Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad terhesen a Balatonban fürdeni? fórum

Szabad terhesen a Balatonban fürdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. Channa* (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 21. 07:40

Írtuk, azaz én is írtam, hogy uszodában voltam néhány alkalommal. Még az elején, amíg rám jött a bikinim;)


Te viszont, mindenképp beszélj az orvosoddal, mert a lényeg a méhszáj zártsága. Ha az rendben van, akkor lehet strandolni!

42. libikóka (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 19:43

Írtunk a medencékről is,,de igen jártam strandra is.

Ettől függetlenül ha kétségeid vannak,,bírd ki és ne fürödj.

Vagy kérdezd meg az orvost,,és az ő szavára hallgass.

2023. jún. 20. 19:25
Volt köztetek olyan, aki stramdon medencébe fürdött terhessége elején?
2023. jún. 20. 05:42
Én mikor az elsővel voltam terhes 5 éve simán fürödtem a 4. 5. Hónapban a balcsiban. Ahogy a nőgyógyászom mondta ha lehet inkább természetes vízben fürödjek ott kevésbé kapok el bármit és tényleg kutya bajom sem volt (amúgy ez saját tapasztalat is, ezért kerülöm az épített medencés strandokat). Plusz nézte a méhszájamat ami teljesen zárt volt és mostanra van egy 4 éves egészséges tündéri kislányom. Most a másodikkal vagyok terhes és most is fogok fürödni de csak természetes vizű strandon. Ilyen korai terhességben amiben te vagy simán lehet, de ha nagyon parazol kérdezz rá a dokidnál. Boldog babavárást 🙂
39. Channa* (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2023. jún. 19. 12:37

Nem tudom. Gondolom, szövődmények esetén az orvos kezel.

Szerencsére nem volt rá szükségem.

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Greeneyed)
2023. jún. 19. 12:34
Értem, amit írsz. De mint mondtam, a mai világban, az információs társadalomban az egyik legfontosabb feladatunk szűrni a ránk zúduló tartalmakat. Az információdömping nem áll le, valamint helyettünk senki sem fogja szűrni őket. Ilyen időket élünk. Ez a mai kor kihívása.
37. Greeneyed (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 12:23

"Az élet csupa lemondás. Főleg egy anyának."

Oké, de az indokoltnál több terhet nem kéne rájuk pakolni.

Pl. van egy "kórházi kaják" Facebook-csoport, ahol frissen szült anyukák is osztanak meg képeket a kórházi ebédjükről, vacsorájukról; vannak köztük itthoni és külföldön élő magyarok. Rendszeres a kiakadás, amikor egy külföldi szülészetről olyan képek érkenek, amiken szerepel pl. borsó. Merthogy az itthon "tiltott", ugyanis puffadást okoz. Ott meg úgy vannak vele, hogy nem mindenkinek (nem minden babának) okoz gondot, mindenki észreveszi maga, hogy mi az, ami nem tesz jót, és akkor azt mellőzi, de fölöslegesen, előre nem kell megijeszteni vele.

36. gigi>
2023. jún. 19. 12:20
Mikor az én menyem terhes volt, nem ment bele a Balatonba. De nem csak oda nem, ő semmilyen fürdő helyen nem ment a vízbe.
35. Greeneyed (válaszként erre: 29. - Léna123)
2023. jún. 19. 12:17
De ha van kismamának adható antibiotikum és egyéb gyógyszer, miért kell addig várni vele, amikor már biztosan nem gyógyul meg anélkül?
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Greeneyed)
2023. jún. 19. 11:30

Az élet csupa lemondás. Főleg egy anyának.

De mint írtam, egyéni megítélés kérdése, hogy ki mennyire "bevállalós" kismama. Vannak, akik úgy vannak vele, hogy az anyasággal nagyjából úgy folytatják az életet, mint előtte. Vannak, akik viszont mindenről lemondanak, nehogy bármi is történjen, mert mondjuk ez volt a tizedik lombikjuk. És a kettő közt is sokan vannak.

33. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. jún. 19. 11:27
Ebbe jobb nem belegondolni, ha természetes vízbe mész 🙈
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Libikóka)
2023. jún. 19. 11:25
Aki hajlamos túlaggódni, annak tényleg probléma. De ahogy itt többen is írták, a dokira kell hallgatni, és kész. A mostani körülmények között fontos megtanulni szűrni és kezelni azt a temérdek információt, ami felénk áramlik. Ez most már tényleg elengedhetetlen része az életnek. Főleg, hogy az aggódás a szülés után nem hogy elmúlik, hanem fokozódik.
31. kiskacske (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 11:25

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a szabadvíz sokkal jobb, mint a zárt medencék. Viszont nagyon érzékeny most minden odalenn, így esélyes lehet egy fertőzés összeszedése akkor is, ha nagyon figyelsz.


Én a part közelében élek, de inkább kihagyom vagy max térdig fogok belemenni. Amúgy nem tilos, de fiygelj magadra. :)

16+5 hkm

30. unom (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2023. jún. 19. 11:23
Oké, nem most volt, de nekem az orvos felírta az antibiotikumot és a vérnyomáscsökkentőt is, mikor indokoltnak látta.
29. Léna123 (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2023. jún. 19. 11:13
Ha az orvos úgy ítéli meg, nyilván fel fogja írni az antibiotikumot. Én ismertem olyan kismamát, akinek kellett szednie, mert olyan problémája volt. De ezt nyilván nem a kismama, hanem a doki dönti el.
28. Greeneyed (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. jún. 19. 11:09

És mi van akkor, ha szövődmény alakul ki (pl. tüdőgyulladás) azért, mert csak orrcseppet kaphatott a kismama, amikor antibiotikum kellett volna? Komolyan érdekel.

Értem, persze, az óvatosság okát, de az érem másik oldala, hogy néha pont ezzel kockáztatják a komoly következményeket.

27. Greeneyed (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 11:06

"Egy nyár kihagyása nem nagy áldozat."

Lehet, de ez csak egy az ezer közül, amiről egy kismamának le kellene mondania a paráztatók szerint.

26. libikóka (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 10:51
Semmi gúny nem volt abban amit írtam,,a nevetős jel ellenére.Tényleg elgondolkodtam,,és tapasztalom is,a mai rengeteg információ sokaknak rémálommá teszi a várandósságot.
25. globus (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 10:51
Most még talán tisztább a víz, mint augusztusban, de valószínűleg nagyon hideg. Simán bekaphat hólyaghurutot az ember lánya.
24. Léna123 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. jún. 19. 10:48
Én is lehet a tízezredik voltam, amikor 6 évesen olyan csúnya vírust szedtem össze nyaraláson a vízben, gennyes hashártyagyulladással műtöttek, és nem sokon múlt, hogy most ne írogassak itt. Ez medencés vízben történt, ezután szüleim sokáig nem vittek bennünket ilyen helyekre, inkább tavakhoz jártunk, sokszor jártunk a Balcsira is, és sosem volt bajom ezután. Nekem viszont jópár éve elment a kedvem tőle, amikor legutóbb ott voltunk, igaz szabad strandi rész volt, de közel s távol egy wc nem volt. Azóta nem kívántam meg, hogy abban fürödjek.
23. Channa* (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. jún. 19. 10:35

Én ismerem a kis esélyt. Sajnos többször kerültünk már bele, abba a minimális százalékba.


Szerintem se fürödjön a Balatonba. Természetes víz, hullákkal (elnézést!), széklet, vizelet és egyéb baktériumok. Hiába mondják, hogy ivóvíz minőségű. Én nem innék belőle.


Ilyen szempontból inkább egy agyon klórozott medencevíz.


A nem régen szült rokonaim strandra és uszodába sem jártak. Én voltam a terhességem elején 2-3 alkalommal úszni, de aztán már nem mentem, hogy vigyázzak magunkra.

22. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. jún. 19. 10:29
Elég régen voltam terhes, de max. orrcsöppet használhattam, ha beteg voltam. Ez nem új keletű.
2023. jún. 19. 09:53
Ha jó a víz minőség, és nem túl hideg, akkor igen. Inkább, mint egy medencében.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2023. jún. 19. 09:51
Ti, ahogy a legtöbben, szerencsésen túléltétek. De minden mondjuk tízezredik nem. Persze, kicsi az esély. De ki akarja megkockáztatni, hogy pont ő legyen a tízezredik? Főleg, ha annyival nullára csökkenthető a kockázat, hogy csak a lábát áztatja a Balatonban. Egy nyár kihagyása nem nagy áldozat. De ez teljesen egyéni megítélés kérdése.
19. globus (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2023. jún. 19. 08:33
Most megnéztem, Balaton vize 21-23 fokos. Brrrr.
18. libikóka (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. jún. 19. 08:30
Hogy éltük túl?:D
17. globus (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. jún. 19. 08:29
Na hallod, ma nem kaphat még egy szemcseppet, kenőcsöt sem a bőrére, mert abból felszívódhat valami. Semmilyen köptető, gyógynövényes se. Antibiotikum agyrém...penicillin megszűnt, minden más ellenjavallt. Imádkozzon, nehogy bármi ba legyen, de szoptatás alatt sem.
16. libikóka (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. jún. 19. 08:03
Hát igen!:)
15. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 07:46
Ha az orvosod engedi, valószínű lehet. Ettől függetlenül én nem tenném, mint ahogy nem is tettem, amikor terhes voltam. Nem mertem kockáztatni, hogy valami bacit összeszedjek.
14. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 02:43

Ha nem azonnal megy tovabb a hajo. Mi mindig csereltunk, mert anyam azt mondta kisgyerek korom ota.

De ha hidegben beborultunk, es utana orak alatt lefutottuk a futamot sem lett bajunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook