Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


5004. Gingili
2016. jún. 12. 21:02
Sziasztok lányok, egy kérdésem lenne: inszem előtt tényleg be kell mutatni házasság levelet vagy élettársi szerződést? Most azt olvastam valahol, hogy igen... Ha tényleg így van, bajban leszek..
5003. Napsugár 15 (válaszként erre: 5002. - Ajja74)
2016. jún. 12. 19:03
Gratula nektek nagyon szép történet mi is át éltük. Most 41 évesen a tesóért megyünk a héten .
5002. ajja74
2016. jún. 11. 01:44

sziasztok. Most találtam erre a fórumra és olyan jó olvasni, hogy ti, 40 felettiek, mennyire pozitívan álltok a dolgokhoz. Más fórumokon a sokkal fiatalabb nők, sokkal hamarabb feladják, elkeserednek.

Én csak pozitív példaként bátorítanálak benneteet, hogy soha se adjátok fel az álmaitokat, mert igenis, 40 felett is van esély :)

A történetem röviden: 18 év házasság után egy orvosváltást követően csillant fel a remény, hogy esetleg babánk lehet. Addig több orvos is kijelentette, hogy fogadjuk el a tényt, nem lehet saját gyermekünk. Azonban semmilyen orvosi magyarázat nem volt rá :/ Azonban a sors vagy nevezzük bárminek, a jelenlegi dokimhoz sodort, aki kívánsian kérdezte, hogy miért nem szültem még. Elmeséltem, hogy évek óta csak azt mondják, hogy nem lehet. Mire ő azt mondta, hogy akkor ő garantálja, hogy 1 éven belül terhes leszek. Még abban a hóapban megoperált, mivel a méhem tele volt cisztákkal és polipokkal, majd vártunk a spontán terhességre, hisz minden értékem jó volt. De csak nem jött a csoda. Októberre újból megjelentek a polipok, ciszták. Műtét. De nem sikerült mindent eltávolítani, így 3 héttel később méhtükrözés és megtalálták a kis bújócskázó polipomat :) Mindez 2013 nov. 3.-án történt 27.-én mára Sote meddőségin ültünk az első konzin. A doki közölte, max 5%, de csapjunk bele. Februárban első stimu, ahol szépen elkezdődött fejlődni 8 tüsző, amik 3 nap múlva huss, eltűntek :( Értetlenül álltunk a dolgok előtt, de kitűztük a következő célt, hogy 60 nap múlva, újra itt. És belevágtunk. Majd a stimu 5. napján azt mondta a doki, nem lombik, 2 nap múlva inszem, mert érzi, ez sikerül. 2 nagy tüszőm volt. Férjem nem merte mondani, de semmi esélyét sem látta, hogy lesz belőle valami. Ápr. 30.-án megtörtént az inszem és én valami felfoghatatlan nyugalommal lettem tele és tudtam, hogy élet születik bennem. A 13. napon 2 csík volt a teszten :) A férjem azt kérdezte, hogy ugye én rajzoltam oda :D 4 nap múlva uh-on is láthattuk a világ legszebb fekete pöttyét. Nagyon nehéz és szövődményekkel teli terhességem volt, de a 38. héten megszületett a mi csodánk, 41 éves koromban. A kh-ban töltött hetek alatt, mindnki csak mosolygott, hogy istennek hívom a dokimat, de miután a történetünket megismerték, már mindenki értette, hogy miért a nődokim azisten a számomra. Ígért valamit, és be is tartotta, mégha egy kicsit késett is, hisz az első műtétet követően pontosan 2 évvel később lettünk család.

Kívánom hogy ti is átélhessétek ezt a boldogságot. Sok kitartást és csak pozitívan

5001. M Pötty
2016. jún. 10. 23:05

Lányok, mindenkinek nagyon köszönöm! Szurkoljatok továbbra is kérlek, én is igyekszem mindent megtenni, hogy továbbra is jó híreket írhassak majd.

Figura Ede, téged úgy tűnik tényleg komolyan vesznek a babák, varázserőd van, úgyhogy csak szigorúan! Eddig bejött és ha kibújik esküszöm elviszem hozzád egy paskolásra ::)))

Nazra, igen max. négyet lehet beültetni. Nekem öt lett, egyet lefagyasztattunk. Azt már nem lehetett beültetni. Gondoltam rá, hogy hármat kérek vissza és kettőt fagyasztunk, de azt mondta a doki, hogy a korom miatt és mivel ez már az ötödik lombik volt tanácsolja a négyet. Persze az embriológussal viccesen rémüldöztek egy kicsit a beültetéskor, hogy nehogy négyes ikrek legyenek. Én meg megfenyegettem őket, hogy akkor ők lesznek a keresztapák.

Ava most érted szorítunk, hogy mielőbb te is ilyeneket írj majd. És igen, én is mindig erre gondolok, hogy 8 hónap múlva anyuka leszek. Jó rágondolni és nagyon pozitív vagyok.

Mindenkinek köszönöm a szurkolást és mindenkinek hasonló örömöket kívánok!

5000. 68454605f4 (válaszként erre: 4999. - Belián)
2016. jún. 10. 15:39

Köszi,kedves vagy!:-))

Neked is MINDEN JÓT!!:-))

4999. Belián (válaszként erre: 4993. - M Pötty)
2016. jún. 10. 14:50

Szuper!!! De örülök! :) Pihengess sokat, további szèp babapocak-növesztgetést! :)


Ava! Neked is nagyon drukkolok, hogy akár spontán vagy lombikkal babás légy!!;))

4998. nazra (válaszként erre: 4993. - M Pötty)
2016. jún. 10. 13:43

Szia!

Nagyon örülök a sikerednek,gratulálok a picirkához!

Megkérdezhetem melyik intézménybe jártok?

Én úgy tudtam,hogy max. négy megtermékenyített pepesejtet lehet visszaültetni.

Nekem azt mondta az orvosom ami lesz mind visszakapom és Te is ha jól emlékszem 4 et kaptál vissza.

Tudsz erről esetleg valami közelebbit?

4997. figura ede (válaszként erre: 4993. - M Pötty)
2016. jún. 10. 12:24
Tudtam én megijedt tőlem !Ha kijön azért rácsapok a valagára!Ha megengeded!
4996. 68454605f4 (válaszként erre: 4993. - M Pötty)
2016. jún. 10. 11:57
JUHÉJJJJ!!NAGYON ÖRÜLÖK!!!:-))Már csak 8 hónap...!:-))
4995. lulluly (válaszként erre: 4992. - 68454605f4)
2016. jún. 10. 10:18
Jaj, azok a petevezetők, igazán engedhetnének egy kicsit! Hátha lesz csoda!
4994. e8904d6748 (válaszként erre: 4993. - M Pötty)
2016. jún. 10. 09:39
::::))))Nagy öröm ezt olvasni!:::)))
4993. M Pötty (válaszként erre: 4989. - Belián)
2016. jún. 10. 09:31
Szia, igen, tegnap voltam. Egy petezsák látható 7,5 mm-es, a nyálkahártya pedig 26 mm. Olyan szépen látszott az ultrahangon, nagyon jó érzés volt látni. Egy hét múlva lehetne szívhangot nézni, de én kértem, hogy két hét múlva szeretnék csak menni, így 23-án lesz a következő. Addig elláttak gyógyszerekkel és minden megy tovább. Igyekszem sokat pihenni, vigyázni rá és nagyon bízom benne, hogy továbbra is minden rendben lesz.
4992. 68454605f4 (válaszként erre: 4991. - Lulluly)
2016. jún. 10. 08:26
Köszi,de nem magától ilyen szép ám...Vetetett velem a műtős-dokim egy összenövés-gátló krémet! K..va drága volt,de ebben hyaluron alkotóelem is van. Csak azt éreztem műtét után hogy iszonyatosan fájnak a petefészkeim,mellem még most is óriási..mint utólag rájöttem,azért mert egy pici "tuningot" kaphattam ettől a krémtől,ez egy mellékhatása nálam,amit még a dokim sem gondolt. A baj csak az,hogy el vagyok záródva mindkét oldalon,és így a terhesség ismét egy "csoda" volna,úgy mint múlt évben. :-))
4991. lulluly (válaszként erre: 4990. - 68454605f4)
2016. jún. 9. 21:53

Nagyon drukkolok nektek!

Ha ilyen szép tüszőid vannak, akkor hajrá!

Lehet nem is fog megjönni 9 hónapig!

4990. 68454605f4 (válaszként erre: 4988. - Lulluly)
2016. jún. 9. 20:45

Nagyon köszi a támogatást,ugyan így gondolom.De én azt hiszem,ő nagyon bízik abban hogy ismét sikerülhet a teherbeesés! Tavaly ő is legalább ennyire örült a babának,mint a te párod is!Tudjuk,a férfiak lassabban látják s értik meg a realitást!:-)) Na jó,persze biztos azért ilyen,mert novemberben sikerült,spontán,akkor miért ne sikerülne beültivel,mondja ő...csak azóta már eltelt ismét fél év,az FSH-m is a béka feneke alatt volt 2 hónapig. Most nem tudom,de gondolom nem lehet olyan rossz,mert a bal petefészekben 22mm a jobbban pedig 16mm-es tüszőt látott a dokim,tegnap.:-))

Egyébként úgy 8 nap múlva kellene megjönnie,akkor 3.napi vv,és meglátjuk az FSH-t! Ha jó,akkor hosszú protokollal kezdhetek,bár én szívesebben kezdenék röviddel!:-)) Sajnos nálunk a SOTE-n még a szabadságok is beleszólhatnak a kezelésbe,mert már így is rengetegen vannak julira beírva,és augusztusban meg nem lesz senki!:-(( Hát meglátjuk....Minden szépet a babanövesztgetésben...!:-))

4989. Belián
2016. jún. 9. 20:14
Szia MPötty! Mi újság? Voltál UH-n?
4988. lulluly (válaszként erre: 4987. - 68454605f4)
2016. jún. 9. 19:43

Először az én férjem sem akart hallani a petesejtdonorról. Ő is az én "véremet" akarta.

Aztán dönteni kellett, akar gyereket vagy nem.

És rájött ő is hogy nincs más megoldás.

Olvastam valahol hogy az én dns-em is beépül a babába.

Meg ugye én táplálom, növesztgetem, vigyázok rá. Semmi jelentősége annak az egy sejtnek.

Már most annyira oda van érte, főleg mióta meglátta a 12 hetes UH-n. Állandóan a pocakom fogdossa, puszilgatja.

Remélem a te párod is belátja ha már nincs más lehetőség. Meg különben is rád is tekintettel kell lenni, te is anyuka szeretnél lenni, nem vonhatja meg tőled.

De drukkolok, hogy sajáttal sikerüljön!

Mikor kezdhettek?

4987. 68454605f4 (válaszként erre: 4986. - Lulluly)
2016. jún. 9. 17:51

Minden jót kívánok neked és a többi kismamánknak is!:-)) Igen,igazad van,nem szabad feladni,csak például ha saját petesejtessel nekünk sem sikerülne már,az én párom nem egyezik bele a donációba .Nem érti meg,hogy ha másként nem menne,"mi"már akik ebbe benne vagyunk(lennénk),nekünk már az sem számítana hogy nem ránk hasonlít,csak a 9 hónap gyönyörűséges érzés hogy itt van velünk,a szívünk alatt,és hogy a karunkban tarthassuk végre! Szerencsések vagytok hogy a ti párotok ebbe belement! Az enyém azt hajtogatja, hogy tőlem az én véremet akarja nem egy idegenét! Persze..elsősorban mindannyiunk ezt szeretné,de ha mégsem sikerül,már nincs gyermekre esély,és ebbe nehéz beletörődni!

Na mindegy..nem "sírok" előre,hisz előttem még a kezelés...,ráadásul most így műtét után mindkét petefészekben állítólag nagyon szép tüszőim vannak....:-))és ismét álmodik a nyomor!!:-))Ölelés mindenkinek!:-))

4986. lulluly (válaszként erre: 4984. - E8904d6748)
2016. jún. 9. 17:26

Jól mondod, nem szabad feladni!

Belátni lehet, ha valami nem megy, de akkor máshogy kell próbálkozni.

Mi 6 évig próbálkoztunk saját petesejttel, mire megétettem hogy hiába.

Remélem neked is hamarosan sikerül!

4985. lulluly (válaszként erre: 4983. - Figura ede)
2016. jún. 9. 17:23

Aranyos vagy! Remélem ti is hamarosan bele tudtok kezdeni!

Mindegy honnan van az az egy sejtecske, bennem ficánkol, fészkelődik a drágaságunk.

Az enyém!

4984. e8904d6748 (válaszként erre: 4982. - Lulluly)
2016. jún. 9. 15:21
Nagyon-nagyon örülök...példa vagy,hogy ne adjam fel...:)
4983. figura ede (válaszként erre: 4982. - Lulluly)
2016. jún. 9. 15:05

Nagyon nagyon örülök neked a kitartás meghozza gyümölcsét!Minden jót kívánok neked és a babádnak!Ha így ha úgy de anya legyen mindenki aki megérdemli!Áldásom rátok!Mindenkinek anyaságot

kívánok!

4982. lulluly
2016. jún. 9. 14:49

Persze, hogy sikerülni fog nektek!

Néha van rosszabb hónap hogy kevesebb tüsző érik, vagy nincs mindben petesejt.

De nektek általában van. Majd kifogtok egy jó hónapot és sikerülni fog!

Csak nekem nem volt értelme már próbálkozni az állandó üres tüszők miatt. A végén már tüszőm sem volt.

De a petesejtdonornak köszönhetöen már 14 hetesek vagyunk, itt van a drága a pocakomban.

4981. judite
2016. jún. 9. 10:53

Csajok! Én is kérdeztem a dokit múlt héten, hogy hogyan tovább, meddig érdemes még 44 felett saját petesejttel lombikozni... azt mondta, hogy amíg stimulálható vagyok, addig mindenképpen. Nem egy betege van aki jóval fiatalabb és menet közben le kell állítani a hormonkezelést, mert nem jól reagál a szervezet, nincsenek tüszők, vagy nem növekednek tovább...

Ezek szerint bizakodni kell, sokan nem engedhetik meg maguknak a donor petesejtet - marad a remény, hogy amíg nincs kimerülve a petefészek, addig lehet próbálkozni...


Reménykedem, nekem "csak" egy bal negyed petefészkem van és mindezek ellenére az elsőnél 5, a másodiknál 5, most a 3. lombiknál 3 tüszőm lett petesejttel. Nem aggódom hogy kevés lenne, nyilván idősebb vagyok, ezért idén már "csak" hármat tudott a doki leszívni. De.. és megint de... egy tüszőből is lehet baba, ha van benne petesejt...

4980. aniko8888 (válaszként erre: 4979. - Judit68)
2016. jún. 9. 10:23
Nagyon köszönöm szavaid, annyira jólesnek :) Nem adom fel, úgy érzem van erőm folytatni...
4979. judit68
2016. jún. 9. 10:19

Anikó! Szeretnék én is egy nagy ölelést küldeni Neked és ha van még erőtök, akkor a folytatásra biztatni Téged!

Nekem is a második stimuláció alatt a max. dózist adták, első UH (péntek)nem volt semmi, 2.on lett 5 tüsző, aztán még húzták 3.4.uh, hogy jól megnőjenek és csak a köv. hétfőn volt a leszívás - 2 petesejt. (kérdeztem hova tűnt a többi, ha már ennyit vártunk?). És aztán másnap jött a köv. hideg zuhany, hogy egy se termékenyült meg. Ehhez képest az első stimulációnál 3 elindult és 5 petesejtet tudtak leszívni, amiből 3 meg is termékenyült.(egy érte meg az 5.napot). Én azt gondolom, hogy biztosan van még bennünk petesejt, csak a csuda tudja, hogy mi miért nem úgy alakul.. :(

A második stimunál nekem a TSH is nagyon lement, éreztem is, hogy kezdek túlműködni (0,4), kértem egyeztessünk az endokrinológussal, mondták, hogy majd 2 hét múlva lesz. Gondoltam az jó, de addigra már mindegy lesz, így magamtól lejjebb vettem az adagot eggyel a pm gyógyszerből, ez az első UH után volt-tehát lehet hogy ott azért nem indultak el a tüszők..?

Kérdezted a múltkor neki vágunk e újra-még nem tudom.. Egyenlőre tisztítom magam és tömöm magamba a vitaminokat és ellenőrzöm a vérképen, hogy hogyan állok. ..és lelkierőt gyűjtünk!(meg pénzt! :) )

Szívből kívánom, hogy Vereczkey dr. is még azzal biztasson, hogy folytassátok, mert az előző eredményed meg fantasztikusan jó volt!!

4978. lulluly (válaszként erre: 4970. - NLbaby)
2016. jún. 9. 09:13

Többféle protokoll volt.

Volt hogy closty+merional, volt hogy gonal-f, volt hogy napi 10 menopur meg még már nem is emlékszem. De mindig üres tüszők voltak egy kivételével. Korai petefészekkimerülést állapítottak meg.

4977. NLbaby (válaszként erre: 4976. - Aniko8888)
2016. jún. 9. 08:38

Egyreszt eletmod, vitaminok (paromnak is) es masreszt, hogy megbeszelem az orvossal a protokollt, amit valasztottam (gyogyszerekkel egyutt)

Persze ehhez nelkulozhetetlen egy nyitott, egyuttmukodesre hajlando orvos is ;)

4976. aniko8888 (válaszként erre: 4975. - NLbaby)
2016. jún. 9. 07:45
Én azt tapasztalom, hogy az orvosok nem nagyon szeretik a "tájékozott" pácienst. Persze ez engem nem érdekel, mert én is sok egészségügyi témájú cikket olvasok és elmondom a dokinak, amit gondolok. Miben tudtál változtatni azáltal, hogy sok ismeretre tettél szert ? Életmód ? Protokoll ?
4975. NLbaby (válaszként erre: 4974. - Aniko8888)
2016. jún. 8. 22:05

Ugy lehet felkeszulni, hogy ha van nemi affinitasod a biologiahoz es kemiahoz, akkor idot es energiat nem sajnalva elkezded magad beleasni a temaba, elolvasva mindent, ami teged erinthet. Itt azonban elsosorban angol nyelvu publikaciokra gondolj. Idoben pedig jo par honapra, evekre. En mar ez utobbinal tartok.

Az elejen meg en is nagyon naivan mentem az orvoshoz, gondolvan, hogy o a szakember :( Kar volt. Bar tudtam volna mar az elso probalkozas elott mindazt, amit mar most tudok. Mostanra talan mar a sokadik gyereknel tartanank :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook