Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek egy enyhén hiperaktív, viselkedésproblémás gyereknek a rendszerességre szoktatásában segíthet-e, ha kutyust kap a család? fórum

Szerintetek egy enyhén hiperaktív, viselkedésproblémás gyereknek a rendszerességre szoktatásában segíthet-e, ha kutyust kap a család? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 12. 10:02

jó sok régi fórumot ásol elő:)))


10 napi volt nálunk kettő kutyus és igen én azt mondom segít, mindenképp,sokkal jobban és sokkal több dologban mint az ember gondolná....ezeken túl abban is igazad van amit leirtál....de én ráhajtok a kutyadologra és lesz kutyusuk:)

17. rewt
2012. júl. 12. 09:47

Szerintem igen - de nem ez a jellemző.


A rendszerességre szoktatás - a sztereotípiák kialakítása - nevelés. Nem kutya függő.


Amire talán jó volna oda figyelni:

- Milyen hangnemben zajlik a családi élet.

- Reggel amikor "nehéz az indulás" milyen egyéb figyelem elvonó dolgok vannak. (Rádió, tévé, játék)

- A gyerek iszik-e aspartamos üdítőt - netán kólát ?

- Milyen élelmiszereket kap...?

- Mennyi játéka van? Abból mennyi jó? Mennyivel "tud" játszani - valójában?

- Mikor megy ágyba, és hogyan?

- Mennyi időt foglalkoznak vele a szülők..?

(Pl. elmegyünk kacsákat nézni a folyóra, vonatokat az állomásra stb. és közben lehet kötetlenül - az ő nyelvén sok mindent elmagyarázni- elfogadtatni - amit reggel "induláskor" kamatostul vissza kapunk...


Türelem - mindenek felett....


(...! Mintha nem tudnám hol élünk...? Sajnos, ez kemény megpróbáltatás a szülőknek. De megéri..!)

2009. dec. 23. 12:27

HIPERAKTIVITÁS


Az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány kutatómunkája során feltárta, hogy

a hiperaktívnak, figyelemzavarosnak nevezett gyermekeknek adott pszichiátriai szerek számos mellékhatást és függőséget okozhatnak a gyerekeknél. Ha gyermeke „tanulási probléma” vagy „viselkedési zavar” miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott, vagy rosszabbodott emiatt, keresse fel szervezetünket. Az alapítvány megjelentetett egy INGYENES tájékoztató kiadványt a hiperaktivitással kapcsolatban, melyet szívesen bocsát

az érintettek és a hiperaktív gyermekekkel foglalkozó személyek részére.



Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány

Cím: 1461 Budapest, Pf.: 182.

Telefon: 06 (1) 342-63-55

E-mail: info@cchr.hu

Weboldal: www.emberijogok.hu

2009. dec. 7. 21:42
Mindenképp jó ötletnek tartom, de olyan kutyát vegyetek, aminek nagy a tűrőképessége, szelíd és gyerekszerető!
14. danama
2009. febr. 7. 20:58
szerintem bármilyen viselkedési gondja van egy gyereknek, egy kutya barát nagyon jót teszi neki
13. rinike
2009. jan. 28. 11:18
Az én fiamnál is felvetődött a hiperaktivitás 2-7 éves kora között. Egy szakkönyv alapján mértem sokszor, hogy hány percig koncentrál, és mindig a normális érték legalsó határán (de még s normálisban!) volt a mért érték. Kutyát is kapott, és sportolni is beirattam. A fiam most 16 éves és korosztályos válogatott sportoló. Nagy a mozgás igénye a mai napig, de a koncentrálni tudás az egyik legerősebb tulajdonsága lett.
2008. jún. 26. 10:27

Szerintem segíthet, hiszen lefoglalhatja magát a kutyussal, futkározhat vele, leköti a figyelmét.


Ha valakit érdekel egy ingyenes kiadványt lehet kérni a hiperaktivitással kapcsolatosan az info@cchr.hu-n vagy az (1) 342-6355-ös számon.

11. b46d5f17a9 (válaszként erre: 10. - C7aed17dc6)
2008. jún. 13. 14:44

persze, hiszen pont az a baj velük, hogy túl érdeklődőek és túl mozgékonyak


én a balettra gondoltam, mert a lovaglásra sajnos nincs lehetőségünk - túl messzire kellene őket vinni és egyedül kettővel kicsit "meredek" a dolog


kutyát meg azért akartam, mert egy sokat tanul belőle, kettő ha láttak egyet, akár csak kölyköt is máris visítva kapaszkodtak fel bármire - amióta van a kutyus huzzák-nyúzzák szegényt, de legalább már nem félnek tőle, a többitől így is tartanak, de már nem úgy, mint előtte

10. c7aed17dc6 (válaszként erre: 9. - Alexa77)
2008. jún. 13. 09:13
A lovaglással nagyon nagyon egyetértek,sok hiperaktiv gyereket lovagoltattam,lovagoltatok,gyönyörü eredményeket lehet velük elérni!!! Mozgás,lovak,szeretet,türelem,természet.Csodákra képes.
2008. jún. 13. 08:58
Szerintem jó ötlet a kutyus! Nem csak hiperaktív, hanem bármilyen gyereknél. Sokat tanul a felelősségről, a másokkal való pozitív viselkedésről.... Ha teheted, vidd el lovagolni is, a rendszeres lovaglás csodát tesz, tudom, mert én is foglalkoztam hiperaktív gerekekkel.
2008. máj. 9. 11:02

a kutya megvan (már 2 napja) és tegnap nem kellett könyörögnöm délután az iskolában, hogy akkor most szedelőzködjön és menjünk haza, egyszerűen csak mondtam, hogy hajrá, Stella vár otthon - minden gond nélkül jött is


reméljük, nem csak időszakos a dolog - ha így lesz, akkor csak ajánlani tudom másoknak is :)

7. b46d5f17a9 (válaszként erre: 6. - 4ab67f870d)
2008. máj. 7. 18:42
én egy közepes yorkshie-ra gondoltam, mert az kint is bent is tartható, alapból már a lakáshoz kötött (vérében van) - és ugye a kutyát sétáltatni kell, azzal menni kell, mozogni kell, muszáj - tehát rendszeres - aztán majd talán 2 év múlva megyünk balettra, táncolni meg egyebek :) a lényeg, hogy akkorra talán nem szöknek és szófogadóbbak lesznek
2008. máj. 7. 18:37
Kedves Lilia! Nekem az unokaöcsém volt hyperaktív, ennek 12 éve. Ki akarták dobni az iskolából, a szülők gondoltak egyet beíratták úszni és karatézni. Annyira jól ment neki, hogy sorra nyerte a versenyeket, mára beutazta a világot, 18 éves... A kutyus nagyon jó ötlet, de a lényeg az, hogy bár kegyetlenül hangozhat annak, aki nem ért a hyperaktív gyerekekhez, hogy maximálisan le legyenek terhelve, kifárasztva. Magam is hyperaktív voltam, csak a mozgás segített, ehhez a kutya jó társ. Olyat keressetek, amelyik imád futni:-))
5. b46d5f17a9 (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. máj. 7. 18:37

tudod, a hiperaktívok, gyorsan elveszítik az érdeklődésüket a dolgok iránt - így valahol a koncentráció javítása lenne a lényeg


hogy téma volt már? nem tudom, nem találtam, lehet


egyébként én is amellett vagyok, hogy a gyereknek legyen valami állata, hogy felelősséget tanuljon, csak a gond a viselkedésprobléma, és biztosan jót tesz (remélem nagyon), csak a kérdés, hogy hogyan és mikor

2008. máj. 7. 18:16

Egy másik fórumban volt már ez téma,én ott is nagyon kiáltak a kutyus tartása mellett,igaz ne konkrétan hiperaktív gyerkőcökről volt szó,hanem csak úgy általában a gyerekekről,de én azt gondolom,hogy ami a kutya tartáshoz kell egy kisgyerek részéről,az a szivük.Az pedig minden kisgyerknek ugyanolyan szeretettel dobog,egy kicsi szőrös élőlény íránt:)

Ha mégegy tanácsot megfogadsz,kicsi esetleg közepes tealkatú kutyust próálj venni/szerezni nekik,mert ha megnő a kutyus nagyra,ők már nemtudják majd például úgy átölelni,felemelni,pórázon vinni,stb,és akkor könnyebben elvesztik a lelkesedésüket,hisze nem tudjá annyira kivenni a részüket a kutya tartsából,mint amennyire szeretnék...

3. b46d5f17a9 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. máj. 7. 18:11

én is valami hasonlóra gondoltam, ráadásul jön a nyár, több időt lesznek itthon is


ikrek, az egyik az aktív, a másik a passzív hiperaktivitás jeleit mutatja, de igazából nem azok, csak ezzel mutatják, hogy egyedül talán kevés vagyok nekik - talán, ha lesz egy kutyus, akiért felelősséget kell vállalni, akkor sikerül kicsit érniük is természetileg

2008. máj. 7. 18:08
nem értek a hiperaktív gyerekekhez,de a kutyákhoz igen,van is belőlük 3.És azt gondolom,egy kutyánál nincs nagyobb ajándék egy kisgyerek életében,akárhány évesen is kapja azt,rengeteget változik tőle egy gyerkőc.Például finomodik a mozgása(azt hiszem,ez hiperaktív gyerekeknél fokozottabb problma is)mert ő is látja,hogy nagyon cuki a kutyus,és oda figyel,hogy azt ami számára is kedves,ne úgy simogassa meg,hogy közben tépi a szőrét,mert az fáj a kutyusnak.Tanul feleősséget,anélkül,hogy észre venné,mert egy édes kiskutyát csak szeretni lehet,és az ösztön szerű,hogy akit szeretünk,arra odafigyelünk,ez pedig már a kisgyerekekben is benne van mint érzés,egy kiskutya csak segít a felszínre hozni.Én csak ajánlani tudom!
2008. máj. 7. 17:55
Minden reggel gond az indulással. Minden evésnél gond a nyugtalanság. Állandóan mozgásban van. Ha fáradt még inkább. Segíthet egy kutya a rendszerességben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook