Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy laktóz intolerancia vizsgálat vérvétellel? fórum

Hogy zajlik egy laktóz intolerancia vizsgálat vérvétellel? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. kszb
2013. márc. 9. 18:42
39. kszb (válaszként erre: 36. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 20:39
a cikk szót azért raktam idézőjelbe, mert valójában nem cikk, hanem egy leírás az ételallergiáról, és az immunmediált intoleranciáról (de nem vmi alternatív gyógyászati dolog/ központ által! Az egyik ottani orvos, a mi orvosunk is).
38. a78c2ff918 (válaszként erre: 32. - Kszb)
2013. márc. 8. 16:34
Na.Hát ezt kár volt priviben nyomni már elsőre is,egyszerű,de nagyszerű teszt,igen.:)
37. a78c2ff918 (válaszként erre: 31. - Kszb)
2013. márc. 8. 16:33

"Fogalmam sincs az élettani okokról "


Hu hát igen...az egy komolyabb dió már,jaja...:)

36. a78c2ff918 (válaszként erre: 29. - Kszb)
2013. márc. 8. 16:32
Jaj,hát itt is van,amit kértem.Bevallom,most még nem kattintottam rá,meg fogom nézni,épp rohanásban vagyok,csak felnéztem.:)
35. a78c2ff918 (válaszként erre: 28. - Kszb)
2013. márc. 8. 16:31

Az jó,ha szakmabeli vagy,beszélgessünk!:)

Én is szoktam fáradt lenni és hülyeségeket írkálni,utána meg persze még az utcán se merek végimenni,mert úgy érzem rám van írva,hogy mit műveltem...:DDD

34. a78c2ff918 (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. márc. 8. 16:30

Gondoltam,hogy a cölivel jössz,csakhogy!Már a tv.-i előírás is téves,amikor 14 allergént sorol fel,közben az egyik kakukktojás,ez pedig a glutén.Ma a cölit inkább már autoimmun megbetegedésként jegyzik.


"Intolerancia esetén az drasztikusan megemelkedik."


Béka legyek sem értem!Több segítséget kérnék mégis melyik intoleranciánál néznék ezeket...

Addig csak ugyanazt tudom szajkózni:intoleranciában nincsen kóros immunreakció,ez különbözteti meg az allergiától.Na.Mit mondasz nekem erre?

33. Huncutka10 (válaszként erre: 32. - Kszb)
2013. márc. 8. 15:16
Na az emberibb formájával teljes mértékben egyet értek. Én már csak tudom, hiszen tegnap pont a szúrásos vizsin estem át. Hát őszintén megmondom, hogy 33 éves létemre az utolsó kettőnél már igencsak megfeszültem, és nehezen viseltem. Erre a laboros néni azt mondta, hogy ne aggódjak, ez tök normális, hiszen a vénának ez nagy megterhelés. Hát nem is csodálom. De szerencsére túléltem. :)
32. kszb
2013. márc. 8. 14:57

ja, és akkor leírom a laktóz terhelés elméletét vérvétellel.

Lényegében, mint a POGT. Ha emészti a laktózt, az felszívódik, azaz megemeli a vércukorszintet (az emésztés mértékének megfelelő cukorgörbét mutat a vizsgálat). Ha nem emészti, akkor egy lapos cukorgörbét kapnak a vizsgálattal, mert nem szívódik fel (utána hasmenéssel ürül is).

Ennyi. Elavult, de használt módszer. Mielőtt bejöttek a H2 tesztek, így vizsgálták (a tüneteken, beteg megfigyelésen kívül) a laktóz intoleranciát. Ma már szinte mindenhol a H2 teszt van. Azért valljuk be, emberibb is, mint 5x minimum megszúrni vkit....

31. kszb (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. márc. 8. 14:51

nyilván ez nem nme biztos, h igaz olyan intolerancia esetén, amikor csupán az váltja ki a dolgot, h pld egy rota során lemaródott a bélnyálkahártya.

Amúgy a terhesség nőknél nagyon gyakran beindít vmilyen immunválaszt a szervezetben, ami iylen, vagy olyan formában jelentkezik (autoimmun). Pld. cöli, intolerancia, allergia, pm betegség, stb.

(A kérdezőnél is a szülés után jelentkezett a dolog... és ez nem ritka).

Fogalmam sincs az élettani okokról (vagyis csak sejtem), talán egy immunológus tudna rá választ adni....

30. kszb (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 12:48
IgE- hez köthető kóros immunválasz nincs intoleranciánál (ezért lesz negatív a nutri1-2 sor, ha csupán spec IgE-t néznek!)! IgG-hez köthető van!
29. kszb
2013. márc. 8. 12:30

Na! Kerestem neked egy "cikket" is róla:

[link]

28. kszb (válaszként erre: 26. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 12:28
tisztában vagyok vele... (megjegyzem, szakmabeli vagyok.... csak már igen fáradt az agyam.... hirtelen megzavarodtam :))) ezért írtam el... de tegnap rájöttem, és egész úton hazafelé ezen járt az eszem, h vmi nme stimmel, vmit elírtam. Aztán rájöttem....)
27. kszb (válaszként erre: 26. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 12:25

nme én kötöm, hanem a szakma :)

OLvass utána! Ahogy IgA hiány esetén a cölit is IgG szinttel mérik (a cöli centrumban ugyan mindkét Ig szintet nézik automatikusan, de egy mezei laborban IgA alapon emgy a vizsgálat (tTg). Ha immunhiányos az illető, akkor néznek IgG-t)....

Intolerancia esetén az drasztikusan megemelkedik.

26. a78c2ff918 (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 7. 22:15

IgA-t könnyű megjegyezni:nyálkahártyák kapuőre...Ha gondolod...

IgG-t,IgM-t oltásokhoz,fertőzésekhez érdemes kötni ,megjegyzésre.Így már nem cseréled el.

Na.Most meg akkor mesélj,hogy miért kötöd az IgG-t az intoleranciához.

25. a78c2ff918 (válaszként erre: 23. - Huncutka10)
2013. márc. 7. 22:13

Na.Ez 2x jött át...:)

Jó-jó,csak beszélgetek.Csak közben meg találtam rökönyödni is.Az még nem a világ vége...

24. a78c2ff918 (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. márc. 7. 22:12
Na.Hát...erről még csak most akartam veled beszélgetni...Ugyebár...az allergiás reakciók IgE mediáltak.Az intolerancia meg onnan ismerszik meg,hogy nincs kóros immunreakció.Akkor te hogy a csudába kevered ide még az IgG-t is?Ezt már igazán nem értem...
2013. márc. 7. 21:09

Kszb köszönöm a pontos választ, ép most szántam rá magam, hogy írok, de így már nem kell. :)


Heny, én nem azt kértem, hogy szóljunk le valakit, aki segíteni próbál nekem, és hozzá tenném, hogy tudott is, sőt nagyon sokat segített már eddig is, és most is.

Én szerettem volna tapasztalatokat, pontos leírást, hogy mit is takar ez az egész, és ezért is kerestem olyan valakit, aki már átesett ilyenen.

2013. márc. 7. 19:32

Kszb köszönöm a pontos választ, ép most szántam rá magam, hogy írok, de így már nem kell. :)


Heny, én nem azt kértem, hogy szóljunk le valakit, aki segíteni próbál nekem, és hozzá tenném, hogy tudott is, sőt nagyon sokat segített már eddig is, és most is.

Én szerettem volna tapasztalatokat, pontos leírást, hogy mit is takar ez az egész, és ezért is kerestem olyan valakit, aki már átesett ilyenen.

21. kszb
2013. márc. 7. 16:15

1 vmit elírtam :) Allergia esetén IgE emelkedés van (spec Ige--- Nutritív 1-2...)

ennyi (ettől függetlenül, intolerancia esetén IgG)

20. kszb (válaszként erre: 18. - A78c2ff918)
2013. márc. 7. 13:24
jah, és magánrendelőben neki ezt már kimutatták, csak bizonyos papírok beszerzése miatt, ami kell az adójóváíráshoz, stb, újra kell csináltatni OEP alapon a vizsgálatot...... ennyi....
19. kszb (válaszként erre: 18. - A78c2ff918)
2013. márc. 7. 13:22

jujj..... a laktóz az nme allergia, hanem intolerancia.... mindenki tudja.... csak itt az a baj, h az előzményeket már nem akartad megismerni....

A kérdezőnek több dologra intoleranciája van :) Nem csak laktózra.... nme valódi allergiája, amit IgA alapon ki is tudnak mutatni bmiylen Nutritív vérvétellel.... Neki eddig is csak IgG pozitivitása volt, de uúgy kell diétáznia, mint ha allergiás lenne.... Az intolerancia pedig IgG pozitivitással mutatható ki.....

Ha olyan okos vagy, értelmes választ a kérdezőnek miért nem tudtál adni? (talán mert fogalmad sincs....)

18. a78c2ff918 (válaszként erre: 8. - Kszb)
2013. márc. 7. 00:52

"Az étel allergia az IgA, vagy IgG alapú (attól függ, h intolerancia, vagy allergia)"


Hát ez...frenetikus...tényleg...:)

Na most idefigyelj....Az allergia az allergia,az intolerancia,meg intolerancia.Érted...

A laktózérzékenység szted egyik sem,sztem meg intolerancia.Meg még mások szerint is,bár ez nem tudom,hogy mennyire érdekel téged esetleg...

A vérvételes magyarázatot azt nem vállaltad már be nyíltan?:)

17. Huncutka10 (válaszként erre: 16. - Kszb)
2013. márc. 6. 20:12
köszönöm a privit, írtam választ is :)
16. kszb
2013. márc. 6. 17:10
na! Megfejtettem, h mit akar a doki, és hogyan, és mi az elve ennek a dolognak :) Priviben megírtam :)
15. kszb (válaszként erre: 12. - Huncutka10)
2013. márc. 6. 16:30
kilégzési tesztnél 1/2 óránként kell fújni, összesen 7szer.
14. Huncutka10 (válaszként erre: 5. - Armar)
2013. márc. 6. 14:44

Én ma voltam a gasztrós dokinál mert magán úton derült ki az ételintolerancia, és sajnos nem csak laktóz. A lényeg, hogy az igazolást szerettem volna elintézni, ami az adójóváíráshoz kell, de nem fogadta el a magán doki eredményét, azt mondta, csak a kórházban elvégzett eredmény a mérvadó.


Na most én is a kilégzéses tesztről tudok, és ezért is volt furi a vérvtel. S ezért voltam kíváncsi arra, hogy másnak is volt e már ilyen.

13. patapucs (válaszként erre: 6. - Armar)
2013. márc. 6. 14:40

Lehet, hogy igazad van, ezt nem tudom.


A fiamnál hasfájás (köldök vonalban), migrén és nagyon ritkán hasmenés volt a tünet.

Két olyan étel fajta van, amit 100%, hogy sosem fogyaszthat majd, mert ezek a legallergénebb dolgok: a tej és a túró.


A doki azt mondta, hogy állítólag minden harmadik-negyedik felnőtt laktóz érzékeny, csak nem tud róla. Puffadás, fejfájás vagy esetleg időnként hasmenés miatt ált nem megy az ember orvoshoz. Nekem azóta csillapult a migrénem, mióta nem iszom tejes dolgot.

2013. márc. 6. 14:35

Annyit mondott ma a gasztrón a doki, h éhgyomorra érkezzek, és akkor veszik le az elsőt. Aztán innom kell laktóz tartalmú löttyöt, és utána még 5-ször lesz vérvétel meghatározott időközönként, és ezzel azt nézik meg, hogy le tudja e bontani a laktózt a szervezetem.

Ja és ezzel egyidőben a levett vérből elvégzik a teljes paneles ételallergia vizsit is, azaz két legyet ütnek egy csapásra.


Rá is kérdeztem , hogy a laktóz intoleranciát is a levett vérből nézik meg? S akkor mondta h hogyan.


Csak azt nem tudom, h mennyi idő tellik majd el a vv-k közt, meg hogy tényelg ennyi vv lesz e. Illetve, h egyáltalán milyen íze van a lötyinek, hogy éhgyomorra mennyire lehet majd leerőltetni.

11. armar (válaszként erre: 5. - Armar)
2013. márc. 6. 14:28

bocs, a GenoID-nál.


[link]


de kapcsolatban vannak a labor.kft-vel, így onnan küldték az enyémet tovább.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook