Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kipróbált, jól bevált, családi-baráti összejövetelen jól tálalható sütireceptekkel(címekkel) tudtok segíteni? fórum

Kipróbált, jól bevált, családi-baráti összejövetelen jól tálalható sütireceptekkel(címekkel) tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


22. hajan71 (válaszként erre: 21. - Cicaanya)
2007. dec. 12. 08:09
Köszönöm!:-)
2007. dec. 11. 19:06

sziasztok kaptam tökjó recepteket képpel(karácsonyi)

akinek kell,priviben küldje az e-mail cimét és küldöm is;)

sziasztok!

2007. nov. 2. 13:41
Én is szoktam savanyítani is,az idén elmarad,mert nem lett annyi,hogy érdemes legyen nekiállni.Sajnos az enyém nem olyan szép fehér,mint a bolti,kisé megbarnul,pedig hetente minimum egyszer át szoktam mosni.
2007. nov. 1. 11:29

Köszönöm a választ :).

Azóta nem volt időm ujabbat sütni, de a túrós pogácsának nagy sikere lett nálunk. Anyukám már sütöt is a tegnap, mind elfogyott, és valószinűleg ez lesz karácsonykor a sós sütemény, a régi helyett :).

A káposzta tanács pedig pont jókor jött, mert ma hozzuk el a káposztát mamáméktól és most fogjuk eltenni savanyúnak, és mindenképp akarok így édesen is eltenni a fagyasztóba.

A lisztes kancsót meg azért sajnálom mert szetbe volt a sós meg a cukrossal. De nem baj, lesz másik ;)


Sziasztok!

2007. okt. 31. 09:12
A nyers káposzta lefagyasztásról:vékonyra legyalulom,besozóm és rögtön zacskóba gyömöszölöm!(én így csináltam)Télen szoktam belőle paradicsomos káposztát dinsztelt káposztát belőle!
17. szazala (válaszként erre: 13. - Enikoke)
2007. okt. 31. 09:08

Nagyobb bajod sose legyen!!:)))

Valamikor régen a pici lányom kezébe került a hintőporos doboz.Az se volt semmi!!:))))

16. szazala (válaszként erre: 14. - Smudlaagi54)
2007. okt. 31. 09:06
Érdemes volt megnéznem a recepteket,ma szaftos fasírt lesz tarhonyával!Köszi!
2007. okt. 31. 09:03

Annnyira örülök,hogy nem hiába tettem fel a pogi receptet!Én is megsütöm a hétvégi vendégjárásra megint!

Nekem is van egy nagyon finom és egyszerű tepertős pogi receptem,amit elég gyakran meg is sütök,mert mi disznóvágáskor még frissiben ledaráljuk a tepertőt és adagokra osztva lefagyasztom.

2007. okt. 30. 17:33
Csináld meg a Heni kedvencét,érdemes,és a reszelt linzert is.De a többi süti recept is nagyon,finom amiket felraktam.Nálunk nagyon bejött mind,ezeket évek óta csinálom.Meg még egy jó néhányat.De van tuti töpörtyüs pogi receptem is (leveles)ha érdekel irj
2007. okt. 30. 08:46

Sziasztok!

Új vagyok, a fórumon is, meg feleségként is, így még nagy tapasztalatom nincs a konyhában, de nagyon szeretek próbálkozni, sütkörészni, és egészen jól is megy. Legalábbis szeretem azt hinni :).

Tegnap találtam rá a honlapra(káposztát akarok lefagyasztani nyersen) google-ben keresve. Az eredeti kérdésemre nem találtam választ, viszont nagyon sok jó ötletet találtam. Többekközt, ezt a kérdéssort is végigolvastam, és ki is próbáltam a receptet :)(ezt az utolsót, amit szazala készítet).

Még az este összekavartam, és reggel, munka elött kisűtöttem. Hát ne mondjam hogy nagyon nagy sikere volt úgy otthon(anyukáméknak is vittem) mint a munkában is. Főleg hogy még melegen hoztam be. Nagyon nagyon finom, és egyszerű is.

Ezért regisztráltam is azonnal, és köszönöm ezt a szép napot :).


Üdv,

.eniko.



u.i.: sajnos mikor kész voltam, és akartam visszarakni a lisztes kancsót, elejtettem és szerte széjel ment :(

2007. okt. 26. 19:40

Mindenkinek kösz!Cserébe leírom azt a pogireceptet,amit a lányom érkezésére időzítettem.Nagyon röstelltem magam,mert kb tíz perc alatt elfogyott,és rákérdeztek,hogy van-e még!?!Igaz,szinte az egész család "befutott":))

Nagyon egyszerű,nem igazán olcsó,de nagyon kapós!!

-fél kiló liszt

-fél kiló turó

-fél kiló margarin

-1 evőkanál só

-1 sütőpor(ez el is hagyható)

Ezeket összegyúrni,egy éjszakát hidegen állni hagyni!Másnap apró pogácsákat,rudakat sütni!Tetejét tojással megkenni,lehet megszórni különböző magokkal,sajttal.

Ebből a mennyiségből kb 60 darab pogi és ugyanennyi rúd lett,összesen úgy 4 tepsivel:)

2007. okt. 24. 20:39

Szia!

Most raktam fel egy receptet, Kata gyors almás sütije néven. Nagyon gyors, és finom süti. Mutatós is, szerintem. Ha van kedved, nézd meg.

Remélem sikerrel jársz, és találsz kedvedre valót :))

10. forizs.maria (válaszként erre: 7. - Andyviv)
2007. okt. 24. 19:09
Nagyon szeretném, ha elküldenéd a "receptet" én is esküvőkről ismerem. Köszike
2007. okt. 23. 12:10
Ez egy nagyon egyszerűen,gyorsan el készíthető süti.A neve kókusz golyó.Még sütni sem kell.Az alapja a háztartási keksz.A belsejébe pedig meggy szemet szoktak rakni (befőttből).Majd meg hempergetik kókusz reszelékben.A pontos receptet nem tudom de biztos hogy meg lehet találni a süteményes könyvben.
2007. okt. 17. 22:54

Van itt a sütik között pár leírás róla,ha esetleg sokban eltérnének a tiédtől,akkor szívesen fogadom.Beírtam,hogy őszibarack,és adott párat.


Ha van más,egyszerű,de nagyszerű:),sikeres sütiötleted,megköszönném!


Nem a családban megszokottakat szeretném,de félek vakon belefogni újakba!

2007. okt. 17. 20:58
nekem megvan az őszibarack,lagzi süti receptje,ha kell,írjatok!!
6. win
2007. okt. 17. 08:29

Szia!


Felvittem egy receptet, tésztás túró rudi néven. Nagyon mutatós és finom süti, szerintem gyorsan meg is van. Ha gondolod, próbáld ki!

A másik favorit nálunk a családban a fagyiszelet. (Úgy tudom, ennek is fenn van a receptje.) Ez lényegesen pepecselősebb, de szintén nagyon mutatós, mondhatni elegáns sütemény.

5. szazala (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2007. okt. 17. 07:57

Emlékszem a lakodalmamban is volt,akkoriban nagy 'divat'volt,sőt tán vagy 20 éve én is megsütöttem egyszer,

utána fogok nézni!Mi simán őszibaracknak hívtuk:)

A zebrasütivel csinálok egy főpróbát,most a hétvégén,hasonló a métereskalácshoz,de jóval egyszerűbbnek tűnik....


Köszi a tippeket,és örömmel fogadnék még!

2007. okt. 17. 06:38
soha nem csináltam, csak ettem, a nevét se tudom, sajnos.. a lényege, hogy baracknak néz ki. gömbölyű és 2 színű, van szára és 1 db levélkéje is. azt mondják pepecs meló, de látványos és isteni :)
2007. okt. 16. 21:58
Nagyon egyszerű,és nagyon fini süti recepteket a raktam fel.jól tárolhatók,és már előre elkészítheted mind a kettőt Zebra süti,Szivecskés süti.Jó sütést, készülődést!
2007. okt. 16. 21:54
Ha már beírtátok valahova,akkor csak a süti címét-majd megkeresem!A lányom több,mint 4 hónap után jön haza külföldről,meghívom a tágasabb családot és barátokat is,nagy buli lesz:)))Jól tálalható,kínálható recepteket várok!Köszönöm!
2007. okt. 16. 21:49
Kipróbált, jól bevált, családi-baráti összejövetelen jól tálalható sütireceptekkel(címekkel) tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook