Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
437. evet82
2017. márc. 29. 16:36
Ja igen, nekem majdnem egy hete volt laparoszkópiám, ahol végül nem találtak semmit, az orvosra sincs panaszom. Most megyek varratszedésre és 40.000 Ft-ot gondoltam adni, de egy munkatársam szerint ez elég kevés lesz...Viszont sokkal többet meg engedhetek meg.Szerintetek?
436. evet82
2017. márc. 29. 16:19
Sziasztok!Tudom hogy ez nem feltétlenül az a fórum, de érdekelne hogy ti mennyi (hála)pénzt adtatok az orvosnak, ha adtatok?
435. breezy (válaszként erre: 434. - Eszty0819)
2017. márc. 28. 14:42
Gondolom függ attól is hogy áll a ciszta. Én se értettem mert mindenki ezzel ijesztegetett hogy 5 cmnél nagyobb ciszta megcsavarodhat. De ez a doki megnézte és mondta hogy már elég régóta ott lehet ez és már így "beállt" oda a helyére, ez nem fog mozogni,csavarodni. Akárhogyis,örülök hogy hittem neki és nem paráztam rá még arra is hogy megcsavarodhat...örülök hogy neked elmúlt a baba jöttével!:) érdekes miket produkál a szervezet...
434. Eszty0819 (válaszként erre: 433. - Breezy)
2017. márc. 28. 13:12
Nálam a terhesség elején derült ki,egy hogy van egy 11x7 centis cisztám. Nem vállaltam a műtétet, de engem a főorvos és a saját dokim is azzal rémisztgetett, hogy megcsavarodhat... most akkor mégsem? Vagy kigfakadhat. Végülis már mindegy, mert lassan 5 hónapja megszültem, ciszta közben felszívódott.. csak az egész terhesség alatt ettől paráztam. 😣
433. breezy
2017. márc. 27. 15:52
Sziasztok! Gondoltam én is megosztom a történetem, leginkább megnyugtatásként! Nekem 4 napja volt lapar műtétem, jobb oldali petefészek ciszta miatt. Még decemberben lettem nagyon rosszul, iszonyúan begörcsölt a hasam, és a fájdalom átsugárzott a derekamra is. Bevittek a kórházba, mert vakbélgyulladásra gyanakodtunk, de egy ultrahang után kiderült, hogy egy 6×4 cm-s cisztám van a jobb oldalt. Ezután egy ismerősöm nődokijához mentem, aki halálra rémisztett és meg akart minél hamarabb műteni, ráadásul közölte, hogy lehet hogy a ciszta rosszindulatú és azt se zárja ki, hogy endometriózisból alakult ki. És ha ez még nem lenne elég kb. bármikor megcsavarodhat szóval tűzzük is ki azonnal a műtét időpontját...Addig se sportoljak, ne csináljak semmit. Hát mit ne mondjak, halálra rémültem...Mivel a doki nem volt túl szimpi, ezért elkezdtem kutatni új orvos után. Ami nem volt könnyű, de mai napig hálás vagyok hogy sikerült rátalálnom a mostani dokimra. Ő is mondta hogy valóban nagy a ciszta, és mivel elég rossz helyen van, illetve derékfájást is okoz és felfázásos tüneteket produkál, szintén lapar műtétet javasol. Nekem műtét előttre már több hónapja be volt fizetve síelésem, szóval megkérdeztem tőle, hogy lemondjam e, mert félek, hogy megint megfájdul a hasam úgy mint a kórházba kerülés napján vagy megcsavarodik a cisztám. Ő csak értetlenül nézett és mondta, hogy de hát ez már akkora hogy nem tud megcsavarodni és nyugodtan menjek síelni érezzem jól magam. A másik doki nem mondta hogy ez már nem tud megcsavarodni? Mondom nem...Ő ezt pont nem mondta. Bocsi a hosszadalmas bevezetőért...:) Szóval a műtét előtti nap, nekem felírt egy hashajtót amit ebéd után 2 körül kellett bevennem, utána már nem ehettem. A hashajtó nekem este 10 körül kezdett el hatni, hát nem volt a legkellemesebb, de én még sose szedtem be ilyet, állítólag normális, hogy csikar nagyon a hasad. Nekem nem kellett rohangálni sokat. Éjféltől már nem szabadott inni se. Aztán reggel 7-re mentünk be kórházba, fél8-kor kaptam egy ágyat és 8-kor már toltak is be a műtőbe. Igazából nyilván féltem, de a doki annyira megnyugtató volt előtte is, elhittem neki, hogy minden rendben lesz. Bekötötték az infúziót és utána elég gyorsan el is aludtam, emlékszem álmodtam is, aztán arra keltem, hogy az ágyban vagyok és picit szédelgek. Hányni nem hánytam. A hasam fájdogált, de a gáz miatt inkább. Kaptam infúziót, fájdalomcsillapítot. Nekem a katéter bent volt, de csak pár órára. Semmit nem éreztem belőle igazából. Én viszolygok ezektől a dolgoktól, de komolyan mondom ez semmi volt...Mikor már járkáltam, azonnal ki is szedték. Felülni, állni kicsit nehézkes volt, de a járkálás jól esett. Másnap reggel már jöhettem is haza. Napról napra jobban vagyok, a műtét utáni nap még bevettem fájdalomcsillapítót egyszer, de azóta egyet se kellett. A héten kiszedik a varratokat is. Szóval én mindenkit csak nyugtatni tudok! Engem is nagyon megviselt ez az egész lelkileg, de ha érzed hogy tényleg jó kezekben vagy, az nagyon nagyon sokat tud segíteni! Hát ennyi az én történetem :)
2017. márc. 20. 21:16
Szia!Nekem 4 hete volt ilyen műtétem bal oldali petefészek ciszta,endometriózis miatt. A dokim egyúttal átnézte a petevezetékek átjárhatóságát is.Elég volt a műtét napján bemennem a kórházba,előtte nap kettőtől már nem ehettem semmit és innom kellett egy hashajtó infúziót,amit az utolsó konzultáción adtak.Reggel elfoglaltam az ágyamat,majd átöltözés után át kellett menni a megfigyelőbe,ahová nehány dolgot vihettem magammal.Ott kaptam 4 infúziót,majd egy injekciót,aztán vittek a műtőbe. Gázzal altattak.Az örzőben tértem teljesen magamhoz,kaptam még pár infúziót.Három vágásom volt és egy cső lógott ki a baloldali sebből. Én utána feltudtam állni és katéter sem kellett,mert tudtam pisilni.A fájdalmaim elviselhetőek voltak.A felállás és a lefekvés nehezen ment,de sokat járkáltam,az jól esett.Másnap reggel már jöhettem haza.A vállam fájt a gáz miatt.A hazautazás,ami kb. fél óra nem esett túl jól...Ajánlom az ülést hátrébb hajtani.Itthon sokat pihentem és mászkáltam.Két hetet voltam táppénzen aztán mentem dolgozni.Mivel még sosem voltam kórházban lelkileg jobban megviselt a dolog és a műtétet megelőző kivizsgálások...Annak ellenére,hogy a CA125-ös laborom negatív volt,a szövettan igazolta az endometriózist.Sajnos teljesen nem tudta a doki kiírtani,mert a kismedencém területén még mindig vannak picikék,amiket nem lehetett eltávolítani.Most kaptunk két hónap próbálkozási időt hátha összejönne a baba.Ha nem vagy gyógyszer vagy gnrh.
431. matyi78
2017. márc. 13. 17:14
Köszi a választ! :) én tiszta lila vagyok...
430. mgesa (válaszként erre: 429. - Matyi78)
2017. márc. 13. 12:49
Szia! 5 hete mutottek, alvadasgatlot nem kaptam. Nekem nem lilult be a seb környeke, inkább most olyan voroses- lilas a heg maga.
429. matyi78
2017. márc. 12. 20:30
Sziasztok. Lassan egy hetes műtött vagyok, jobb oldali petefészkemet vették ki mindenestől egy nagy ciszta miatt. Fájdalom alig van, akár egy izomláz, bár a hasam még nagyobb. Én lelkileg viselem nehezebben...nem bírom a kórházas dolgokat :( A gáz a harmadik napra már tök jól felszívódott, alig feszített már. Viszont amit kérdeznék...a sebek környéke nektek is belilult? Nekem nem kicsit... Hazajövetel után véralvadástlást kaptatok?
428. Veronka30 (válaszként erre: 425. - Kleeri)
2017. márc. 1. 20:26
Köszönöm a válaszod!
427. Veronka30 (válaszként erre: 424. - Mentia)
2017. márc. 1. 20:25

Nagyon sajnálom, hogy ez történt Veled :-( Remélem hamar felépülsz mind testileg, mind lelkileg. Köszönöm szépen az infókat.

A csövek meddig voltak bent? Műtét után is? Még nem volt végleges átbeszélés a dokival,azt mondta gondoljam át, várjak a döntéssel.

Jobbulást kívánok!!!

426. Veronka30 (válaszként erre: 424. - Mentia)
2017. márc. 1. 20:18
Mindkét oldalon petevezeték elzáródásom van.
425. kleeri
2017. márc. 1. 12:05

nekem 7 éve volt ilyen beavatkozásom és egészen halványan még látszik, (epekő miatt volt)

fájdalmam egyáltalán nem volt, csak nagyon belázasodtam és sokat hánytam, kb. ennyi az élményem róla

424. Mentia (válaszként erre: 423. - Veronka30)
2017. márc. 1. 07:16

Szia!

Engem 27-én műtöttek sürgőségi lapaoszkópiával,méhen kívűli terhesség miatt.Sajnos már megrepedt a petevezetékem és szivárgott a vér a hasüregembe ezért rl is távolították a jobb oldalit.Oda ágyazódott be szegénykém.Nekem így sem beöntést sem hashajtót nem adtak előtte mivel s.o.s. helyzet volt,de úgy tudom alapból kap mindenki.Három kis vágás van a hasamon,egy a köldökömben kettő két oldalt.A műtét után sétálgass sokat,mivel feltöltenek gázzal és így az könnyebben távozik.Nekem még elég friss az élmény,de napról napra könnyebb.Ahogy kiveszik a csövet a hasadból ezerszer jobb.Az kicsit kellemetlen ameddig bent van,mozgásnál inkább.Most pénteken veszik ki a varratokat,gondolom utána mégjobb lesz.Fájdalom már nincs csak egy pici izomláz érzés,meg a varratok húzódnak.2-3 hetet mondtam hogy emelni nem lehet.Szóval ki lehet bírni,a műtét utáni pár óra nehezrbb,de gyorsan javul az ember.Mi miatt lesz laparoszkopiád?Mielőbbi felépülést kívánok Neked utána! :)

2017. febr. 21. 23:02

Sziasztok!


Hülye kérésem lesz, de lapar előtt állok és..kíváncsi vagyok mennyi idő alatt múlik/nak el a seb/helyek. Tudom ez legyen a legkisebb gondja az embernek, de..ha ránézek tuti mindig az fog az eszembe jutni,hogy nekem mindenért küzdeni kell. Akár képet is fogadnék :/

2017. febr. 1. 22:14

Sziasztok! 2 hete volt laparoszkópos műtétem. Miómát és endometriózist távolítottak el. Csináltak még petevezeték átjárhatóságit meg hysteroscopiát is. A műtét 1óra 45percig tartott. A katétert kivették mikor ébredeztem, a drain csövet 2.nap vették ki mikor engedtek haza. A műtéti nap nem volt kellemes, de így utólag nem egy rossz emlék marad. Ha csak fele ilyenre számítottam volna, nem féltem volna úgy előtte:)

Nekem első nap volt pár csepp vérzés, azóta se semmi. Fájdalomcsillapítót egyet se vettem be, csak amit még a kórházban kaptam.

Ja, és én is álmodtam, a tengerparton voltam :D

421. Nina27
2017. jan. 26. 19:50
Sziasztok! jöttem mesélni :) 17-én megvolt a műtét... Nagyon de nagyon féltem, de ez egy semmi volt,de komolyan. Rosszabb volt a várakozás meg maga a műtétre készülés mint maga a műtét. Reggel bementem a kórházba fél 7kor,kaptam egy nyugi bogyót,majd vártam hogy vigyenek, fél 12-kor elérkezett az időm,betoltak a műtőbe, Nagyon kedves volt mindenki, az egészből annyi fájdalmam volt amikor beszúrták a kanült. Megkaptam a szúrit és aludtam is..40 perces volt az egész. Arra emlékszem hogy ébresztenek és még mondtam hogy a kiskutyámmal álmodtam :D kitoltak a őrzőbe, ott voltam 2 órát. semmi bajom nem volt, se hányinger se fájdalom a gáz miatt,még drén csővem se volt. Csak a torkom kapart kicsit a cső miatt. Másnap jöhettem haza, 2 db vágásom van,itthon a pihenés nem nagyon ment,nem fáj semmim,csak a varratok miatt kényelmetlen volt minden. Szerencsére nem találtak semmit,petevezetékek is átjárhatok,így nem tudni miért nem sikerül teherbe esnem :/
420. Zsuzsika79 (válaszként erre: 415. - Kkata91)
2017. jan. 20. 18:07
Másnap nem vérzett egyik műtéti seb sem?
2017. jan. 20. 18:06
Tegnap operálrak laparoszkópos átjárhatóságit csináltak. Meg vagyok elégedve az ellátással. A ha utazás 3 órát vett igénybe. Vérzik a köldök alatti műtéti seb. Volt akinek az egyik is vérzett a műtét után?? Nem fáj. Csak egy picit megilyedtem.
418. nyuszmó84 (válaszként erre: 416. - Partynet)
2016. dec. 20. 14:07
Azért csinálják ovu előtti napokban az átjárhatóságit, hogy esetleges terhesség esetén nehogy kimosódjon az embrió.
417. Dormi79 (válaszként erre: 416. - Partynet)
2016. dec. 20. 05:19
Szia.szerintem amiatt fontos h meg ne legyen vastag a myalkahartya..kulonben nem latnak semmit igy ertelme sincs.😢
2016. dec. 19. 22:21
Valaki tud abban segíteni, hogy a hycosys átvizsgálást (uh-s) tényleg csak menstruációs 6-10. napján lehet megcsináltatni? Mára kaptam időpontot (SZegeden), de ebben a hónapban kimaradt a vérzésem, így nem csinálták meg. :( Pedig lelkileg már kezdtem feldolgozni... Az eredmény meg nagyon kellene, mert jan. 18-ra van időpontom a Kaáliba. Nagyon tanácstalan és kétségbeesett vagyok. :( Minden véleményt, választ köszönök.
415. Kkata91
2016. nov. 4. 09:30
Sziasztok! Gondoltam én is megosztom veletek a Laparaszkópián történetét. Egy sikertelen HSG miatt kellet nálam elvégezni, hysteroszkópiával egybekötve. Aznap reggel kellet bemennem a soproni kórházba mikor műtöttek. Előző este csak könnyű ételt vacsorázhattam (mondjuk én úgy izgultam, hogy már nem is ettem). Reggel bementem kaptam két espumisan gyöngyöt, majd bekötöttek egy infúziót és megkérdezték, hogy leborotvàltam -e odalent, majd vittek 1-2 óra múlva a műtőbe. Se egy hashajtó, se egy beöntés. Egy zöld lepedővel letakartak és míg el nem aludtam rajtam volt. Aztán már csak arra emlékszem, hogy felkeltettek. Amint kitisztult a tudatom már fel is keltem és elmentem pisilni. Nem mondom, hogy nem fájt utánna a hasam, de kibírható. Másnap reggel már haza is jöhettem. A műtét óta egy szem fájdalomcsillapítót sem vettem be annyi elviselhető a kis tompa fájdalom. Sajnos nem valami sikersztori a történetem, mert kiderült, hogy átjárhatatlanok a petevezetékeim és csak lombik program által tudok teherbe esni, de most nem -e miatt írtam ide, hanem a laparaszkóp miatt. Szóval Nekem ez lenne a történetem.
414. Györgyi73 (válaszként erre: 413. - 997685c4c4)
2016. okt. 19. 09:57

Szia!

Remélem minden rendben lesz veled, lehet csak a hüvelyed sérült egy kicsit.Lényeg, hogy ne fájjon!!

Én pénteken megyek varratszedésre, és néhány csepp alvadt vér még van.

Neked is minden jót és szépet!

413. 997685c4c4 (válaszként erre: 412. - Györgyi73)
2016. okt. 18. 12:44

Szia Györgyi!

Pirosnak piros, soknak nem mondanám, de mégis van.

Holnap megyek varratszedésre, akkor rákérdezek.

Csak jó lenne már betét nélkül lenni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

412. Györgyi73 (válaszként erre: 411. - 997685c4c4)
2016. okt. 18. 11:21

Szia!

Attól függ, hogy milyen a vérzés.Erős piros, vagy barna alvadt.

Nekem is csütörtökön volt,de nekem a méhem műtötték, és varrták is.

2016. okt. 18. 08:23
Sziasztok. Múlt héten csütörtökön volt laparoszkopiam, 1 db cisztat talaltak a jobboldali petefeszkemben, ami eltavolitottak, mást mmindent rendben találtak. Hány napig normális a lapar után a huvelyi vérzés? Nekem ez már az 5. nap es még mindig van...
410. Nina27
2016. okt. 12. 20:33
köszönöm szépen mindenki válaszát :) Most várom hogy megjöjjön és utána vérvétel és mehetek intézni a többit
409. NomNom (válaszként erre: 405. - Nina27)
2016. okt. 6. 15:34

Az nem biztos, hogy katéter nincs, mert ha felébredsz és nem tudsz kimenni a saját lábadon pár órán belül, akkor meg ágytálazni kéne...

Én átaludtam kb. a délutánt és másnap reggel még hányingerem volt, szóval nem nagyon tudtam volna kimászkálni mosdóba. Szóval szerintem ez egyéni, ha lábra tudsz állni kiveszik a katétert, de amíg nem, addig marad.

Nekem egyébként nem fájt. Először észre sem vettem, hogy van bent csak gyanús volt, hogy nem kell pisilnem.

408. Bbea84 (válaszként erre: 405. - Nina27)
2016. okt. 6. 12:25

Szia, engem juniusban laporosztak :) 31 evesen elso korhazolasom volt, 150km otthonrol uh tudom mit erzel. este kaptam egy xanaxot, reggel is 1, es kesz, en anyakonyvezeto vagyok, mielott ram tettek a maszkot megkerdeztek mit dolgzom, azt almondtam hogy az oszes kollegamat ferjhez adtam :))

katter fajt, draincso is volt, de tul vagyok rajta , nekem 7cm miomam volt. kitartas ! hamar csak egy emlek marad !

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook