Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
227. luckoka
2014. febr. 15. 09:35
Sziasztok! 12-én én is túlestem, most még kicsit feszül, de teljesen jól vagyok. Műtét után 2 óra még sivatag volt, alig bírtam ki. Az ülés nehéz.
226. mandella (válaszként erre: 225. - Nikobeka)
2014. febr. 6. 18:22
sikeres lett, igen, szegeden
225. Nikobeka (válaszként erre: 224. - Mandella)
2014. febr. 5. 10:35
Szerencsés :) Remélem Te is jól érzed magadat! Hol volt a műtéted? sikeres lett?
2014. febr. 4. 16:47
túl vagyok rajta, nem hánytam :)
223. mandella (válaszként erre: 222. - Nikobeka)
2014. febr. 1. 16:30
nem emlékszel véletlenül, hogy előtte nap, azaz nekem holnap meddig szabad enni?? hülye vagyok, és ezt elfelejtettem... azt tudom, hogy holnap éjfél után már inni sem szabad... de enni meddig lehet vajon?
222. Nikobeka (válaszként erre: 221. - Mandella)
2014. febr. 1. 15:47

Kedves Mandella!


Köszönöm!

Neked is kívánok sok sikert! Ne félj tőle, mert egy célért teszed! Nekem ez lebegett a szemem előtt. Hányás sem olyan olyan hányás -sárgarépa mentes, hiszen 36 órája ott már nem ettem. Kaptam egy lazító injekciót és 10 perc múlva majszoltam az üres zsemle belsejét. Volt akinek semmi ilyen gondja nem volt, sőt műtét után 6-8 órával már haza akart menni, mert elmondása szerint olyan jól van. Természetesen nem engedték el! :) Mindenkinek a szervezete más! Csak javaslom, ne idegeskedj (könnyű mondani...), cél legyen előtted :)

221. mandella (válaszként erre: 220. - Nikobeka)
2014. febr. 1. 08:26

Kedves Nikobeka!


Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, remélem, nekem is hasonló lesz. Nem érdekel, hányás is jöhet, csak rendben legyen minden. :-)

Sok sikert!!!!!

2014. jan. 31. 11:38

Sziasztok!

Nekem 01.21.-én volt a lap.+hsg -m a SOTE II. klinikán. Altatásban végezte a doktornőm. Már átjárható mind a két vezetékem. 10 napja volt a műtét, de már a nagyon viszketek kategóriába tartozom :) Lett két pici kereszt hegem és egy annyira nem pici köldök izém.

Rossz tapasztalatok: altatás után 2* hánytam, mert nem bírta a szervezetem még a vizet sem elviselni. És most a gyógyulás utáni viszketés :)

Jó tapasztalat:

Sote: nagyon-nagyon kedvesek és normálisak (pedig nem tudtam adni semmit sem nekik)

Dokinőm: kedves, aranyos, őszinte, odafigyelő, hozzáértő!!!

Sebek ápolása: egyszerű: betadine, ragtapasz

vérzés: műtét után 5 nappal már barna folyásom sem volt.

Kímélő életmódot folytattam, az első 3-4 napban keveset, de feküdtem. Azóta normálisabb életet élek, nyilván a fürdés annyira nem volt egyszerű a varrat kiszedésig (7. nap), most már minden oké! BABA projekt teljes gázzal!

219. Sorea (válaszként erre: 216. - Mandella)
2014. jan. 30. 17:59

Köszi!

Te túl vagy már a műtéten?

Minden OK?

218. mandella (válaszként erre: 217. - Sorea)
2014. jan. 30. 13:11
Jobbulást!!
217. Sorea (válaszként erre: 216. - Mandella)
2014. jan. 29. 20:26

Kedves Mandella!

Örülök,h.jól vagy,igazán szerencsésnek mondhatod magad :)

Én kevésbbé,ui.amint említettem múlt hét csüt.-ön mentem vissza a dokihoz,szörnyű fájdalmak közepette...és miután megnézte a köldökömet tovább utalt a sebészetre.Ott sok vizsgálat után szembesített a doki azzal a ténnyel,hogy újra műteni kell (azonnal),mert hasi tályogom lett.Visszautalt a Nőgyógyra ui.(nem mondta ki,de ők hibáztak!)

Még aznap este +műtöttek,másnap hazaengedtek.A köldököm azóta is nyitva van,gennyezik, minden nap járok a kórházba átmosatni:( már 1 hete.

Remélem én is hamarosan rendbe jövök.

216. mandella (válaszként erre: 209. - Sorea)
2014. jan. 29. 10:51
Azóta jobban vagy te is?
215. mandella (válaszként erre: 214. - Tored)
2014. jan. 29. 10:50

szia!

nagyon megnyugtatóak a soraid!

további szép napokat

214. tored
2014. jan. 26. 22:57

Sziasztok!

Így most 9 nappal a műtét után elmondhatom,hogy csodásan vagyok :) A varratok helye szépen gyógyul,a betadin jót tett :)

A vállfájdalom tényleg kb.1 hétig tartott.

2 hét múlva még vissza kell mennem egy kontrollra.Holnap meg már megyek is melózni :)

Minden kedves "sorstársamnak" kitartást és jobbulást kívánok :)

213. mandella (válaszként erre: 207. - Sorea)
2014. jan. 23. 20:23
ajjaj, sajnálom, hogy ilyen tortúra :(
212. mandella (válaszként erre: 211. - Youlcsi)
2014. jan. 23. 20:22
oké, köszi!
211. youlcsi (válaszként erre: 206. - Mandella)
2014. jan. 23. 10:11
miért kellene, hogy laposabb legyen a hasad? a műtét miatt nincs jelentőssége... elég, ha előtte való nap vacsi után már nem eszel. nekem csak ennyi volt a kitétel, éhgyomorra érkezzek reggel.
210. Sorea (válaszként erre: 206. - Mandella)
2014. jan. 23. 09:55
Szerintem inkább pépeset mint magvasat,mert az utóbbi megreked a belekben.De nem kell aggódnod ez miatt,műtét előtti napon is már csak délben ehetsz,s éjfélig ihatsz.Utána is diéta :(
209. Sorea (válaszként erre: 208. - Tored)
2014. jan. 23. 09:50
Igen fájt a műtét után kb.1 hétig és fel is volt puffizva a hasam a gáztól,de elmúlik,ne aggódj.Ha a köldököd fáj,jegelheted,sokszor (2-3percig),de csak a köldököd és így:köldök-ruha-jég!Jobbulást!!!
208. tored (válaszként erre: 207. - Sorea)
2014. jan. 22. 23:10

Én is ma voltam varratszedésen és fáj,érzékeny.Pedig eddig tök jól voltam.

Egy kicsit gennyes volt miután kivették meg vérzet is most már csak piros.

Vettem betadint,remélem jó lesz és nem járok úgy ahogy te.

Nekem a vállfájdalom meg a mellkasi fájdalom még ma is jelentkezett de már elég tompa.

Neked is fájt a gáztól?

207. Sorea
2014. jan. 22. 22:21

Sziasztok!

Nekem 2014.01.10-én volt laporoscopiás műtétem(endometriózis),baba tervezés miatt.Három lyukacska a hasban,4 nap kórház.1 Hét múlva varratszedés.

A műtét után még ok,hogy fáj,de nekem a varratszedés után is fájt a köldököm körül a hasam.

Csütörtökön varratszedés,pénteken gennyezik a köldököm....hétfőn visszamentem a dokihoz(állítólag ez természetes,totál be van gyulladva és dagadva)kissé "megnyitotta" a köldököt,hogy tisztuljon.orvosi javaslat:jegelés,betadine.

Azóta /eltelt 3 nap/a köldököm 5 cm-es sugárban be van dagadva gyulladva.A kínok kínját élem,fáj minden mozdulat,alig tudok menni...nem akarom sajnáltatni magam,várom a holnapot amikor ismét doki...

Tudja valaki,hogy mi ez?

Lehet valami szövődménye,hogy 1 cső sem volt bennem műtét után és nem tudott kitisztulni a sebem?

206. mandella (válaszként erre: 205. - Tored)
2014. jan. 21. 15:58

köszönöm!

esetleg nem tudnátok nekem adni egy tippet, hogy kb. a műtét előtt 1 héttel milyen kajákat (diéta) egyek, hogy kicsit laposabb legyen a hasam?

205. tored (válaszként erre: 204. - Mandella)
2014. jan. 19. 19:00

Ne félj,persze ez természetes,de tényleg én is így utólag visszagondolva túlparáztam a dolgokat.

Én már régóta halogattam de ha ezt tudom akkor elöbb belevágok.

Kitartás és sok sikert :))))

204. mandella (válaszként erre: 203. - Tored)
2014. jan. 19. 15:49

szia

jó, hogy nálad minden rendben

én még előtte állok, és kezdek parázni :(

203. tored
2014. jan. 19. 09:56

Sziasztok!

Nekem pénteken volt laparos műtétem.Jó pár éve nem jön össze a bébi,ezért.Mindent rendben találtak,páromnál is minden oké.Tehát a miértre nem kaptunk választ :)

De nem csüggedek,mégis jobb mintha valami komolyabb betegségem lenne.

A műtét nem vészes,a fájdalom is minimális.Én nagyon rettegtem az altatástól,ez volt az első.Pozitivan csalódtam benne.

Csütörtökön feküdtem be,délben már csak levest kaptam,este beöntés,reggel mégegy.

Előkészítettek ,még a szobában bekötötték az infuziót,mielött elvittek a műtöbe kaptam egy nyugtatót.Ez nagyon jó volt,mert tényleg nagyon paráztam :)Rémképeim voltak,kombináltam ,ilyenek.

De már tudom ,hogy felesleges volt.

Arra emlékszem,hogy az altatóorvos odalép hozzám,nagyon kedvesen kérdezett pár dolgot,majd beadtak valamit a vénámba,elzsibbadt a homlokom és már csak az ébredés jött....

Nagyon jól viseltem mindent,nem volt hányingerem,kicsit kapart a torkom,ennyi. Fájdalmam sem volt nagyon,igaz utánna az infúzióba adtak fájdalomcsillapítót.

Tegnap már haza is jöhettem.A gyomorszájam kicsit fájt,gondolom a koplalástól.De elmúlt már.Meg a vállam fáj a gáztól amivel felfújtak,de ez normális azt mondták.

Aki elötte áll ne féljen,megéri megcsináltatni én úgy gondolom.Hogy tisztán lásson az ember.

Hogy ezután mi lesz a következő lépés,most nem gondolkodom rajta,majd alakul.....

2014. jan. 18. 12:43
Hát, túl vagyok rajta. 40 percet voltam bent, és beöntést sem kaptam, hanem jó erős hashajtót. Az eredmény nem lett rózsás. Az egyik petevezetéken 2-3 lencse nagyságú endometriózis van, az egyéltalán nem átjárjató. A másik oldal átjárható, és a méh is rendben van... Jövő hét pénteken kell visszamennem a dokihoz, akkor szedi ki a varratokat. Azt mondta, van egy injekciós kúra (3 hónap), amivel el lehet sorvasztani ezeket, de változókori tüneteket okoz. Még gondolkodom, hogy mi legyen....
201. CsillagTM (válaszként erre: 200. - A563337a80)
2014. jan. 15. 02:27
értem. nyugi, minden oké lesz!!
2014. jan. 13. 20:12

Elvileg csak átjárhatósági lesz a laparon, és nagyon bízom benne, hogy közben nem talál semmit. Hétfőn dolgozni kellene mennem, így gyorsan helyre kell rázódnom.

Félek is, és várom is, hogy túl legyek rajta, és akkor újult erővel indulunk el megint.

199. CsillagTM (válaszként erre: 198. - A563337a80)
2014. jan. 8. 22:27

én azért egy hetet pihennék lapar után a helyedben. főleg, ha nem csak feltáró lapar lesz, hanem csinálnak is valamit.

amúgy nem vészes. nekem kétszer volt. 4 hetet kell várni utána a szexszel. maga a lapar csak 3-4 pici heggel jár, utána se lesz nagy bajod, már aznap fogsz tudni járkálni. arra készülj, h a gáztól, amivel felfújják a hasad, aznap fájhat a vállad, olyan izomlázasan, de nekem kb. ez volt a legkellemetlenebb tünetem, még a 3,5 órás laparom után is.

2014. jan. 8. 20:57

Sziasztok! Úgy látom, már régen jártatok erre. Én is belépek a laparosok táborába, mert 3 év sikertelen próbálkozás után a doki javasolta, hogy csináljuk meg. Jövő hét csütörtökön megyek, és nagyon félek tőle.

A nagy zavaromban a dokit elfelejtettem megkérdezni, hogy a műtét után mennyi ideig kell várni, hogy összebújhassak a párommal. Tudtok erről infót adni? Ja, és mennyit kell műtét után pihenni? Nekem csütörtökön kell befeküdnöm, pénteken csinálja meg, szombaton jövök haza. Hétfőn pedig elvileg megyek dolgozni....

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook