Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laknál falun? Mi várhat rám ott kb. 40 év múlva? fórum

Laknál falun? Mi várhat rám ott kb. 40 év múlva? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. unom (válaszként erre: 31. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 29. 18:24

Előfordul 🙂

Arról a részről nem hallottam top gimiről, de attól még lehet.

33. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2021. márc. 29. 18:24

Csak hogy cáfoljalak😊


Falun születtem, nőttem fel. Középiskolás koromtól városban élek, 18 évesen költöztem Budapestre.


Soha nem mennék vissza.

32. a97b9a4e4e (válaszként erre: 30. - Borian)
2021. márc. 29. 18:21
Dehogy nincs. Akkor olvass mar utana. Lehet mar lemaradt a szórásban, de regen az volt. Nem egyszeru volt ide bekerulni. Kikerulni mar annal inkabb. :D
31. a97b9a4e4e (válaszként erre: 27. - Unom)
2021. márc. 29. 18:20
Az nagyon félrement. :D Grecso Krisztian alfoldi gyerek volt. En is. Abebe Dani meg helyi vagany csavo. Megőrultek tole a csajok. :D Olyan koncerteket lenyomott fiatalon, hogy húú. :)
30. Borian (válaszként erre: 27. - Unom)
2021. márc. 29. 18:19

a gugli a barátom: Csongrád


sehol sincs a top gimik között, "a feketeöves anyukák" közül szabadultam át ide pihiképpen :D

29. Borian (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2021. márc. 29. 18:17
:-)
2021. márc. 29. 18:16

40 év múlva éppen 83 éves leszek, egy jól felszerelt idősek otthonában szeretnék bulizni a 89 éves drágámmal 🙃


Imádom a falut, szívesen nyaralok ott, de az életemet nem tudom elképzelni. Kb. egy hónapon belül halnánk éhen, ha bármit nekem kéne előállítanom a ház körül 😝


Olyan messze van, annyi mindent hozhat még az élet, most vágjatok bele, aztán ha nem tetszik, majd változtattok. Szerintem öt évre sem lehet mostanában tervezni.

27. unom (válaszként erre: 26. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 29. 18:15
Tippelek: Pannonhalma?
26. a97b9a4e4e (válaszként erre: 24. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 29. 18:11
Neha felolvasott nekunk szunetben. :D De egyebkent nagyon visszahuzodo gyerek volt. :)
2021. márc. 29. 18:09
Város vonzáskörzetében jó ötlet, de mindentől elzárvs nem, akármilyen romantikusan is hAngzik.
24. a97b9a4e4e (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
2021. márc. 29. 18:09
Ah, az nyomaba se ér. :D Ez Top3-as volt akkor amikor en jartam oda. :D Most nem tudom, nem kovetem annyira, de még mindig sok szupertehetseg kikerul innen. Grecso Krisztian neve nem tudom mond-e vkinek vmit. O is odajart. O is falusi gyerek volt. :)
23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. márc. 29. 18:03
a lányomék is olyat szeretnének.
22. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2021. márc. 29. 18:03

Szerintem alapban van a falusi aki annak született az is marad.

Van a falusi aki idős korára panelba megy.

Aztán van a városi aki annak marad és a városi aki idős korára falura megy. 😅🤷‍♀️

21. Borian (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2021. márc. 29. 18:01
Én is faluban lakom, de Budapesten belül. Ennek is sok előnye van. :-)
20. tumbo2 (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 29. 18:00
a Teleki Székesfehérváron
19. tumbo2 (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2021. márc. 29. 17:59
vettem egy kicsi lakást Pesten,hogy majd odaköltözöm,ha nem bírom már a munkát falun.de nem tudtam volna ott elképzelni,hogy kiülök egy kisszékre aztán nézem a semmit.de megoldódott a helyzet,a lányomnak kellett egy nagyobb lakás,így hát eladtuk.aztán vetek kapálok nekik,magamért egy kapavágást sem csinálnék.
2021. márc. 29. 17:58

Én sose éreztem hátrányat hogy falun élek. Igy is eljutottam egy csomo helyre eletem soran. Meg szuper volt itt gyereknek lenni.

Itt a kozvetlen szomszedunkban meg az orszag egyik legerosebb gimije..ha nem is a legerosebb de a top3-ban biztos benne van. Semmirol nem maradtam le ugy erzem, ennel tobbet egy varosi lét se adhatott volna. Soha.

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 17:53

Falusi vagyok, falura születtem. Falun élek. Sosem vágytam a nagyvárosba, sőt igazából engem baromira zavar az a tömeg, a zaj, a rohanás. Persze szeretek elmenni vásárolni, néha ide oda. De nem tudnék nagy városban élni max egy kisebb városkában ahol éltünk is pár évet albérletben, ami se nem város se nem falu. Pedig csak 34 éves vagyok.

Mi jelenleg pont egy parasztházat vettünk - újítjuk átépítjük. Férjem kőműves, megbecsült szakember, nem mellesleg roma - csak hogy lásd van ilyen is. Mindent ő csinál, az összes belső falat kiszedtük újra terveztük a házat. Még nem lakjuk, legkésőbb jövő április a határidő. 2600 m2 a telek, 110 m2 a ház.

Jelenleg is gazdálkodunk,és továbbra is ez a cél. Ha ezt egy 10 éve valaki azt mondja nekem én gazdálkodni fogok kiröhögtem volna.. Most kecskéket tartunk, pár szárnyast, de voltak nyúlaink, húsgalambjaink,vadgalicánk. Szeretnénk kameruni bárányt,rackát, törpe malackát, férjem szeretne tehenet. Nekem az álmom saját sajtot készíteni. Tavaly volt veteményesünk, idén időhiány miatt ez elmarad. 3 gyermekünk van. A gyermekeim bármikor kint lehetnek játszhatnak, állatok között nönek fel. Megtanulják hogyan kell bánni az állattal. Nem várom el tőlük, hogy ők is ezt vigyék tovább,de élhetőbb jobb gyerekkort szeretnénk nekik adni. Nekem is szuper gyerekkorom volt falun,a szabadban, szüleim is tartottak állatokat.

Hogy hogy látom? A falvak sosem fognak kihalni teljesen. Mindig lesz aki nem akar a zajos nyüsgő városban élni. Mindig lesz valaki aki közelebb szeretne lenni a természethez. Mindig lesz aki saját magának akar megtermelni mindent.

Persze van a másik oldal is mikor megélhetés kényszeríti az embert távolabb.

16. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Borian)
2021. márc. 29. 17:52
ja,én már 40 év múlva nem élek.a helyi iskola nagyon jó,még a környékből is jönnek ide a gyerekek.az óvodában lehet francia nyelvet tanulni.mint mondtam két város van a közelben Székesfehérvár,Dunaújváros.de az ingatlanok épp ezért drágák.
15. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 17:47

Nem tudjuk, mi lesz 40 év múlva.

Mostani előnyök: olcsóbb az ingatlan, csendesebb, nyugisabb.

Hátrányok: az ingatlant nehéz eladni, ha bármi miatt költöznétek, kevesebb munkalehetőség, nehezebb elérni a szolgáltatásokat, minden messzebb van, van-e megfelelő közlekedés, vagy 2 autót kell fenntartani? Ha a gyerek iskolás lesz, megfelelő-e a helyi iskola, ha továbbtanul, elérhető-e megfelelőközép- és felsőfokú intézmény, vagy kollégium, albérlet?

2021. márc. 29. 17:46
Mi pár hét múlva költözünk falura. Mindig városi paneles voltam, elegem lett. Mondjuk a városomtól csak 7 km-re megyek el.
13. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. márc. 29. 17:44
látod ,nálunk minden van,közel van két nagyváros,de már mivel öregszem,a kert egyre nagyobb teher.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. márc. 29. 17:43
Egyébként ezeknél a faluknál amiben gondolkodunk van iskola, óvoda, hivatal, orvosi rendelő, posta és bolt is. Az más kérdés, hogy az iskolákban a roma gyermekek vannak többen de pl 15 km-es körzetben van 5000 fő feletti város ahol már van Spar, Penny, bankok, nagyobb boltok, kozmetika,fodrászat, idősek otthona, kormányablak stb.
11. Amaunet (válaszként erre: 9. - 48dd0c2591)
2021. márc. 29. 17:42
Ezt állítani butaság. Épp olyan emberek élnek vidéken, mint városon. Csak nyugodtabbak, nem rohannak. Aki gazdálkodik azt csak az időjárás sürgeti.
2021. márc. 29. 17:40

Én falusi vagyok, és nem szégyelem,

plussz tanyát vettem, mert nékem ott jóó , ha ennek a felfordulásnak (végelenne) minenkit Szivesen látok vendégül!!!


Megoldható a dolog👍🍀

9. 48dd0c2591 (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
2021. márc. 29. 17:28

Másabbak az emberek is. Itt nálunk birka népség van...😃

De mivel a férjem falusi ember beleszerettem a falusi életbe, ezért kézzel lábbal arra törekszem csak innen szabaduljak ki egyszer.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 17:25

Ha még most kéne kiválasztanom a települést, ahol élni szeretnék mindenképp szempont lenne, hogy milyen a szociális ellátás. Van-e saját orvosi rendelője, óvodája, iskolája, postája és saját önkormányzata. Mennyi a fiatalok, a fiatal családok aránya? Kapnak-e ellátást az idősek?

Az önkormányzat tényleg a lakosokért dolgozik? Mert csak akkor van jövője a településnek. Ha ott is akartok majd megöregedni, akkor nagyon fontos, hogy ne a legutolsó kis zsákfaluban telepedjetek le.

2021. márc. 29. 17:19
Nem. Mindig városi voltam.
6. tumbo2 (válaszként erre: 3. - 48dd0c2591)
2021. márc. 29. 17:18
falun lakom,most fizettem ki a szántóembernek 8500,.forintot,a gyomirtóért 4600-forintot,a kapanyél olcsóság volt,hatszáz forint.de tényleg jó illat volt,nem tudom mitől.
2021. márc. 29. 17:14

Azt senki nem tudja, 40 év múlva mi lesz :)

Ha gazdálkodtok (most a méhészkedést ide veszem), akkor azt gyakorlatilag bárhol tudjátok csinálni, sőt, vidéken még inkább, mint városban. A gyerek szempontjából jó ideig nem hátrány a falu, sőt! Viszont arra is gondolni kell, ha sz@r kerül a palacsintába-nekem pl SNI a lányom, itt falun gyakorlatilag 0 lehetősége van a normális oktatásra. Az ovit itt fogja kijárni, mert az maga az ovi ugyan nem a legjobb (az óvónőknek fogalmuk sincs, hogy kell bánni SNI gyerekekkel), de a fejlesztőnk szuper, tőle jobbat keresve sem találhatnánk. Viszont a helyi általános iskola már felejtős. Szempont az is, milyen gyakran kell bejárnotok a városba? Ha túl sűrűn, az is szívás, benzin/idő stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook