Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Húznak ki begyulladt fogat? fórum

Húznak ki begyulladt fogat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. ápr. 25. 14:36
Húznak..ismimnek most hétfőn húzták ki,szombat óta fel volt dagadva még az arca is,elment és lazán kihúzták....
2013. ápr. 25. 13:02
nem,
2012. dec. 2. 17:22
Nekem ideiglenes lakcímem van és ha huzott volna kért volna pénzt is:o
2012. dec. 2. 17:22
A fogmegtartó kezelések ingyenesek. Azaz fizetjük a TB járulékot és az fedezi. Vagyis az orvos nem kérhet érte pénzt, ha ezt teszi, akkor törvényt sért és fel lehet jelenteni. Ide tartozik a fogkőleszedés,az ínykezelések,fogtömések. Bele értve a fehér fényrekötő fogtöméseket és az amalgámot is. A köznyelvben fehér tömésként emlegetett fényrekötő kompozit tömések élettartama kevesebb mint az amlgámé. A fehér tömés anyaga idővel zsugorodik, falállósága nem tart több évig, ezért fél évenként ellenőriztetni kell. Ha a falállósága nem jó már, vagyis elválik a fogba csiszolt üreg falától, akkor másodlagos fogszuvasodás léphet fel. Az amalgám tömés ezzel szemben 10-15 évig is falálló, mivel rásimítható, rápolírozható az üreg falára és szélére és szuper pontosan zár, továbbá tartja a méretét. Az amalgám tömés nem egészségkárosító ha már szájban van. Egészségkárosító hatása azon műveletek végzésekor lehet , amikor szájba helyezik, illetve eltávolítják , de ez is kiküszöbölhető kofferdam ( nyálrekesz) használatával. Üdvözlettel: klinikai fogászati higiénikus
2012. dec. 2. 17:11
Viszont az arcüregem és az állkapcsom fáj most:(
43. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2012. dec. 2. 17:01
A kora esti kávé miatt éjfélkor sikerült elaludnom,de egyáltalán nem fájt,viszont félig ülve aludtam,de elég jól!:)ami a fáj az az ínyem,mert egész éjjel szegfűszeg volt odarakva és kiszívta:o
2012. dec. 1. 23:42
Nekem is húztak már ki begyulladt fogat. Utána a poklot is megjártam. Semmilyen fájdalomcsillapító sem használt. 5nap alatt beszedtem vagy 50db-ot. :( Tudom, tudom.. nem kellett volna... de mégis..
41. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 1. 23:25
Remélem, most meg már mélyen-pihentetően, de leginkább fájdalommentesen alszol. :)
2012. dec. 1. 17:13
Volt fogorvos pasim régen: amit ő csinált saját magával ilyen szituban: volt vmi német gyógyszere, ami két féle bogyót tartalmazott: a nappali fehér gyulladáscsökkentő (mint a dalacin), éjszakára a kék pedig fájdalomcsillapító és altató egyben. Egész éjjel az ujjammal a szájában aludt nyitott szájjal, mert így kapott oxigént a gyulladt rész, amiktől a bacik pusztulnak. Amíg lehet, kerüld el a húzást, bármilyen csonkra lehet még építeni, de a helyére csak implantot lehet rakni. (a kérdésedre a válasz egyébként: lehet húzni akkor is, de nem túl előnyös)
39. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 38. - *babyboy*)
2012. dec. 1. 16:30
Jesszusom:(
2012. dec. 1. 15:56
Nekem nov.20-án véste ki a fogam gyulladt gennyzacskó volt a gyökérnél amit 4db-ban vett ki.Nem kívánom senkinek.1.15 percet ültem ott a székbe.össze is varrta, mert akkora lett a kráter.azt mondta, hogy kevés ember bírta volna ki ezt főleg, hogy ha még nő is. cataflamod nincs de nagyon fájna jó a voltaren dolo(gyógyszerész ajánlotta nekem)és tényleg jó.
2012. dec. 1. 15:21
Nem igaz, hogy a gyulladt fogat nem lehet érzésteleníteni kihúzás előtt, biztosan tudom, hogy lehet. Saját tapasztalat...
36. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 35. - C8dc8ce78d)
2012. dec. 1. 15:16
Már most is jobb a második szem Dalacin után4Köszönöm a biztató szavakat!:)
2012. dec. 1. 14:34

Szia!

Pont két hete húzták ki a begyulladt fogamat!:-(

Szerdán elkezdett fájdogálni, péntekre teljesen bedagadt az arcom. A doki kihúzta, csillagokat láttam a fájdalomtól. Bár nekem már egy letört fogdarab volt....

Nekem ami segített, az a jeges borogatás volt, jégakut becsavartam egy zsebkendőbe, és azzal hütőttem, nagyon jó volt. Amiket próbáltam, de nekem sajnos nem használt: langyos sós vízes öblögetés fél óránként, jagerrel való öblögetés:-); egy szelet frissen vágott fokhagymát tettem a fájós fogamhoz. Ja igen, és a szegfűszeget is megpróbáltam.

Remélem enyhülni fog a fájdalmad hétfőig! Jobbulást és kitartást kívánok Neked!

2012. dec. 1. 14:24

Nekem foghúzás után dagadt bucira a fejem, meglátott az orvos majd elájult...

Felírta nekem is a Dalacint az utolsó szemig bevettem, asszem napi 3-at kellett és 2-3 nap múlva már teljesen jó volt, de mind a 16 bogyót lenyomtam.

2012. dec. 1. 14:19
Nekem is jobb a Dalacintól,mert nappalra nem kell bevennem fájdalom csillapítót....hm remélem már set sem
32. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 27. - Dff946eb50)
2012. dec. 1. 14:17
Nekem ugyanez van,vizsont már hiányzik a fog több mint a fele,nem tudom összecsukni ott a szám,így enni sem azon az oldalon:(
2012. dec. 1. 14:16

Dalacin segített nekem is.

Viszont van olyan érzéstelenítő, amit gyulladt fognál használnak. A rendelő várójába olvastam.

30. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2012. dec. 1. 14:14

Ezt tanusítom!!!

Egy lórúgásnyi fájdalomcsillapítót kaptam, mielőtt a gyulladt rágófogamat gyökérkezelték. Beszélni nem tudtam, a nyálam szerintem a padlón folyt, de az egész kezelést éreztem. Nem is akárhogy! A végére már félájult voltam a fájdalomtól...

Szóval kívánom, hogy ez a bogyó, amit kaptál, tényleg húzza le a gyulladást!

2012. dec. 1. 13:55
Ha beadják a gyulladt fog mellé az érzéstelenítőt, a véráram el is viszi rögtön, ezért nem zsibbad el. Próbáld meg jegelni az arcodat, ha be van dagadva, de csak 10-15 percig tartsd rajta a jeges borogatást, utána tartsál 10-15 perc szünetet, nehogy elfagyaszd az arcodban az ideget. Megpróbálhatsz még zúzott fokhagymát is tenni a lyukas fogadba, vagy összezúzott szegfűszeget. Ezek állítólag csillapítják a fájdalmat.
2012. dec. 1. 13:54
jegelésre meg annyit, hogy van, amikor tilos!!! Ha pl meg van már dagadva az arc, az a gennyes tályog jele, azt melegel kell borogatni, az segíti elő a beolvadást.
27. dff946eb50 (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 1. 13:51

Brámilyen fura, a Dalcin nekem regeltől estig eltüntette a fájdalmat. Akkor már napok óta iszonyú volt, de egy nap elég volt ahhoz, hogy annyit csökkenjen a gyulladás, hogy este már fájdalomcsillapító nélkül aludjak. Gyökércsúcs-gyulladásom volt, ha becsuktam a szám, és összeért az alsó-felső fogsorom, sikítottam a fájdalomtól.


fontos: szedd be az összes Dalacint, ne hagyd abba, ha alábbhagy a fájdalom!!!

2012. dec. 1. 13:32
Nekem is írtak már gyulladt fogamra Dalacint ahelyett. hogy kihúzták volna! Lement róla a gyulladás és azóta is a számban van az a fog és semmi panaszom nincs rá - egyelőre:-) Hálás vagyok érte a dokinak:-)
2012. dec. 1. 13:25
JEGELD az a legjobb... attól általában kifakad annál előbb lehúzodik a gyulladás
24. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 20. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 1. 13:14
Tudtommal húzásért nem kell fizetni,ha a körzetbe tartozó fogorvoshoz mész akkor nem kell a tömésért,de ha maszekhoz mész akkor igen.A tömés ára változó,milyen tömést kérsz.Kb 8ezer ft-tól fölfelé
2012. dec. 1. 13:12
Örülj neki, hogy nem húzták ki.
2012. dec. 1. 13:05
Nekem egy ügyeletes orvos kihúzta a gyulladt jobb alsó 6-os őrlőfogamat. És utána közölte: ezt még gyökérkezeléssel meg lehetett volna menteni...no comment. Sajnos kontárhoz kerültem anno :(
2012. dec. 1. 13:04
Nekem röntgenen látta h van egy hely a gyökérnél ami be van gyulladva,a szám is dagadt tőle..
20. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 14. - Dovima)
2012. dec. 1. 13:03
Majd csak lesz valahogy:)Bár félek a hétfőtöl is mert elég hentes a doki.foghuzásért kell fizetni?tömésért?
2012. dec. 1. 13:03
Nekem pont nemrég húztak iszonyúan be volt gyulladva, féltem hogy így nem használ majd az érzéstelenítő és ezt meg is mondtam a fogorvosnak, de megnyugtatott... Nem a gyulladt fogat érzéstelenítette el, mert ott valóban nem használt volna, hanem hátra szórta be az injekciót és az egész bal alsó fogsoromat egyszerre érzéstelenítette... Semmit nem éreztem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook