Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet, hogy gond van a terhességemmel? fórum

Lehet, hogy gond van a terhességemmel? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 24. 13:40
Reméljük, a vége is ok lesz! :)
41. Szeleszte22 (válaszként erre: 39. - Hencsi28)
2013. jún. 24. 12:07
Gratulálok, minden jó, ha jó a vége:)
40. CsengiBoti (válaszként erre: 39. - Hencsi28)
2013. jún. 20. 11:34

Szia!

Nagyon-nagyon gratulálok!Nem baj,hogy nem ikrek,így legalább nagyobbra tud nőni!Sok boldogságot,szép terhességet és könnyű szülést kívánok!Élvezd a CSODÁT,minden egyes percét,felejthetetlen élmény!

2013. jún. 20. 10:54

26. Hencsi28 2013-06-20 10:53

Na, voltam UH-on. Képzeljétek el, hogy a hasi UH-on, ismét nem látszódott semmi, csak egy üres petezsák, mondta a doki, hogy nagyon sajnálja, de ebből baba nem lesz.

Utána még azért a hüvelyi uh-al rám nézett, és lás csodát, a petezsák legeslegsarkában ott volt elbújva, egy 11 mm-es embrio, melynek már a szívhangja is volt. :) 7 hetes terhességet állapítottak meg. Kaptam még fényképet is, hogy nézzem meg, hogy mennyire elbújt! :D A petezsák is szabályos lett!

2013. jún. 19. 07:09

Hát, engem is ez aggaszt a legjobban, hogy a petezsák elnyújtott. De reménykedem, hogy holnap már minden rendben lesz.

Neked mennyivel volt magasabb a hcg-d?

2013. jún. 19. 07:08
Nálam 6 hetesen nem látszott más csak petezsákok. Sem embrió, sem szikhólyag, sem semmi. És most (épp ma) 14 hónaposak az ikrek! Tehát ha 6 hetesen nem látszik a petezsákon kívül semmi, az még nem feltétlenül jelent rosszat!!!! Nekem kétpetéjűek, tehát nem tudok az elnyújtott petezsák témához érdemben hozzászólni.
2013. jún. 19. 06:49
Hát remélem igazad lesz és ikrek! Bár nagyon kis esélyét látom, mert sem az én családomban, sem a pároméban nem voltak ikrek! De inkább ikrek legyenek, mint, hogy valami rosszat mondjanak az UH-on.
35. szila5 (válaszként erre: 29. - Hencsi28)
2013. jún. 19. 03:59

Oh, sajnálom. Biztosan nehéz.

Aggódással teli lesz a várandósságod, ami érthető is. Nem könnyű ez sem az életben, már a gondolattól kezdve, hogy legyen gyermekünk aggódunk, féltjük egy életen át. De hinni és bízni kell a legjobbakban.

34. szila5 (válaszként erre: 32. - Hencsi28)
2013. jún. 19. 03:47
Örülök, hogy eddig minden rendben. A magasabb hcg biztos az ikrek miatt van. :) Holnap meglátod őket, szorítok. :)
33. szila5 (válaszként erre: 30. - Hencsi28)
2013. jún. 19. 03:45
Most 10+3 hetesen, előtte 5+5 hetesen csak a petezsák látszódott. (22. hsz.)
2013. jún. 18. 11:52
Hát a véreredményem megérkezett! Minden a legnagyobb rendben van vele, annyi, hogy a hcg értéke az átlagnál magasabb, a többi ok! Most már tényleg minden a csütörtöki UH-tól függ! Már tartatnánk ott!
2013. jún. 18. 11:12
Én csak annyit adnék jótanácsként, hogy legközelebb ha mentek dokihoz mindent töviről-hegyire, minden apróságot is kérdezz körbe jó alaposan. Az orvosok hajlamosak nem mondani semmit, vagy csak fél mondatokat, neki a te terhességed 1 az 1000 közül, Neked viszont a minden. Ne legyél mulya..... így legközelebb már biztos hogy valóban teljesen megnyugodva, boldogan jöhetsz el a vizsgálatról. Az idegeskedéssel, aggódással ártasz magatoknak, erre gondolj, és tessék megnyugodni!!! Boldog terhességet, jó egészséget és egészséges babát kívnáok Nektek.... így is lesz!!! (bocs ha ismételek valakit, nem olvastam végig a kommenteket.)
30. Hencsi28 (válaszként erre: 28. - Szila5)
2013. jún. 18. 06:40
Neked, mikor látták először meg az embriót és mikor volt először szívhang?
29. Hencsi28 (válaszként erre: 28. - Szila5)
2013. jún. 18. 06:39

Hát egyszer azt érzem, hogy minden rendben lesz, egyszer meg azt, hogy baj lesz. Már volt egy terhességem, ahol a 6. hónapban meghalt a baba. :( Most csak bizakodni tudunk a párommal, hogy nem lehetünk ilyen szerencsétlenek, hogy ismét ekkora tragédia ér minket! :(

Hányingerem van, nagyon rosszul érzem magam, legfőképpen délutántól estig. Az idő nagyon lassan telik, messze van még csütörtök! :(

28. szila5 (válaszként erre: 24. - Hencsi28)
2013. jún. 18. 01:24

Szia, na nemsokára itt a csüt-i uh. Az jó, ha hányingered van, a tüneteknek én is örülök. A zsibbadást azért beszéld meg a dokiddal, mert ez nekem nem rémlik, mint terhestünet; max. később, mikor már a magzat súlya esetleg nyom valami ideget.

Amúgy hogy érzed magad? Nincs valami megérzésed a várandósságoddal kapcsolatban?

Nekem a tavaly dec-i babámmal rossz előérzetem volt, és sajnos igazam is lett. Most pedig 1000x nyugodtabb, magabiztosabb vagyok, persze van bennem aggódás, féltés most is, de most olyan érzésem van, hogy sikerülnie kell, egészséges babót szülök jövő jan-ban. Ma este megvolt az uh, minden rendben a 10+3 hetes kicsimmel. Örülünk neki nagyon. :)

Hasonló jókat kívánok nektek is, sőt, duplán!!! :)

27. f1eff0c6fd (válaszként erre: 25. - Hencsi28)
2013. jún. 17. 00:38

A bal oldali petefészkeden valószínűleg

ciszta van!

26. vikucka (válaszként erre: 25. - Hencsi28)
2013. jún. 16. 13:35

A legjobb, amit tehetsz, hogy türelmesen várakozol a következő ultrahangig. Itt nem nagyon tudja megmondani senki, mert szerintem kevesen, vagy egyáltalán nincs nőgyógyász. Legyél türelmes! Tudom, marha könnyű mondani, nekem 3 hetet kellett várnom az első uhura! és ne izgulj feleslegesen!

Ja meg szedj folsavat, vagy magzatvédő vitamint.

2013. jún. 16. 11:44

A leletemen, még az alábbi szerepel, ami sajna nem is tudom, hogy mit jelent:


B.o.-i ov.-ból kiindulóan nagy valószínűséggel egy 15 mm-es foly.tart. képlet ábr.


J.o-i adnex eltérés nélkül.


Ebben tudtok segíteni, hogy ez mit is akar jelenteni?

2013. jún. 16. 07:32
Hát bízom benne, hogy ikreket jelez és nem lesz gond! Csütörtökön kell mennem UH-ra, de nagyon lassan telik az idő! Ráadásul nagyon rosszul vagyok, reggeltől estig hányingerem van és zsibbad, kezem-lábam.
2013. jún. 16. 00:03

Menszitől számítva vagy 6 hetes és ezt a végéig így fogják számolni, beleszámolják azt a 2 hetet is.

Én 4+3 hetesen voltam előszür uh-on és volt petezsák, 5+3 hetesen már szívhangot is hallgattunk/láttunk. Tehát ilyenkor a fiam valójában még vagy 2+3 hetes volt és szívhanja volt3+3 hetesen.

Ettől függetlenül szerintem nem kell a legrosszabbra következtetni. Bízz benne, hogy minden rendben lesz. Nyugodj meg.

22. szila5 (válaszként erre: 1. - Hencsi28)
2013. jún. 15. 23:51

Hasonló helyzetben vagyok, ápr. 5-én volt az utcsó mensim, csak ápr. 16-17-én akcióztunk, akkor volt pé-t jelző nyákom, máj. 15-én doki, uh: 12x13 mm petezsák 5+5 hetesen, és csak 1 hónapra rá hívott vissza, azaz hétfőn este megyek 10+3 hetesen, csak reménykedek, hogy minden rendben, és élő magzatot fogok látni az uh-on. Azzal nyugtatom magam, hogy vannak tünetek, nincs vérzés, nincs görcs, már 2,5 éve vágyunk rá, rendben kell legyen vele minden. Az egy hónap baromi hosszú volt. Brrr... Hétfőn kiderül, hogy van a picikém.

Majd megírom. Minden jót nektek is, remélem, ikreket jelez a nyújtott pzs-od.

21. CsengiBoti (válaszként erre: 17. - Hencsi28)
2013. jún. 15. 21:43
Igen,nemrég mondta egy ismerősöm.Számomra is újdonság volt...Először azzt mondták neki uh-n,hogy csoda,hogy mé nem vérzik,mert a szabálytalan petezsák vetélésre utal.Ő utánaolvasott neten,akkor találta ezt a magyarázatot,és két hét múlva megtudta,hogy egypetéjű ikreket vár :) Kívánom,hogy így legyen!!!
20. Hencsi28 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2013. jún. 15. 17:09
Akkor a véleményed szerint, valami gond van?
19. Bcicus (válaszként erre: 16. - CsengiBoti)
2013. jún. 15. 17:03
ennyi idős terhesen már bőven látni kéne az emberiót ha ikrek hanem.
2013. jún. 15. 16:57
Elnyújtott petezsák, szóval rosszra utal?
2013. jún. 15. 16:41
Ikerterhességre??? :)
16. CsengiBoti (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2013. jún. 15. 15:53
Elnyújtott petezsák utalhat ikerterhességre is!
15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Hencsi28)
2013. jún. 15. 15:25
Hát ennyi idősen már látnia kellett volna az embriót és az sem jó jel, hogy elnyújtott a petezsák.
2013. jún. 15. 10:53
Remélem minden rendben lesz! Viszont az orvosok mindenképp az utosó mensitől számolják a terhességet, attó függetlenül, hogy mikor estél teherbe a cikluson belül és az utosó mensitől a 40. hét szülés. Ezt minden doki így fogja számolni.
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hencsi28)
2013. jún. 15. 10:29

Próbálj kicsit másra koncentrálni.

Ne éld bele magad a dologba, de ne is aggódj miatta.

Tudom, könnyű ezt mondani, megvalósítani annál nehezebb, de változtatni úgysem tudsz rajta, az idegeskedés meg tuti nem hasnál, sőt!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook