Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelőttek egy vaddisznót, mert megmártózott a Balatonban fórum

Lelőttek egy vaddisznót, mert megmártózott a Balatonban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. júl. 4. 16:23

Egyszer hazafelé tartottunk az út mellett erdős részen aztán valami zörgött, gondolom követett egy ideig. Szerintem el lehet menni időben nem kell ránézni azt kész. A bolt előtt meg pl meg volt kötve egy kutya és úgy alakult, hogy meredt gondoltam kipróbálom, úgy tettem mint aki azért néz félre, mert

egy fa látványa jobban érdekli, mentem tovább. Visszanéztem hát az ebet is valami más érdekelte. Nem minden esetben jön be az biztos.

211. Sleek
2012. júl. 4. 15:12
A disznó csak akkor támad ha nincs menekülési útja már. Ha el tud menekülni nem bánt csak akkor ha sarokba szorul. Sajnos egyre több erdőt irtanak ki wellnes meg egyéb dolgok miatt. Nem értem miért kell a természetet ennyire megváltoztatni
210. timycat (válaszként erre: 208. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 15:11

Szerintem a vadállat két okból támad agresszióból -pl ott vannak a kicsinyei és őket védi-(rádmeredős) vagy mikor sarokba szorítják és félelemből ekkor nem tudom van-e rám meredés... én még csak az előzővel találkoztam.

Hogy őszinte legyek nem veszek részt vadászatokon, nagyon sokat voltam vadászok/erdészek között -pl mikor etetnek, fát telepítenek, vadat lesnek, buliznak az "állam pénzén" stbstb- és egyszer láttam -biztos távolból- vaddisznót támadni, épp a kicsinyeivel volt, félelmetes.

A vadászat nem az én műfajom, szeretem az állatokat, de belátom a vadászat mellett szóló érveket is. :S A szimpla trófea-vadászat (pl mint ismerősöm aki eljár Afrikába trófeázni) pedig kifejezetten ellenszenves

2012. júl. 4. 15:09
A vaddisznó csak akkor támad, ha veszélyben érzi a malacait. Szegény állatnak csak melege volt, és az erdőben nem tudott dagonyázni. Sajnos az állatok élettere egyre kisebb.
2012. júl. 4. 15:03
Nem találkoztam vele de amilyen békésen úszkált, elnevettem magam, hogy ettől ilyen pánik van, meg a híradó... És nem tudom mi a helyzet de szerintem minden állat rád mered mielőtt támad. És azon ilyet nem láttam.
207. timycat (válaszként erre: 203. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:59

szerencséd volt, vagy szimplán nem vett észre, de felénk is vannak szelíd vaddisznók, egy magtár tulaj eteti-szaporítja őket aztán szélnek eresztik őket az erdőben jönnek az olasz, német, meg fene tudja milyen nemzetiségű vadászok és sikerélménnyel teli lövik őket, mert ők arról nincsenek tájékoztatva, hogy az a szerencsétlen állat csak azért rohan, mert a hajtó űzi, egyébként szelíd mint egy kiscica.

Csak ez egy vaddisznóra sincs ráírva, hogy ő most megszokta-e az ember közelségét és ártalmatlan vagy sem

2012. júl. 4. 14:59
..a jegenyfák nem nőnek az égig!!!"
205. csgybzs (válaszként erre: 204. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:57
Na, hát akkor el is értünk a lényeghez... :S
204. timycat (válaszként erre: 201. - Csgybzs)
2012. júl. 4. 14:55
Azt az ősi rendet szerintem már nem lehet visszaállítani. Mert persze volt természetes szelekció, ahogy most is van pl árvízben megfulladnak, felfáznak, majd a szúnyog felzabálja a kicsiket -sőt erdész ismerőstől hallottam, hogy látott ő már felnőtt szarvast is összesni szúnyog okozta vérveszteségben- de folyót szabályoztunk, erdőt irtottunk, szúnyogot irtunk... egyik részt nyernek rajtunk, másik részt buknak. És az ember egyre szaporodik, egyre éhesebb a termőföld kell, tüzelő kell, ha nem is fa akkor valamiféle energiafű, ami a termőföldet szipolyozza ki, így új termőföld kell :S
2012. júl. 4. 14:55
Ott voltak a szeme előtt és nem láttam, hogy támadásra készült volna.
202. timycat (válaszként erre: 198. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:48
Láttál vaddisznót élőben? Ha összetalálkozol vele, célszerű ledermedni, nem slisszolni hátha nem vesz észre, mert különben úgyis lefut -elképesztően gyorsak- ha viszont észrevett akkor spuri, lehetőleg fel valami magasra
201. csgybzs (válaszként erre: 178. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:46
Nem tudom... csak józan paraszti ésszel gondolkozom. Ha békén lennének hagyva a területükön, etetés, mentés és lövöldözés nélkül, akkor a szelekció által nem áll be maguktól a létszám? Gondolom a vaddisznó nem úgy jött létre, hogy az ember etette, meg nevelgette, mint a sertést, aztán meg kilőtte... nyilván van egy populáció. Ha nincs kimentve az árvízből és etetve, akkor nem áll be egy olyan szám, amivel kilövés nélkül is megbékélne mindenki? Vagy ha akkor is túlszaporulat van, akkor elég akkor meghatározni egy bizonyos keretszámot, nem? Az ember nélkül se haltak ki....
200. 9ec59d8582 (válaszként erre: 197. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:34
De én is csak megelőzésképp tenném. Különben addig meg nem jutna el, hogy sikerüljön neki.
2012. júl. 4. 14:34
Tulajdonképpen két vaddisznóról beszélünk az egyik Zamárdi strandján volt,őt visszatudták terelni az erdőbe,egy alig 30kilós malacka,aki azon mívűl,hogy megrémült nem okozott pánikot,a másik az alsóörsi strandon volt a maga 80 kilójával...,hát nem tudom,ha mellettem csobbant volna a vízbe,biztosan könyörögtem volna egy vízipisztolyért...
2012. júl. 4. 14:33
El kell slisszolni. Szerintem a vaddisznó tesz rá, hogy ki mit csinál ha örül, hogy vízhez jut.
197. timycat (válaszként erre: 193. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:30
Jó hírem van, az új Btk szerint, de emberölés, testi sértés minősített esetei, erőszakos közösülés esetén a régi szerint is a jogos védelem keretében "nyugodtan" kinyírhatod, csak mondjuk ne tarkón lődd, mert akkor neked kell bizonyítani, hogy nem azért fordított hátat neked, mert már felhagyott a támadással
196. 9ec59d8582 (válaszként erre: 194. - F1e23b97ee)
2012. júl. 4. 14:30
Ez igaz, hogy rajtuk kell számon kérni, de itt kardoskodnak az ember mindenhatósága mellett.
195. timycat (válaszként erre: 189. - Mese)
2012. júl. 4. 14:26

Nem tudom, hogy működik a kábítólövedék... szóval csak találgatok, de egy jólirányzott "normál" lövedékkel az állat otthelyben összeroggy és már nem veszélyes senkire, míg gondolom a "kábszernek" van valami hatóideje -még ha rövid is- amíg a veszély továbbra is fennáll, sőt akár agressziót is kiválthat az állatban a fájdalom, amit okoz -mert gondolom fáj.

De tényleg csak találgatok.


Én azt tudom, hogy ha adott egy vadállat, amitől x méterre emberek fürdőznek akkor inkább a biztosabb megoldást választom

194. f1e23b97ee (válaszként erre: 193. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:24
Ezt már a törvényhozókon kérd számon, ne ezen a fórumon.
2012. júl. 4. 14:23
Így járt. Jó lenne ha lerendezhetném ennyivel én is ha mondjuk tarkón lőhetném a kollegámat még mielőtt kéjgyilkosság áldozata leszek, vagy valaki más.
192. mese (válaszként erre: 188. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:22
teljesen igazad van! nem ez a gond. hanem az indokoltalan gyilkolászás. Van mikor indokolt, de ebben az esetben lett volna más megoldás is.
191. f1e23b97ee (válaszként erre: 189. - Mese)
2012. júl. 4. 14:21
Van egy vaddisznó a több száz strandoló közt. Bocsánat, de megértem, hogy olyankor nem a leghumánusabb, hanem a legszükségesebb megoldás választja az akinek ez a feladata.
190. f1e23b97ee (válaszként erre: 187. - Mese)
2012. júl. 4. 14:20

Ennek már úgy érzem semmi értelme.


Ez már csak a kákán is a csomó keresés.

189. mese
2012. júl. 4. 14:19
és ha kicsit gondolkodnának az emberek, akkor az etikus megoldás, a kábítólövedék, ami már többször említésre került a fórumon.
188. timycat (válaszként erre: 181. - Mese)
2012. júl. 4. 14:19

Ezt úgy hívják, hogy vadgazdálkodás. Csak pici rálátásom van a témára, szóval nem vagyok szakavatott, de...

Azt tudom, hogy ha hagyjuk őket garázdálkodni, akkor előbb utóbb felkopik az állunk és kénytelenek leszünk ismét többynire őket enni az általuk feltűrt, felzabált szántóföldek, gyümölcsösök miatt.


Egyébként szerintem a természet is valahogy így gondolta, hogy a vaddisznónak, őznek, nyúlnak, szarvasnak stb-nek mi vagyunk a természetes ellensége, nézzük csak meg a fogazatunkat. Annak fejébe meg hogy gyengék vagyunk és gyámoltalanok kaptuk a szembefordíthaó hüvelykujjunkat és a "hatalmas" agyunkat, hogy megtaláljuk a módját ezen állatok elejtésének. Ugye az ősember is vígan vadászta kővel-bottal a mamutot, gondolom nem rosszindulatból vagy állatgyűlöletből, hanem szimplán éhes volt, télen meg fázott. Mi már többnyire nemesített növénnyel -amit az a beste vad is igen szívesen rágcsál-

csillapítjuk az éhségünket etetjük a levágásra szánt háziállatokat és egyre több helyen ismét fával melegedünk... itt nincs békesség, vagy ők vagy mi. A vadgazdálkodás meg ezt az egyensúlyt igyekszik valahogy megteremteni a téli etetéssel és a szervezett vadászattal.

187. mese (válaszként erre: 183. - F1e23b97ee)
2012. júl. 4. 14:17
nyílván, de van mikor nincs meg az ok.
186. f1e23b97ee (válaszként erre: 185. - F1e23b97ee)
2012. júl. 4. 14:17
De jobb, mintha azt írnánk, most, hogy így járt a kislány vagy a nagymama.
185. f1e23b97ee (válaszként erre: 184. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:16
Ki. Így járt a malac.
2012. júl. 4. 14:15
A kábítólövedék valahogy kimaradt.
183. f1e23b97ee (válaszként erre: 182. - Mese)
2012. júl. 4. 14:14
Megvan annak a célja mikor a vadász megöl egy állatot.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook