Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laknál falun? Mi várhat rám ott kb. 40 év múlva? fórum

Laknál falun? Mi várhat rám ott kb. 40 év múlva? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Bözsi néni (válaszként erre: 93. - Tumbo2)
2021. ápr. 1. 22:09
Az elsöre is nehezen sajnos.
93. tumbo2 (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2021. ápr. 1. 08:59
hát ez nagyon igaz.csak sajnos az emberek többségének erre nincs pénze
92. Bözsi néni (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2021. márc. 31. 16:57

Bizony.


Nem véletlenül tartja a mondás, az első házat az ellenségének, a másodikat az ismerősének, a harmadikat magának építi az ember😊

91. buspics (válaszként erre: 82. - Borian)
2021. márc. 31. 15:40
40 év múlva ki tudja, mi lesz. Jelenleg minden kiszámíthatatlan és bizonytalan. De az online munka szerintem be fog indulni. És minden, ami online. 40 évvel ezelőtt csak vezetékes telefon volt, most meg már okostelenfon, amin lehet ügyet intézni.
90. tumbo2 (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2021. márc. 31. 13:22
nálunk is jól el lett bakkerolva a ház.az anyámat nem érdekelte,akkor hatan laktunk ,télen a nagyanyám is,én korán megpattantam.3 szoba,egy nappali,a konyha olyan kicsi volt,ketten be sem fértünk.hogy sikerül majd eladni,gőzöm sincs.azt hitték örökké fiatalok maradnak,az emeletre már nekem is nehéz fölmászni .
89. michelle.r (válaszként erre: 83. - Globus)
2021. márc. 31. 13:18
40 év múlva ő sem lesz fiatal 😝
88. michelle.r (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2021. márc. 31. 13:15

Szerecsére én ezt jó időben megtapasztaltam. Összeházasodtunk, építettünk egy bazi nagy házat Budörsön a domboldalon. Örültünk, mint majom a farkának, aztán rájöttünk, hogy csak a nyűg van vele. A tervező elbszta, a három szintet egy fűtési körre tette, a legalsó szintet télen szinte nem is használtuk, mert mindig hideg volt, és még így is több mint százezer volt a fűtés. A keret sose használtuk, vagy otthon se voltunk, vagy a teraszon, a garázstól a házig negyven-valahány lépcső vitt fel, élmény volt bevásárolni. 🙄


Mindjárt tíz éve lesz, hogy vettünk egy tetőtéri duplex-et, Budapesten, van szép nagy teraszunk, faccca panorámánk, olcsóbb fenntartani, nincs bajlódás a kerttel, a kölyköket nem kell fuvarozgatni, a látogatókat sem, ha nincs kocsijuk. És nem akar naponta egy-két repülő a teraszon landolni 😝 Imádom, nem kell ahhoz nyugdíjasnak lenni, hogy ne akarjon valaki kertes házban lakni 😊

87. Bözsi néni (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
2021. márc. 31. 11:51
Apró-cseprő javításra lakáson belül itt sem találni embert, de egy lakás esetében ilyesmi kevés van. Abban meg segítenek a barátok, szomszédok, család.
86. Babi11
2021. márc. 31. 11:40
nem
85. tumbo2 (válaszként erre: 83. - Globus)
2021. márc. 31. 10:34
ja,mikor elromlott a konvektorom,talán 60 ezret kértek.bár ez városon is előfordulhat.aztán a karácsonyi csodát,visszajöttek,felét visszaadták.
84. Borian (válaszként erre: 83. - Globus)
2021. márc. 31. 09:42

de neki ott a gyerek-kérdés

persze, lehet, hogy nem tervez gyereket..

83. globus (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
2021. márc. 31. 09:28

Igaz, hogy nincs közös költség, de ha valami elromlik, felújításra szorul, az százezrektől indul, és nem segít be senki.

Oké, FI fiatal, kicsit elvittük a fórumot idősek irányába, szóval neki még jó buli lehet :)

82. Borian (válaszként erre: 81. - Buspics)
2021. márc. 31. 09:26

Amíg nincs munka, hiába fejlesztenek bármit. A nagyobb városok környékén voltak, lesznek alvófalvak, ahonnan bejárnak az emberek dolgozni, iskolába, ügyet intézni, bevásárolni, de ezek sosem lesznek igazi szerves települések (mert csak alvóhelyek) és az ingázást, utazgatást generálják csak.


Talán ha elterjedne és valóban elfogadottá válna az online munka, de ez még a tanulást mindig nem oldaná meg, mert épp most látjuk, hogy az on-line oktatás mennyire nem tökéletes. De talán 40 év múlva.

81. buspics (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 09:22

Ezen már én is gondolkoztam, hogy milyen lehet vidéken 40 év múlva. Ez az ország nagyon Pest központú, vidéken szinte semmi lehetőség nincs. Én biztosan nem terveznék olyan helyen, ahol sok a roma. Inkább valami békésebb környéken, Sopron felé. Én olyan környéken nőttem fel, ahol sok a roma, és nem kötődnek túl jó emlékek hozzájuk. Nem akarnék ilyet a gyerekeimnek.


Az viszont nem lenne rossz, ha végre ráfeküdnének a vidék fejlesztésére. Én simán el tudnám képzelni ott az életemet.

80. tumbo2 (válaszként erre: 77. - Borian)
2021. márc. 31. 09:15
itt hálistennek van jó iskola,óvoda,orvos,engem ebből legfeljebb az orvos érint,közel két nagyváros.
79. tumbo2 (válaszként erre: 76. - Borian)
2021. márc. 31. 09:13
ja a fák ágainak a levágásáról még nem is beszéltem.az ízületes kezemmel még egy bokrot is nehezen vágok le.
78. tumbo2 (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2021. márc. 31. 09:11
de jól tetted.rengeteg gond van,leszakad a gázóra ajtaja,a fűnyírót flexelni kell,a kapa nyele kiesett,a vödör beleesett a kútba,aztán jön a fűnyírózás,a vetés,utána a kapálás.még nem vagyok annyira öreg,de a derekam rettenetesen fáj.leesik egy cserép,kinek könyörögjek,hogy igazítsa meg.csupa öröm az élet.nem beszélve arról,hogy nem találsz olyan embert,aki ezeket az apró-cseprő munkákat megcsinálná.
77. Borian (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2021. márc. 31. 08:37
Igen, az orvos, rendelő elérhetősége is fontos szempont, meg hogy milyen gyorsan ér ki a mentő. :-( Sajnos, hogy erre is gondolni kell és sajnos, hogy ebben nincs esélyegyenlőség.
76. Borian (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2021. márc. 31. 08:35

Hát igen, egy házzal mindig kell csinálni valamit, és akkor a kertről még nem is beszéltem. Mi budapesti faluban lakunk, de a környéken sok az idős, általában a nénik maradnak egyedül. És akkor jönnek a gondok: a kapirgálást még megcsinálják a kertben, de egy fát már nem tudnak kivágni, nem permeteznek, elmaradnak a javítások, csöpög az eresz, "úgy marad" a redőny, rozsdás a kerítés lassan lepusztul az egész. Csak kevesen vágnak bele, mint a néni, akitől a házat vettük, hogy ezt belátja, eladja és beköltözik egy kis panelba.

Én is laktam panelban, egyedül, nőként mindent meg tudtam oldani, mindent elértem, felértem, ellentétben itt, ahol a belmagasság miatt a függöny-levétel is a férjemre vár.

75. semleges (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. márc. 31. 02:51

Hasonlóképpen gondolom én is. Mondom ezt úgy, hogy van egy kis házunk, kis kerttel vidéken a városi lakásunk mellett tavasztól őszig "kiszabadulni". A panelnél, társasháznál nincs kényelmesebb, tisztább. Itt valamikor valaki azt írta olyan mint egy szálloda:)

Falura nagy házba, nagy kertbe én sem mennék.

2021. márc. 30. 23:15
Nem szeretnék falun lakni, mindig városban tanultam, éltem.
73. Bözsi néni (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. márc. 30. 21:09

Na, pont mint én.


Fiatalabb koromban azt gondoltam, a budapesti lakásom árán vidéken házat kapok, kerttel. Kis kert elég, de jó lesz.


Aztán mire nyugdijas lettem, átgondoltam. Hülye lennék egy csomo nyűgöt a nyakamba venni a hàzal, kerttel, amivel feszt gond van. Ahogy öregszik az ember, többször szorul dokira, vidéken ahhoz is km-ekre kell utazgatni.


Hát maradtam 😊

72. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. márc. 30. 15:27
a haver is el akarta adni az örökölt telkét.egy rokona volt rá a vevő,gondolta,ha nyugdíjba megy építenek rá egy házat.de mikor meglátta mennyi nyűggel jár,meggondolta magát.
71. globus
2021. márc. 30. 15:06

Nálam érdekes, leírom sorban.

1. Falu 14 éves koromig

2. Város 18-tól kb. 35-ig, közben visszajárás szülőfaluba, anyósom falujába is

3. Város, kijárás egy harmadik faluba, kertészkedés a köbön

4. Beköltözés városba végleg.

Fiatalon azt képzeltem, hogy nyugdíjasként majd falun fogunk élni, csend, madárcsicsergés, jó levegő. De rájöttem, a legkisebb kert, udvar is gondozást igényel, fűtés munkás vagy drága, házon mindig van mit csinálni saját költségre, bolt kínálata beszűkült. Ezzel szemben egy panellakás mérete gyerek nélkül bőven elegendő, fűtésért, meleg vízért kisujjat sem kell mozdítani, orvosi ellátás, szociális hálózat karnyújtásnyira, tisztaság, kényelem. Gyereknek a falusi ház nem kell, még örökségnek sem. Elcseréltük a házat panellakásra, jövő hónapban zajlik a csere.

70. New(l)
2021. márc. 30. 15:01

Borsodban picinykének nevezni a 200 rugós fizetést, számomra érdekes. Hacsak nem bruttó.

Én Budapesttől 21 km-re élek, de örülnék, ha ennyiért ajánlgatnának állást. Meg így fél év után egyáltalán valahol alkalmaznának...

Eredeti témához hozzászólva: én vidék-párti vagyok, engem teljesen kielégít a természet és a néhány darab szomszédunk. Nincs viszont gyerekünk, tehát nem kell az ő óvodai, iskolai stb. ellátását megoldanunk. Eszembe jut azonban nekem is mikor látom, mit össze furikázzák a szülők az utcában lakó gyerekeket, hogy mennyire lesznek hálásak nagyobb korukban a nagy idillért. Ugyanakkor az is a felnőtté válás része, ha egy gyerek önállóan jön-megy, és abba beletartozik az első tömegközlekedési járműig való kutyagolás is.

Ami valóban rizikós, a munkahely kérdése. Mi is úgy költöztünk ide, hogy volt melóhelyem, számomra elfogadható távolságra stb. Azonban a dolgok változnak, és most a kutya nem vesz föl sehova (diploma meg minden lószar ellenére, vagy épp amiatt), mert túl messze lakom mindentől, és igen, ez is szempont, nehogy utazási költségtérítést kelljen fizetni. Mert most ott vannak a méhek, de kell legyen B-terv.

2021. márc. 30. 14:57

Igen.

Megyeszékhelyen élünk nagyon régóta. Most egy időre leköltöztünk falura, szülői házban. eddig csak hétvégeken jártunk, de most egy ideje életvitel szerűen élünk ott. Elviselhető.

2021. márc. 30. 14:50

Igen.

Többnyire megyeszékhelyen éltem, de éltem falun 3 évig.

Most a fővárosban élek de a hétvégéket így is sokszor falun töltöm.

Bajban lesz a postás, ha nyugdíjas leszek.

67. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 30. 07:27

Vannak faluk ahol laknék, de borsodi faluban romákkal körülvéve biztosan nem.

Normálisabb környezetben nem néztetek falut?


Lehet +5 millió, de nagyon ne mindegy milyen a közeg.

Ha ilyen tervem lenne, nagyon megfontoltan választanék települést. Közlekedés, oktatás, eü, lakosság jövedelmi viszonyai, munkalehetőség stb.

66. Auróra2010 (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2021. márc. 30. 05:56

Nem emlékszem, mi tanultunk-e Remenyikről de anyukámnak kedvenc költője volt - a vh közt ref. polgáriban. Évtizedekig nem hallottam róla, hanem a fiamnak egy évnyitóján elszavalták A templomot és az iskolát. A jelen tantervben nincs benne, reál beállitású fiam azt sem tudja, hogy kicsoda.

szerintem a többi mai huszonévesek sem ismerik, ami nagy kár, mert meg kellnézni milyen .....e verseket költőket tanunak magyarból

65. Guruljka (válaszként erre: 63. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 29. 23:25

Nem a bulit mondom, csak a fontosságot.

Nem az határoz meg egy embert, hány másiknak tetszik külsőleg.

És egy iskola jó hírét sem a bulihősök fogják emelni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook