Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik olyan, hogy hiperaktív gyerek? fórum

Létezik olyan, hogy hiperaktív gyerek? (beszélgetős fórum)


18. anyuca66 (válaszként erre: 1. - Wiccapoe)
2009. szept. 25. 20:55

Szerintem mi vagyunk lelassulva. Le kellene őket kötni, de erre a suliba nincs idő... Vagy egyserűen nem akar a tanár foglalkozni vele.. Érdekes dolog, mikor beszélgetnek, rajzolnak, stb semmi baj nincs velük..

Igaza van annak az okos embernek, a gyógyszert el kell adni...

17. winny
2009. júl. 11. 18:28

Nem hiszek abban,hogy a mozgékony eleven gyereket be kell gyógyszerezni mert "beteg"

Így aztán előlehet állítani a következő gyógyszerfogyasztó nemzedéket:(((((

16. PixX
2008. dec. 12. 15:05

Nekem is van egy ismerősöm akinek hiperaktív a kislánya.

MOst olyan 14 éves lehet, nem tartjuk egy ideje a kapcsolatot, de anno 4 éve sokat foglalkoztam vele (mikor összeült a család, mivel fiatal vagyok a gyerekek köze lettem berakva :D ) felnézett rám, és szeretett nagyon, ha nehezen is de letudtam foglalni, leültem vele rajzolni, ha elment a kedve a rajzolástól mindig találtam vmit hogy lefoglaljam akár 30 percre is.

Szerintem nála lelkieredetű a dolog, nem sokat foglalkoztak vele a szülei. Ő is szedett gyógyszert, de nem tudom mennyit használt mert nem láttam "gyógyszer nélkül" soha.

A betegségéből kifolyólag nem ihatott soha kólát (bár a gyerekeknek nem is kell, de ez egy másik dolog..) de a testvére kapott, és szerintem ez is soakt rontott a helyzeten, hogy nem egyformán foglalkoztak a két gyerekkel.

2008. nov. 28. 13:26

Hiperaktivítás - egy létező, fennálló állapot.

A hiperaktív kisgyermek - gyermek tüneteit az elöttem szólok már jól összefoglalták, leírták.

A hiperaktív és az egyszerűen rossz gyerek között az a különbség, hogy a rossz gyereket lehet nevelni a hiperaktív "neveléséhez" pedig szakember kell.

Pszichológus, pszichiáter sokat segíthet terápiával és igen ha szükséges gyógyszerrel.

A szomszédunkban él egy hiperaktív kisfiú,aki bizony gyógyszert szed. A gyógyszer hatására nyugodtabb, kiegyensúlyozottab a koncentráció képessége ég és föld.


Az egyszerű rosszaságon, csintalanságon gyógyszerrel "javítani" nem lehet de nem is kell. Ilyen esetben más módszer alkalmazandó:D


Laikusként nagyon nehéz különbséget tenni rosszaság, pimaszság és a hiperaktivítás között. A kérdés eldöntéséhez mindenképpen szakember kell.

14. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - O.andi)
2008. szept. 28. 11:33
Én inkább nehezebben kezelhetőnek nevezném!
2008. szept. 28. 10:33
Igen,szerintem az enyém is az!
2008. szept. 17. 15:53

[link]

nézzetek be ide is! Itt már van egy kis gyűjtemény.

11. o.andi
2008. szept. 17. 14:22
létezik...de inkább neveletlennek nevezném!!
2008. szept. 12. 21:29
2008. aug. 31. 21:22
De létezik ám!!! nekem a lányom az, 2 óra hosszatt ebédel, mert nem tud együltében megenni egy tányér tésztát, mindig mocorog, éjjel már majd meghal, de még mindig jön megy, nem fél semmitől - nincs félelem érzete .... lehetne még sorolni, ahogy nő úgy rosszabbodik a helyzet, mivel ahogy okosodik úgy talál ki mindig elképesztőbbnél elképesztőbb dolgokat ..... sokat verekszik, ha valami nem tetszik neki azonnal csap, rúg, vág, harap ...
8. 3aeb86a367 (válaszként erre: 2. - Buci Maci)
2008. júl. 28. 10:18
Szia. Az én kisebbik fiam pont így viselkedik. Nem bír megülni 2 percig sem, folyton, megállás nélkül mocorog még ülő helyzetében is. Mint akinek sajtkukac van a fenekében. Állandóan rohangál és aztán össze is töri magát. A figyelmét 5 percnél tovább nem lehet lekötni 1 dologgal. Elég hisztis is. Voltunk vele pszichológusnál de azt mondta a gyerek nem hiperaktív. Akkor mitől vannak ezek a problémák? Több cikket is elolvastam a hiperaktivitásról és szerintem mind olyan tüneteket produkál a fiam is amiket leírtak. A nagyobbik fiam sokkal nyugodtabb. Ő akár órákig is el tud ülni mozdulatlanul.
2008. jún. 26. 10:32

Nem gondolom, hogy feltétlenül gyógyszerhez kell nyúlni, ha egy gyerek túl mozgékony. Persze néha az idegeinkre mennek, de mi nem az övékre, kérdezem én? - Mi is voltunk gyerekek, ki ilyen - ki olyan, - néha azért mindenki vallja be őszintén - nekünk nem mentek az idegeinkre a felnőttek?:DD

Ha a gyerek "annyira" kezelhetetlen megvannak a megfelelő szakemberek akik segítséget nyújtanak, tanácsokat adnak és nem feltétlenül a gyógyszer szedése az elsődleges dolog amihez nyúlnak. Ezeknek a tanácsoknak a betartása nagyon sokat segíthet a gyereknek és a felnőtteknek egyáraánt. Sajnos vannak olyan felnőttek akik erre azt mondják, hogy nem dili az én gyerekem, hogy "orvoshoz" forduljak. Nem mondta senki, de nagyon sok probléma van, viselkedési, magatartási, pszichés zavarok ami egy pár jótanáccsal vagy beszélgetéssel helyrehozható.

2008. jún. 26. 10:23
Mert ugye akkor is csöndbe marad, ha bele rúg az ember és akkor is, ha vizet kap. A különbség csak az, hogy az egyik jó neki, a másik pedig nem. Az egyik megoldás, a másik csak anak látszik. Az egyik kezeli a valódi okot, a másik nem. Mert fenn marad az hogy szomjas, bár csöndbe van, mert elnyomták annak a tünetei, hogy ő vizet szeretne inni, a vonyítást.
2008. jún. 26. 10:18
Mindig is voltak gyerekek, akik többet mozogtak esetleg a többiekhez képest, de nem hiszem, hogy egy kémiai szer lenne rá a megoldás. Csak a tünetet nyomja el, de a betegség okát nem deríti fel, hogy tudja az ember, mi az amit valóban kezelnie kell. (Pl.:Mondjuk nyüszít, meg ugat a kutyánk kinnt az udvaron a nagy melegben, de már egész délután. Mi meg odamegyünk és jól bele rúgunk, hogy maradjon már kussba. Pedig lehet nem ártott volna megnézni a vizestálat, hogy kapott-e már innivalót, mert csak ezt próbáltajelezni egész délután, hogy ő szomjas.)
4. medvemama (válaszként erre: 2. - Buci Maci)
2008. máj. 12. 16:05
Igy igaz az én fiam is ilyen!
3. Wiccapoe (válaszként erre: 2. - Buci Maci)
2008. ápr. 3. 11:50

Akkor azt hiszem az az "okos bácsi" le van szavazva.

...hát nem lennék a helyedben. Az én fiam is eléggé pörög, de hiperaktívnak nem mondanám. Nem is tudom, mit csinálnék, ha az lenne. Néha így is legszívesebben a falhoz kenném /persze nem kenem :)/

2. Buci Maci (válaszként erre: 1. - Wiccapoe)
2008. ápr. 2. 09:52
Az én fiam is hiperaktív. Ez nem 1 kitalált dolog. Hiperaktív = túlmozgásos, figyelem zavaros. Van 1 normál gyerekem is, úgy, hogy van összehasonlítási alapom is. Olyan a gyerek mintha reggel meginna 6 kávét és attól kezdve egész estig felvan pörögve. Nem tud 2 percig a fenekén ülni. Nem bírja a kudarcokat feldolgozni, olyankor csapkod, tör, zúz. És ez nem nevelés kérdése.
2008. márc. 31. 15:35
Egy okos ember egyszer azt írta, hogy a gyógyszeripar találta ki ezt a "betegséget", hogy el tudjanak adni egy drága gyógyszert. Egy ismerősöm ezzel szemben esküszik, hogy a szomszéd srác hiperaktív és kibírhatatlan - de szó szerint

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook