Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


111. levia (válaszként erre: 100. - Akinomuj)
2020. szept. 20. 16:24

Változatlanul kedd a kiutazás dátuma?

Az immár három hetes kollegista lét tapasztalata alapján egy minimál csavarhúzó két bittel és némi biztosítótű, plusz extra tollbetét is jól jöhet. :-)

Már jó ideje nem láttam tollbetétet kirakva a papírboltban, ahova rendszeresen járok. És kivételesen rákérdeztem van-e. Mondták, hogy persze, hogy tartanak, csak kérni kell, szinte minden típushoz elérhető csak betét. Kb. 4 betétet vettem egy új toll áráért. (tollfixált a gyerek, vékonyat szeret és a bevált márkát, neki küldtem)

110. akinomuj (válaszként erre: 103. - Levia)
2020. szept. 15. 00:41

Tényleg nagyon profinak hangzik. Az angolok nem ENNYIRE azok, bár gondolom, nekik most ez a sok karantén is betesz, hogy előbb el kell helyezni a diákokat, meg ellátni őket.

Fiam csak az első hivatalos tanítási napot kési le. Aki szerencsésen átesett a betegségen (itt a hangsúly a szerencsésen van), az nem tudom, mentesül-e a karantén alól. Logikus lenne, de nincs ilyen iránymutatás egyelőre.

109. Chelsey (válaszként erre: 108. - Anyatigris311)
2020. szept. 14. 23:00
Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, hanem azt, hogy hirtelen nem látom, melyik a nehezebb. Ez szerintem nagyon egyéni. De bekerülni a tízszeres túljelentkezés ellenére sem lehetetlen :)
108. Anyatigris311 (válaszként erre: 106. - Chelsey)
2020. szept. 14. 22:30
Azért az utóbbi verzió nem lehetetlen :)
107. levia (válaszként erre: 106. - Chelsey)
2020. szept. 14. 22:18
Ez a gyerektől és a középiskolától is függ. Pl. Hunfalvyból szép számmal jutottak be gyerekek a németes képzésre űgy, hogy közülük nem egy csak a szakgimiben kezdte a nyelvet. igaz, ott kéttanon.
106. Chelsey (válaszként erre: 105. - Levia)
2020. szept. 14. 22:10
Nem is tudom hirtelen, melyik a nehezebb a tízszeres túljelentkezés ellenére bejutni vagy németül úgy megtanulni gimi alatt nulláról indulva és azzal bejutni :)
105. levia (válaszként erre: 104. - Chelsey)
2020. szept. 14. 20:56

Egy egész angol nyelvű szaka van az egyetemnek. csak piszok nehéz bejutni. Idén majd 10x-es túljelentkezés volt.

A német nyelvű alapképzés alapozó fázisában minden német. Gyerek pont emiatt ment oda. Ha a beugró szakaszt lezáró vizsgasorozat megvan, akkor lesz majd további választás: normál és international. A normálon a német - még ezt nem nagyon nézegettük, csak apránként kell haladni - mellett az angol lép be, az international verziónál még egy harmadik nyelv is. De ez a jövő zenéje.

104. Chelsey (válaszként erre: 103. - Levia)
2020. szept. 14. 20:38

Egyelőre nagyon telitalálatnak tűnik az a hely, jó választás volt a lánytól - meg tőletek, hogy támogattátok!


Vannak angol nyelvű kurzusaik is esetleg?

103. levia (válaszként erre: 102. - Chelsey)
2020. szept. 14. 20:09
Mégiscsak egy zsigerből jól szervező nemzet szervezést (is) tanító egyeteméről van szó. Lassan majd megszokjuk, hogy rögtönzésmentesen, erőre tervezetten és időben kommunikálva is lehet bonyolítani a dolgokat. (Milyen fura is ez: a "bonyolítani" szót használja a magyar olyan értelemben, hogy elrendezni. Nem bonyolultan, hanem egyszerűen)
102. Chelsey (válaszként erre: 101. - Levia)
2020. szept. 14. 19:59
Ez tényleg profin szervezettnek tűnik bármihez képest, amit nálunk lehet hallani!
101. levia
2020. szept. 14. 19:55

Hát ez is eljött. Megvolt az első (online) egyetemi nap. :-)

Szerdán személyes óra lesz. Az előadóterembe/épületbe belépés előtt MINDEN diákot ingyenesen gyorstesztelni fognak (15 perc alatt megvan az eredmény) és a negatívok elfoglalhatják az előre megadott helyüket (mint a moziban, egy konkrét széket). Ez nagyon megnyugtató ügymenet. Bárcsak mindenki negatív lenne...

100. akinomuj (válaszként erre: 98. - Bogi11)
2020. szept. 10. 23:23

Á, nem, ui. ha szept. 26. előtt érkezel, napi 20 font a szállás, nem olyan nyerő az. Van család, akinek meg sem kottyan, de az nem mi vagyunk. :-D


Kalkuláltunk a karanténnal, 21-23 körülre tervezzük, az is épp elég pluszkiadás (ráadásul 2 hétig jobb híján kötelezően a koleszmenzát eszi, az napi 3 érkezéssel igen húzós). 23-ra van jegy, de azzal éjjel 2-kor érne oda a városba, én meg jobb szeretném, ha világosban utazna.

Osztálytársak 18-án mennek, de az kicsit korai, ha beleszámoljuk az extra szállásdíjat is.

Úgyhogy most törjük a fejünket.

99. levia (válaszként erre: 78. - Akinomuj)
2020. szept. 10. 22:56
Ahogy a hírekben látom, 2 hét karanténnel fog indulni az angliai egyetemista lét. :-(
98. Bogi11 (válaszként erre: 92. - Akinomuj)
2020. szept. 10. 10:24
Elutazott már a gyermek ? Vagy mikor megy?
97. Chelsey (válaszként erre: 96. - Akinomuj)
2020. szept. 10. 08:34
Akkor ez a része nem változott a dolognak. Nekem egy gázcsekkre írta anno rá a szállásadóm, hogy nála lakom. Elég komolytalannak tűnt, de a Barclays Bank erre simán nyitott nekem számlát, sőt pár hónap múlva még hitelt is kínáltak (persze nem igényeltem :)
96. akinomuj (válaszként erre: 93. - Levia)
2020. szept. 10. 08:29

Azt tudom, hogy az egyetem bejelenti mint szállásadó, és onnan kezdve bejelentkezhet orvoshoz.


Biztosítás: [link]

95. Chelsey (válaszként erre: 92. - Akinomuj)
2020. szept. 10. 08:18
Amikor én kint laktam, akkor mi nem voltunk az EU tagja, de simán elláttak a lakhelyem alapján. Ok, ez ezer éve volt, csak azért jutott az eszembe, mert hasonló volt a helyzet csak fordítva - most ők nem EU tagok. Tudtommal az a lényeg, hogy nem turistaként van ott, az nem számít, hogy a lakcíme állandó vagy ideiglenes.
94. *kisdarázs* (válaszként erre: 93. - Levia)
2020. szept. 10. 06:06

Ahol van erre lehetőség.

Németországban nincs. Csak annak lehet tartózkodási helye Németországban, akinek ebben az országban van állandó lakcíme is.

Egyesült Államok úgyszintén.

Magyarországon is így van.

93. levia (válaszként erre: 92. - Akinomuj)
2020. szept. 10. 00:27

Akkoe kintre, ha jól értem állandó lakóhelyként jelentkezik be, nem tartózkodási helyként(=ideiglesen).

Mi nem gondoltunk állandó lakhelyet váltani, a koli csak a tartózkodási hely lenne, a lakcím maradna a bpi.

92. akinomuj (válaszként erre: 89. - Levia)
2020. szept. 10. 00:22

Nos, elvben most szinte minden ország uzatásra nem ajánlott kategória lenne, azaz nem érvényesek a biztosítások oda, még ha meg is kötik. Kivétel, ha tanulni mész, akkor "csak" II. kategória.

De jól meg kell nézni a biztosításokat, ez mire elég a teljes portfólióból.

Ha már bent van a college-ban, jár neki a kinti biztosítás, mint a briteknek. Ami nem tudom, pontosan mit takar, de nem szokás kiegészítést kötni. Úgy sejtem, ha kórházba kerül, azt nems számlázzák ki... de nem szeretném élőben kipróbálni.

Mivel a Brexit miatt minden változik, és senki nem tud semmit, nem aggódom, mert attól nem lesz jobb. Majd hazajön dec. elején, akkorra talán többet lehet tudni.

91. levia (válaszként erre: 90. - *kisdarázs*)
2020. szept. 9. 23:31
Igen, ezért is kérdeztem. Hátha már utána jártak a kérdésnek.
90. *kisdarázs* (válaszként erre: 89. - Levia)
2020. szept. 9. 23:22
Az uniós kék kártya unión belül is csak sürgősségi ellátásra jogosít, kórházi ápolásra nem érvényes.
89. levia (válaszként erre: 88. - Akinomuj)
2020. szept. 9. 22:12
Köttök/kötöttetek vmilyen biztosítást a kiutazótokra? Hogy megy Angliában? Mi van ha egy diák -ne adja az ég- kórházba kerül? Uniós TB kártya érvényes még kint valamire?
2020. szept. 9. 22:01

Sziasztok,


Új hír Cambridge-ből: MINDEN kollégiumi diákot ingyen tesztelnek HETENTE, függetlenül a tüneteitől (hogy kiszűrjék a tünetmentes hordozókat). Első körben csoportosan (lakrészenként) - ott sincs kolbászból a kerítés -, és amennyiben a csoportos minta +, akkor egyénileg is.

Lassan úgy érzem, ott jobban el lesz látva a gyerekem, mint itthon...

87. Chelsey (válaszként erre: 86. - *kisdarázs*)
2020. szept. 3. 13:36

Lehet, hogy rokonok vagyunk?! :D

Valahogy így költöztem ki anno Milánóba.

86. *kisdarázs* (válaszként erre: 85. - Chelsey)
2020. szept. 3. 13:00

Utóbbi kettőt természetesen megkapja. :)

Az egész jelentkezést és pályázati procedúrát úgy csinálta végig, hogy én nem is tudtam róla. Csak akkor szólt, amikor megkapta az írásos értesítést az egyetemtől, hogy rá esett a választás.

Ha nem a teljes ösztöndíjat kapta volna meg, akkor el sem mondta volna.

85. Chelsey (válaszként erre: 83. - *kisdarázs*)
2020. szept. 3. 09:54
Muszáj is, hogy önálló legyen, több ezer kilométerről olyan nagyon sokat nem tudsz neki segíteni (egy kis lelki- és anyagi támogatáson kívül). :)
84. *kisdarázs* (válaszként erre: 61. - Anyatigris311)
2020. szept. 2. 23:45
Miért, abban mi kockázat van, ha hazamegyek az otthonomba? Kire jelentek veszélyt? A pókokra?
83. *kisdarázs* (válaszként erre: 60. - Akinomuj)
2020. szept. 2. 23:40

és igen, egyedül ment el, de hazamentem szabadságra, hogy a reptérre én tudjam felvinni.

Londonig el tudtam volna menni vele, de nem igényelte a kíséretet. Elég önálló, feltalálja magát minden helyzetben.

82. *kisdarázs* (válaszként erre: 60. - Akinomuj)
2020. szept. 2. 23:35
Anna egy nagyméretű (kb 80 centis) bőrönddel és egy kézipoggyásszal ment el, nyári-téli holmiból is csak a legszükségesebbet vitte. Csomagot kiküldeni nem érdemes, olyan magas költséggel járna, hogy nem éri meg, ami kell, azt megveszi kint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook