Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt Aspirin 500-t szedni fejfájásra, megfázásra (középső trimesztertől)? fórum

Terhesség alatt Aspirin 500-t szedni fejfájásra, megfázásra (középső trimesztertől)? (tudásbázis kérdés)


21. lufi
2008. márc. 18. 08:38
Én a terhesség és a szoptatás alatt is kerültem a gyógyszereket. Szinte minden orvos ezt javasolja.
2008. márc. 17. 20:31
Tudomásom szerint, semmiféle piryn-re végződő gyógyszert nem szabad szedni, mert vérbőséget okoz.
2008. márc. 2. 17:51
Az első fiammal mikor terhes voltam akkor ben a korházban az egyik csaj nagyon meg volt fázva és egyebek ő kalmopirint kapott.Az én dokim azt mondta,hogy azt szedjem amit terhesség előtt mármint elmondtam ,hogy mit szoktam, nálam akkor a panadol vált be.
2008. febr. 29. 18:16
Csatlakozom. Algopyrin max. egy fél, ha muszáj.
2008. febr. 29. 18:13
algopirint azt szedhetsz de ne vidd túlzásba.
2008. febr. 29. 18:09
panadolt vagy efferalgant szedhetsz ha muszáj
15. vapi
2007. szept. 25. 07:26

Tilos!

Algopyrin ha nagyon muszáj,mást nem szabad, és azt is csak a második trimeszterig. Utána semmit nem szabad szedni, mert vérzékenységet okozhat.

2007. szept. 22. 23:18
Ugy tudom tilos, az Aspirin verzekenyseget okozhat a gyereknel, de errol orvos tud biztosan mondani.
2007. szept. 22. 23:13
2 hét van a 26-hétig azt már asszem kivárom és majd megkérdem őt. Amúgy egyébként nekem nagyon sok helyre kell futkosnom. Cikket lehetne róla írni, anyuval állandóan egyeztetünk hogy mikor kell jöjjön vigyázzon a fiamra, mert állandóan megyek valami vizsgálatra, vagy egyéb elfoglaltságom van. és nagyon fárasztó és unalmas már. Pedig ez a terhességem tök jó mert észre se veszem hogy van szinte, olyan jól viselem. És elcseszik az ember kedvét a sok hülye vizsgálattal. Ami tudom hogy szükséges rossz, csak pl, nem látom értelmét annak, hogy azért mert a 12-héten a terheléses cukrom 8-as lett egyóra múlva azért nekem két hetente vérvételre, utánna délután eredményért, másnap meg a cukros dokinőhöz járkáljak, amikor azóta egyfolytában 4,9, meg 3,8 küzti eredményeket mérnek, és idehaza is akkor volt 6,6 a legmagasabb az eredményem mikor kíváncsiságból megettem 4 szilvásgombócot, ami totál szénhidrát. Sőt egy egész pizza után is csak 5,1 a cukrom, és egyfolytában csesztetnek, mert egy egyszeri eredményem határ érték volt. Na meg ugye + a védőnőhöz 4 hetete, és még nem elég a minapp még meg is látogatt, pont mikor a fiam aludt délután és én is pihiztem volna. Szóval kicsit belefáradtam a vizsgálatokba, sajnos. Meg már inkább várom, hogy az utolsó hónapba legyek, hogy menjünk nst-re, meg kicsit várom már a szülést is. Pedig tudom hogy fájni fog, még is várom már. Fura az egész.
12. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2007. szept. 22. 23:02

Jaaaa, akkor nem arról van szó, hogy egyáltalán nem látott doki, csak éppen nem ugyanaz.

Mondjuk nem tudom, hogy hol milyen szokások vannak. Én 3-4 hetente járok a dokimhoz, ott mindent egy helyben el tudok intézni (szűrés, labor, uh, nst), így nem is megyek máshová (na, jó a védőnőhöz, mert az kötelező).


Mondjuk attól még felhívhatod, hogy nem sűrűn találkoztok. Hátha van jobb ötlete a problémádra.

2007. szept. 22. 22:56
De voltam még 18 hetes uh-on is csak akkor helyetesítette valaki, mert épp nyári szabin volt. És most tudtam meg hogy majd 26 héten lehet menni megint uh-ra, de az nem hivatalos, úgyhogy nem is a nagy uh-on csinálják, csak mivel kell menni kenetlevételre ezért aztán a kis vagyis ősrégi uh-on megnéznek. hát majd kiderül hogy mi lesz, most nagyon más rendszer lett mint 2 éve :(
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2007. szept. 22. 22:44

Micsoda több, mint 10 hete nem voltál nőgyógyásznál?! Ez nekem több, mint furcsa. De te tudod.


Végülis, ha csak egyszer látott, akkor nem sokat tud rólad/rólatok... Mondjuk nem feltétlenül kell elmenni hozzá, van az izé, a telefon:))

9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2007. szept. 22. 22:42
Köszönöm, ezek szerint még se mondott hülyeséget a dokim. Az a baj, hogy a nőgyógyászommal a 12-hetes uh-on kívül még nem találkoztam. Ilyenért meg elmenni, hozzá csak úgy külön... nem tudom. :(
8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2007. szept. 22. 22:31

Mondjuk nem általános orvosra gondoltam ezesetben, hanem konkrétan a szülész-nőgyógyászt, akihez jársz. Ő ismeri pontosan a jelenlegi kondíciódat.


Ezt találtam erről, de a helyedben tényleg egy személyre és kondícióra szabott szakvéleményt kérnék a nőgyógyitól:


"Terhesség kilencedik hónapjában megjelenő nátha és torokfájásra milyen gyógyszer vagy készítmény szedhető. A Neocitrán káros lehet e?

Válasz:

A Neocitrán paracetamol tartalmú és ezeket a gyógyszereket nem javasoljuk terhességben. Jóval ártalmatlanabb a klasszikus aspyrin, amelynek AspyrinC változata is kapható. A lényeg: a paracetamol hatóanyagot felejtse el, aszpirin hatóanyag jöhet. Torokfájásra sokszor egy fertőtlenítős toroköblögetés is jó, pl. Phlogosam. A náthára gond nélkül szedhető pl. a Ca-Sandoz + 1000 mg C-vitamin pezsgőtabletta.

Dr. Nagy László "

2007. szept. 22. 22:25
Nekem azt mondta a doki, hogy a rubofent ha gáz van, de szerintem ezt az orvosodtól kérdezd meg. Ő tudja, mi csak úgy írogatunk:DD
6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - 7130b15964)
2007. szept. 22. 22:22
Beszéltem erről a háziorvosommal, és ő azt mondta, hogy annak idején az aspirint terhességmegtartó gyógyszernek is hívták, mert hallotta az apukájától aki nőgyógyász volt.Szóval szerinte szedhetem. Na már most a háziorvosom kb. 50 éves és feltételezem ez jó 20-30 éve lehetett. Azóta viszont nagyot változott a világ, és ezért van bennem a kétség. Ezért kérdezek másokat is!
5. bébice (válaszként erre: 2. - 7130b15964)
2007. szept. 22. 22:16
Ez is igaz.Ha valamid fáj,hívj fel egy ügyeletes kórházat,kérdezd meg,biztosan készségesen válaszolnak a kérdéseidre.
2007. szept. 22. 22:15
Én úgy tudom nem lehet aszpirint szedni, mert problémás lehet. 12 éves kor alatti gyerek sem szedheti. Én nem vennék be semmit, és nem is tettem, míg babát vártam, vagy szoptattam. Bár a doki a Coldrexet javasolta. De, az nem aszpirin.
2007. szept. 22. 22:14

Hát,én úgy tudom,hogy a terhesség alatt csak paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót lehet szedni,azt is csak néha.Ilyen pl:a Panadol.

Nekem akkor mondta az orvos mikor babát vártam,és a fogam fájt.

2007. szept. 22. 22:14
Nekem az a véleményem, hogy erről minden esetben a dokit kell megkérdezni, nem Piri nénit, aki erre jár, mivel a kezelőorvos tudja, hogy kiről és miről van szó.:)
2007. szept. 22. 22:10
Terhesség alatt Aspirin 500-t szedni fejfájásra, megfázásra (középső trimesztertől)? Mi a véleményed? Baja lehet a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook