Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktóz vagy glutén vizsgálat? fórum

Laktóz vagy glutén vizsgálat? (beszélgetős fórum)


2015. nov. 19. 17:04
Gluténes tesztet én is otthonit csináltam, az negatív lett nekem is.
2015. nov. 19. 13:49
Sziasztok. Nekem kilégzéses vizsgàlat volt. Pozitív lett, de azért csinàltak egy vastagbél-és gyomortükrözést is. :-/ Glutént otthoni teszttel csináltam, az negatív, de a tükrözés is kimutatta volna.
2015. nov. 19. 08:20
Én a laktózérzékenységemet genetikai úton tudtam meg. Nagyon rosszul lettem egyszer egy tejeskávétól, és génvizsgálatot csináltattam. Szájnyálkahártyáról levettem magamnak a mintát, és felküldtem egy pesti laborba. Én nem mertem bevállalni a laktózivásos-kifújásos tesztet. Annyira fájt a hasam és rosszul voltam a tejeskávé után, hogy én nem mertem volna bevállalni a kifújásos vizsgálatot. Ez biztosabb volt, kijött 2 hét múlva az eredmény h C/C allélos laktózintoleráns vagyok.
6. youlcsi (válaszként erre: 2. - Zsannni)
2015. nov. 19. 08:04

nekem nem volt tőle hasmenésem. 2 egymás után nap csinálták először a laktóz, auztán meg a laktulóz terhelést.


az fontos, hogy vizsgálat előtt nem szabad sem enni, sem inni. semmit. viizet sem. még fogat mosni sem, rágyújtani sem (már ha dohányzik az ember)

5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Zsannni)
2015. nov. 19. 08:02

gluténérzékenységnél a biopszia a legbiztosabb. ugyan tudják nézni vérből, de ha az pozitív, kell a szövetminta-vétel, hiszen a károsodáés mértéke is fontos, ill így tudják majd a diétát is ellenőrizni.


laktózérzékenység egyszerű kilégzéses teszt. laktózt kell inni és 10percenként egy kis szerkezetbe belefújni.

4. kszb (válaszként erre: 2. - Zsannni)
2015. nov. 19. 07:51
a laktóznál iszol laktózt vízben kikeverve, majd 3 órán keresztül fújsz egy gépbe. Nem mindenkinek van hasmenése, csak annak, aki laktóz érzékeny.
3. kszb (válaszként erre: 1. - Zsannni)
2015. nov. 19. 07:50
a laktózt fújással nézik, a glutént vérből (ha pozitív a vér, akkor + biopszia). Viszont, a 2 gyakran együtt járó betegség.
2015. nov. 19. 07:35
és a fúvós vizsgálat hogy zajlik? Melyiknél van az hogy valamilyen port itatnak és azután mindenkinek hasmenése van?
2015. nov. 19. 07:28

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy melyik vizsgálattal lehet a legbiztosabban kideríteni hogy van-e az embernek laktóz vagy gluténérzékenysége?

Ajánlották a vérvételt, hogy elvileg az a legbiztosabb vagy a fúvásos vizsgálatot de ott állítólag nem tudják 100%-ra megmondani és hosszú is a vizsgálat. Vagy van még valami másfajta vizsgálat amiből gyorsan kiderül?


Köszi:Zsani

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook