Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy laktózérzékenység vizsgálat? fórum

Hogy zajlik egy laktózérzékenység vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


17. addy (válaszként erre: 4. - EMeLAndrea)
2014. júl. 9. 17:34
Nekem külön felhívták a figyelmem, hogy vizsgálat előtt 2x mossak fogat!
16. 36a26f5226 (válaszként erre: 10. - Klenca)
2013. aug. 26. 22:23

Ha majd belépsz... írnál nekem arról, hogy milyen az íze?


Úgy néz ki, én is laktózérzékeny vagyok, mert minden tejfogyasztás után begörcsölök, és hatalmasra puffad a hasam..


Nem tudtam, hanem már egyre többen hívják fel rá a figyelmem, hogy bizony, a 40-es életkor tájékán is kialakulhat.. ami azt illeti, nem most kezdődött, hanem már régebben, csak én nem tudtam..


Alapból az volt bennem, hogy anyu is világ életében puffadt, hatalmasra nőtt hasa volt, és ő sem kért rá soha vizsgálatot, és nem gondoltam volna..


Meg már bármit eszem, attól is azonnal puffadok..


Lehet, hogy lisztérzékeny is lettem?

2011. máj. 23. 15:07
Te jó ég!!! Akkor -ahogy itt titeket olvaslak- nekem laktóz érzékenységem van?! Ha 2 dl-nél több tejet fogyasztok, hasmenésem van és néha még anélkül is. Lehet, hogy a kettő nem fűgg össze, de lehet ebből nekem valami komolyabb problémám? Úgyértem, hogy ezt most ki kell vizsgáltatnom és esetleg kapok rá gyógyszert, vagy csak figyeljek a tejtermékfogyasztásomra és kész?
14. klenca (válaszként erre: 13. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 23. 13:20

LIKE, LIKE SUPERLIKE!!!!


(Már ha a tej TEJ!)

2011. máj. 19. 12:59
Házilag úgy kell elvégezni, hogy iszol 0,5 liter tejet és várod, hogy lesz-e hasmenésed.
12. marel2
2011. máj. 19. 10:55
Egyébként a lisztérzékenység (coeliakia) egyik előjele a laktóz érzékenység, de önállóan is előfordulhat. Mindenképpen érdemes EMA vizsgálatot is csináltatnod a coeliakia kiszűrésére!
11. marel2
2011. máj. 19. 10:54
Nem vesznek vért! Fújni kell egy zacskóba! Arra vigyázz, hogy ne úgy fujj, hogy mély levegőt veszel és aztán fújsz, hanem hajból fujj! Ha mély levegőt veszel, akkor azt fújod ki, nem pedig azt ami a gyomrodban van!
10. klenca
2011. máj. 18. 23:46

Ha jól emlékszem, akkor éhgyomorra kellett mennem. Előtte már 2 hétig ki kellett hagyni minden tejes cuccot az étrendemből. Olyan a laktóz, mint a sűrített cukor. Abból kellett inni, aztán félóránként fújkodni valami zacsiszerűbe.

Ha az érték nem volt jó, akkor laktózérzékeny az illető. Előtte is az volt, csak nem tudott róla.

Kérdezik volt-e széklet, milyen. Megfigyelik milyen bőrreakciók vannak. Nagyon unalmas, vigyél olvasnivalót magaddal vagy egy beszélgetőtársat.

2011. máj. 18. 21:52
Más nem tudja megosztani a tapasztalatát?Holnap megyek és kicsit izgulok...
8. suzanne7 (válaszként erre: 7. - Sajert)
2011. máj. 11. 22:44

Tehát akkor,ha laktózérzékeny vagyok minden bizonnyal jönnek a tünetek hasgörcs és hasmenés...?:S

És akkor megiszom ezt a cuccot és vért vesznek?

7. sajert (válaszként erre: 4. - EMeLAndrea)
2011. máj. 11. 22:32

Engem 95-nél engedtek haza, 2 óra után.


Egyébként maga a vizsgálat három órát vesz igénybe. Nem fájdalmas, nem rossz ízű. Fájdalom csak a laktózérzékenyeknél jelentkezik (mint pl. én), hasgörcsök formájában (legalábbis nálam). Wc papírt mindenféleképpen vigyél.

6. suzanne7 (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2011. máj. 11. 21:30
Ja és éhgyomorra kell mennem.
5. suzanne7 (válaszként erre: 4. - EMeLAndrea)
2011. máj. 11. 21:30

Köszönöm!És ez a laktóz nagyon rossz ízű?Engem laborba küldtek,úgyhogy szerintem akkor vért vesznek,most néztem utána,hogy több variáció is létezik amiből kiderülhet.

Sajnálom,hogy nem nőtte ki a gyerkőcöd!:(

2011. máj. 11. 21:25

Fogmosás nélkül kell menni a vizsgálatra!!! Meg kell inni kb 1,5 dl tömény laktózt! 30 percenként kell fújni 7 alkalommal! kb a 2-3 fújásnál már kikell derüljön a laktózintolerancia! Max 20 az az érték ami még elfogadható (anno a gyermekemnél 100 volt azóta sem nőtte ki! :((( )


remélem tudtam segíteni!

2011. máj. 11. 21:11
Én csak annyit tudok,hogy laktózt kell innom,de egyebet nem tudok.
2011. máj. 11. 21:09

vérvétel


tejet kell inni meghatározott időközönként, én csak agyerekemnél tudom, hogy 1,5 dl tejet kellett megigyon ugy hogy kb háromszorra egy óra alatt és közben 20 percenként nézték, ez megy olyan 1,5 órát és kész. Tettek a kezére valamit, ha bepirisidik az gáz, illetve a hasmenés is.

2011. máj. 11. 21:05
Hogy zajlik egy laktózérzékenység vizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook