Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lecsónál hogy lehet elkerülni, hogy a paprika bőre ne váljon le és söndörödjön össze? fórum

Lecsónál hogy lehet elkerülni, hogy a paprika bőre ne váljon le és söndörödjön össze? (tudásbázis kérdés)


19. télizöld (válaszként erre: 18. - Csutkamano)
2013. aug. 14. 22:33

Kedves csutkamano és NataliaWeiss, nekem csak sima mezei, pár éves krumplipucolóm van, de a kemény húsú paprikánál azért ki fogom próbálni. Legfeljebb kicsit több paprikahús megy veszendőbe.


Igen, furcsa, hogy ma, mikor olyan csúcsszuper pengéget tudnak készíteni, egy ilyen kis egyszerű eeszközt miért nem képesek úgy előállítani, hogy öröm legyen használni.


A múltkor vettem egy aránylag olcsó (3000 Ft-os)vasalót, és mikor kipróbáltam, meglepve tapasztaltam, hogy a talpa maximumon is csak épp, hogy meleg. Van digitális infrahőmérőnk, így meg tudtam mérni a talp hőmérsékletét - a legmagasabb fokozaton 70 C volt. Mikor visszavittem a boltba - mondjuk az árát simán visszakaptam - azt mondták, hogy ennyi pénzért ne akarjak 70 foknál többet, ez csak ennyit tud. Pedig nem (a párom még itthon megnézte), rosszul tették rá a hőfokszabályzó gombot, de nem csak ennél, hanem a boltban még megnézett többi darabnál is, úgyhogy tömegesen selejtet gyártottak, mert nem figyelt oda eléggé valaki.

Az infrahőmérő is príma készülék lenne, ha annak meg a gumibevonata nem ragadna... pedig nem régi, de annyira silány anyagot használtak fel hozzá, hogy használat előtt be kell hintőporozni :(

Vajon mit szóltak volna a régi kor emberei, ha látnák, hogy milyen tárgyak születnek manapság.


Bocsánat, hogy elkanyarodtam a lecsótól...

2013. aug. 13. 07:27

Én egy több, mint 60(!)éves krumplipucolóval hámozom meg a paradicsomot, akár nyersen eszem, akár lecsóba dobom, mert én sem szeretem a héját.

A hámozó még az Édesapámé volt, aki 1953-ban hunyt el, Anyukám nem használta, így maradt rám, de még ma is a kedvenc hámozóm. Időnként, ha már nem elég éles, akkor egy kicsit megélezem. (Régen azért tartós eszközöket gyártottak, nem csak 1-2 éves használatra.)

Paprikát még nem hámoztam vele, de ki fogom próbálni.

17. NataliaWeiss (válaszként erre: 15. - Télizöld)
2013. aug. 12. 12:52
:) igen, korábban szert tettem egy olyan "csodapucolóra", fél órás bemutatót néztem végig mikre képes, de tényleg nagyon szeretem, mindent képes elvágni, az éle sosem kopik ki. Szóval azzal tényleg könnyű lehámozni, egy mezei krumplipucolóval valóban nehéz lenne. De a forró vizes megoldás is jó.
2013. aug. 12. 07:56

nekem nem pöndörödik, ilyet még sose láttam


a paradicsomról a forró vizes módszerrel szedem le a héjat

15. télizöld (válaszként erre: 13. - NataliaWeiss)
2013. aug. 12. 00:19
Ez is jó ötlet, köszi, bár gondolom inkább csak a kemény húsú paprikáknál kivitelezhető. A paradicsomnál a forró vízbe dobós módszerrel szoktam megszabadulni a héjától. Te nagyon ügyes lehetsz, ha krumplihámozóval meg tudod hámozni a paradicsomot :)
2013. aug. 12. 00:16
N. Eszter és kszb tanácsát is megfogadom, csak elég nehéz eltalálni szerintem.
2013. aug. 11. 21:18
Én krumplihámozóval meghámozom a papírikát és a paradicsomot is. Sokkal jobban fogyasztható. Mondjuk én nem szeretem a héját egyiknek sem, folyton a torkomon akad:(
12. kszb (válaszként erre: 4. - N.Eszter)
2013. aug. 11. 15:14
így van!
11. télizöld (válaszként erre: 10. - Manka10)
2013. aug. 11. 14:45

Köszi, ebben lehet valami. Gondolom, főzésnél, ahogy a víz kimegy a vastag húsúból, az összeesik és a térfogatcsökkenéstől ledobja a bőrét - ha jól okoskodom.

De a többiek válaszát is köszönöm.

Azért a főzés előtti teljes kopasztás kérdését még továbbra is fenntartom.

2013. aug. 11. 14:35
Szerintem a vastag húsu paprikának söndörödik a héja mert tele van vízzel, a vékony húsu lecsó paprikának nem.
9. télizöld (válaszként erre: 8. - Télizöld)
2013. aug. 11. 14:29
Olyan két cm-es darabokra.
8. télizöld (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. aug. 11. 14:25
Mindig apróra vágom.
2013. aug. 11. 14:24

De mikor tudom, hogy már pont jó? És azt nem lehet, hogy valahogy előtte az egészről le tudjam húzni a bőrt? Mert akkor nem kellene figyelni a főzési időre.

Vagy lehet, hogy a paprika milyenségétől függ? Hogy keményebb húsú vagy puhább?

2013. aug. 11. 14:23
Viszonylag apróra kell vágni.
5. télizöld (válaszként erre: 1. - Télizöld)
2013. aug. 11. 14:22
Nekem is csak néha, de nem tudom, hogy min múlik.
2013. aug. 11. 14:22
Nem kell túlfőzni.
2013. aug. 11. 14:20
Nekem nem söndörödik össze.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Télizöld)
2013. aug. 11. 14:19
Szerintem sehogy.
2013. aug. 11. 14:18
Lecsónál hogy lehet elkerülni, hogy a paprika bőre ne váljon le és söndörödjön össze?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook