Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kritizáló rokon fórum

Kritizáló rokon (beszélgetős fórum)


1 2
32. loch ness (válaszként erre: 23. - Ca4e8ac4ad)
2019. jan. 3. 01:25
Erre valamiért nem válaszoltam, bocs, hogy elmaradt... Szóval ez elég szomorú, de hála Istennek ott van a férjed, az édesanyád, szóval azért a legfontosabb személyek körülötted hitelesek és szeretnek. Ilyen viselkedést testvértől sosem értek. Ha azért szeretnének, mert gazdag lennél, akkor az nem szeretet lenne, legfeljebb elfogadás. De nem a tiéd, hanem a helyzetedé. Reménykedjünk, hogy egyszer megértik a szeretet lényegét, és újra egymásra találtok testvérként, még ha esetleg sokat is kell várni rá. Te pedig úgy állhatsz "bosszút", ha azért is testvér módjára viselkedsz velük, pl. hasonló helyzetben felhívod vagy meglátogatod azt, aki beteg vagy bajban van, és kifejezed, hogy aggódsz érte. Akkor talán elgondolkodik.
31. pteri (válaszként erre: 20. - Ca4e8ac4ad)
2019. jan. 2. 19:46
Jaj, mintha rólam írtál volna! Az épületgépész és egy NEM plázacica! Nem cserélnék senkivel!
2019. jan. 2. 08:30
Ha nagyon "szemét" veled, légy vele szemben te is az! És legközelebb símán megmondhatod neki, hogy te nem tettél azért semmit, hogy ilyen jól éltek. Csupán csak azt nézted meg, hova rakd a fenekedet, és azóta dől a pénz hozzád. Majd lesz ennek még böjtje is, és akkor azt nagyon meg fogod szenvedni!!
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2019. jan. 1. 18:49
Az én húgom újabban pár bútort ide hoz el, ha rendezkednek. Ikeásak vannak náluk, lapjára lehet szedni. Befér a batár nagy kombi autójába.
28. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 18:47
Vegyen nyugodtan uj butorokat is meg szonyegeket ha megteheti ne csak jartassa a szajat...
27. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. jan. 1. 18:00
nem 23 évenként DD 2-3
26. Lizy92 (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2019. jan. 1. 17:56
Inkabb uszonyt elo, es vagj a kozepebe. :))
25. loch ness (válaszként erre: 24. - Lizy92)
2019. jan. 1. 17:50
Pont nem az elüldözésért, hanem a kölcsönös megértésért lobbizok, de ha kell, uszonyt elő és megyek :)
24. Lizy92
2019. jan. 1. 17:41
Ne aggodj kedves forum indito, itt van a Loch Ness-i szorny, es eluldozi a kritizalo rokonod, nem lesz ra tobb gondod. :))
23. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2019. jan. 1. 17:36

Nálunk már régóta felszìnes a viszony. Én borzasztó lelkis vagyok, de még megtudnám emészteni, hogy ilyenek. Pár hónapja viszont olyan dolgot tettek, pontosabban a nővérem, amit az életben soha nem bocsátok meg, neki. Nem függ össze az anyagiakkal, egészen más dolog. Sürgősségi, életmentő nagyműtétem volt és kizárólag azért hívott fel, napokkal utána, mert édesanyánk, leteremtette. A testvéreim élnek a saját világukban, és aki arra nem méltó szerintük, azt kinézik, lenèzik, utálják! Nekem pontosan megfelel a kis életem. Van egy kis házikóm, van férjem, kutyusom, munkám. Nem mondom, hogy nem esik rosszul, amit tesznek, de már belefáradtam, hogy a szeretetükért küzdjek. Elfogadom, megemésztem, de aki nem tud szeretni így, az ne szeressen sehogyan sem! Anyukám a minap mondta és igaza van : Kislányom, ha gazdag lennél, téged is szeretnének, de sajnos ők ilyenek, sajnálom.

Szóval...igaza van anyukàmnak. Pedig ők mindig mondják a testvéreimnek, hogy változtassanak. De, nem fognak. Ők sajnos azok a tipikus emberek, akik nagyzolnak a pénzükkel és kinézik azt, akinek kevesebb van. Pedig lefogadom, hogy boldogabb lelkem van, mint nekik valaha is lesz!!

22. loch ness (válaszként erre: 20. - Ca4e8ac4ad)
2019. jan. 1. 17:22
Mondjuk az a szerencse, hogy ha jól látom, se te, se a fórumindító nem irigyli a gazdagabb testvért, hanem pont az zavarja, hogy a velük való kapcsolatban elsikkad a lényeg: az ember maga. A testvér nem egy bútor, ház, tányér, ruha vagy autó, ami nem tetszik, hanem az élete, a gondolatai, az érzései... És igenis együtt lehet örülni a másikkal olyan dolog miatt, ami nekem nem tetszik, de neki örömet okoz (nem erkölcsi dolgokra gondoltam, hanem az említettekre). Nekem is vannak a jó ismerőseim közül, akik sokkal gazdagabbak nálam, és olyanok is, akiknek sokkal rosszabbul megy. És szoktam őszintén örülni velük együtt egy új autónak vagy lakásnak, amit én nem engedhetnék meg magamnak, és egy nekem banális dolognak, ami egy kevésbé tehetősnek nagy dolog, hogy végre megvan. Szerintem ez a lényeg. Volt, hogy én néztem csodálkozva egy rokonra, aki szinte szégyenkezve mondta, hogy két autójuk van, én meg mondtam, hogy inkább örüljön neki, hogy megengedhetik maguknak, mert az ő családi életükben ez nem luxus, hanem szükséges. Szóval együtt kellene örülni egymás örömének. Az a jó, hogy szerintem te és a fórumindító jól érzitek magatokat a bőrötökben, nem kívánjátok azt, amiben a testvéreitek élnek, csak rosszul esik, hogy nem igazi testvér módjára viselkednek. De ha szeretitek és amúgy látszik, hogy jót akarna, nem reménytelen megérteti velük, hogy másra lenne szükségetek - konkrétan rájuk mint testvérre és nem mint kritikusra.
21. semleges (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 17:20
Mond, hogy adjon rá pénzt.
20. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 17:13

Nekem nem mondják nyíltan, hanem a hátam mögött. Az én két tesóm is jól él, egyikük gazdag, másikuk is közelìti a gazdagságot.

A családban a tesók közül, én vagyok a rocker, gyári munkás, akinek "csak" épületgépész a Párja. Nincs műszempillám, nem hordok magassarkút, nem járok szoliba sem, csak a szempillám és szemöldököm festem, nincs műkörmöm, hitelre vettem házat, úgy öltözködöm, ahogy egy tipikus rocker szokott. Nálunk még azt is megszólják, hogy nincs gyerekem, de kutyám bezzeg van. Nem jönnek látogatni, de merem állítani, még így is kibeszélik a házam meg holmim meg életem...tiszta szégyen az ilyen, ember!! Egy testvérnek nem így kellene viselkednie!! Nagyon, nem!!

2019. jan. 1. 17:02

Az egyik húgom, miután nevet változtattam, minden egyes telefonbeszélgetésünknél szóbahozta.

(Nem azonos az apánk, tehát még áttételesen sem érintette a névváltozás, anyánknak meg nem mondta meg senki, úgysem értette volna.)

Egyszer azt találta mondani, hogy az előző vezetéknevem tetszett neki. Én rávágtam, hajrá, nevet változtatni bárkinek lehet, akkor vedd fel azt a nevet. Ő persze azonnal mondta, eszében sincs, neki tetszik a sajátja. (Naná, a férje vezetéknevét vette fel, -né nélkül.) Mondtam: na látod, nekem nem tetszett.

Azóta nem teszi szóvá.


Azt akarom példázni, ajánld fel a tesódnak, hogy cseréljetek, akkor azt változtat, amit csak akar.

18. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Dd9dec5381)
2019. jan. 1. 16:44
Az se semmi.
17. dd9dec5381 (válaszként erre: 16. - Piroska52)
2019. jan. 1. 16:43
A hitetlenből aki hitgyülis vagy Jehova tanúi
16. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 16:42

Nemrég olvastam.

Ments meg uram minket, a szegénytől aki gazdag lett.

A hülyétől akiből főnök lett.

2019. jan. 1. 16:39

Megmondom őszintén, amikor könyvben olvastam, vagy filmen láttam ilyet, azt hittem írói túlzás. Úgy látszik a valóságban is van ilyen.

Azt nagyon átérzem, hogy szinte már félsz a találkozástól.

Nem tudom, hogy jól érzem-e, de mintha meg akarna téged alázni.

Vagy ez így nem igaz? A történetedet olvasva ez volt az első gondolatom. Viszont ha így van, akkor valamit kompenzálni akar.

14. fe22c2d57c (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2019. jan. 1. 16:26

Telefonnal közel jársz az igazsághoz!


Nemrég vettem autót magamnak. 11 éves kocsi, de szép és szeretem. Náluk úgy megy, hogy vesznek egy vadi újat, 3-4 évig használják, eladják, megint új.

És én éppen áradoztam az enyémről, hogy ilyen jó, úgy szeretem, örülök neki, mire ő: (nagy csend) majd "majd vehetsz másikat még"

Magyarul lesajnálta.

13. ab3619a9cd (válaszként erre: 12. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 16:11
Valóban sznob!
2019. jan. 1. 16:08

Nincs náluk lelakva semmi. Hanem mindig újít: eddig fekete bőr garnitura volt náluk X évig, megunták, lecserélték vajszínűre. Akkor már a tapéta is hozzá való legyen, a függönyök, a padló, a dohányzóasztal stb. Akkor már mindent újra terveztek.


Elektronikai eszközök: mosógép, mikró, porszívó. Nem is tudom hányadikat "fogyasztják" mert megunja a régit, lát újabb típust. Nincs hibája a réginek, csak nem a legújabb modell.


Én már úgy érzem sznob.

11. Lizy92
2019. jan. 1. 16:04
Első beszólás után a lakásomból repülne, és többet nem is jönne, az tuti biztos.
10. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. jan. 1. 15:54
Ha nálam valaki így fikázná a berendezést, többet nem tenné be a lábát. Mehet oda, ahol jobb.
9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 15:44

Bezzeg házat nem vett, ugye?


Nem tudom, hogyan használják a lakást, de 23 évente parkettázni, tapétázni csak igen lelakottban szükséges.


Nagyanyám régen mondta anyukámnak; nálad csak 2x van porszívózás hetente? x (a másik menye) minden nap porszívózik. Anyám annyit kérdezett:-olyan kosz van náluk?-

A nagyi nem hozta elő többször a témát.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 15:43
Nyugodtan cseréljen le mindent nálad újra, ami nem tetszik.
2019. jan. 1. 15:25
Ha amúgy jóban vagytok, mondd meg neki négyszemközt, mennyire bántó ez, hátha észreveszi magát. Már a kritika is, de az meg végképp milyen megalázó, hogy vesz egy adag tányért meg kanalat, hogy abba tálalj, ha ő jön... Ezzel demonstrálva az ő gazdagságát és képzelt fölényét, jó esetben tényleg félresikerült jószándékból. Hátha észhez tér.
2019. jan. 1. 15:22
Unokanővérem ilyen. Pár éve közöltem vele hogy mit csináljon a véleményével és hogy hova menjen! Még a fészről is törölt! :D Azóta nyugodtan élek!
5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 15:00
Én lehet hogy megmondnám neki, hogy ha nem tetszik akkor ne jöjjön. Azért az tényleg durva kijelentés, hogy ő nem lakna olyan házban. Gondolom nem kérdezted, hogy szívesen odaköltözne-e.Akkor meg tartsa meg a véleményét. Elég nagyképű lehet, már ne haragudj.
4. Fisica (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 14:34

Mondd meg neki, hogy ő is csak azért élhet olyan jól, mert a férje családja gazdag. Talán belátja nem az ő érdeme.


Másik opció. Tegyél elé mindenféle számára nem megfelelő dolgot, aztán szépen majd lecseréli a dolgaidat újakra, és neked egy fillérbe se kerül:)


Egyébként elhiszem mennyire zavaró. Sose értettem a saját rokonaival miért ilyen valaki.. :(

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2019. jan. 1. 14:02

Csak addig csinálja, míg ki nem osztod a fejét.

Nálam a bátyám csinálta, 40 évvel ezelőtt is ő mondta meg, hogy bizonyos esetekben hogyan helyes dönteni, meg 10 évvel ezelőtt is még beleszólt a dolgaimba, egyszerűen azon az alapon, hogy ő idősebb, tapasztaltabb és jobban tudja.


Egy alkalommal kiosztottam: tudom, hogy van köztünk x év különbség, de akárhogy igyekszem, a büdös életben utól nem foglak érni. De ma már én is vagyok olyan idős, mint te voltál x évvel ezelőtt, el tudom én is dönteni, hogy mi jó nekem!

Azóta leállt az ilyen szöveggel.


Te is megmagyarázhatod neki: ha ennyire nem tetszik neki nálad, rajtad semmi, ha ennyire nem tudja szó nélkül elviselni, hogy te hogyan, miként éled az életed, nem szükséges odajárnia. Elég ha telefonon tartjátok a kapcsolatot, akkor még azt sem fogja látni, hogy a te kezedben milyen ősrégi telefon van!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook