Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
231. akinomuj (válaszként erre: 230. - Levia)
2020. nov. 26. 20:13

DRUKK! Hajrá, legyen nagyon-nagyon ügyes!


Eztán jön is haza?

230. levia
2020. nov. 26. 19:57
Drukkoltok egy kicsit a holnap délutáni utolsó jogi vizsgáért?
229. levia
2020. nov. 24. 18:25

Study in Germany Virtual Fair on Online Studies


Friday, November 27


Discover what German universities have to offer.


From 12:00 p.m. to 1:30 p.m. CET, eight universities will first have the opportunity to introduce themselves


with a 10-minute presentation on online study opportunities and special offers to support international students.


Afterwards the representatives are ready to answer your questions via chat at their virtual booth.


study-in-germany.de/eventprogram/ois/study_career/#/

228. levia
2020. nov. 4. 12:09

Minimálisan szerkesztett Kérdés-felelet a gimis fórumból átvéve (WU Bbécs)

A: Hogy van a vizsgaidőszak?

B: Az első vizsgahét megvolt, okt.5-9 között. Ott volt (gyereknek) 2 (sikeres) vizsgája. A következő vizsgahét nov.23-27. között lesz, szintén két vizsgával. Ha ezeken is átmegy (a STEOP tárgyakat darabonként összesen 4x lehet próbálni), vehet fel új tárgyakat, amikből jan elején lehet először vizsgázni (a közös tudásanyaghoz tartozó tárgyak esetén 5x lehet a vizsgákat megpróbálni).

A: (Ez a blokk rendszer vagy tömbösítés hasonlít az ÁOK negyedévhez. Igaz ott egy tárgy van, amit klinikán is gyakorolgatnak.)

B: A jogi (európai gazdasági közjog) - vizsgán esettanulmányok lesznek. Pl. Kapnak szerződéstervezet részleteket, és azt kell elemezzék. Melyik passzus korrekt, melyik nem, hogyan lehet kijavítani, kiegészíteni olyanra, ami már aláírható. Nagyon gyakorlatias minden.

A: Klasszul hangzik, és még jobb, hogy tetszik neki. A jogi része elég száraznak tűnik. De nagyon hasznos. Hány félév vagy ott más a forma?

B: A jog? Kötelezően kettő van, közjog és magánjog. Aztán szabadon választott, a szakiránynak megfelelően. Legkorábban az első félév végén lehet kicsit orientálódni, és a 3.-tól nagyon. 7 tárgyat mindenki kötelezően tanul, azokkal kell kezdeni. Az elején egyszerre nincs sok tárgyuk, 5-8 hétig tart egy-egy. Aztán vagy vizsgáznak belőlük a következő vizsgahéten, vagy kivárnak, gyakorolnak és az azutánin méretik meg magukat. Az összes lecke és a korábbi évek vizsgái hozzáférhetők számukra.

A: És mennyire szubjektív/ objektív a vizsgáztatás? Írásbeli vagy szóbeli a jellemző?

B: Abszolút objektív, időre menő, nem visszanézhető videomegfigyeléses feleletválasztós teszt volt eddig. 24 órán belül automata ki is értékeli. Ált. 20 kérdés, abcde opciók. Legalább 1 jó válasz. Ha véletlenül a rossz opciót is bejelöli pontlevonás. Ha nem minden jó választ jelöl be törtpont. A bukáshatár tárgytól függ, 50-55-60%. Viszont házi feladatokkal lehet bónuszpontot szerezni. Ez opcionális, nem kötelező. Mateknál, ami 20/11 ponttól van meg, összesen 4x0.5-et. Hetente egyszer van egy 10 perces ablak, amikor megnyitható egy feladat. Megnyitás után 3 perc van befejezni. Ha jó a megoldás, akkor 0.5 pontot jóváírnak. Ha rossz, nincs pont. Ez egy vizsgafelkészítő tréning is. Begyakorolják a vizsgafelületet.

227. levia
2020. nov. 3. 11:38

MA 14:00-tól tartja a Bécsi Közgáz egyetem az online nyít napját. Ingyenes a rendezvény.

[link]

226. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 224. - Levia)
2020. okt. 26. 20:47

Ezt köszi, megpróbálok belehallgatni én is. Tényleg fantasztikus az épület...!

Lesz januárban egy webinar külföldi továbbtanulásról, angol nyelvű szakokra fókuszálva. Ha valakit érdekel, írjon nekem és küldök linket több infóval. Az esemény ingyenes, de regisztrálni kell.

225. levia (válaszként erre: 224. - Levia)
2020. okt. 24. 09:48

Rákerestem, mikor lesz hasonló a Bécsi (fő)Egyetemen. Itt sokkal több területen lehet ingyenesen és német nyelven tanulni, ráadásul a szakok nagyobb részére nem is tartanak felvételi vizsgát (majd a rettegett STEOP szór...)


Januárig ugyan várni kell, viszont két alkalmat is megadtak:


2021.01.20 Iskolától egyetemig (leendő és elsőéves hallgatók számára)


2021.01.27 Iskolától egyetemig (leendő és elsőéves hallgatók számára)


Minden előadás online zajlik 14:00-15:00 között.


Kb. 15 perccel az élő munkamenet kezdete előtt a szöveg alatt aktiválódik az adott esemény hozzáférési linkje, a foglalkozások az "MS Teams" programban zajlanak.

224. levia
2020. okt. 24. 09:21

10 nap múlva, november 3.-án online bemutatkozik a WU, a bécsi közgazdaságtudományi egyetem.

A Bachelor day eseményei délután 14-18 között online lesznek.


14-14:20 között a program egy virtuális kampusz túrával indul, angol nyelven, német felirattal.


Érdemes megnézni, ha csak az építészeti csodák miatt is. :-)) A központi épület egészen döbbenetes belülről. Mintha két hatalmas hófehér óceánjáró hajó találkozna.


15:00-15:20 között kerül sor az angol nyelvű képzés bemutatására (BBE).


15:20-15:40 között paralell módon a 4 német nyelvű alapképzési szakirányról lesz szó:

- Üzleti adminisztráció

- Nemzetközi üzleti adminisztráció

- Közgazdaságtan és szocioökonómia

- Információs rendszerek

A kinti rend szerint szakirányt választani a fentiek közül a STEOP sikeres teljesítése után lehet, az elején mindenki ugyanazt tanulja, egységesen jelentkezik (WISO)


15:50-16:10 között pedig a német nyelvű üzleti jogi képzés mutatkozik be. (WIRE)


Belépési linket novenber 3.-án, 9:30-tól tesznek fel a honlapra: [link]

223. Chelsey (válaszként erre: 222. - *kisdarázs*)
2020. okt. 22. 19:20
Persze, amikor ilyen sokáig nem látta, a két hét meg se kottyan :)
222. *kisdarázs* (válaszként erre: 219. - Akinomuj)
2020. okt. 22. 18:11
Most nincs olyan egyedül, mint a tavasszal. Ennek ellenére már nagyon jönne haza. A szemeszter végén haza is jön, egyáltalán nem visszatartó erő, ha két hétig a mamánál kell lennie karanténban, jó kis magyar házikoszton. :)
221. *kisdarázs* (válaszként erre: 214. - Levia)
2020. okt. 22. 18:05

A lányomnak annak ellenére sikerült bejutnia, hogy nem volt meg az amerikai érettségije. A pályázata olyan jól sikerült, hogy eltekintettek tőle.

Szerintem nem kell aggódni, ezeknek az egyetemeknek akkora rutinjuk van már a tehetségek kiszagolásában, hogy aki így bejut, az bírni is fogja. :)

220. Chelsey (válaszként erre: 218. - Akinomuj)
2020. okt. 22. 12:49
Ja kérem, ahol ilyen a felhozatal, hogy válogatni lehet! Ne csodálkozz, ha megkavarodtam :D
219. akinomuj (válaszként erre: 209. - *kisdarázs*)
2020. okt. 22. 11:51
Legalább nem egyedül lézeng a kampuszon a lányod, van társasága. :-)
218. akinomuj (válaszként erre: 204. - Chelsey)
2020. okt. 22. 11:50

Kedves vagy, de nem a már kint tanulóra gondoltam (neki csak bronzai voltak, meg idén még nincs ilyen teljes ösztöndíj), hanem a most nyolcadikos öccsére.

Aki tényleg nagyon jó matekból, remek érzéke van a fizikához, kreatív, gyors, viszont nincs benne egyelőre akkora szorgalom, motiváció. (Cserébe egy kedves, barátságos fiú, magas EQ-val, kifejezetten helyes is, sok mindenre nyitott, szóval ő az, aki szerintem boldogulni fog, akárhova is kerül).


Ja, és ezek az angol ösztöndíjak már meglévő olimpiai érmeknek szólnak, szóval mikor 11-ben jelentkezel, már kell lennie. Ahogy olvasom, leginkább aranynak. Az azért igen ritka (bár fiam egyik osztálytársának már akkor is volt - és nem a Trinityt választotta).

217. Chelsey (válaszként erre: 216. - Levia)
2020. okt. 22. 11:25
Ó, akkor valószínűleg nagyon odateszi magát, nehogy kiessen!
216. levia (válaszként erre: 215. - Chelsey)
2020. okt. 22. 11:13
Szerintük is, mert itthon nem jutott volna be oda ahova akart. Azaz neki ez dupla vagy semmi játék volt.
215. Chelsey (válaszként erre: 214. - Levia)
2020. okt. 22. 11:11
Ha tényleg minimális volt a hiba, azt úgyis gyorsan pótolja, amikor folyamatosan kénytelen használni a nyelvet. Nagyon jó, hogy ennyire rugalmas döntést hoztak (szerintem).
214. levia (válaszként erre: 212. - Teglagyarimegallo)
2020. okt. 22. 11:08

Igen, nekik kellett, az ofő gyártotta, hitelesítette szorgosan az ajánlóleveleket.


Az egyik lány nem érte ez a szükséges 4 kategória mindegyikében az elvárt IELTS eredményt. Valami minimális hibádzott. És az egyetem ezzel együtt felvette, mert a többi benyújtott anyaga annyira erős volt. Ha meg nem bírja, úgyis kiesik.

213. Chelsey (válaszként erre: 212. - Teglagyarimegallo)
2020. okt. 22. 10:37
Értem, nagyon köszi :)
2020. okt. 22. 10:15
Még Hollandia: viszont idén több szak sem kér motivációs levelet, ahol pl. tavaly még kellett. De van, ahol tanári ajánlólevél is kell szép iskolai papíron. Szóval elég sokszínű a követelményrendszer. :)
211. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 210. - Chelsey)
2020. okt. 22. 10:12
Általában érettségi, nemzetközi nyelvvizsga, CV, motivációs levél kell. Közölni kell a 11. évvégi és a 12. féléves jegyeket is. Vannak szakok, ahol behívnak interjúra. A holland jelentkezésben az a kihívás, hogy ugyan van egy központi oldal, de az ottani regisztráción túl az egyes egyetemeknél is jelentkezni kell. Mindenhol más a követelmény, nagyon résen kell lenni. De amúgy remek egyetemek vannak és rengeteg angol nyelvű képzés.
210. Chelsey (válaszként erre: 207. - Levia)
2020. okt. 22. 09:56
Ott van valami felvételi vagy mi alapján veszik fel a jelentkezőket, mit tudtok róla?
209. *kisdarázs* (válaszként erre: 208. - Levia)
2020. okt. 22. 08:14

Igen, Trump időközben engedett, megkapta vízumot ő is.

Sőt, akik jelenleg több éves érvényes vízummal rendelkeznek, azok utazhatnak oda-vissza. Persze nem teljesen szabadon, mert a két hetes karantén minden alkalommal belép.

De az egyetemen ez jelenleg mindenkire áll, aki bármilyen okból is elhagyja az egyetem területét. Még a helybéli diákoknak is be kellett költözniük a kampuszra.

208. levia (válaszként erre: 206. - *kisdarázs*)
2020. okt. 22. 07:55
És ki tudott utazni?
207. levia (válaszként erre: 205. - *kisdarázs*)
2020. okt. 22. 07:54
Lányon két osztálytársa pár hónapja szintén Hollandiába ment, Liberal Arts and Science-t tanulnulnak. Nekik is IELTS kellett csak.
206. *kisdarázs* (válaszként erre: 201. - Teglagyarimegallo)
2020. okt. 22. 07:40
Én nagyon örülök, hogy a lányom tavaly érettségizett. Épp elég nehézséget okoz a covid már úgy is, hogy biztos helyen van az egyetemen. Az idei Kleinosnak még az is kétes volt, hogy egyáltalán ki tud-e utazni, vagy el tudja-e kezdeni a szemesztert, mert az online oktatás lehetősége csak a már ott tanuló diákoknak volt adott.
205. *kisdarázs* (válaszként erre: 196. - Levia)
2020. okt. 22. 07:35

A lányom két gimnáziumi osztálytársa holland egyetemen tanul, ott nem volt követelmény csak az angol, mivel az oktatás angol nyelven folyik.

(ha jók az információim, ők is mind a ketten derekasan helytállnak :)

204. Chelsey (válaszként erre: 203. - Akinomuj)
2020. okt. 22. 07:23
Az eredményei alapján elfogultság nélkül is elmondható róla! :)
203. akinomuj (válaszként erre: 199. - Teglagyarimegallo)
2020. okt. 21. 23:29
Igen, a fiam college-a is hirdetett ötöt (ő a Christ's-ba ment). Abból egyet csak lány kaphat. És igen, a többit is aranyozott ifjak, és azért annyira nem vagyok elfogult, hogy azt belelássam a gyerekembe. :-)
202. levia (válaszként erre: 201. - Teglagyarimegallo)
2020. okt. 21. 22:27
Teher alatt nő a pálma... Most ezt dobta a gép. Egészség legyen, a többit túléljük.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook