Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fejleszthető egy hiperaktív vagy ahhoz közeli gyerek? fórum

Hogyan fejleszthető egy hiperaktív vagy ahhoz közeli gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - János 20)
2010. nov. 24. 15:39

leginkább a többihez kötődik, az átmenetek nehezek, mind a gyógyszer leállításában, mind a diétában

kb. így értettem

2010. nov. 24. 14:59
Bővebben a család szemléletváltásról? köszönöm
2010. nov. 24. 13:29

Alapozó Terápiáról pár szó:

[link]

2010. nov. 24. 13:27

az én meglátásom a következő:

1. álljatok le a Ritalinnal, az egyik legrosszabb gyógyszer

2. vidd alapítványi suliba, ahol hasonszőrű gyerekek vannak, hasonló problémákkal

3. diétáztasd, eleinte nehéz, de a sok szénhidrát méginkább megterheli az agyat és súlyosbítja az állapotot

4. gyerekjóga vagy valamilyen központi idegrendszerre ható mozgásterápia, pl. INPP vagy Alapozó Terápia

5. és teljes szemléletváltás a család részről

2010. nov. 24. 10:45
Sziasztok!Bízóm benne hogy valaki tud nekünk segíteni.10 éves a fiunk és hiperaktív, óvódás korában azt mondta a Pszichológus csak iskolás korban lehet azt mondani a gyerekre hogy hiperaktív.Hát igen csak hogy nekünk társul az is hogy túl súlyban van gyermekünk és ezáltal azt is el kell viselnie hogy folyton piszkálják, egy ideig elviseli de mikor már elege van akkor vissza vág, de mindig ő kapja a be írást azt mondja a Tanár tolerálnia kell a gyerekemnek mert erősebb testalkatú mint társai.Elsős korában elkönyvelték a legrosszabb gyereknek.azóta harcolunk az iskolával.Tanár három esetben pofozta meg, nemrég egyik szülő bántalmazta az osztály teremben tanára nem hívott fel hogy mitörtént délután tudtuk meg az esettet ezután tettünk a rendőrségen feljelentést.Iskola szerint ez túlzás. Harmadik éve szedi a ritalint .Mostmegtanult fonni és órákig ül nem mozdul el a helyéről, hát mi ez ha nem türelem? Mindennap ugy jön haza az iskolából fáj a fejem fáj a gyomrom sokszor hány az Iskolában éjszaka nyugtalanul alszik.Szeretném ha valaki tudna jó tanáccsal ellátni köszi
2010. okt. 6. 13:40
Sziasztok!Csalódottan látom,hogy ez az oldal is behaló félbe van.Pedig az én középső fiam is hiperaktív figyelemzavaros szindrómás.Vagy mi a fene.11 éves és egy darabig szedte a ritalint is.Lett volna néhány kérdésem nekem is...A szülői tapasztalat többet ér mint akármilyen diagnózis.Én örülök,hogy ilyen a gyermekem,bár pokolian nehéz,sokkal több kell neki belőlem mint a másik kettőnek,de ugyanakkor messze meghálálja.
37. trapiti (válaszként erre: 20. - Sztilla)
2010. febr. 21. 11:07

Sziasztok!


A TSMT torna egyéni formában már elérhető egész pici kortól, még mielőtt a csoportos tornát el lehet kezdeni. Ezt nap mint nap otthon kell csinálni, havonta-két havonta kell visszamenni kontrollra. Ahol biztosan van, és ahol ezt kitalálták/oktatják, az a Budapesti Hydroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika Alaptvány (BHRG) Ők szerintem azt is meg tudják mondnai, vidéken ki és hol foglalkozik kicsikkel egyéni torna formájában. Ha rákerestek, van honlapjuk is :)

36. 2c2de63135 (válaszként erre: 34. - Promama)
2010. febr. 16. 22:26

igen abban igazad lehet, hogy sokan nem értik meg az ilyen gyerekekt, de én pl tanító vagyok, jópár gyereket láttam már, mégis a sajátomra vagyok kénytelen azt mondani, hogy nem "átlagos" és nem "normális" és sokszor nem kezelhető, amit csinál...ráadásul nem egyedüli gyerek, hanem 3 gyerekünk van, a másik kettő totál kezelhető...pl a legkisebb 1,5éves, de már jobban megérti a nem szót, a nem szabad kifejezést, mint a 3 kristóf. Ráadásul kristóf olyan dolgokat csinál, ami önmagára és sokszor a környezetére nézve is veszélyes, mintha semmi veszélyérzete nem lenne! a másik kettő nem ilyen, és egy "normális" gyerek már egészen kicsi kora óta meg tudja érteni, mi a veszélyes és mi nem, pl nem fogja meg a forró kályhát, ha mondom hogy forró(ha megfogja és érzi hogy meleg, többször nem teszi..), nem megy fékezés nélkül a motorral a falnak (mert felreped a feje, mint ahogy kristófnak), nem szalad az autó felé, nem rohan el tőlem úgy, hogy akár elveszhet, nem rohan ki a játszótérről, amikor a kerítésen kívül veszély várja( autó, bármi), szóval a gyerekben működik egy egészséges kontroll nevelés nélkül is, hogy mit lehet, hol a határa( szülő ezt csak elmélyíti..), szóval ez már túlmegy a "túlzott vérmérséklet" fogalmán, szerintem

(és mivel a másik 2 gyerekünket teljesen normálisan lehet nevelgetni, azt sem mondhatom, hogy bennem van a hiba és én vagyok "béna" szülő..., egyszerűen tudomásul kell venni, hogy kristóf más, ráadásul értelmetlen dolgokon képes hisztizni, de iszonyú mértékkel...

35. 2c2de63135 (válaszként erre: 32. - Promama)
2010. febr. 16. 22:17

szia! a hiperaktivitás nem csak a mozgásban(pl hogy "örökmozgó," "sajtkukac") nyilvánul meg, ennél sokkal összetettebb dolog.

bár én is abban bízom, hogy végre elköltözünk kertes házba, ahol lesz lehetősége rohangálni, játszani, mászni stb, remélem segíteni fog

34. Promama (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2010. febr. 16. 22:09
én nem akarok vitatkozni,de egyszer rám bíztak egy osztályt,akik hiperaktívnak minősítettek. Nos szerintem nem voltak azok csk más út vezetett hozzájuk. Én nem hiszem,hogy ez létező dolog,itt a gyermek meg nem értettsége áll fen,szerintem
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Promama)
2010. febr. 16. 22:02
gyógypedagógus vagyok, és szerintem van :)
2010. febr. 16. 20:45
szerintem nincs hiperaktív gyerek és én már csak tudom:)gyógypedagógus vagyok és tudom,hogy a gyerek mozgásigénye függ a vérmérséklettől:)Az én fiam nagyon mozgékony,folyton fut,megy.Így olyan dolgokat adok neki,amivel ezt a hihetetlen mozgásigényt ki lehet elégíteni
31. b620454efe (válaszként erre: 1. - 2c2de63135)
2010. febr. 12. 22:40

Középső gyereknek sem könnyű lenni (biztos tudna mesélni a fiam, a középső).

A fejlesztésről nem sokat tudok, mert hogy kimerült az óvodában. De jártunk gyermek pszihológushoz, azt nagyon szerette. Nem igazán tudom mit csináltak ott ketten, de utána mindig kb 1 hétig, igyekezett "együttműködni"

A fizikai lefárasztás tényleg nem jó ötlet ( pedig elhiheted, hogy sokat hallgattam mivel kellene lefárasztani) Egyszer megpróbáltam, elmentünk biciglizni. Én a nagy felnőtt bringával, ő a kicsi kemping méretűvel (amin kb 2x annyit kell tekerni, mint a nagyon.)12 km után otthon a kapuban én nem mertem leszállni, mert összecsuklott a lábam, így kapaszkodtam a kerítésbe amíg a gyerek beért a lakásba.Aztán bevánszorogtam, a gyerek ült az ágy szélén: anya elfáradtam! (anya belül mosolyog: sikerült!!) 2 az kettő perc múlva (mire sikerült naggyából normalizálni a légzésemet)Anya mehetek biciglizni? :)))))

30. b620454efe (válaszként erre: 26. - 2c2de63135)
2010. febr. 12. 22:23

Igen jellemző, de csak egy részükre. Eredetileg nekünk azt mondták, hogy készüljünk fel, mert rendszeres látogatói leszünk a baleseti ügyeletnek, ezzel szemben nem nagyon láttuk (hálaistennek). A mozgásfejlődése nem "előírásszerűen" ment, 7 hónaposan még csak hasra és vissza fordult, soha egyetlen métert nem mászott, de 10 hónaposan egyedül ment.

A ritmusérzéke fantasztikus, a vizsgálaton 2x rászólt a gy.pedagógusra, hogy eltévesztette:)) (8 évesen). Ő is felmászott mindenhova ahova csak lehetett (meg ahova nem) és tényleg olyan mintha lenne egy őrzőangyala, mert soha nem éri baj. A mászás biztos fontos lett volna, és gondolom a torna is a finommotorikus mozgás fejlesztéséhez jó.

29. b620454efe (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2010. febr. 12. 22:13
Na ez amit írtál kellett volna nekünk is. Talán jobb lenne az íráskézsége, ami ma majdnem egyenlő a nullával. Na azért annyira nem, de olvasható szöveget 2 sornyit képes írni, a harmadik sort már csak silabizálni lehet, a többi egész egyszerűen hullám vonalak. Már évek óta fel van mentve írásbeliség alól, de hál istennek megél a szóbeli tudásából.
28. 2c2de63135 (válaszként erre: 27. - Sztilla)
2010. febr. 12. 12:48
szia! ez jó, hogy dicséred, közben kiderült egy másik ismerősünk is erre a tornára jár, ő is dicsérte. bár kristóf épp a mozgás terén nincs elmaradva, épp ellenkezőleg, nagyon ügyes, ő inkább mint a sajtkukac állandóan mozogna...köszi a segítséget, akkor lehet még személyesen is fogunk találkozni!:))
27. sztilla (válaszként erre: 21. - 2c2de63135)
2010. febr. 12. 12:00
Szia! Mi is az Ildikóhoz járunk. A tornát egy ismerős ajánlotta. Az oviban nem merült fel probléma a fiúkkal, otthon azonban az egyikük elég nehezen kezelhető. Nem csak velem ilyen, hanem a rokonsággal is. Részben ezért, részben pedig azért, mert a mozgásfejlődésükben van némi lemaradásuk, kezdtünk el tornára járni. Mind a ketten szeretnek járni. Sokat fejlődtek, meglehetősen összetett gyakorlatsorokat már egészen ügyesen meg tudnak csinálni.
26. 2c2de63135 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2010. febr. 11. 20:39

szia! de az én kisfiam inkább nagyon is jó tornából, sőt ha mutatok neki egy feladatot, akkor azt lemásolja szépen és úgy csinálja, nem bohóckodik közben, ráadásul feltűnően jó tornakészsége van, nem feltétlen a tornára, mint torna gondolok, de már 2,5évesen tökéletes bukfencezett(kislányom csak 4évesen!), vagy pl páros lábon ugrál tökéletesen, a vizet is imádja, fára mászásban is profi, sőt mindenhova felmászik, ha leesik, mint a macska talpra érkezik, valami hihetetlen, amit csinál. Az ismerősök, nagyzsülők néha frászt kapnak, hogy jaj leesik, én meg csak odanézek és meg sem rezdülök, mert tudom "megoldja" a feladatot...pl játszótéren van az a mászóka, ami olyan, mint egy háztető, talán láttatok már olyat, na kristóf ezen 2,5évesen simán, gondolkodás nélkül felmászik, át a tetején és lejön a másik oldalon, kislányom ezt még most sem meri megcsinálni, lassan 5évesen(én soha, ettől mindig féltem). 3 szülő állt mellette, akik lemeredve kérdezték, te jó ég, hány éves, hogy ezt így megcsinálja?

vagy pont ez jellemző a hiperaktív gyerekekre?

25. 2c2de63135 (válaszként erre: 23. - B620454efe)
2010. febr. 11. 20:34
ok, ha tudod, folytasd, engem érdekel!
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - B620454efe)
2010. febr. 11. 17:18

TSMT = tervezett szenzomotoros terápia

olyan torna, ami a 2 agyfélteke összhangját , koordinált működését teremti meg

23. b620454efe (válaszként erre: 20. - Sztilla)
2010. febr. 11. 15:24

Szia! Nem tudom mit takar a TSMT, nálunk ilyen szóba sem jött. Egyszerűen leírták az óvónénik, aztán a tanítónéni, később a tanárok. Szóval a pokol tornácát is megjárhattuk volna...ha komolyan veszem a sok ilyesztgetést, hogy állandóan azt hallgattam: rossz, neveletlen (ezek az enyhébbek). Nekem is kiscsoportos orában tünt fel, hogy ő más mint a többi (rossz)gyerek. De akkor legyintettek, majd kinövi, megkomolyodik...stb.

Aztán nagycsoportban elküldtek a nevelési tanácsadóba(hál' istennek). Onnantól tudom hogy vannak ilyen gyerekek.

Nekünk nem volt lehetőség tornára, meg fejlesztésre járni, de a sportot ajánlották. Csak hogy a faluban max focizni lehetett volna, az meg soha nem volt a kedvence (nekem sem), így egy ötlettől vezérelve néptáncolni adtam 5 évesen.

Nekünk ez annyira bejött, hogy ma már komoly együttesben táncol, és szakmának is ezt szeretné csinálni. (olyan akar lenni mint a tanárbácsi, kicsi gyerekeket tanítani táncolni).


Bocsi majd folytatom, csak el kell menni a legkissebbért az oviba. (vége van a néptáncnak:))

2010. febr. 11. 13:18
amúgy én ráadásul tanár vagyok(éppenséggel tanító, tehát kicsikkel foglalkozom) nekem szerintem előbb feltűnt, hogy valami nem stimmel vele(amúgy ez elég megfoghatatlan, mert azért irányítható, de valami iszonyat nehéz! leginkább szeretettel, és engednem kell azt, amit ő akar, és utána képes rá, hogy megtegye azt, amit én szeretnék tőle..), de a család egyszerűen kiröhögött, hogy csak beképzelem, meg ő mozgékonyabb, hisztis gyerek, mint más és ennyi. De én a végére szeretnék járni, inkább "szakemberek" mondják azt, hogy nincs baja, csak tényleg szeleburdi és majd kinövi...de szerintem ezek a speciális tornák ártani nem ártanak, sőt, ha nincs is baj, akkor sem árt egy ilyen, mert ez is fejleszti a gyereket...nem?
21. 2c2de63135 (válaszként erre: 20. - Sztilla)
2010. febr. 11. 13:14

szia! de jó, egy földi! :), a kisfiam a belvárosi oviba jár, és az óvó néni ajánlotta a tornát, Drüszler Ildikó tartja. ennyit tudok, épp ma beszéltem meg vele egy időpontot, február végén fogja tudni megnézni a kisfiam. erre jártok ti is, vagy a tietek valami más?

akkor te is hasonló cipőben jársz?

2010. febr. 11. 12:16
Szia! Mi is Pécsett lakunk és a fiaim TSMT-re járnak (tervezett szenzomotoros tréning), ami ajánlott hiperaktív és figyelemzavaros gyerekeknek is. A csoportban 3-4 évesek a legkisebbek. Az óvónőd melyik tornát javasolta?
19. 2c2de63135 (válaszként erre: 17. - B620454efe)
2010. febr. 9. 22:30

szia! köszi, igen középső gyerek, épp ezért sokan a hisztikre stb csak mindenki legyint és azt mondja viccesen, hogy "középső gyerek szindróma"...én is elfogadtam ezt, de most már 3éves elmúlt és feltűnő, hogy egyszerűen nem "nevelhető", mintha az utasítások egyik fülén be, másikon ki.

de igazad van, arra már mi is rájöttünk, hogy dicsérettel érünk el nála a legtöbbet és meg kell találni azt a dolgot, amivel motiválni lehet 1-1 feladatra (ami persze valami iszonyú feladat, mert olyanra pl nem akarom ránevelni, hogy ha ezt vagy azt megteszed, akkor kapsz egy csokit, mert akkor meg hülyeségre tanítom, valami értelmes ajánlatot kell neki tenni, de olyat, ami azért felkelti a figyelmét. ) MA amúgy olyan jó volt az oviban, hogy meg is dícsérték, ez biztos nem is a kristóf volt...hanem egy angyal. NA én is agyondícsértem, de volt már ilyen, hogy reggel megkértem, hogy szépen viselkedjen, mert akkor nagyon fogok örülni, és betartotta!

de amúgy ő nem az a tipikus hiperaktív, mert tudja kontrollálni a viselkedését, csak néha elfeletkezik magáról vagy belemerül a játékba. pl szeret autózni a nagyobb műanyag autókkal, és egyszer csak azon kapom magam, hogy kristóf a szőnyeg közepén körbe-körbe autózik iszonyú iramban(de rossz nézni), ez egyedül még talán elviselhető lenne, de otthon a tesókat is elüti (totál véletlen! direkt nem megy nekik!!!) és az oviban is veszélyes a többire nézve, de ezt ő nem méri fel, mármint azt, hogy ezzel balesetet okozhat, ezért látszik, hogy valami nincs rendben. Meg pl a műanyag kismotorral fékezés nélkül nekiment a falnak...(egy "normális" gyerek ha el is véti a sebességet, legalább megpróbál fékezni, lehet attól ő is megsérül, de legalább próbálja elkerülni a dolgot), persze felszakadt a bőre a fején, míg összevarrták ordított, doki közölte kész, erre ő: akkor most mehetek motorozni?? (más gyerek 1 hétig elkerüli nagy ívben a motort..)

amúgy a te nagyfiad már szelidült valamit? vagy ez felnőtt korra ugyanígy megmarad?

2010. febr. 9. 21:51

Ezeken az oldalakon nagyon sok információt találsz.Én a könyvet meg is rendeltem,mert nagyon tanulságos,és érdekes.

[link]

[link] konyvtar/orok_1/Fimota1.htm

Fimota=hiperaktív

Sok kitartást és türelmet kívánok!:P

2010. febr. 9. 17:39

Nézz utána más fórumokon is, de nem kell mindent 100-ra venni. "Tipikus" hiperaktív gyerek nincs.

Az én nagy fiam is az, és hálát adok a sorsnak, hogy ilyen, igaz nehéz évek múltak el (17 éves) , de sokmindent tanultam tőle. A legtöbbet dícsérettel és pozitív visszajelzéssel érsz el vele. DE gondold végig, hogy mit teszel ill. nem teszel vele amit a másik kettővel igen. Mert ha jól olvasom középső gyerek, és ez egy különlegs helyzet neki.

16. 2c2de63135 (válaszként erre: 14. - 64feff43a0)
2010. febr. 9. 12:40
igen én ezt a helyzetet nem szeretném megvárni, hogy sulikezdésre vagy első osztályban derüljön ki, hogy nincs minden rendebn, mert addig csak tologatjuk a problémát, inkább most szeretném már fejleszteni, hátha elérünk valamit, ráadásul német kéttannyelvű iskolába szeretnénk iratni, mert sváb, jó lenne, ha megtanulna németül( itthon is beszélünk), viszont ő tud figyelni, főleg ha akar, de ha pl kérek tőle valamit feltűnő, hogy nem csinálja meg (más gyerek sem csinál meg sokszor olyat, amit a szülő kér, mert épp nincs kedve,de nem 100-ból 100x, azért néha vagysokszor rávehető dolgokra, Kristóf nem igazán, vagy nagy alkudozás árán. Amúgy azt vettem észre, hogy dicsérettel nagyon sok mindent lehet nála elérni, mert azért a nekem való megfelelés fontos neki, és nem közömbös, ez jó jel, azt mondják
15. 2c2de63135 (válaszként erre: 13. - Jency83)
2010. febr. 9. 12:36

köszi! bele is néztem, majd este beleásom magam jobban,

amit itt írnak a hiperaktivitás jellemzéséről, szinte 90%-ban illik a kisfiamra, szerencsére 1 dologban tér el, hogy ő képes valamit csinálni hosszabb ideig, ha jól van motiválva. Pl, ha az oviban a gyerekek festenek, ő is szívesen odaül és kb 20-25percig szépen, nyugodtan fest, és nem durván, szép lassú mozdulatai vannak, mint a többieknek. (persze ezek még irkafirkák, hiszen most múlt 3 éves, de már megnevezi, hogy ez egy autó, ez egy nap stb, még ha nem is felismerhető..). Igazából az jellemző rá a legjobban, hogy izeg-mozog, vacsoránál 2 falat után leugrik a székről és fut egy kört...aztán visszajön enni.

most még abban is reménykedem, hogy jelenleg nincs se udvarunk, se kertünk, de nyáron végre kertes házba költözünk, és akkor lesz hol rohangálnia is, hátha ez is segít.

2010. febr. 9. 07:18
A párom fia hiperaktív,ma már ott tart a dolog,hogy Atarax szirupot szed,ez nyugtatja,koncentrációzavara van az iskolában,nem tud huzamosan egy dologra figyelni.Sajnos nála már csak a gyógyszerezés vált be,remélem mások nem jutnak el idáig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook