Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet Panadolt szedni a 3. trimeszterben? fórum

Lehet Panadolt szedni a 3. trimeszterben? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 12. 09:50
Amúgy 2. trimeszterben voltam mikor influenzás lettem, 39.5 fokos lázam volt, a kórházban azt mondták kalmo és algo -pirin illetve rubophen (paracet.) Nekem a kalmopirin vált be de azt te már a 3. trimeszterben nem szedheted, így marad a paracetamol tartalmú panadol, rubophen stb.. De szerintem tényleg csak akkor ha lázas vagy!
21. Trinitas (válaszként erre: 14. - Azure_)
2012. okt. 12. 09:46

Milyen fájdalomcsillapítót szedhető a babavárás alatt?


Ez a legnehezebb kérdés. Teljes biztonsággal sajnos egyik gyógyszer sem szedhető a terhesség során, de abszolút ellenjavallata nincs sem a paracetamol, sem a metamizol (Algopyrin), sem a diclofenac (Cataflam) hatóanyag tartalmú gyógyszereknek. Ez azt jelenti, hogy nagy körültekintéssel, a haszon/kockázat mérlegelése mellett ezek esetleg szedhetők, közülük talán a paracetamol készítmények a leginkább biztonságosak. A döntést befolyásolja a terhességi kor, illetve, hogy rendszeres, vagy alkalmi gyógyszerszedésről van-e szó.


Algopyrin hatóanyaga a metamizol nem javasolt a 3. trimeszterben, mert egy létfontosságú ér (a ductus arteriosus) korai záródásához és esetenként túl kevés magzatvízhez vezethet.

A acetilszalicilsav tartalmú láz- és fájdalomcsillapítóknak jelentős vérálvadásgátló hatása is van, mivel gátolják a vérlemezkék összekapcsolódását, így megnövelik a vérzési időt.


A legnépszerűbb fájdalomcsillapító az ibuprofen (Advil, Nurofen, Algoflex) terhesség alatt tilos!


A paracetamol nagy adagban májkárosító hatású. Mégis, a legtöbben paracetamolt javasolják a terhesség alatt. A paracetamolnak vannak olyan tulajdonságai, melyek jobbak a többi lázcsillapítónál. Több láz- és fájdalomcsillapító károsítja a gyomor nyálkahártyát, így hosszú ideig nagy dózisban alkalmazva akár gyomorfekélyt vagy gyomorvérzést okozhatnak. Ilyen hatóanyag az acetilszalicilsav, egyéb szalicilsav-származékok, a diklofenak és az ibuprofen, hogy csak a leggyakoribbakat említsük.



Szoptatás alatt mind a paracetamol, mind az ibuprofen biztonsággal szedhető, az algo és kalmopyrin nem.


-----------


Ezekből is látszik, hogy tényleg csak lázra ajánlatos bevenni bármit is, mert itt még a nem hivatalos kutatási eredmények nincsenek is beszúrva. Ennél ijesztőbb dolgokat is olvasni.. viszont a láz árt a babának, azt csillapítani kell.. de egy fejfájásért nem biztos, hogy megéri..

2012. okt. 11. 19:07

Paracetamolt szabad bevenni!

Itt is a minden túlzás káros elv érvényesül. 1 szem gyógyszertől nem lesz baja a babának, nem hullik ki a foga és stb. Tartós szedés okozhat problémát,de gondolom nem épp rászokni akarsz :)

19. e1e781f342 (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2012. okt. 11. 13:20
Ezt jó tudni, mert nekem a nőgyógyászom kalmopirint, és algopirint is adott az első trimeszterben De mivel nem segített végül antibiotikumot szedtem, mert annyira beteg voltam.
18. Macskanita (válaszként erre: 17. - LauraJones)
2012. okt. 11. 13:11
ez a pansaz éjjel óta fennáll:-(
17. LauraJones (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. okt. 11. 13:06

Én erre a panaszra még nem vennék be gyógyszert. Nem tudhatod, mit teszel vele.

Ha lehet, inkább mindenféle bogyót kerülj!!!

2012. okt. 11. 13:05

Nekem is úgy mondták, hogy ha muszáj a lázcsillapító, akkor valami paracetamol tartalmút szabad bevenni,de kizárólag orvosi utasításra.

Én hűtőfürdőt vettem inkább.

15. Bibi25
2012. okt. 11. 13:01
Menj el orvoshoz es kerdezd meg tole.
14. azure_
2012. okt. 11. 12:57
Nem szabad. Kizárólag algopyrin
2012. okt. 11. 12:52

A paracetamol a fogcsírákat károsítja.

Barátnőm kislánya 4 évesen az összes fogát elveszítette. Jártak fűhöz-fához, kiderült, hogy nagy valószínűséggel a 6. hónap után szedett paracetmol volt a bűnös.

Forró mézes tea és alvás. Az biztos nem árt egyikőtöknek sem.

Jó egészséget.

2012. okt. 11. 12:50
egész délig feküdtem bevallom
2012. okt. 11. 12:49
Nyugodtan vedd be. Semmi hatással nincs se a terhességre, se a szoptatásra.
10. t_marcsi (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:48
Első körben inkább próbáld meg kialudni. Egyébként Panadolt még szoptatás alatt is lehet szedni, bár nekem fejfájásra kb. olyan volt, mint halottnak a csók :(
2012. okt. 11. 12:46

Mondjuk en sem vettem be semmit eddig a vitaminokon tul:)

Probalj inni egy nagy kamillateat, zuhanyozz le, aztan irany az agyiko:)

8. Trinitas (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:41
Amúgy elhiszem hogy rossz de én csak lázra venném be, egy nátha miatt nem terhelném a baba szervezetét.
7. Trinitas (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:40
Mivel ibuprofen tartalmút tilos kismamáknak, algo és kalmo -prirint 3. trimben nagyon nem ajánlják, így marad a paracetamol.. szóval igen.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:39

Rubophen nem nyero?

Hja, riogatjak... Nalam az elso trim-ben volt, hogy majdnem szetesett a fejem, pedig nemvok fejfajos, elmentunk az ugyeltes gysz tarba, de a neni lebeszelt, hogy meg olyan picike a baba, stb, inkabb turjek.

Mondtam ezt a dokimnak, O is azt mondta baromsag, mert sokkal rosszabb,ha szenved az anya= a baba is.

Nogyogyidat nem kerdezted meg?

5. rekuczy (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:39
Szerintem fekudjel le ha van lehetoseged az idotol lehet es az biztos nem karos hatha elmulik egy kis alvastol. Nekem is sokat fajt a fejem es a fogam de egyszer sem vettem be semmit. kitartast
4. Macskanita (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2012. okt. 11. 12:37
az komoly...pedig hogy riogatják az ember lányát.
2012. okt. 11. 12:36

Sziasztok! kérdésem volna...mert egyik orvos ezt mond, másik azt. 30 hetes terhes vagyok, algopirynre érzékeny, vagyis allergiás, eddig a panadolt tanácsolták, szerencsére régen kellett bevennem, de most nagyon "másnapos érzésem van, már bevettem a magnéziumomat, egy b6-tal, ettem ittam, de a nyomasztó fejfájás nem múlik...panadolt lehet bevenni?

Szerintem megfáztam, mert orrom is folyik:-( Köszi, ha van valakinek erről tapasztalata.

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. okt. 11. 12:36
Czeizel prof. Azt mta a legutobbi 9 honap musorban, hgy Mo-n jelenleg nincs olyan gyoszi, ami a magzatra karos hatassal lenne.
2012. okt. 11. 12:34
Lehet panadolt szedni a 3. trimeszterben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook