Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


171. Chelsey (válaszként erre: 170. - Michelle.r)
2020. okt. 8. 18:52
Simán lehet akár ízlés vagy ismeretség kérdése, ha nem kell megindokolni, akkor meg főleg.
170. michelle.r (válaszként erre: 166. - Chelsey)
2020. okt. 8. 18:21
Igen, lehet. Néha a döntéshozó személyes véleménye dönti el, hogy egy intézmény milyen szolgáltatást vesz igénybe. 😁
169. akinomuj (válaszként erre: 167. - Levia)
2020. okt. 8. 18:19
Igen, a banki regelésnél az is kell. Meg online vásárlásnál ugyancsak. De azt még itthonról intéztük, kiküldték Mo-ra.
168. Chelsey (válaszként erre: 167. - Levia)
2020. okt. 8. 11:21
Ezek valószínűleg mind valami olyasmi miatt vannak kikötve, hogy valamivel olcsóbbak és/vagy egyszerűbbek legyenek az egyetemi adminisztráció során végrehajtott műveletek, amelyek sok száz vagy több ezer diákot érintenek és akár rendszeresen ismétlődnek. Gondolom én.
167. levia (válaszként erre: 166. - Chelsey)
2020. okt. 8. 11:10
Nálunk telefonszám tekintetében is van megkötés. Külföldi nem lehet,kell egy "hazai" SIM kártya is.
166. Chelsey (válaszként erre: 164. - Michelle.r)
2020. okt. 8. 11:06
Szerintem nem a Revolut ellen hozták a döntést, hanem gyakorlati szempontot vettek figyelembe vagy valami megállapodás, esetleg rendeletszerűség van a háttérben.
165. levia (válaszként erre: 162. - Chelsey)
2020. okt. 8. 11:06
4 kötelező van.
164. michelle.r (válaszként erre: 160. - Akinomuj)
2020. okt. 8. 11:01

Azt te csak hiszed. Egyrészt letéti kezelést végez a bank, ami azt jelenti, hogy a bent lévő pénzt a bank vagyonától elkülönítetten kezelik, ergo, ha tönkre megy, az ügyfél pénze sértetlen. Másrészt lényegesen keményebb a vonatkozó törvény. Tudom, mert néhány évig dolgoztam a Mastercardnak, és a Revolutét ugyan nem, de pl. a CashCard szabályzatát, én fordítottam, és a szponzorbank iránymutatásai alapján én dolgoztam ki a a működési rendjét (pénzmosás elleni vizsgálatok, tranzakció vizsgálat, stb.)


Ettől persze az egyetem még dönthet így.

163. Chelsey (válaszként erre: 158. - Michelle.r)
2020. okt. 8. 10:09
Az egyetem szabályzatában vagy éppen az alap, aki az ösztöndíjat adja kikötheti, hogy milyen bankok számlaszámaira utal.
162. Chelsey (válaszként erre: 157. - Levia)
2020. okt. 8. 10:06
Nagyon izgalmas lehet neki ez az egész. Hány tárgyuk van, mennyi vizsga lesz összesen?
161. levia (válaszként erre: 159. - Akinomuj)
2020. okt. 8. 06:26

Ezek most ilyen a "Bevezetés a..." jellegű áttekintő orientációs tárgyak. A cél velük, hogy felmérjék a szak iránti érdeklődést, a tanulási hajlandóságot és képességeket, no és külföldieknél a nyelvi készségeket, amit a felvételi vizsga nem szűrt le eléggé.

És ahogy leszűröm az elmeséltekből, most kapják meg a későbbiekben használatos kezdő fogalomkészletet, definíciókat és elhelyezik a szakon oktatott/elsajátítható ismereteket a tudományos/professzionális térben. Remélem érthető, amit mondani akartam ezzel.

Ez a közgáz és üzleti tudományok LEGO kisdobozos alapkészlete 4 színben.

160. akinomuj (válaszként erre: 158. - Michelle.r)
2020. okt. 8. 00:31

A Revolut háttere nem annyira stabil, mint egy rendes banké, bár komolyan terjeszkedik, de - részben emiatt - egyelőre veszteséges. Nem szerencsés nagyobb összeget tartani rajta.

De mondták is kint az egyetemen, hogy kell egy 'rendes' bankszámla neki.

159. akinomuj (válaszként erre: 157. - Levia)
2020. okt. 8. 00:28

Nagy drukkok!


Van ráció a tömbösített órákban és vizsgákbnan.

Persze tantárgya válogatja. Van, aminek jobb, ha érik a tudás, de valószínűleg megugorhatók ezek a tárgyak így.

Hajrá!

158. michelle.r (válaszként erre: 156. - Chelsey)
2020. okt. 7. 22:32
Miért ne utalnák? Mastercard, van IBAN száma, teljesen bankszámlaként működik.
157. levia
2020. okt. 7. 21:48

Szóval most fejeződött be a két hetes nyári egyetem, ahol annak, aki vállalta opcionálisan max. 2 tárgyat lehetett hallgatni a kötelező 4-ből. Minden nap minden tárgyból volt legalább 3 órányi elsajátítandó anyag, azaz ez egy szuperintenzív kurzus volt. Ezekből vannak most a szintén opcionális (novemberre is átütemezhetők) vizsgák.

A normál tanév órái majd hétfőn kezdődnek, az elsősöknek napi egy tantárggyal és november végi vizsgával. Ideális esetben, ha nem kell UVzni, a teljes december és január szabad. Illetve januárban újra indul egy két hetes fakultatív és intenzív kurzus, annak aki átment az első félév minden vizsgáján. mert ha bármelyik nem sikerül, akkor vége.

156. Chelsey (válaszként erre: 155. - Akinomuj)
2020. szept. 26. 20:14

Igen, ez eszembe jutott, hogy az egyetemi juttatásokat nem biztos, hogy hajlandók Revolutra utalni. De az sosem baj, ha van kinti bankszámlája is :)


Valószínűleg, mivel együtt vették, nem figyelt különösebben. Tudod, mint amikor nem te vezetsz, nem figyelsz az útra. Legalábbis általában tízből kilencen nem figyelnek.


Ennél nagyobb veszteség sose érje! :)

155. akinomuj (válaszként erre: 153. - Chelsey)
2020. szept. 26. 11:05

Van Revolut-ja :-), de a kinti juttatásokhotzz kell kinti, fontban vezetett banjkszámla. A revolutról nem akar nagy összegeket fizetni. Elvben már úton van a plasztikkártyája kinztre, de a telefonján már van neki.


Együtt vették meg a jegyet apjával itthon, szóval akár figyelhetett is volna jobban, hogy mik a feltételek. Tudod, úgy voltunk vele, amit lehet, intézzünk el együtt az első alkalommal.-. Bosszankodtunk is, hogy az osztálytársának jobban hisz, mint a szüleinek - na, legközelebb ez talán enm így lesz! Főleg, mert az ő pénze bánta, ezt előre tisztáztuk.

154. levia
2020. szept. 26. 08:55

Bécsben már a CEU is indít alapképzéseket angol nyelven a következő szakirányokban:

1. Quantitative Social Sciences

2. Philosophy, politics and economics

3. Culture, Politics, and Society

153. Chelsey (válaszként erre: 152. - Akinomuj)
2020. szept. 26. 08:17

Ó, ha tudtam volna, hogy nincs kártyája! Akkor már hamarabb mondtam volna, hogy: Revolut kártya (ugyanolyan, mint egy bankkártya, de még rugalmasabb. Pl. te itthonról bármikor ingyen tehetsz rá pénzt egy mozdulattal a telefonodról). Ez egy UK fintech cég szolgáltatása. Olvass utána, ha még nem ismeritek! Nálunk mindenkinek, nagyon megkönnyíti a dolgokat. Angliában is használtuk, de itthon is ezt használjuk.


A vonat egyébként nagyon szuper, csak ha nehezek voltak a bőröndjei, akkor tényleg nem mindegy, hogy mennyit kell velük gyalogolni. Sose veszek előre jegyet, de megértem, hogy logikusnak tűnt megvenni neki, hiszen csak fel kellett volna szállnia a buszra. A többiekkel nem kalkuláltatok :D De a lényeg, hogy szerencsésen megérkezett. Majd kiismeri magát ott idővel. Sok sikert neki! :)

152. akinomuj (válaszként erre: 150. - Chelsey)
2020. szept. 25. 21:40

Hát, nagyjából OK.


Edig bukott úgy 11 fontot (elhitte a többieknek, akik azt olvasták ki a honlapról, hogy a buson külön kell fizetni a poggyászért és a megvett buszjegyet nem használta föl, hanem ment velük vonattal, ahonnan sokkal többet kellett gyalogolnia is - tanulópénz).

Egy pizsama itthon maradt. Mikor most, majd alszik pólóban és melegítőben.

Netes csatlakozás nem ment neki, de azt telefonon megoldottuk.

Foglalkoznak velük, vannak segítőik, akik neten tartják a kapcsolatot, ha kell, vásárolnak, lehet kaját rendelni (ami segítség, mert ugye nincs kinti bankszámlájuk, honnan is lenne...).

Szóval úgy nagyjából rendben, mát amit ő szűkszavúan mesél.

151. to6mi (válaszként erre: 146. - Zsiráf777)
2020. szept. 25. 18:31
A legtöbb Amerikai egyetemen van ösztöndíjrendszer. Van minimális “önrész”, de egyetemi munkával ledolgozható. Az ösztöndíj nagyságát a család jövedelme alapján számítják.
150. Chelsey (válaszként erre: 148. - Akinomuj)
2020. szept. 25. 15:28
Mik az első hírek? :)
149. levia (válaszként erre: 148. - Akinomuj)
2020. szept. 25. 15:19
Jó hogy bejelentkeztél! Zökkenőmentesen ment a beköltözés?
148. akinomuj (válaszként erre: 133. - Schmetterling_04)
2020. szept. 25. 15:11

Az én fiam most kezd Cambridge-ben, ő elsősorban a tanulmányi versenyekre, az őt érdeklő tárgyakra összpontosított. Angolból egy árva magyar B2-e van, tőle az egyetem nem kért nemzetközi nyelvvizsgát (vért izzadt volna, ő inkább írásban, olvasásban jó, sosem volt egy filmnézős típus).

Járt a M. intézet képzésére 3 évig (ösztöndíjjal), ami a szakmai angolját azért nyilván megdobta, tehát a szóblin ezzel nem volt gondja. Sokat segítettek a jelentkezés folyamatában is.


Hogy ott kint hogy veszi az akadályokat az a jövő zenéje.

147. *kisdarázs* (válaszként erre: 146. - Zsiráf777)
2020. szept. 25. 01:10

Ha Egyesült Államok, akkor Klein Family Scholarship! University of the South, Sewanee /TN/

Ez az egyetlen, ami 4 éves, a teljes alapképzésre szóló ösztöndíj, minden évben egy magyar diáknak ítélik oda. Részleteket az IIE honlapján megtalálod, de a budapesti iroda is segítségedre lehet!

2020. szept. 24. 23:32

Sziasztok! A fiam 2022- ben végez. Amerikai egyetemre szeretne ösztöndíjjal menni, milyen lehetőségeink vannak? Merre induljunk el? ( most 11- es)

Ha az elsődleges álma nem sikerül, akkor valamelyik ingyenes európai egyetemre szeretne menni. Mit tanácsoltok? Mely országok egyetemeit? ( emelt matek, emelt angol és fizikából középszintű érettségi a cél)

145. *kisdarázs* (válaszként erre: 143. - Schmetterling_04)
2020. szept. 24. 21:56
Ha érdekel, az American Corner pécsi oldalán két diákkal hosszabb Insta Live interjút találsz "Hogyan jutottam ki amerikai egyetemre? címmel.
144. levia
2020. szept. 24. 21:14

Október 16-17-én a DAAD angol nyelvű online információs rendezvényén 15 német egyetem mutatkozik be és válaszolja meg kérdéseiteket a továbbtanulással kapcsolatos különböző témakörökben. A 2. napon magyarul is lehet kérdezni.

Link most sincs, gugliba: "DAAD Magyarország"

2020. szept. 24. 20:56
Nagyon köszönöm a részletes leírást, tényleg sokat segít a felkészülésben. A sorozatok nagyon sokat segítenek a gyerekeknek, mindenki nézi angolul nálunk is a Jóbarátokat és az összes Netflixes sorozatot, a filmeket/meséket egyébként is angolul nézhették csak kiskoruk óta. Nem volt más (sajnos-sajnos) :) Ennyi tudatosság volt bennünk! Most már tervezgetnek szerintem, beszélgetnek a céljaikról egymás közt és emiatt kezdett el kérdezgetni. Gondolom valakinél rokon/tesó külföldön tanul vagy tervezi... én meg hátradőltem, hogy végre túl vagyunk a felvételin... így újra itt kötöttem ki információkért! :D
142. levia (válaszként erre: 132. - Schmetterling_04)
2020. szept. 24. 20:37
A jegyzetmegosztó egy anonim=nickneves (mint a hoxa) regisztrációt követően bárkinek ingyenesen hozzáférhető. Az EU és Berlin város támogatásával hozták létre. Belinkelni nem akarom, tudjátok, a reklámozási szabályokat nem akarom felrugni. Írjon privit, aki kéri.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook