Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Különköltözni 18 évesen fórum

Különköltözni 18 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
11. Piroo (válaszként erre: 1. - 5197178b2e)
2009. nov. 29. 10:41

Szia!

Szerintem jobb, ha minél előbb közlöd velük, úgyis még van kb. fél évük, hogy hozzászokjanak a gondolathoz. Te a lakhelyeden úgyis befejezed a sulit. Ha már ez a helyzet, és szeretitek egymást, meg kell próbálnotok együtt. Aztán majd látjátok, hogy hogy alakul a közös életetek, biztos, hogy a szüleidhez bármikor visszatérhetsz.

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - 5197178b2e)
2009. nov. 29. 10:39
Sikeres.....anyával jól összevesztem,mert gyereknek hitt,én bizonyitani akartam sikerült is,mert hittem magamban az meg nem érdekel mit mond anya!Lázadtam és most irigyel hogy 2 gyerkőccel és párommal milyen jó életünk van!
9. 5197178b2e (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2009. nov. 29. 10:38
akkor te eseted is sikeres volt. :) remélem, hogy majd én is elmondhatom ezt pár év múlva. ha meg mégsem, akkor visszajövök, de nagyobb kár lenne elengedni a kapcsolatot csupán a félelem miatt, hogy mi lesz, ha mégsem....
8. 5197178b2e (válaszként erre: 4. - Sáraanna)
2009. nov. 29. 10:37
akkor jó, ha megérte. :) remélem nekem is meg fogja érni, bár nem csak pár utca lesz...
7. 5197178b2e (válaszként erre: 3. - 898dd96de6)
2009. nov. 29. 10:36
:) és te már felhoztad a témát otthon?
6. 5197178b2e (válaszként erre: 2. - 6f773a273c)
2009. nov. 29. 10:34

szüleim abszolút nem konzervatívak. azok lennének, akkor még nehezebb helyzetben lennék. hát igen, tudom, hogy az összeköltözés nem kis lépés, főleg így fél év után. de ez a fél év csodálatos volt, lehet, hogy a további évek is azok lennének, ha meg sem próbáljuk, akkor sosem derül ki...

ráadásul a párom akkor úgyis elmondja az egészet, ha nem megyek, az meg nem lenne jó, mert ez egy csodás lehetőség neki is, meg amúgy is el akartunk volna később költözni. szóval megpróbáljuk mindenképpen. ha nem jön be, akkor pedig még haza tudok jönni.

ma este mondom el a szüleimnek, meg fogom írni, hogy mi lett. :)

2009. nov. 29. 10:32

Én is elköltöztem 18 évesen,már 12 éve külön élek anyumtól és gazdagabb vagyok,mint mikor vele éltem:)

Csupa jó dolog!:)nekem bejött a szülő nélküli élet nagyon is!

2009. nov. 29. 10:32

Szia!

Én is 18 évesen költöztem el a barátomhoz, bár csupán pár utcával arrébb, de ebből is voltak feszültségek kb fél évig. Anyukám elengedett, mert tudta, hogy ha tilt csak még rosszabb lesz. Nagyon nehéz időszak volt, de megérte!

2009. nov. 29. 10:31

Szia!

nos gőzöm sincs, mert nálam kb. ugyanez a helyzet, csak én tőled két évvel idősebb vagyok! :)

a gyerekek elöbb-utóbb úgyis kirepülnek. és ha látják a szüleid rajtatok,h. tényleg szeretitek egymást, akkor nem hinném,h. lesz belőle probléma! :)

legalábbis én így állok hozz, de én is bevagyok tojva! :DD

2009. nov. 29. 10:31

hát ha az én szüleimből indulunk ki sehogysem...de nemtudom milyenek a Te szüleid.konzervatívak?lazábbak?attól függ szerintem.ha lazábbak,akkor végülis könnyen elmondhatod,hogy szeretitek egymást,bfejezed a sulit,nem akarod Őt elvesziteni,félsz hogy ha nem mennél vele elrontanád az életed,stb.de ttényleg úgy érzed amugy hogy fél év elég idő volt ahhoz hogy megismerjétek egymást?az összeköltözés nagyon komoly döntés,főleg hogy ilyen fiatalok vagytok.lehet hogy rájössz arra,hogy nem is szereted,mert megismered néhány idegesítő szokását,és eleged lesz belőle.ha esetleg ezt a szüleid is felvetik sztem, nyugodtan megmondhatod Nekik,hogy akkor visszajössz Hozzájuk.

ha a szüleid konzervatívabbak,akkor szintén elmondhatod ezeket,de szerintem akkor kisebb lesz a sikere ennek a dolognak...majd írj,hogy mi lett!sok szerencsét!

2009. nov. 29. 10:26

sziasztok!

18 éves vagyok, fél éve van barátom. sajnos csak messze talált munkát, mostani lakóhelyünktől 500km-re, ahova ezért jövő júliusban kell elköltöznie. engem itt tart(ana) az iskola, a család... de az iskolát jövő júniusban befejezem... semmiképp nem akar a páron nélkülem elmenni, én pedig nem akarok nélküle itt maradni. minden csodás, ez nem választhat szét minket. szóval elhatároztuk, hogy én is megyek vele.

szüleim reakciójától viszont félek! egyedüli lány vagyok, a testvéremet pár éve elveszítettük... félek, hogy mit szólnak, hogy már 18 évesen ilyen messze költözök tőlük.

hogy lehet ezt elmondani/megoldani a lehető legkíméletesebben?

köszönöm a válaszokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook