Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelőttek egy vaddisznót, mert megmártózott a Balatonban fórum

Lelőttek egy vaddisznót, mert megmártózott a Balatonban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
182. mese (válaszként erre: 178. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:10
és a vadász hányszor ölt állatot? Én egyszer sem, de segítettem, nem egy állaton.
181. mese (válaszként erre: 175. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:08
sajnálatos, ami a nagypapáddal történt. de most globálisan nézve, nem értem, miért az állatokat kell okolni, és rajtuk úgymond "bosszútálni" mert az embrek esztelenül szervezkednek, hol túletetik őket télen, és nagy a szaporulat, hol pedig kiszorítják élőhelyükről stb.Na peresz mindig egyszerőbb az írtás, mint a felelősségteljes probléma megoldás, hogy békében együtt éljünk más élőlényekkel.
180. 9ec59d8582 (válaszként erre: 174. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:08
Arra gondoltam én is. Rasszokról nem beszéltem. Amúgy meg mindegy mert egyszer a természettel együtt pusztulunk ki.
179. timycat (válaszként erre: 176. - Mese)
2012. júl. 4. 14:05

elnéztem!


Bocs Zokniscica

178. timycat (válaszként erre: 170. - Mese)
2012. júl. 4. 14:04
Vadászok ellen háborodsz, oké. Te hányszor mentél ki mínuszokban erdőmélyére vadat etetni? Ők ezt napi többször megteszik telente. Hány vadat mentettél árvíztől?
2012. júl. 4. 14:04

A sportból hozok példát.


Mikor van egy sportesemény valamelyik stadionban és oda berohan valaki azt sem a legudvariasabb módon szokták megkérni, hogy ugyan fáradjon már onnan ki.


Méghozzá azért mert ezek a berohangálók egy része is kiszámíthatatlan. Ott van pl a Szeles Mónika eset.


Ez a disznó is lehet inni ment oda, de aztán bármi megzavarhatja és bármikor kijöhet belőle az az ösztön amivel gyilkolni is képes.

176. mese (válaszként erre: 174. - Timycat)
2012. júl. 4. 14:04
nem neki írd, nem ő írta, hanem én. És én nem írtanék népcsoportot, hanem mindössze egy példát írtam, hogy az emberek így gondolkodnak. Ha értelmezd amit írtam, akkor nem írsz ilyen badarságot.olvasd el, értelmezd, és utána reagálj!
175. timycat (válaszként erre: 172. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:02
képzeld a nagypapám autóját oldalról egy vaddisznó találta el, szerencsére megúszta nagypapám -egyébként sem száguldozós fajta- és megnyugtatlak a jószág tovakocogott, az anyagi kárra meg inkább nem térnék ki, de mintha egy másik autó ütötte volna el
174. timycat (válaszként erre: 171. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 14:00

Valószínű városi vagy, én sokat közlekedem országutakon, hajnalban csak úgy vonulnak át az őzek, szarvasok az úton, legtöbbször bokros, nehezen belátható területről kiugorva. Szóval igen ott is veszélyesnek számítanak.


Ahogy az emberek is, ezt senki nem mondta, hogy nem.

Egyébként ha már népcsoport irtás, akkor asszem mégsem belőlem hiányzik az emberiesség, mert nincs olyan népcsoport akinek a halálát kívánnám, ellenben te mégis felemlegettél bizonyos népcsoportokat. Amit én írtam, abban az emberiség, mint faj -bőrszínre, nemre, korra, rasszra, nemzetiségre tekintet nélküli- likvidálását említettem.

173. mese (válaszként erre: 169. - F1e23b97ee)
2012. júl. 4. 13:58
nem sikítok, szeretem az egereket, konrétan tartok is hobby állatként..:)) Terráriumban persze, nem a szekrényben, mint kósza jószágot.
2012. júl. 4. 13:58
Nem kell 1000rel száguldani az autót azért találták fel, hogy ne kelljen egy hetet sétálni az uticélhoz.
2012. júl. 4. 13:56
Gondot okoznak a közlekedésben... Lehet akkor a zebrán disznó gázolt el egy nagymamit az unokájával.
170. mese (válaszként erre: 166. - Timycat)
2012. júl. 4. 13:55

és ki mondta, hogy a vadászok eleln nincs felháborodás?

Nem bősz állatvédőkről van itt szó. Hanem egy cseppnyi emberségről.

Miért van az, ha az ember elcsesz valamit, utána a csak úgy tudja heyrehozni hogy pusztít?


Most egy hihetelen durva dolgot írok (mielőtt bárki a fejéhez kapan, szó sincs rasszizmusról, meg sem tehetném, meg amúgy sem vagyok az)


Szóval azzal a logikával amit írtál, most mondhatná ennyi erővel az ember azt is, hogy írtsuk azokat a népeket, ahol túl sokan vannak.(Nem mondom mely népek, országok)

Isten őrizz, hogy ez bekövetkezzék, de ha kicsit magunkba nézünk, ez ugyanaz.

2012. júl. 4. 13:54

Úgy gondolom a legtöbbjük akik most hangot ad felháborodásának attól is felsikít, ha egy egérke elszalad mellettük a Balaton partján. Mit tenne, ha egy vaddisznó rohanna ott?


Nagyon szép dolog az állatvédelem, de csak ésszel.

168. 9ec59d8582 (válaszként erre: 166. - Timycat)
2012. júl. 4. 13:54
Az utolsó bekezdés első mondatával egyetértek :)
167. 9ec59d8582 (válaszként erre: 164. - Mese)
2012. júl. 4. 13:51
Ez igaz, de szerintem nem tartjuk magunkat veszélyeztetettnek, egyszerűen úgy gondolják, hogy nekik az a terület jár, mert megtehetik. És ha a törvény nem tiltja, amin lehet gyilkolással uralkodnak, ez is állati ösztöntermék. Szóval... :)
166. timycat
2012. júl. 4. 13:48

Most szót emeltek egy vaddisznóért, sajnos ez van, írtjuk, mert kell is őket a saját érdekünkben. Leszűkítettük az életterüket ők meg baromira túlszaporodtak- tekintve hogy az idei és a tavalyi időjárás igen kegyes volt a szaporulathoz, télen meg az ember etette őket. Szóval baromi sokan vannak, eszméletlen nagy károkat tudnak okozni az erdő- és mezőgazdaságban, a közelekdésről nem is beszélve... és nem, a vadisznó nem egy cuki állat, kegyetlenül agresszív tud lenni az emberrel szemben, itt ne az ember által etetett-vadászatra szaporított jószágokra gondoljunk.


Itt most a "média előtt" gondolom a szabályoknak megfelelően kilőttek (ha igaz) egy vaddisznót, de egy vadászaton vagy az orvvadászok tucatszám lövik ki őket, azon valahogy senki sem háborog, sőt eszükbe sem jut. Ha mégis háborognak akkor meg az nem jut eszükbe, hogy az a csúnya vadász/erdész télen eteti, árvízben menti a vadat és ha lőni kell azt legjobb tudása szerint az állatnak minél kisebb fájdalmat okozva lövi ki.


Ha már minden élet egyenértékű akkor lássuk be a legjobb dolog a többi élőlénnyel azzal történhetne, ha mi emberek eltűnnénk a Földről, szóval kollektív öngyilkosságra fel! De ha lehet én csak a bősz állatvédők után szopogatnám el a ciántabit.

165. mese (válaszként erre: 163. - 44b92f93e3)
2012. júl. 4. 13:46

én is így látom, csak hupsz, fordított esetben...:)

(rád értve)

164. mese (válaszként erre: 161. - 9ec59d8582)
2012. júl. 4. 13:44

szeritetm itt az a gond, hogy az ember magát tartja a legveszélyeztetettebb állatfajnak..

és inkább legyilkol eszetelnül mindent ami él és mozog körülötte, hogy mentse a tyúkszaros kis egoját, és az állatok által veszélyben csak igen ritkán lévő életét.

163. 44b92f93e3 (válaszként erre: 138. - Mese)
2012. júl. 4. 13:42

"inkább írtanám azokat az embereknek nem nevezhető vérontó egyedeket, akik oktalanul írtják az állatot,"


hupsz:S hát bocs, de ezzel a mondatoddal legalább most közelebb kerültél az állatvilághoz... az én szememben mindenképpen.

162. mese (válaszként erre: 160. - Csgybzs)
2012. júl. 4. 13:41
Csatlakozom a véleményedhez!:)
2012. júl. 4. 13:41
Milyen állatvédés? Az ember válik gerinctelen féreggé egy olyan gyilkolásmóddal amiben az állat nincs megtisztelve. Ezt nem vadászatnak nevezik.
160. csgybzs (válaszként erre: 156. - 458101abbf)
2012. júl. 4. 13:40

Erdész szájából nem is fogsz. Sem olyan szájából, aki bármilyen okból gyilkolászik.....


Köszönjük szépen! :)

159. csgybzs (válaszként erre: 157. - 44b92f93e3)
2012. júl. 4. 13:39
Nem kell egyformán gondolkodni, sőt, írnod sem kell nekem. Jobb, mintha "pofán vágnád magad"....
158. mese (válaszként erre: 157. - 44b92f93e3)
2012. júl. 4. 13:39
kérlek, akkor tégy eleget annak, amit írtál!:)
157. 44b92f93e3 (válaszként erre: 137. - Csgybzs)
2012. júl. 4. 13:36

Nem tudom mi a szokás a Balaton körül, de errefelé a vadásztársaságok vadgazdálkodást folytatnak, ami annyit tesz, hogy segítik a vadak fennmaradását, szaporodását, hogy legyen mit kilőni.

Ezek az állatok nem tartoznak a veszélyeztetett fajok közé.


Ráadásul mindjárt pofán vágom magam amiért olyan emberekkel állok szóba, akik kijelentik többre értékelnek állatokat mint néhány embert.

Az más kérdés persze, hogy én sem tartom embernek azokat akik embert öltek. De az összes többi rablót, csalót, gazfickót, és gaznőt, kinek emberi vér nem tapad kezére, embernek tartok, és többre értékelem hibájuk ellenére is, mint egy állatot.

2012. júl. 4. 13:35

Nyugtat a tudat, hogy ilyen badarságokat, mint itt az "állat védőktől" erdész szájából még nem hallottam.

További kellemes világ megváltást!

155. mese (válaszként erre: 153. - Mese)
2012. júl. 4. 13:35
utolsó mondatom fogalamzása elég értlemetlen lett, de remélem értitek.
154. 458101abbf (válaszként erre: 149. - Csgybzs)
2012. júl. 4. 13:33
Persze, ha "legyen szíves falhoz állni!"-val vezénylünk fél falut a sortűz elé, akkor sokkal stílusosabb lesz a tömegmészárlás.
153. mese (válaszként erre: 147. - 298b15dfdd)
2012. júl. 4. 13:33

akkor ennyi erővel azt is kijelenthenénk, hogy bármiylen hihetelen, az ember azért van, hogy gyilkoló gép legyen, kipusztítson maga körül mindent, uralkodjon minden felett, még a természet felett is.

Ugye nem így gondolod?


Bocsi, de nem gondolod hogy az a kijelentés miszerint egyes állatok azért vannak, hogy az ember írtsa őket elég morbid?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook