózni 100 ezer feletti árakban.

64. 937a2a883a (válaszként erre: 51. - 07c4794583)
2011. jún. 30. 07:56
Igaz...eddig mindig rájöttem,hogy amiért hívnak igaz e.Volt köztük olyan,hogy kisorsoltak a számom alapján,ami nehezen volt hihető,de igaz volt.De volt közte olyan is,hogy valahol valamit kitöltöttem és úgy sorsoltak ki.Szerencsére szoktam emlékezni az ilyenekre,szóval tudom,hogy tényleg kitöltöttem e.
63. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Fodraszeva)
2011. jún. 30. 07:53

Ez nem az első alkalom volt, ahogy nem is ti voltatok az elsők akik sajnálatos módon bedöltek az ilyesfajta csalásnak. Meg kell tanulni, hogy ott ahol olyan nyereménnyel kecsegtetnek amiben te részt sem vettél a sorsoláson, tehát esélyednek se lenne nyerni és ráadásul még pénzt is kérnek cserébe, teljesen mindegy milyen jelképes összeget azonnal le kell tenni a telefont!

Van egy hasonló történet is ami pár éve kering ahol telefon feltöltés 10 ezer ft feletti összegért cserébe nyarlást meg ehhez hasonlókat ígérnek.

Én már akkor is leteszem a telefont mikor különbözö wellnes szarokra invitálnak meg ezt meg azt nyertem különböző "szerencsés" kisorsolásnak köszönhetően.

Az a baj és bocsánat, hogy ezt írom de nagyon sok buta és naiv ember van aki első reakciójában a nagy örömben, hogy nyert képtelen gondolkozni és gyanakodni.

2011. jún. 30. 07:51

Sajnálom a dolgot :( A faluban,ahol élek,itt is az időseket veszik célba.Házhoz jönnek mindenféle kifogással,a nénike-bácsika be is engedi őket,aztán annyi a nyugdíjának.

Amúgy velem vagy a szüleimmel ez meg se történhetne,mármint amit te leírtál,mert nem tudnánk befizetni egyszerre 120.000 ft-ot.De még kisebb összeget se nagyon.Szóval lehet,hogy tudták,hogy a nagynénéd ezt meg tudja tenni,neki van annyija.Ezek mindent tudnak.A telefonkártyás kódról én is hallottam,de ott meg nem vagyok hülye,tudom,hogy a kód kell ahhoz,hogy feltöltsem a kártyát és rögtön leesne,hogy ha bediktálom akkor pápá az összegnek.Amúgy tényleg hihetetlen mire nem képesek az emberek.Sajnos ez csak rosszabb lesz :(

61. 07c4794583 (válaszként erre: 56. - Timycat)
2011. jún. 29. 23:52

Ezt sokszor tapasztaltam. Hogy olyan internetes boltok, webshopok, portálok vannak az adataim birtokában, akikkel nincs szerződésem, nincs regisztrációm, sose láttam/jártam az oldalaikon.


Egyszerűen egymás közütt adok-veszik a célközösséget.


Ezért oda kell figyelni, hova és milyen részletességel regisztrál az ember. Az internet lassan gyakorlatilag transzparens.

60. Gagababi (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2011. jún. 29. 23:49

olyan sokszor hívott a nő, mondom lerázom,megbeszélek vele egy időpontot, és nem mentem el.hívott,de sosem tudtam felvenni a telót..:D



Én már kitaláltam egy jó módszert..van egy telószámom, ami kifejezetten ilyen célra van..napokig be sincs kapcsolva, vagy nem fel sem veszem, feltöltős, nincs hozzá cím, név... ha az előfizetős számon hívnak ilyen okból,mindig játszom a hülyét, és hogy már nem én vagyok,akit keresnek...:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook