Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


21. Chelsey (válaszként erre: 18. - Akinomuj)
2020. aug. 29. 16:17
Gyanítom, hogy nem nagyon lehet már ilyen helyeken sehol cigizni a tűzjelzők miatt. A bulizást se valószínűleg helyben oldják meg, inkább a ki-bejárkálás lehet zavaró késői órákban. De általában azért az ilyen helyeken komolyan veszik a szabályokat. Meg egy idő után helyére kerülnek az emberek, összecserélgetik a helyeket, hogy jó legyen nekik. Mondjuk én életemben egyszer laktam kollégiumban és talán két hónap után kijelentkeztem :D
20. levia (válaszként erre: 18. - Akinomuj)
2020. aug. 29. 14:24

Elég szigorú a házirend. Kb. mindenhol van buliszoba, konditerem, nem egy helyen szauna de a legkisebb bulit is előre be kell jelenteni. Főleg, ha 22 óra utánra nyúlik. És az épületek nemdohányzók. Az egyes kolik mérete is változatos, a több ezrestől a 60-70 fősig nagy a variáció.

Ja és van 9 mag 10 hónapos is. Ez utóbbi a legoptimálisabb pénzügyileg.

19. birebora (válaszként erre: 6. - Chelsey)
2020. aug. 29. 13:38
A szülők szempontjából írtam, nyilván nekik fájdalmasabb az elválás de persze igazad van.
18. akinomuj (válaszként erre: 17. - Levia)
2020. aug. 29. 13:36

Értem, köszönöm.

A konyha fontos lenne majd, a gyerek tud és szeret főzni, és sokkal olcsóbb is úgy a kaja.

Az együttéléshez szokva van, csak ne dohányossal/nagyon bulizóssal kerüljön egy lakrészbe.

17. levia (válaszként erre: 10. - Chelsey)
2020. aug. 29. 13:28
Igen, 3 fős két szobás apartmanokból áll ez a koli. De máshol van másféle verzió, konyha nélküli is. Viszont lutri, ki honnan kap ajánlatot. Kb. 4 egyetemektől független hálózat 8-9 épületébe lehet egyszerre jelentkezni. Még jóval azelőtt választani kell -ha jön egyáltalán ajánlat-, hogy kiderülne, sikerült-e a felvételi. Ez nem igazán tetszett.
16. akinomuj (válaszként erre: 15. - Levia)
2020. aug. 29. 13:22

Nálunk nem, az összes többi osztályban igen.

Ez van.

15. levia (válaszként erre: 11. - Akinomuj)
2020. aug. 29. 13:14
A bankett negvolt nyár elején.
2020. aug. 29. 12:23
Szerencses ember. Csókoltatom. 😀 Te nem annyira, mert biztos lesz mit fizetni, de ha az embernek egy gyereke van, aki még okos is hozzá, az mindent pénzt megér. 😁
13. akinomuj (válaszként erre: 9. - Levia)
2020. aug. 29. 11:57
Ez a 12 hónapos kolesz majd érdekes lehet nálunk 2 év múlva! :-)
12. Chelsey (válaszként erre: 11. - Akinomuj)
2020. aug. 29. 10:52
Biztosan hiányzik valamilyen szinten a ballagás és a bankett, de már annyira mindenki az egyetemre van hangolva ilyenkor, izgatott a kezdéstől, esetleg a költözés miatt, úgyhogy ez már nem olyan lenne, mintha lezárásként tartották volna meg hónapokkal ezelőtt.
11. akinomuj (válaszként erre: 8. - Chelsey)
2020. aug. 29. 10:23

Na igen, erre gondoltam.

Én több távkapcsolatot is próbáltam, és a telefont kéthetente engedhettük meg magunknak - no de ki-ki a saját családjánál/koleszban lakott, szóval a szállás nem volt ANNYIRA drága. És az első esetben csak nyáron találkozhattunk.

Szóval EHHEZ képest ma Hawai van, még mindig.


Ezzel, Levia, eszem ágában sincs lebecsülni a nehézségeiteket. Csak én más perspektívából nézem (és Chelsey is, ha jól olvasom).


Ja igen, ballagás, sőt bankett is lefújva nálunk is. Evvan. Azért ez még mind túlélhető, és a megmaradt pénznek is van helye.

10. Chelsey (válaszként erre: 9. - Levia)
2020. aug. 29. 09:12

Hú, de besűrűsödtek az események. Juj, a "kedves" dolog nehezített pálya...


Azért az nagyon szuper, hogy nyáron is biztosítva van a szállás. Ezek ilyen egy személyes apartmanok vagy milyennek képzeljem el?


Nagyon nagy kalappal a lánykának, sikerüljön minden tervei szerint!!! :)

9. levia (válaszként erre: 7. - Akinomuj)
2020. aug. 28. 23:31

2 nap van pakolni, búcsúzni, (kedvestől is) gyógyszert és egyebet intézni. Ballagás lefújva. Hétfőn start. A koli kedden nyit, úgyhogy előtte hostel.

Itt 12 hónapos a kolesz, ebből a szempontból jó, van fix szállás. Viszont fizetni kell nyáron is.

8. Chelsey (válaszként erre: 7. - Akinomuj)
2020. aug. 28. 22:34
Amikor Angliában éltem huszonéves koromban, akkor még annyira drága díjszabás volt, hogy havonta egyszer beszéltünk telefonon egy pár percet. Egy évben egyszer utaztam haza, mert akkoriban még fapadosok sem voltak. A repülőjegy Londonból Budapestre drágább volt karácsony környékén, mint egy három napos bevásárló út New Yorkba.
2020. aug. 28. 21:44

Mi csak abban reménykedünk, hogy a kiutazásig nem kerül piros zónába az ország és nem két hét karanténnel kezd az infú egyetemista.

Arról rég letettünk, hogy bárki kikísérje.

Viszont mivel dec. eleje és jan. közepe közt nekik nincs oktatás és elvben kolesz sem, vsz hazajön.

Drága mulatság lesz a 2 teszt, de a kinti szállás plusz étkezés sokkal többe lenne.


Akik Skóciába mentek, összvissz 2 hét karácsonyi szünetet kapnak, szept. elejétől május végéig fullban nyomják majd. Na, ők lehet, hogy maradnak.


De most őszintén: akinek az USA-ba ment a gyereke tanulni, az se látja sűrűbben (sőt).

És most van internet, skype, bármi. Régebben volt a méregdrága telefon és a lassú papírposta, annál is régebben meg a szinte semmi.


Örüljünk annak, ami most könnyebbé teszi ezt a helyzetet.

6. Chelsey (válaszként erre: 4. - Birebora)
2020. aug. 28. 20:01
Ha külföldön tanul valaki, akkor alapból nem "járkál" haza. Mondjuk most benne van a pakliban, hogy a karácsonyt az új barátaival tölti. Higgyétek el, általában az a fiatalságnak nem akkora gond! Inkább a szülőket érinti meg jobban. Persze, egyénileg árnyalódik a helyzet.
5. levia (válaszként erre: 4. - Birebora)
2020. aug. 28. 19:06

A gyerek remélhetőleg szabadabban utazhat, hisz az neki üzleti út. Bár erről még nem tudni semmit.

Mindenesetre most sok családot sokkolt és késztetett sürgős lépésekre a hirtelen döntés.

2020. aug. 28. 19:01
Nagy dolog külföldön tanulni. De a mostani világjárvány helyzetben nagyon meggondolandó. Hónapokra el lehet zárva a család-gyerek egymástól.
2020. aug. 28. 18:47

Vagy megy egyedül a gyerek, vagy szülőnek karantént kell vállalni...

Boldog új tanévet kívánunk!

2020. aug. 24. 08:16

Sziasztok,


Én elsőszülöttem révén most a jelenlegi angliai helyzettel fogok ismerkedni.


És nagy örömmel olvasok minden tapasztaltabb hozzászólót is!

2020. aug. 22. 21:35

Sziasztok!

Üdvözlök minden témában érintettet. Külön köszöntöm azokat, akikkel a "Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után" fórumon (is) annyi jót beszélget(t)ünk. :-)

Rólam: minimális ismereteimet Ausztriával kapcsolatban szereztem/szerzem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook