Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakérdés fórum

Kutyakérdés (beszélgetős fórum)


2012. máj. 1. 12:35
köszönöm,aki válaszolt.egyenlőre nem lesz kutya,sajnos.
2012. ápr. 30. 09:36
A sajátba kell venni,hiszen így mindig megkapod és a kutya is.
10. v.Wiky (válaszként erre: 4. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 28. 16:15
Én is dolgozok, és van kutyám, gyerekem mondjuk még nincs :) Amikor kaptam, még főiskolás voltam, és volt időm az alapokat megtanítani neki :) Most, hogy már dolgozok reggel fél órával hamarabb kelek, hogy le tudjam vinni, amikor hazajövök jön egy nagyobb séta, és este 7-8ig is egy nagy séta. De már kialakult, hogy ezek a séták nekem is kellenek. Viszont gyerek mellett nem tudom mennyi időd lenne, vagy ha már nagyobbak esetleg őket is be lehet fogni sétáltatásra. A kutya fajtájától is függ, hogy mekkora a mozgásigénye. Nekünk havanese-nk van, hétvégente, hogy itt a jó idő túrázunk vele a hegyekbe :) Nagyon élvezi.
2012. ápr. 28. 15:30
a kutya érdekében, ne
8. irgum-burgum (válaszként erre: 6. - Pgyoresz)
2012. ápr. 28. 15:19
hát köszönöm,azt hiszem van még mit átgondoljak...
2012. ápr. 28. 15:14
bocsi, de nincs hosszú i-m :(
2012. ápr. 28. 15:14

azért egy kutya (pláne kölyök) nem csak móka és kacagás, ám. nekem most is kettő van, mindkettő mentett, menhelyi. 11 hetes körül volt mindkettő mikor hozzánk került három hónap eltéréssel. hamar szobatiszták lettek, de azért van egyéb is ezen kivül: türelemmel, szeretettel és rendgeteg odaadással kell őket a jóra nevelni. nem szétrágni semmit, nem lopkodni az asztalról, nem felugrálni a gyerekekre, nem elcsenni a játékokat, nem szétgányolni a kertet, behivásra visszajönni, leülni, nem megenni egymást kaja osztáskor, stb. ehhez rengeteg türelem és más dologról való lemondás kell, de megvan a jutalma :)

nálunk Cimbi most 10 hónapos (szeptember 11-én került hozzánk, németvizsla fiú), Mazsi (össze-vissza mix lányzó, február 1-jén hoztam el),most kb. fél éves. Imádják egymást, nagyokat bandáznak, visszajönnek behivásra, de kajla mindkettő. együtt égedelem rosszak :) viszont semmiért nem adnám ezt a néhány hónapot, amit velük küzdöttem. szerencsére Cimbi esetében még volt idő elmenni kutyasuliba is, igy egy csomó mindent megtanult ő is és én is. Mazsi esetében már gyorsabban ment minden. hamar szobatiszta lett mindkettő, de ha itthon hagyjuk őket, akkor van ám sirás-rivás. szerencsére ritkán van ilyen, mert ők jöhetnek velem dolgozni.

nagyon meg kell gondolni azt is, hogy milyen kutyust fogadtok be (én mindenkinek az örökbefogadást javaslom, mert rengeteg a kóbor, kidobott, menhelyre vagy gyepmesteri telepre leadott kutyus). és a legfontosabb a kutyakaki összeszedése után: ivartalanitás!

egyébként nálunk is van olyan, hogy a kertbe sikeredik a művelet, de erre van kis zacsink és megy a kukába, ennyi...

2012. ápr. 28. 14:59
Bár ha visszamegyek dolgozni,reggel kitudom vinni sétálni,meg délután is.2 gyerek mellett nem megterhelő még egy kutya is?
4. irgum-burgum (válaszként erre: 3. - V.Wiky)
2012. ápr. 28. 14:57
Kertes ház,közös az udvar,de nem ilyen lakóközösség.csak akkor zavarna mást,ha a kertbe kakilna,ahol a gyerekek játszanak,ami engem is,mert az én gyerekeim is ott játszanak.Azt nem tudom,hogy most nem dolgozom,de jövöre megyek vissza dolgozni,és a kutyus jóformán egész nap a lakásba lenne.Azok akik dolgoznak és szoba kutyájuk van,azok hogy oldják meg??
3. v.Wiky (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 28. 14:51

Hát ha a tulaj nem örülne neki, akkor szerintem inkább ne. Bár attól is függ, hogy mennyire meggyőzhető :), kertes házat béreltek e, vagy panel, ahol közös kert van, és a többi lakót zavarná e, mert ha igen, akkor aláírást gyűjthetnek, és úgy tudom, felszólíthatnak, hogy vigyétek el a kutyust...

Azt is mérlegelni kell, hogy van e időtök legalább 3-szor sétáltatni, foglalkozni vele, mert sok mindent megtanulnak, csak mindenhez idő kell, és türelem :)

2. 3563fb61eb (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 28. 14:45

A kutyát sok mindenre meglehet tanítani. Arra is, hogy a séták alatt végezze a dolgát, de akkor vállalnod kell, hogy naponta minimum háromszor sétáltatod, és ebből legalább egy legyen hosszú, és játékos. A kutyagumit meg mindenhol szedni kellene utána, nem csak a közös udvarrészen. :)

Ha az udvaron egy külön elkerített részre szeretnéd szoktatni, azt is megtudja tanulni.

Ez csak Tőletek függ, hogy mennyit foglalkoztok vele.


Azt érdemes tudni, hogy magától nem fog erre rájönni, és a betanítás is minden kutyánál más és más. Nekem két kiskutyám van, az egyik 8, a másik 9 hetesen lett szobatiszta, de hallottam olyat is, aki örül neki ha fél év alatt sikerül megtanítania a szobatisztaságot a kutyájának.

2012. ápr. 28. 14:40
Albérletben vagyunk,és szeretnénk egy kis szobacirkálót.Mondtam a tulajnak,aki előszőr igent mondot,most pedig azt mondta nem örülne neki,mert ha kimegy az udvarra odakakil,és nem csak mi lakunk itt.Gyerekek is vannak.Mondtam neki,hogy elkerítünk neki egy kis részt,ha meg véletlenül bekakil az udvarra összeszedem,meg elviszem sétálni.De most teljesen tanácstalan lettem.Ti nálatok hogy van megoldva a kutyus,nem tudom,hogy legyen kutyus vagy ne legyen.A gyerekeim nagyon szeretnének.Kérek szépen tanácsot.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook