Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! fórum

Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. márc. 15. 14:32

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy volt e valakinek Debrecenben lapar és hiszteroszkópia? Tapasztalatokat várok.

Köszi

111. jennymanó86 (válaszként erre: 110. - Kismacskák)
2013. nov. 27. 19:12

Lehet nekem is 2x kell majd mennem vérvételre. De egyenlőre azt mondta, hogy menjek el a mensi 3. napján. Sok mindent de leírom ami a papíromon szerepel: Vérvétel alaphormonokra, androgénekre, STSH-ra, Ca-125(kóros esetben HE4 és ROMAScore is), APC rez., LEIDEN st. MTHFRC67T

Pénteken akkor cukor-inzulin szint.

8. napon(vasárnap) házasélet, 9. napon folliculometria(ultrahangos tüszőmérés). Meg addigra már lesz rész eredményem és megbeszéljük a továbbiakat.

Nekem rá van írva a papíromra, hogy ha 3 hónapon belül(stimulált ciklus estén)terhesség nem következik be akkor az inszem meggondolandó.

110. kismacskák (válaszként erre: 109. - Jennymanó86)
2013. nov. 27. 16:46
Igen hormonokat, egyszer a ciklus elején (3-5.napig), illetve a ciklus 19-21-23. napján nézik a progeszteront. Cukor, inzulin már megvolt, az rendben van. Azért megyek 9-én a dokihoz, hogy kiértékeljük a hormonsort. Ha valamelyik rossz, akkor lehessen kezelni. Te hogyhogy csak egyszer voltál vérvételen? Neked ott miket néztek?
109. jennymanó86 (válaszként erre: 108. - Kismacskák)
2013. nov. 27. 16:02

Persze majd megírom az eredményeket. Én valószínű hétfőn megyek orvoshoz de még egyeztetetek vele időpontot.

Mit néznek neked a véredben? Hormonok? Cukor-inzulin?

9-én miért kell menned orvoshoz?

108. kismacskák (válaszként erre: 107. - Jennymanó86)
2013. nov. 26. 16:07
Szia, na akkor haladsz szépen sorban:) Majd megírod az eredményeket? Én majd 2-4-6.-án megyek még vérvételre, aztán 9-én vissza a dokihoz.
107. jennymanó86 (válaszként erre: 106. - Kismacskák)
2013. nov. 26. 15:59

Pont ma voltam hormonvizsgálaton. Pénteken meg cukor-inzulin értéket néznek. Ha annak meglesz az eredménye akkor már többet tudunk.

És veled mi újság van?

106. kismacskák (válaszként erre: 105. - Jennymanó86)
2013. nov. 21. 11:08
Szia, lassan már mi is két évnél járunk. Ha más gondod nincs akkor hamarosan össze fog jönni tuti a baba:) Hormonvizsgálaton voltál már?
2013. nov. 21. 10:54

Sziasztok! Ha nem gond akkor csatlakoznék a hozzátok :)

Az én történetem röviden: Lassan 2 éve, hogy próbálkozunk a babával de eddig sikertelenül.

Megkezdtük a kivizsgálásokat, először a párom volt spermavizsgálaton ahol mindent rendben találtak.

Nekem 5,5 hete csinálták a hiszteroszkópiát és az átfújást. Minden rendben volt, találtak egy kis nyákdugót.

Hátrahajló méhem amúgy. Van még itt valakinek?


Hétfőn kell visszamenni controllra.

Jövőhéten megjön a menses és újra lehet próbálkozni a babával. Reméljük hamarosan beköltözik a pocakba.

Ki mióta próbálkozik?

Hiszteroszkópia után vajon milyen hamar sikerül a baba?

104. Odi03 (válaszként erre: 103. - Kismacskák)
2013. nov. 19. 18:07
Igen, mindjárt karácsony, szilveszter és már jöhet az új év, új reményekkel... :)
103. kismacskák (válaszként erre: 102. - Odi03)
2013. nov. 19. 14:39
Oh értem:( elmegy az gyorsan meglátod:)
102. Odi03 (válaszként erre: 101. - Kismacskák)
2013. nov. 19. 14:14
Sajnos marad a min.3 hónapos várakozási idő. A doki szerint szív alakú volt a méhem és a beavatkozás után meg kell várni a teljes gyógyulási folyamatot, hogy ép legyen a nyálkahártyám.
101. kismacskák (válaszként erre: 100. - Odi03)
2013. nov. 19. 10:08
Majd akkor írd meg mit mondtak.
100. Odi03 (válaszként erre: 98. - Kismacskák)
2013. nov. 18. 18:27
Én is így gondoltam, de rákérdeztem kétszer is. Holnap megyek varratszedésre és újból érdeklődöm. Már nem sok türelmem van sokat várni. :)
99. kismacskák (válaszként erre: 97. - Szandra1111)
2013. nov. 18. 08:23
Szia, persze semmi gond, jön a következő hónap:)
98. kismacskák (válaszként erre: 96. - Odi03)
2013. nov. 18. 08:22
Szia, hát szerintem az rengeteg! Nem hetet mondott véletlenül? Nekem 4-6 hetet mondtak! Mi már 4 hét után próbálkoztunk is:)
97. Szandra1111 (válaszként erre: 86. - Kismacskák)
2013. nov. 16. 07:59
Szia, sajnálom, hogy ez alkalommal nem jött össze. Fel a fejjel!!
96. Odi03
2013. nov. 15. 18:40

Sziasztok!

Először is nagyon drukkolok mindenkinek, hogy mielőbb babás legyen! :)

Én is a héten estem át a műtéten és igazából egy dolgot találtak, egy széles septumot a méhemben, amit rezekáltak. Nekem a dokim 4-6 hónapot mondott, hogy célzottan próbálkozhatunk. Szerintetek ez nem sok idő, főleg úgy, hogy igazából nem volt komoly bajom?

95. Nyinya80 (válaszként erre: 94. - Kismacskák)
2013. nov. 15. 17:18

A stimulálás nálunk abból áll, hogy 2*1 Closty 5 napig + Gonal-F injekció. Nekem a Clostítól több és nagyobb tüszőim lettek (most 6 darab), de cisztám még soha nem volt. Viszont nyálkahártya vékonyodást okoz. Mondjuk barátnőmnek szintén sok ciszta lett tőle, de nekem eddig szerencsém volt.

Ja, nekem is kell szednem a Bromocriptint is!

94. kismacskák (válaszként erre: 92. - Tomka27)
2013. nov. 15. 10:16
Huh hát a clostival csak óvatosan! Ha van peteérésed (és biztosan van, mert írtad a hormonok okék) akkor minek vennél be peteérést serketnő gyógyszert? Sajnos ilyen esetben ez nem nagyon használ:( Szerintem csak időhúzás, plusz még káros is lehet mert több tüsződ fog érni, amiből többes baba is lehet, vagy rosszabb esetben ciszta.Én is 33 múltam már, nem tudok még nyilatkozni, mert majd a vérvételek után megyek vissza a dokihoz hogy megbeszéljük.
93. tomka27 (válaszként erre: 91. - Nyinya80)
2013. nov. 15. 10:15

Szia,


mondjuk ez nagyon érdekes (vagy inkább lesújtó), hogy az embernek nincs semmi baja, és a gyerek meg mégsem akar jönni. "Ismeretlen eredetű infertilitás", tudom, de valahogy akkor sem könnyű elfogadni.


Mindenesetre reménykedjünk, hogy neked sikeres lett ez az inszem. :-)

92. tomka27 (válaszként erre: 90. - Kismacskák)
2013. nov. 15. 10:12

Mi egy éve próbálkozunk. Nem tudom, az is lehet, hogy csak türelmeteln vagyok, az édesanyám szülésznő, ő azt mesélte, hogy régebben eleve két év sikertelen próbálkozás kellett ahhoz, hogy egyáltalán nekikezdjenek a meddőségi kivizsgálásoknak. (Jó, persze akkor nem 33 évesen kezdett bele a legtöbb ember a baba-projektbe.)


A következő lépést a varratszedésnél beszéljük majd meg az orvosommal, de ha jól értettem, akkor előzetesen arra utalt, hogy clostilbegyt kúrát akar. Hát, majd meglátjuk.


És mit mondanak, az inszem nagy eséllyel sikert hozhat nálatok? Vagy ezt nem lehet előre tudni?

91. Nyinya80 (válaszként erre: 87. - Tomka27)
2013. nov. 15. 10:09

Szia!

Pont ilyen helyzetben vagyok én is! Nekem sem találtak igazából semmit, csak egy nyákdugót, mégsem jön a baba. Én is abban reménykedtem, hogy valamit mondanak, de semmi. Tegnap volt a 4. inszeminációm, a műtét utáni első. Reménykedve várom az eredményét!

90. kismacskák (válaszként erre: 89. - Tomka27)
2013. nov. 15. 09:55
És mióta próbálkoztok? Lehet meg kellene akkor próbálnotok az inszeminációt, nem? Hát azt mondták hogy ilyenkor elég nagy az esély, hogy összejöjjön. De mivel nem jött össze, hétfőn már megyek is vérvételre. AZtán az orvos majd elmondja a következő lépést. De mi már 2 éve próbálkozunk, (korábbi hormonvizsgálatok okék voltak) így nálunk szerintem már javasolni fogják az inszeminációt.
89. tomka27 (válaszként erre: 88. - Kismacskák)
2013. nov. 15. 09:52

Szia,


igen, megnézték a hormonprofilt, és a prolaktinom volt magas (de azt már beállították bromocriptinnel), egyébként a többi eredményem teljesen jó, és a párom spermiogramja is tökéletes. Szóval elég tanácstalan vagyok.


Nálad jósoltak valamit? Hogy várhatóan mikorra lesz "eredménye" a beavatkozásnak így, hogy minden gondot elhárítottak?

88. kismacskák (válaszként erre: 87. - Tomka27)
2013. nov. 15. 09:48
Szia, nekem szept.végén volt mindkét beavatkozás, de nálam sokmindent találtak. Megoldották, mégsem jött a baba:( Első próbálkozásunk legalábbis nem sikerült. Hormonsoros vizsgálaton voltál már? mert még ott lehet akkor bibi....
2013. nov. 15. 09:44

Sziasztok,


nekem a héten volt laparoszkópiám és hiszteroszkópiám. Nem mondom, hogy ez volt életem legjobb élménye, de így visszatekintve azért ki lehetett bírni. Mondjuk sokat segített az is, hogy még 48 órát sem voltam bent a kórházban, és az az érzésem, hogy mióta itthon vagyok, azóta rohamosnak mondható a gyógyulásom...


A műtét során kiderült, hogy mindkét petevezetékem eleve átjárható, nincs ciszta, nincs endometriózis, polip, semmi. Ami egyrészt jó hír, nyilván, másrészt továbbra is ott lebeg a kérdés, hogy de akkor meg miért nem jön a gyerek...? Mert ha találtak volna valamit, egy elzáródást, vagy mit tudom én, akkor azt rögtön el is háríthatták volna, és máris meg lenne oldva a probléma, nem?


Szerintetek egyébként most örüljek ennek az eredménynek, vagy ne...?


Na, de a lényeg, hogy ha valaki ilyen műtét előtt áll, a magam részéről azt javaslom, hogy vágjon bele, mert nem olyan szörnyű, inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas, és bár nekem nem hozott érdemi előrelépést, de szerintem sok probléma megoldható általa.

2013. nov. 15. 09:14
Sziasztok! Nekem nem sikerült az első hónap:(
85. kismacskák (válaszként erre: 84. - Szandra1111)
2013. nov. 6. 08:56
Aha értem. Nálam genetikai vizsgálat amúgy még nem volt. Jól vagyok, csak furcsállom, hogy most nem éreztem az ovumat. Se hajszurka, se mellérzékenység, se folyás....ilyeneket éreztem eddig. Pedig ma már a 20. napon vagyok. Szóval izgatottan várom a jövő hét végefelét, akkor majd fény derül, hogy sikerült-e az első hónap. Ha nem akkor irány a további vizsgálatok.
84. Szandra1111 (válaszként erre: 83. - Kismacskák)
2013. nov. 5. 17:59

A trombofília nem is annyira a teherbeesésnél játszik szerepet, hanem inkább a megtartásnál. Vetélést okoz. Genetikai vizsgálaton derült fény, hogy 2 génnél heterozigóta mutációm van, ezért lettek további vérvételek a témában. Ha kezelve van a probléma, akkor kihordható a terhesség. Lupus antikoagulánsnál 2 pozitív eredmény jelent egyértelmű pozitivitást, így majd a megismételt decemberi teszt után többet fogok tudni.

Na jó hosszúra nyúlt....bocsi. :))

Te jól vagy?

83. kismacskák (válaszként erre: 82. - Szandra1111)
2013. nov. 5. 09:46
Oh hát én ilyen betegségekről még nem hallottam, de ezek is befolyásolják a teherbeesést?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook