Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


51. Anyatigris311 (válaszként erre: 47. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 12:25

Te veszélyes vagy, a V4 országokból, és a focimeccsre érkező külföldiek nem.

Jah, és nekik elfogadható a kinti teszt is, nekünk nem.

50. Chelsey (válaszként erre: 48. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 12:22

OFF.


Ok, de azért nagyon szar dolgot tud művelni a tüdővel és azt azért mégsem szeretném kipróbálni.


Ami meg az embereket illeti a Földön, sose láttam értelmét, hogy emberek vannak a Földön. De úgy általában a világegyetemnek mi szüksége van emberekre? Most komolyan?! :D Egy jobb genetikával, több szerencsével ember él kb. 100 évet, az átlag ennek a töredékét. Mit számít az az világegyetemben? Semmit.

49. Anyatigris311 (válaszként erre: 44. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 12:21
Ha lesz oktatás az egyetemen Ausztriában, ki kell költöztetnem újra a gyereket. Nem ügyeskedés, egynapos feladat, de több mint 30 km. Nem fogok 2 * 60.000 forintot fizetni ezért.
48. *kisdarázs* (válaszként erre: 47. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 12:19
Ha még ezt is csont nélkül beveszik, akkor én is azt mondom, ennek az emberiségnek ideje kihalni, és átadni a helyünket a földön valami értelmesebb, gondolkodó lénynek.
47. *kisdarázs* (válaszként erre: 46. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 12:17

Ja, és csak a hazalátogató magyar a veszélyes, mint én, aki az üres házát látogatja meg.

Az, aki a 10ezres látogatottságú focimeccsre megy, az a jegy mellé örök immunitást is kap. :D

46. *kisdarázs* (válaszként erre: 45. - Chelsey)
2020. szept. 2. 12:15

Sajnos, még mindig van olyan ember, aki hisz benne.

Ha ez a vírus valóban olyan lenne, ahogy riogatnak vele, akkor semmiképpen sem engednék, hogy a határtól hazáig bumlizz a fővároson és az egész országon keresztül, útközben valószínűleg sokkal több emberrel találkoznál, mint a világvégi zsákfaluban, ahol aztán a két hetes karantént letöltöd.

45. Chelsey (válaszként erre: 43. - 16b5d6ae34)
2020. szept. 2. 12:06
Engem nem botránkoztat meg, mert annyi hivatalos kivétel van - aminek egészségügyi érdek nem áll a hátterében -, hogy már az ügyeskedők nem sokat ronthatnak a helyzeten.
44. *kisdarázs* (válaszként erre: 41. - Anyatigris311)
2020. szept. 2. 11:50
A Pflegedienst adott ki igazolást, ezzel a legnagyobb zárlat alatt is szabadon mozoghattunk. A határokon karantén nélkül átengedtek.
43. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 38. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 09:22
Elég szomorú, hogy sok ember nem veszi komolyan a vírus elleni intézkedéseket! Jópofa dolognak tartják a rendelkések megszegését:( Ezzel az a baj, hogy nem csak a saját egészségüket, életüket viszik a vásárra!:(
42. Chelsey (válaszként erre: 39. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 09:04
Akkor nagyon egyetértünk ebben. :) Jól tette, hogy elment azokra a helyekre, sokan csak filmekből ismerik.
41. Anyatigris311 (válaszként erre: 38. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 08:50

Szia *kisdarázs*!

Írnál erről bővebben? :o)

Ez a karanténosdi nekünk nem lesz megoldható.

40. Chelsey (válaszként erre: 37. - *kisdarázs*)
2020. szept. 2. 07:28
A héderelés része nekem is megy, sajnos a mama főztjét már nem élvezhetem :(
39. *kisdarázs* (válaszként erre: 35. - Chelsey)
2020. szept. 2. 00:16

A repjegyhez valami last minute-os akcióban jutott hozzá, a szállás meg megint csak nagyon olcsó volt, mivel vendég a korona miatt nem sok van.

Én is biztatom, hogy szünetekben menjen, ismerje meg az országot. Ha már dolgozni kell, akkor már sokkal kevesebb lehetősége lesz utazgatni.

38. *kisdarázs* (válaszként erre: 36. - Akinomuj)
2020. szept. 2. 00:07

A tesztért én sem fogok annyit kiadni.

Szerencsére Magyarországon ahol van nagykapu, ott van mellette kiskapu is. Már az első napon bejáratták. :) Nekem csak mennem kell a kitaposott ösvényen.


(egyébként a tavaszi totális zárlat alatt is úgy jártunk át a határon, mint a szél)

37. *kisdarázs* (válaszként erre: 36. - Akinomuj)
2020. szept. 2. 00:05
A lányom most azt mondja, hogy ő örömmel leüli otthon a két hetes karantént. A tavaszi 2-3 hónap után ez meg se kottyan neki. Naphosszat ellehet majd pizsiben, és végre tömheti magába a mama főztjét. :)
36. akinomuj (válaszként erre: 32. - *kisdarázs*)
2020. aug. 31. 21:57

De jó volt ezeket a dolgokat olvasni, *kisdarázs*!


Ami a hazatérés feltételeit illeti: arcpirítóan drága a teszt, meg ez az egész ügyintézés hozzá.


Ha nálunk hazajön a gyerek (vsz hazajön), akkor tuti leüli a karantént pont emiatt. Egyszerűen enm éri meg,

Hab a tortán, hogy az ált. suli szerint akinek karanténban van a családtagja, annál a gyerek nem mehet iskolába: hálásak lesznek a tesók a meghosszabbított szünetért :-D.

35. Chelsey (válaszként erre: 31. - *kisdarázs*)
2020. aug. 31. 14:21

Imádom azt a környéket!!!! Viszont így sajnos lemaradt a balatoni 2000 forintos lángosról :D

Azt gondolom, hogy ha valaki külföldön tanul és nincs a bőre alatt is pénz (hogy ide-oda repkedjen és utazgasson bármikor), akkor jobban teszi, hogy ha a tanulmányi szünetekben kihasznál minden kis apró lehetőséget, hogy megismerje az országot és nem a Balatonra igyekszik vissza. Remélem, nem tűnök ezzel túl hazafiatlannak és nem szeretném azokat sem bírálni, akik nehezen mondanak le a közös nyaralásról. Tapasztalatból mondom, hogy akkor kell megnézni a dolgokat, amíg ott lakunk, mert ki tudja, mikor keveredünk arra újból. Én kihagytam "Az utolsó vacsorát" - pedig kétszer is laktam hosszabb ideig Milánóban - csupán azért, mert túl hosszúnak találtam a sort mindig és halogattam, hiszen bármikor bemehetek még, pár utcányira lakom. És még van jó pár dolog, amiről hasonlóképpen lebeszéltem magam anno, aztán nem győzök visszajárni turistaként. Most meg ugye ki tudja, hogy mikor és hová jutunk el megint.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy biztassátok a gyerekeket, hogy mozduljanak ki, járják be az országot, ahol tanulnak - nyilván nem a tanulás rovására -, ne azon sopánkodjanak, hogy kevesebbszer tudnak hazajönni. Hozzák ki a legtöbbet ebből a helyzetből, bármilyen kellemetlennek is tűnik elsőre! :)

34. Bogi11 (válaszként erre: 28. - Levia)
2020. aug. 31. 09:08
Köszönöm. :)
2020. aug. 31. 07:04

A kollégium a nyári szünet ideje alatt is nyitva állt, viszont ennek a térítési díját az ösztöndíj nem fedezte, ott havi 750 dollárba került.

Korábban a tavaszi és őszi szünetet is ott töltötte, de akkor azért nem kellett külön fizetni, csak a nyáriért, ami két hónap (ennek a fele gyakorlat volt)

2020. aug. 31. 07:02

A szemeszter már megkezdődött, az idén a szokásosnál 2 héttel korábban, és a tervek szerint november 20-ig tart, utána 2 hónapos téli szünet.

Hazautazni az őszi szünetben a helyiek sem fognak tudni, mivel aki elhagyja az egyetem területét (csak nagyon indokolt esetben, pl, orvos, halaszthatatlan családi program), az visszatéréskor 2 hét karanténba kell hogy vonuljon.

Így volt ez most, a kezdéskor is, mindenki 2 hét karanténnal indított.

Mivel az egyetem elég zárt, és ki-be mászkálás nincs, az egyetem falain belül viszonylag normális életet tudnak majd élni, nem úgy, mint március-május között, amikor gyakorlatilag szobafogságban volt az a pár külföldi diák, aki maradni kényszerült.

Az oktatás fele-fele arányban online ill. normál.

Az online óra arrafelé nem újdonság, a nagy távolságok miatt korábban is volt rá példa, hogy egy prof nem utazott oda személyesen előadást tartani, hanem online tartotta meg.

2020. aug. 31. 06:55

A lánykám a nyári szünetben nem tudott hazajönni, mert a visszautazás érvényes vízum mellett is kétséges volt, hogy beengedik-e az országba.

Így a Balaton helyett kénytelen volt Fort Lauderdale-ban és Miamiban 10 napot nyaralni. :D Kibírta :D

2020. aug. 31. 06:53

Sziasztok!

Köszönöm a meghívást! Napok óta nem jártam a fórumon, azért nem jelentkeztem korábban.


A hazautazással kapcsolatban: holnaptól annyival lesz egyszerűbb a helyzet a tavaszihoz képest, hogy 2 negatív teszttel valóban mentesülni lehet a karantén alól. Ez a hír jó része.

De: a beutazáskor automatikusan piros lap jár, hazaérve kérvényezni kell a tesztet (3ezer ft illeték), majd kijelölik a teszt helyét és időpontját. Ha megvan az első negatív teszt, legalább 48 óra elteltével kerülhet sor a második tesztre, amit szintén 3 ezer ft-os illeték mellett lehet kérvényezni. A teszt ára, ahogy a fb-ra feltett számlából látom, 45 ezer forint.

Gyors fejszámolás, kb. 96 ezer forintba, és kb. egy hétbe kerül, mire a két negatív teszted megvan, és feloldják a karantént. Ott, ahol isten malmai lassabban őrölnek, nagyjából addigra lesz meg a 2 negatív teszt, mire lejár a karantén.


Úgyhogy én ha piros lap nélkül nem tudok átcsúszni a határon, egyértelmű, hogy fordulok vissza.

2020. aug. 30. 17:33
Levia, már vissza is értetek vagy egyedül költözött a nagylány? :)
28. levia (válaszként erre: 27. - Bogi11)
2020. aug. 30. 17:13

Köszi!

Nektek meg a lehető legsimább utat az érettségihez és az álomegyetemhez!

27. Bogi11 (válaszként erre: 9. - Levia)
2020. aug. 30. 15:34

Jó utat nektek és sok sikert a leányzónak!

Gondolom azért kellett előrehozni a költözést, hogy még ki tudjatok vele menni. Jó sok cucc kell biztosan. Főleg így, hogy nem lehet tudni , mikor jöhet majd haza. Merthogy egyébként Bécs csak egy ugrás, ami nagyon megnyugtató körülmény. Volt. :(

26. akinomuj (válaszként erre: 24. - Levia)
2020. aug. 30. 10:38

Jó tudni ezt a NEK adatlapot, akkor hétfőn ezt is kérünk az okmányirodában.


A külföldit félévente kell újíttatni, matricáztatni. Jó kis marecar az is, mire kiér, a fele érvényessége lejár...

25. Chelsey (válaszként erre: 24. - Levia)
2020. aug. 29. 22:48
Nekem ezer éve nemzetközi diákigazolványom volt. Megnéztem, most is létezik. Repüléshez, kirándulásokhoz, kiállítások, múzeumok stb. látogatásakor nagyon jól tud jönni.
24. levia
2020. aug. 29. 22:33

Kint tanulók számára az OH ingyenesen állít ki kérésre itthon érvényes magyar formátumú (pl. bérletvásárláshoz) diákigazolványt.

Fontos, kell hozzá 5 évnél frissebb NEK adatlap is.

23. akinomuj (válaszként erre: 20. - Levia)
2020. aug. 29. 18:55
Köszönöm, ez mind nagyon jól hangzik! :-)
22. Chelsey (válaszként erre: 20. - Levia)
2020. aug. 29. 16:20
Azt hiszem, hogy a dohányzást ilyen helyekről már mindenhol kitiltották, max. az arra kijelölt helyeken lehet. Ha cigiznek, a tűzjelző beriaszt, azt pedig nem díjazzák sehol, meg nekik se jó, ha elázik mindenük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook