Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktivitás! Van valakinek a közelébe hiperaktív gyerek? fórum

Hiperaktivitás! Van valakinek a közelébe hiperaktív gyerek? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 6. 15:55

Leon Eisenberg, a figyelemhiányos hiperaktivitás elméletének lefektetője a halála előtt azt nyilatkozta, hogy a hiperaktivitás mint betegség talán nem is létezik, csupán egy elgondolás volt a részéről. Ennek ellenére a „betegség” kezeléseként hazánkban is gyakran pszichiátriai szereket írnak fel, pedig ezek függőséget okozhatnak és veszélyes mellékhatásaik lehetnek. Ráadásul nem oldják meg a gyermek problémáját.

Eisenberg volt az, aki évtizedekkel ezelőtt kitalálta a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavart, amiről a halála előtt, egy, a Der Spiegel magazinban megjelent cikk szerint így nyilatkozott: “Az ADHD az egyik legjobb példa egy kitalált betegségre. Az ADHD-ra való genetikai hajlam teljes mértékben túl van becsülve.” Ennek ellenére nem kellett sok idő, hogy az orvostársadalom a gyakorlatba tegye az elméletet, ami ahhoz vezetett, hogy több tízmillió gyermeknek írtak fel olyan pszichiátriai szereket, amelyek közelebb állnak az utcai drogokhoz, mint a normál orvosi gyógyszerekhez.


A „kémiai egyensúlyzavar” elméletének tényként való terjesztése az, ami igényt támaszt az erős, tudatbefolyásoló pszichiátriai szerek használatára. Ez sokaknál függőséget alakíthat ki, emellett számos igen negatív mellékhatást okozhat (amelyekről a gyógyszerkönyvek be is számolnak).

A valódi megoldást az jelenti, ha megtaláljuk, mi váltja ki a hiperaktivitás tüneteit. Orvosi tanulmányok szólnak arról, hogy pl. bizonyos allergiák, cukorérzékenység, mesterséges élelmiszer-adalékok okozhatnak hiperaktivitást, ilyen esetekben alapos belgyógyászati vagy allergológiai kivizsgálásra van szükség, és akár egy étrendváltoztatás is segíthet.

PhD. Stephen J. Shoenthaler professzor, a Kaliforniai Állami Egyetem kriminológusa tanulmányt folytatott 12, fiatalkorúakkal foglalkozó javítóintézetben és 803 általános iskolában, ahol a gyermekek étrendjében növelték a gyümölcsök, zöldségek és olajos magvak mennyiségét, miközben csökkentették a zsírt és a cukrozott élelmiszerek adagolását. A fiatalkorúak számára fenntartott intézetekben 47%-kal csökkent az „antiszociális viselkedés”, 8706 fogva tartott körében. Az iskolákban 1,1 millió gyermek tanulmányi teljesítménye 16%-kal nőtt, és a tanulási képességzavarok 40%-kal csökkentek.


forrás:menforcare.hu

2011. okt. 25. 12:33

A hiperaktív gyerekeket sokan tévesen "betegnek" gondolják,pedig nem azok.Valójában csak nem köti le őket az óvoda,iskola,stb.Ez azért(is)lehet,mert ők már más célokkal születtek erre Földre,és ezért aztán más tulajdonságokkal is rendelkeznek,mint a legtöbb kisgyerek.

Erre mondják azt hogy indigó,vagy kristály gyerek.

Tudom hogy sokan már minden gyerekre ezt mondják,ha egy kicsit problémás,de valóban vannak ilyen különleges gyerekek.

Igazán az tudja lekötni őket,ami valóban érdekes a számukra-nagy tehetségek ők,csak meg kell találni a megfelelő utat hozzájuk.

Én egyébként nem értek különösebben ehhez,csak tudok róla.

Segítségképpen Doreen Virtue indigó gyerekek nevelése című könyvet ajánlanám,ő egy megbízható angyalmédium,akit mindenkinek csak ajánlani tudok e téren.

28. 978d6e406c (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2011. okt. 25. 12:23

Egyébként elképzelhetőnek tartom,hogy valóban nincsenek genetikai betegségek.Hiszen az ember dns-szerkezete,örökítő rendszere viszonylag könnyen megváltoztatható,sőt!

Én nem tartom lehetetlenek ezt,persze ki miben hisz,vagy ismer el.

27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Rasztapredátor)
2009. dec. 23. 13:03

A Lurdy házban volt nemrégiben egy kiállítás, talán éppen Pszichiátria volt a címe.

Végignéztem, majd hosszasan beszélgettem egy ottani alkalmazottal. Beszéltem vele arról, hogy autisták esetében is lehet alternatív módon eredményeket elérni, sőt, ő azt mondta, gyógyítható a betegség. (mi, gyógypedagógusok, nagyon várjuk a konkrét gyógyult eseteket, mert megszüntetni nem tudjuk a problémát, csak kezelni a saját,pedagógiai módszereinkkel!!!)


Mikor kérdeztem tőle, hogy genetikai betegségekről mi a véleménye, azt mondta (hadd tegyem hozzá: nevetve!) hogy olyanok nincsenek! Kérdeztem, hogy pl. a Down szindróma esetében ezt mégis hogy érti? Ahol köztudottan a 21. kromoszóma rendellenessége a probléma okozója. Azt kérdezte tőlem, hogy hol találkoztam én azzal a kromoszómával? Hogy látom én azt. Mondom neki, nem kell nekem mikroszkóp, elhiszem ezen a téren atz orvostudomány eredményeit. Erre azt mondja, hogy a kromoszómák változnak egy emberen belül, ezért nincsenek genetikai megbetegedések.


Ezen a ponton köszöntem el tőle.

26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Rasztapredátor)
2009. dec. 23. 12:56
titok? mitől lenne titok??
25. rasztapredátor (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. dec. 23. 12:42

Kedves Zebracsikó!


Milyen háttérről beszélsz? Azt hiszed, hogy ez titok, hát egyáltalán nem az. Ha megnézed a weboldalukat ott van, hogy a Szcientológia Egyház az egyik alapítója az Alapítványnak.

Miért baj az, ha a Szcientológia egyház által alapított Alapítvány próbál segíteni szülőknek a hiperaktivitás témájában? Ráadásul gyógyszerek helyett alternatívákat ajánlva. Mellesleg ez egyetlen alapítvány a világon, aki kiáll azért, hogy ne gyógyszerezzék a gyerekeket pszichiátriai szerekkel nyilvánosan hangoztatva, hogy ez nem OK. Ha valaki kapcsolatba kerül az alapítvánnyal, akkor nem az egyházzal kerül kapcsolatba. Ez két különböző szervezet, különböző célokkal. És senkit sem küldenek az egyházhoz, aki megkeresi őket.

24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Rasztapredátor)
2009. dec. 2. 19:41
kár, hogy a Szcientológiai Egyház áll a háttérben.
2009. dec. 2. 19:33

Nekem az egyik gondozottam hiperaktív, és enyhe értelmis is:(

Ő Truxalt, és Ritalint kap. Így kicsit nyugodtabb, szinte kiüti, de így nem fáraszt le minket..

2009. dec. 2. 15:16

Sziasztok!


Olvasgattam a bejegyzéseiteket és lenne egy javaslatom. Nem tudom, hogy tudjátok-e, de léteznek alternatívák a Hiperaktív gyerekek kezelésére. Én az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért alapítványtól vagyok, és kiadtunk egy füzetet a témával kapcsolatban. 15 éves tapasztalatunk van a témában. Ingyen elküldöm bárkinek, csak csörgessetek meg, vagy írjatok egy e-mailt, hogy hova küldhetem. Nem feltétlenül van szükség pszichiátriai gyógyszerekre egy hiperaktívnak diagnosztizált kisgyereknek.

E-mai: info@cchr.hu

Telefon: 342-6355


Üdv.

Évi

2009. okt. 1. 10:18

Idegnyugtató: Az idegrendszer munkáját nagymértékben befolyásolják a B vitaminok. Nehéz így egyenként foglalkozni velük, mert rendkívül összetett a B vitaminok munkája, hisz a táplálékban előforduló többi ásvány és vitamin befolyásolja hatásukat. A spenót idegnyugtató hatását a nagy mennyiségű folsavnak, vitaminnak köszönhetjük, valamint a B6 pyridoxine vitaminnak. Ha a gyerek pl. kalimpál a lábával vagy más ideges megnyilvánulásai vannak, arra következtethetünk, hogy B9 folicsav vitaminhiánya van, ami a spenótban bőven megtalálható.


Hiperaktivitás csökkentése: A spenót magas szerves só tartalmának köszönhetjük azt, hogy a gyerek hiperaktivitása csökken, ha spenótlevet itatunk vele. A sótartalom hat a vércukor tartalomra, aminek következtében a gyerek megnyugszik, személyiségi elváltozása megszűnik, könnyebben szocializálódik és kezelhetőbb lesz, fogékonyabb a tanulásban.

20. csera
2008. nov. 1. 18:31

Huuu, egy kicsit rég jártam erre. Bocsi!

Szóval voltunk a rehabon, de most nem foglalkozott a hiperaktivitással a doktornő, csak a spasztikus izmokkal. Járnia kell rendszeresen gyógytornára és vízi tornára (ennek nem örülök annyira, mert nekem is be kell mennem a vízbe, de társaságban már vagy 10 éve nem voltam fürdőruhában :D).

Kérdeztem tőle, hogy normális-e, hogy éjszakánként még mindig 6-10-szer (mikor hányszor) megébred, nagyon nyugtalanul alszik, azt mondta, még ebben a korban normális :(! Csak én nem bírom már.

Közben elindult a Kisszívem, mondhatom "unalmas" az élet! Mindenre felmászik, dobja le magát, a lépcsőn is úgy jön le, hogy egyszerre a 3 lépcsőfokot.

2008. nov. 1. 12:51
A sok amalgámtömés okozhat hiperaktivitást, a benn lévő nehézfémek (higany,arzén, stb) miatt. Én mindenkit óva intenék tőle, hogy a gyereke rossz fogait amalgámmal tömesse be. Sajnos ez a legolcsóbb, de pár évtized múlva iszonyatos károkat tud okozni. Tapasztalat :(
2008. nov. 1. 11:41
Az én fiam hiperaktív volt.A rengeteg energiáját sporttal sikerült levezetnem.Már kis korától kezdve hordtam.Először táncolt,majd úszott is.Később csak úszott és elkezdte az iskolát.Nekünk bevált.Szerintem csak mérgeznénk a gyereket a gyógyszerrel.Bármilyen sport megfelelő,amit szívesen csinál,és barátokat is szerez.
2008. okt. 21. 20:10
Igen,az én kisfiam bizonyítottan hiperaktiv.
2008. okt. 21. 19:22
Egy 12 éves hiperaktiv kisfiú anyukája vagyok+egy szintén hiperaktiv apukával párosítva.Elég sok tapasztalatom van már ebben,ha valakit érdekel szívesen megosztom a tapasztalatomat!!!!!
15. agotabagota (válaszként erre: 14. - Csera)
2008. szept. 22. 23:12

Szia!

Nem tudom h ők foglalkoznak-e ilyen picikkel, tudtommal nem, ez teljesen spéci terület.

Azt hiszem nagyobb gyerekekkel foglalkoznak, de érdemes a honlapjukat megnézni, nagyon sok info van rajta, meg esetleg az Ildikó szívesen válaszol a kérdéseidre.

üdv

ági

14. csera (válaszként erre: 13. - Agotabagota)
2008. szept. 8. 09:36
Köszi! Most tölti (14-én) az egyévet a kisfiam! Vinni kell ellenőrzésre a rehabilitációra, kíváncsi leszek mit mond a doki!
2008. szept. 4. 22:49

szia

én grafikus vagyok, ugyan nincs a közelünkben ilyen gyerkőc, de tavaly terveztem egy hiperaktív gyerekekkel foglalkozó cégnek weblapot, arculatot.

nagyon kedves, rendes emberek, szakmailag profik, ahogy én külső szemmel megítéltem

www.eleventeam.hu

Jávori Ildikó és Attila a cégvezetők nevei

üdv

ági

12. ec63a7fc29 (válaszként erre: 10. - 92ba3c78f9)
2008. aug. 20. 01:21

Sziasztok!

Egy másik fórumot ezzel a témával anno én is indítottam.

Az első gyermekem hiperaktív, de az anyja is.( Azaz én.:))

Engem anno a szüleim nagyon nehezen viseltek el, s hogy "lekössenek" mindenfélére járattak.

4 évesen már heti 3x vittek torna edzésre, alsóban ezt a zene követte. A torna mellett zongoráztam, furulyáztam és citerázta, s korán keltem, későn feküdtem, de fáradt nem nagyon voltam.

Szerintem most is az maradtam, de tudom kezelni.

A legnagyobb gyermekemmel nem hittem, hogy valaha majd lecsendesedik ez. Mire 14 éves lett, teljesen megváltozott. Állítólag a hormonok miatt.

Kimondottan lusti lett.:)) Kitartás, már csak néhány húzós évetek van.

11. csera (válaszként erre: 10. - 92ba3c78f9)
2008. jún. 26. 22:19

Szia!

Az én fiamnál sincs kimondva (hál'istennek!), de nem is lehet, mert még csak 9 hónapos. Csak a mozgásából utalnak jelek rá, mint pl. nem volt türelme négykézláb mászni, hanem a lábával nagyon gyorsan "kotort" felemelte a fenekét, majd előre dobta magát, álltalában orra. Vagy már nagyon hamar, 1-2 hónaposan ha talajt ért a lába, egyből rugózni kezdett, csapkod, üti a tárgyakat a földhöz, stb. Őnálla a rehabilitációs orvos ismerte fel a jeleket, és szerinte genetikai gond van nállunk a fiúknál (a bátyusnak -16 éves- helyesírási gondjai vannak), a kicsinél pedig még az oxigénhiány is ront a helyzeten.

A nagyfiúval Nevelési tanácsadóba járunk, ott azt mondták, hogy a hiperaktivítást ők 13 szempont szerinti teszt alapján mondják ki, ebből legalább 8 kell teljesülni a gyereknél, de psziátrián tudnak eeg, vagy egyéb vizsgálatokat végezni, ami biztos eredményt ad.

Egyébként ovodáskor után mondják ki biztosan a diagnózist. Szerintem, te is próbálj meg többféle vizsgálatot kérni és gyógyszert nyugtatót) ne adj neki, mert mellékhatása még ronthat a helyzeten. Nagyon sokat kell foglalkoztatni, feladatot adni neki. remélem veletek sem lesz semmi komoly!

10. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 9. - Csera)
2008. jún. 26. 14:58

Szia! A fiadnál miben nyilvánul meg a hiperaktivitás? Mikor derült ki, hogy az? Az én fiamról is ezt tartják, bár még hivatalosan nincs kimondva, már 9 éves elmúlt. Szerintem nem hiperaktív, legfeljebb egy kis "beütés" van ebből.


Egyszer olvastam erről egy könyvet és ott azt írták, hogy kb. 10 éves kor után csillapodik a dolog. Egy-két jellemző igaz volt a fiamra is, de nem az összes.


Kitartás!

9. csera (válaszként erre: 8. - 7344e6fa92)
2008. jún. 26. 14:17

Köszi, kérni fogok belőle.


Egyébként ma voltunk ellenőrzésen, mert 3 hete fejeztünk be megint egy SUB-terápiát. Nagyon sokat tanult, meg van vele elégedve a doktornő. Legközelebb már csak 1 évesen (szeptemberben) kell megint controlra mennünk.

Persze a türelmetlenség, ugrálás, hátradobom magam, ütöm a tárgyakat a földhöz, stb. még mindig jellemző a kisfiamra.

De imádja a testvéreit, pláne a 4 éves nővérkének kiabál, visít, kacag. Már annyira ki tudja magát fejezni, imádni való :)!

Én még reménykedem!

2008. jún. 26. 09:54
Van egy ingyenes füzet is a témával kapcsolatosan, az (1) 342-6355ös számon vagy az info@cchr.hu-n lehet kérni belőle.
2008. máj. 21. 13:22

Rájöttem miért nem hozott ki találatot a kereső! :)

Mert én a "hiperaktivítás" szóra kerestem és ez a szó egyik korábbi hozzászólásban sem szerepel. Így jártam!

6. fe6fe7671f (válaszként erre: 5. - Csera)
2008. máj. 17. 12:26
Szívesen.
2008. máj. 17. 12:04

Ha hiszitek, ha nem, ezzel kezdtem! Mert már jártam úgy más témával, hogy kérdeztem és volt már ilyen téma, de "nincs találat" választ kaptam, minden sorban. Most újra beütöttem és van egy csomó!!!:)))

Technika ördöge, másra nem tudom fogni. Bocsi, hogy fárasztottalak benneteket! Petrak, köszi!

2008. máj. 17. 11:31

amúgy mennyire igazad van:)

pont ezt akartam én is irni.

a kereső :DDD

2008. máj. 17. 11:30
Nekem van, én is onnan szerzem a nevelési ötleteket, mert elég nehezen viselem :) Kitartás mindenkinek, akinek ilyen gyereke van.
2008. máj. 17. 11:29

A cikkek között és a fórumok között is találsz ezzel a témával kapcsolatos dolgokat.

A jobb felső részen van egy olyan, hogy: "Keress!" - oda írd be, hogy hiperaktív - sokat kihoz.

2008. máj. 17. 07:46
Hiperaktivitás! Van valakinek a közelébe hiperaktív gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook