Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lassan három hete vették ki a mandulámat. Még mindig folyamatos fájdalmaim vannak. Már a fülem is begyulladt. Normális dolog ez? fórum

Lassan három hete vették ki a mandulámat. Még mindig folyamatos fájdalmaim vannak. Már a fülem is begyulladt. Normális dolog ez? (tudásbázis kérdés)


28. 9089b602ef (válaszként erre: 27. - Dinasztia)
2014. szept. 2. 17:33

Szia!:)

Örülök, hogy jobban vagy!

Ugye mégis volt ott valami nem odavaló...

Remélem, most már mihamarabb teljesen meggyógyulsz!

27. Dinasztia (válaszként erre: 25. - 9089b602ef)
2014. szept. 2. 17:04

Sziasztok! :)

Igen, voltam. Szerencsére azóta sokkal jobban vagyok, bár az afták és egyebek még bejátszanak.

Dalacint kaptam, segített, és Chlorhexamed-et öblögetésre.

Még mennem kell kontrollra.

26. grizus
2014. aug. 27. 22:59
Szorgalmasan iszogassál gyógyteákat, pl. kamillát és kössél rá kék kendőt, ami erősíti a torokcsakrát. Ha a fül is beteg, akkor utóbbi egyértelműen érintett. Valamivel fertőtleníteni kell a torkot, ez a gyógyulási tempó nem elég.
2014. aug. 27. 21:07

Hogy vagy?

Elmentél vissza az orvoshoz?

Mit mondott?

És hogy vagy most?

2014. aug. 27. 13:52
Nekem 20 evesen vettek ki paromnak 25 evesen.nem normalis dolog!2 heten belul teljesen fel kellene epulnid.
23. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Dinasztia)
2014. aug. 26. 13:49
Valamikor volt egy tündéri idős kolleganénim / egy 30-assal volt idősebb , és rengeteg tapasztalattal / ő mesélte , h sokszor sós langyos vízzel gargalizált , amikor reszelt a begyulladt torka , remekül kitisztította a garatot , én is ezt szoktam használni / mégse gyógyszer ! / + mostanába a fülem is be volt gyulladva , azt is azzal kezeltem , langyos , sós vizet szívtam fel egy műanyag fecskendőbe és azzal öblögettem ki a fülemet , a felső légutaknál is használ / ahogy a sóbarlang levegője is / fertőtlenít .
22. Dinasztia (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2014. aug. 26. 13:27

Nagyon aranyos vagy, köszönöm!

Az a gond, hogy hét (!) éve "szórakozunk" ezzel, hogy kivegyük, ne vegyük.

Hol meló miatt nem, hol azért mert még hagyjuk.

Az utóbbi években, majdnem minden második hónapban begyulladt, antibiotikumot kellett szednem, sokat szenvedtem. Azt hittem, hipp-hopp jól leszek, hisz sok mindenen túl vagyok...hát nem. :( Direkt nem olvastam előre, mert én is beijedtem volna.

Megértelek!

21. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Dinasztia)
2014. aug. 26. 13:20
Valamikor , amikor én voltam 40 körül rengeteg rosszat hallottam a nem gyerekkori mandulaműtétről , elő voltam jegyezve , de nem mertem elmenni a műtétre , pedig nem vagyok egy félős emberke , de ettől fo.tam !!! hát azóta se jobb a véleményem róla és nagyon sajnálom azokat , akiknek mégse maradt ki az életükből ! Remélem azért hamarosan túl leszel rajta ! gyógyulj meg minél előbb !!! :)
20. Dinasztia (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2014. aug. 26. 12:42

Köszönöm, megnéztem a fórumot, hát elképedtem...

Ezek szerint sokan sokáig szenvednek a tünetekkel.

Jómagam 41 éves vagyok.

19. mormota29 (válaszként erre: 8. - Ducika36)
2014. aug. 26. 11:58
Nem forditva van? :) "Kombucha GOMBA TEÁJA" :)))
2014. aug. 26. 06:19

Dinasztia ! nézzél bele itt a hoxán : Mandulaműtét felnőtt fejjel / fórum /

Nálam megtalálod ha belekattintasz az interaktivitásomba , az utolsó hozzászólásoknál , ott találod az ismerősöm írását is . Ne keseredj el !!!

17. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Dinasztia)
2014. aug. 26. 06:09
Mennyi idős vagy ? Itt az egyik fórumon fent lévő ismerősömét 60 évesen szedték ki , iszonyatosan sokat szenvedett a műtét után és hosszú időn keresztül !!!
16. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Dinasztia)
2014. aug. 25. 23:17

azonnal hagyd abba a tejet, tejtermékeket!

Semmi ilyesmit ne fogyassz ezentúl.

Ez okozza

15. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Dinasztia)
2014. aug. 25. 22:32
Mindenkepp menj kontrollra, ez nem oke!
2014. aug. 25. 21:45

Nagyon köszönöm! :)

Most néztem, holnap rendel a doktornő aki műtött. Elmegyek a rendelésre.

Majd írok, mit mondott. Ha meg nem jutunk előrébb, tényleg másik orvost kell keresnem.

13. 9089b602ef (válaszként erre: 11. - Dinasztia)
2014. aug. 25. 21:45

Nem normális.

Egy mandulaműtét után azért ez túlzás lenne.

Lehet,hogy a tisztítás segített valamit, de az okot nem szüntette meg.

Nem lesz folytonos,csak most egy nagy dózisú kezeléssel ki kell pucolni,ami oda befészkelte magát.

2014. aug. 25. 21:42

Értem.

Én vírusos/bakteriális fertőzésre gyanakszom.

Mindenképpen lásson másik orvos is.

Attól, hogy jól megfizetted,még lehet rossz orvos, és ha valamit elszúrt,nem fogja beismerni.

Ezért kell,hogy más orvost is megkérdezz, főleg így, hogy nem olyan egyszerű az eseted.

De ez így semmiképp sem tekinthető normális lefolyásnak.

Mielőbbi gyógyulást!

11. Dinasztia (válaszként erre: 10. - 9089b602ef)
2014. aug. 25. 21:39

Állítólag az is normális. A fülem nem rég kezdett el kicsit folyni. Kitisztította, kiporszívózta a doktornő a kórházban a múlt héten.Talán azóta jobb.

Amúgy ez az egész tortúra pont azért van, mármint a műtét, mert a folyamatos antibiotikum szedést szerettem volna elkerülni. :(

2014. aug. 25. 21:36

Írod, hogy a füled is begyulladt.

Az magától nem szokott,és csak ráerősít arra a gyanúmra,hogy ez valamilyen fertőzés.

Antibiotikumot kellene kapnod.

2014. aug. 25. 21:35

Tudod, pont azért vették ki, mert góckutatást végzett a bőrgyógyász a folyamatos aekcémás tünetek miatt. Nekem is fura, hogy nem gyógyulok rendesen. Arról már ne is beszéljünk, hogy a számban is folyamatos fertőzésekkel küzdök (ez volt régebben is, a mandulától), pedig betartok mindent amit az orvosok tanácsoltak. Semmi buli "rosszalkodás" stb...

Köszönöm a tanácsokat! Sokáig bírom a betegségeket, a fájdalmakat, no de ha ez nem normális, akkor lehet keresek más dokit, pedig elég rendesen kapott a zsebébe!!

2014. aug. 25. 21:33
Kumbucha tea gombája.
2014. aug. 25. 21:30

Menj vissza.

Ha a doki nem változtat az álláspontján, keress egy másikat.

Itt valami szövődmény van,és ez független a korodtól.

Ha végképp nagyon rossz, menj be az ügyeletre.

Ennél többet sajna nem tudok mondani. ..

2014. aug. 25. 21:29

Hát a nyelvcsap még mindig rálóg a nyelvgyökre. Calcium injekció, plusz B vitamin, Flector por.

Semmi nem segített. Nappal elvegetálok, már enni is tudok (nem mindent) de az éjszakák még mindig borzalmasak.

5. 9089b602ef (válaszként erre: 2. - Dinasztia)
2014. aug. 25. 21:27

Csakhogy ez nem igaz!

A mandulaműtét átlagos gyógyulási ideje 8-10 nap.

A 18-21 nap után fennálló fájdalmak nem tekinthetők normálisnak,a nyelvcsap gyulladásos állapota pedig végképp nem.

2014. aug. 25. 21:25

Többször voltam az orvosnál, azt mondta ez "normális". Én sem tartom annak.

Eleinte pokolian fájt, ahhoz képest tényleg javulok. Viszont hosszúnak tartom a gyógyulási időt.

Jó, nem vagyok már tini...

2014. aug. 25. 21:24

Ez nem normális dolog.

Egyáltalán nem.

Nem tudom, hol vagy,és mennyire érzed rosszul magad,de minél előbb vissza kellene menned a kórházba, ahol a műtétet végezték. Ha pedig nagyon rosszul érzed magad,akkor be az orvosi ügyeletre, zárójelentéssel,egyebekkel.

Alapos okom van azt feltételezni,hogy valamilyen szövődménye van a műtétnek...alighanem valamilyen fertőzés.

Ezzel nem lehet tréfálni,már előbb orvoshoz kellett volna fordulnod.

2014. aug. 25. 21:20

Természetesen kontrollra járok, az orvos "természetesen" azt mondja gyógyulok.

A nyelvcsapom még mindig gyulladt, fáj.

2014. aug. 25. 21:18
Lassan három hete vették ki a mandulámat. Még mindig folyamatos fájdalmaim vannak. Már a fülem is begyulladt. Normális dolog ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook