Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leírnád ide kedvenc diétás sütireceptedet? fórum

Leírnád ide kedvenc diétás sütireceptedet? (beszélgetős fórum)


10. grizus
2013. aug. 25. 20:59
Nekem a rizskoch a kedvencem, mindenki tudja a receptet, rizs tejben megfőzve, tojások szétválasztva, sárgáját édesítővel krémmé keverjük, fehérjét habbá verjük. Mehet bele mazsola, reszelt citromhéj, aromák, tetejére mandula. Lekvárral eszem, ami cukros...
2013. aug. 25. 10:47

Reggeli itóka!


1 liter 1.5% tej 3-4 dl bármilyen gyümölcslé.

Jól összerázod és iható.


1 liter 2.8% tej 1 pohár kefir: A tejet felforralod, majd kihűtöd langyosra és belekvered a kefirt és kész - 3-4 óra mulva meleg helyen kész a finom kefired. /nyáron napon télen radiátor közelében/


Bár milyn főzelékek habarásához is lehet használni. tejfől helyet.

2013. aug. 25. 10:39
30 dkg turó 2 ek hollandkakaó egy kis édesitő jól kikavarod és már kanalazhatod is.
2011. júl. 29. 18:15

a legjobb dietas edesek recept

csomolcsoket aprora vagjuk es oszekeveruk zsirmentes joghurtal.fantasztikusz

2011. júl. 29. 16:25

Nekem van egy. Egy zabpehely dobozán olvastam, és már többször megcsináltam, igaz én mandula helyett dióval, de úgy is nagyon finom.


Mandulás-gyümölcsös zabpehely sütemény


Hozzávalók:


25 dkg teljeskiörlésű zabpehely

1 kg alma

25 dkg erdei gyümölcskeverék (én fagyasztottam szoktam venni)

5-6 dkg szeletel mandula (én diót használtam)

fahéj

olivaolaj


Elkészítés:


Az almát hámozva a reszelő nagyobbik lyukú részén lereszeljük, de egy db almát meghagyunk, melyet majd a végén hámozás nélkül vékony szeletekre vágunk. A zabpelyhet az erdei gyümölccsel és a reszelt almával valamint a fahéjjal, meg egy kevés olivaolajjal jól összedolgozzuk. Tepsibe tesszük a masszát, és a szeletekre vágott almával, valamint a dióval diszítjük, majd középmeleg sütőben megsütjük. (A recept 25-30 percet ír, de az én légkeveréses sütőmben hamarabb elkészült. Finom fahéj illat szálldogált, és édes volt annak ellenére, hogy nincs benne cukor.)

2011. júl. 29. 16:25

Ez nem süti, de én nagyon szeretem:

fagyasztott vagy jó hideg málna + édesítőszer + diétás tejszínhab

2011. júl. 29. 16:19

Ja, és azért kamu túrós, mert olyan, mint a túrótorta...


Ribizkével is biztos finom. :-)

2011. júl. 29. 16:18

Hát nem tudom minek nevezik ezt a sütit, én kamu túrósnak, de nagyon finom, főleg így nyáron.


Hozzávalók:

Keksz (természetesen diétás)

Vaníliarúd

Édesítőszer (folyékony)

Zsírszegény tejföl

Gyümölcs

Tortazselé (fent említett folyékony édesítővel megfőzve)


1 sor keksz a tepsi aljára, rá egy kb. 1,5 cm réteg a tejfölből, amit előzetesen ízesítettél az édeskével és a vaníliarúd kikapart magvaival... arra megy még egy réteg keksz, majd megint tejföl, végül jöhet rá a gyümölcs (málnával, eperrel, szederrel az igazi), és a tetejére a piros tortazselé (2 csomagot 4 dl vízzel főzök meg, így jó kemény lesz).


Pár óra alatt átázik a keksz, gyönyörűen szeletelhető a süti, isteni és még nem is drága.

2011. júl. 29. 16:14
figyelek én is :)
2011. júl. 29. 16:12
Leírnád ide kedvenc diétás sütireceptedet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook